Kluci z party
-
Boys in the Band, The
Drama
USA, 1970, 118 min
Režie:
William FriedkinHrají:
Leonard Frey, Cliff Gorman, Maud AdamsObsah
-
Osm přátel pořádá narozeninový večírek. Jsou to normální lidé, kteří žijí většinou vcelku obyčejným životem a od svého okolí se nijak zvlášť neodlišují - až na svou sexuální orientaci. Před sebou si nemusí na nic hrát, a tak se jejich večírek začne odvíjet v té nejlepší pohodě. Avšak přece jen nastanou situace, které nikdo nezamýšlel a nečekal. Jedním z "omylů" pořadatele Michaela je, že byl na oslavu pozván i jeho heterosexuální kamarád Alan. Podruhé to zaskřípe, když dárek pro oslavence Harolda, vnadný mladík Tex, přijde předčasně a zkazí tak připravený vtip s "Půlnočním kovbojem". Atmosféra večírku zvolna houstne... A nakonec dojde na takové odhalování charakterů, s jakým nikdo z přítomných nepočítal...
Ve své době značně provokativní film režiséra Williama Friedkina vznikl podle divadelní prvotiny dramatika Marta Crowleyho. Je jedním z prvních filmových děl, které zobrazují tematiku homosexuality zcela otevřeně a ve kterém jsou prakticky všechny postavy homosexuální. (oficiální text distributora)
- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Komentáře uživatelů k filmu (25)
-
WinstonS
Divadelní adaptace každým coulem, často přehrávané dialogy (jde o stejné herce jako v divadelní hře), ale hlavně výborná atmosféra oscilující mezi laškovným začátkem a mrazivým závěrem. Ruku v ruce s přicházející bouří se prudce mění i nálada homosexuálního ansámblu trávícího společně narozeninovou party. Výborně napsaný scénář, klobouk dolů před autorem.(17.7.2009)
-
Adiemus
Divadelní předloha se nezapře. Ale to není na závadu, právě tak jako neznámí, "nehvězdní" herci. Překvapení, že jde o americkou, nikoliv britskou produkci. Kam jde vývoj, když Ang Lee natočil Zkrocenou horu o pětatřicet let později až po šestiletém úsilí?(17.7.2009)
-
jafuska
na tento film jsem se opravdu těšila, protože tyto typy filmy jsou moje srdeční záležitosti, bylo to příjemné sledovat jak se vyvíjejí vztahy, které vypadaly hodně stabilní a pak bylo v jeden okamžik všechno pryč, dala bych 5 hvězdiček, ale jediný co můžu vytknout, že je to holt už starý,,ale i tak se mě to líbilo, a doufám, že podobných filmů bude víc.(4.4.2010)
-
FoxMulder
Nemůžu si pomoct, ale celý film mi připadal strašně o ničem... Pokoušeli se trůrci říct, jsem homosexuál a jsem na to hrdý? Nebo, jsem homosexuál a frustruje mě to? Nebo jen chtěli přiblížit homosexuály konzervativní americké společnosti, které na ně hleděla jako na nemocné, či zrůdy? Tahle tendenčnost a snaha o obranu z filmu dýcha... Není to špatně, ale ve výsledku to nakonec bude u odpůrců mluvit proti nim... I když je většina postav sympatická, Harolda jsem prostě nezkousl... Kvalitní práce je narušována místy zbytečně zdlouhavými scénami, kterým by slučelo prostříhat a film o něco zkrátit.(17.7.2009)
-
sun.eagle
Bravurně napsané a natočené se skvělými hereckými výkony. I přes pozdní hodinu jsem vydržel do konce, film si nezasloužil abych u něj usnul. I když to tak ze začátku nevypadá tak se film vyvine do sthujícího dramatu kde se nereší nic menšího než život a to co je v něm nejduležitější.(18.3.2010)