poster

Kuma

 • Rakousko

  Kuma

 • Slovensko

  Kuma

 • Velká Británie

  Kuma (The Second Wife)

Drama

Rakousko, 2012, 93 min

Režie:

Umut Dag

Scénář:

Petra Ladinigg

Kamera:

Carsten Thiele

Hudba:

Iva Zabkar
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • adamulefa
  ****

  Asi som bol dosť naivný, keď som podľa názvu čakal film o tom medveďovi z Tekkena, čo ? :) No ale teraz vážne! Tento film sa mi páčil. Efektne natočený, má to hlavu a pätu a aj celkom zaujímavý dej. A aby som nezabudol zaujímavú tému dámi a páni, tému! Nevidel som, a ani som nepočul o filme, čo by sa zaoberal životom tureckých prisťahovalcov v Rakúsku. Zo začiatku to bolo síce riadne mätúce a komplikované, ale po čase sa všetko vykryštalizovalo a film som si začal vychutnávať. Tí žijú ale za divných podmienok! o.O Keď sa dostanete už do rodiny začne vám postupne záležať na jednotlivých členoch a samozrejme na hlavnej hrdinke, ktorá bola sympatická a aj dobre zahraná. Vlastne všetci herci hrali v rámci svojich možností dobre. Ku koncu príde aj napätie a posledných 20 minút je fakt silných. Môžem s kľusným svedomím odporúčať. Cinematik 2012 Ó, a aby som nezabudol, tak jedna postava sa volá Baran :)(8.9.2012)

 • fredisek
  ****

  Co se stane, když se do manželství dostanou dvě ženy a jeden muž, o kom z nich to manželství bude, když je v něm místo leda tak pro dva? A dá se podvádět už mrtvý člověk? A co znamená vztah a povinnost? Vítejte v turecké představě o manželském životě. Úžasně odvyprávěný příběh. Sociální drama, kde nechybí vůbec nic (těžká životní situace, nepovedené vztahy, potlačovaná homosexualita, mlácená žena, omezování kulturou, neustálé ptaní se, jestli jde svět do háje, nebo ne?), a které není vůbec přeplácané. Film má akorát dvě vady (a to pořádné), prázdný konec a představitelku Ayse - naivka Nastěnka na turecký způsob.(19.12.2012)

 • javak810i
  *

  Tak si to shrňme: Ayse, dívka z turecké vesnice, se provdá za mladého Turka Hassana, žijícího v Rakousku. Po tradiční svatbě ve vesnici spolu odjedou do Rakouska, do tureckého ghetta. Nastane svatební noc a Aysu místo Hassana přefikne jeho otec... A jdeme dál. Aysa se postupně seznamuje se svou novou rodinou, nejvíce si ji oblíbí Hassanova matka a pasuje ji na post opatrovnice, kdyby náhodou zaklepala bačkorou (má rakovinu). To se samozřejmě nelíbí jejím vlastním dětem a vnoučatům, která tak ostrouhala. Díky tomu začnou Aysu patřičně nenávidět. Mezitím se tak nějak dozvíme, že sňatek s Hassanem byl pouze zástěrkou, aby se dostala Aysa do Rakouska a mohla hassanovu otci porodit dítě. Co nevidět je Aysa těhotná a její tchýně, manželka Hassanova otce, který ji vojel, je z toho náramě nadšná. Bohužel nadšení opadne v tu chvíli, co se její zdravotní stav zhorší. V zápětí jsme s rodinkou v nemocnici, kde všichni netrpělivě vyčkávají výsledek operace. Najednou střih, temno.. A je tu pohřeb. Kdo že to umřel? Hassanův otec! Čekali jste někoho jiného? Máte smůlu, operace jeho manželky byla úspěšná, z čehož ho asi kleplo. Nastává otázka - co s penězi? Rodina přišla o jednoho pracujícího mužského člena a navíc se o jednoho rozšířila (Ayse se narodil prcek). Aysa se nakonec obětuje a vezme práci v jednom supermarketu, kam chodí Turci nakupovat puding a maso. Po smrti Hassanova otce dostane Aysa chuť na Hassana, bohužel má smůlu, protože Hassan je gay. Nezbývá, než se spokojit s dalším nejbližším chlapem - kolegou ze supermarketu. Inu začnou si menší románek a jak už to v telenovelách bývá, někdo na to přijde. V tomhle případě jak na potvoru zrovna členové její rodiny, kteří je načapali v kumbále, když po zavíračce sháněli maso. Hassanova matka chce Aysu najednou zabít, přičemž ostatní se jí v tom snaží zabránit. Jaký to paradox. Rád bych vám prozradil i konec filmu, ten se ale filmaři rozhodli vynechat. Třeba se dočkáme sequelu! Kuma 2: The rise of Aysa. Believe!(18.12.2012)

 • Chris_Mike
  *

  Jak řekl yamk5. Forreste Gumpe, máš smůlu :) Vy ostatní se dívat můžete, ale rozhodně to nedělejte! :)(1.8.2012)

 • CiTrus007
  *

  Už nikdy víc. Tento film postrádá jakýkoliv náznak herectví a promyšleného scénáře. Většina postav buď až směšně přehrává nebo je herecky tak pasivní, že nastavuje kameře turecký poker face, v němž mimochodem podle mého trumfnuli i Kristen Stewart. Zasazení a téma je originální, příběh ale trpí patologickou předvídatelností a chronickým nedostatkem vyhranění. A když už se zdá, že by se na předpovědi v obecenstvu dalo sázet ve velkém, scénárista zřejmě svůj omyl vytuší a otočí kormidlem tak nekvalifikovaně a nesmyslně, že se z toho citlivější diváci už nevzpamantují. Výsledkem celé této směsi je rakouský paskvil, který střídá postavené nudné záběry s jednou nebo dvěmi vygradovanými násilnickými scénami, které pateticky odděluje vypravěčskými fade-outy do černé. Při každém z nich jsem doufal, že přijdou závěrečné titulky. Doufal jsem ale dlouho marně, protože tento "výtvor" není jen špatně zpracovaný, ale je taky natáhnutý až do neúnosné míry. A dovolím si citovat souseda: "Měl jsem pocit, že mi jde IQ dolu s každou další vteřinou." Podtrženo sečteno, šikovný střihař by z toho udělal půlhodinový díl do telenovely a navíc by od toho nikdo nic nečekal. Tímto bych si dovolil varovat všechny, co to ještě neviděli. Nechoďte na to, jenom vyhodíte peníze!(18.12.2012)

 • - Natáčení filmu probíhalo v Anatolii a Vídni. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace