• Rakousko

Umut Dag

Petra Ladinigg

Carsten Thiele

Iva Zabkar

Pro mne velmi silný film, ze světa tak vzdáleného a přece tak blízkého. Rodina, tradice, respekt, úcta, obět´ a láska . Fascinující pohled na život, který může v mnohém šokovat, ale i inspirovat. Uvědomit si bez předsudků, že to, co je pro středoevropskou kulturu neuvěřitelné a děsivé, je pro někoho jiného naprostá přirozenost a samozřejmost. Pro mne důležitý a výrazný aspekt naděje . Nic pro feministky, ale rozhodně snímek k zamyšlení, který určitě obohatí moji videotéku.(22.8.2012)

• kaylin

Nemůžu si pomoct, ale jako kdyby se snímek snažil být výjimečný především tím, že je zde jiná kultura. Příběh, který se pak odehrává, zase tak výjimečný není, spíše je to hromadění témat, která jsou v poslední době rozebírána, na jednu hromadu bez toho, aby zde bylo možné hledat nějakou velkou pravdu.(28.4.2017)

Co se stane, když se do manželství dostanou dvě ženy a jeden muž, o kom z nich to manželství bude, když je v něm místo leda tak pro dva? A dá se podvádět už mrtvý člověk? A co znamená vztah a povinnost? Vítejte v turecké představě o manželském životě. Úžasně odvyprávěný příběh. Sociální drama, kde nechybí vůbec nic (těžká životní situace, nepovedené vztahy, potlačovaná homosexualita, mlácená žena, omezování kulturou, neustálé ptaní se, jestli jde svět do háje, nebo ne?), a které není vůbec přeplácané. Film má akorát dvě vady (a to pořádné), prázdný konec a představitelku Ayse - naivka Nastěnka na turecký způsob.(19.12.2012)

Asi som bol dosť naivný, keď som podľa názvu čakal film o tom medveďovi z Tekkena, čo ? :) No ale teraz vážne! Tento film sa mi páčil. Efektne natočený, má to hlavu a pätu a aj celkom zaujímavý dej. A aby som nezabudol zaujímavú tému dámi a páni, tému! Nevidel som, a ani som nepočul o filme, čo by sa zaoberal životom tureckých prisťahovalcov v Rakúsku. Zo začiatku to bolo síce riadne mätúce a komplikované, ale po čase sa všetko vykryštalizovalo a film som si začal vychutnávať. Tí žijú ale za divných podmienok! o.O Keď sa dostanete už do rodiny začne vám postupne záležať na jednotlivých členoch a samozrejme na hlavnej hrdinke, ktorá bola sympatická a aj dobre zahraná. Vlastne všetci herci hrali v rámci svojich možností dobre. Ku koncu príde aj napätie a posledných 20 minút je fakt silných. Môžem s kľusným svedomím odporúčať. Cinematik 2012 Ó, a aby som nezabudol, tak jedna postava sa volá Baran :)(8.9.2012)

Tohle je snímek, který podle mého názoru do odpadu určitě nepatří, jak tu naznačil yamk5 a Chris_Mike. Docela povedené drama se slušnými herci a povedenou pointou. Lepší průměr 55%. Trvalé následky to nezanechá.(6.8.2012)

• - Natáčení filmu probíhalo v Anatolii a Vídni. (Terva)