Dvojník

Dvojník

Drama / Thriller / Komedie

Velká Británie, 2013, 93 min

• Xmilden

Nikdy jsem podobné prostředí ve filmu neměl rád, proto se mě nikdy nezalíbila například Amerika s Martinem Dejdarem. Nepochybuju o tom že Richard Ayoade natočil přesně takovou vizi, kterou si vysnil. Jenže tohle jde zcela mimo mě. Nicméně zajímavé, ale nikdy více. 40%(21.8.2014)

• Dannysek4U

Obsah nic moc, ale ta formicka, ta je jako ze uplne mnjam :)(10.4.2014)

„I'm like Pinocchio, a wooden boy. Not a real boy…“ Dvojník bude dost nedoceněným filmem. Po vzoru Nicolase W. Refna se jedná o další umělecký thriller. Tentokrát je to snad větší psycho, než bylo doposud. Jesse Eisenberg hraje dost možná svojí nejlepší zahranou (dvoj)roli. Skvěle mu v tom sekunduje Mia Wasikowska. The Double je vynikající film v nápadu a zpracování. Je to jednoduše originální a skvělé natočené drama. Místy ovšem dosti úsměvné. Simon (Jesse Eisenberg) je sice zaměstnanec firmy, ale všemi přehlížený. Vede samotářský život, dokud do práce nepřijde nový kolega James (Jesse Eisenberg). A hle, on má stejnou tvář jako on. Jenže divné to přijde pouze jemu a nikomu jinému. Dokonce i Simonova vysněná dívka se má spíše k Jamesovi. Kde se stala chyba. Na to vám se film pokusí dát odpověď až na konci. Mezi tím se vás pokusí několikrát rozesmát a na konci vás geniálně zmate. Jesse hraje dvojroli skutečně skvěle. Jedna tvář a dva naprosto odlišné charaktery. Navíc hudba co doplňuje film je prostě kouzelná. Výborný soundtrack, který se nemůže oposlouchat. Natáčecí styl hodně připomíná výše zmiňovaného Refna. Dvojníka nejvíc ocení asi ti, co mají rádi britský humor a smysl pro artové umění. (84 %)(26.8.2015)

• Wacoslav1

Ufff to je fakt psychotická blbost pro vygumovaný psychopaty. Pro normální diváky určitě ne. Chytal jsem se tak do půlky. Pak už jsem začal proklikávat a asi tak zhruba čtvrt hodiny před koncem jsem to nekompromisně vypnul, takže se ani nedozvím jak to celý dopadlo, ale to mě fakt nesere...0%(3.5.2014)

Disociativní Dostojevského novela zasazená do bezvýchodného kafkovského úřednického světa, navíc ukotvená v jakémsi bezčasí, kde největší hitem je japonská tklivá hudba. Vcelku záslužná óda na poruchu identity, tu a tam černo-humorná, občasně nimrající se v beznaději a ponižování, sem tam i tajuplná ... každopádně velmi velmi stylizovaná! 75%.(26.1.2015)