Ranbô to taiki

všechny plakáty

Cracker

Z názvu by človek čakal, že sa bude jednať o napínavú drámu, ktorá má za účel potvrdiť, že pomsta chutí najlepšie za studena. Tento koncept by bol prijateľný vtedy, ak by Ranbou to taiki samozrejme nebol filmom japonským. A keďže táto dráma pochádza z krajiny vychádzajúceho slnka, divák sa môže tešiť na nepredvídateľnú, budem sa opakovať, šialenosť. Namiesto žánru dráma by som skôr priradil komédiu, pretože tento film je o 100% viac vtipný ako dramatický alebo napínavý. Neviem síce či to bolo práve úmyslom režiséra, ale taký dojem vo mne tento film vzbudil. Veď posúďte samy: Nezamestnaný Banjo sa spolu so svojou tehotnou manželkou, Azusou, presťahujú na okraj mesta. Azusa maká v bare zatiaľ čo Banjo sa ''snaží'' nájsť si prácu. V ich susedstve narazia na dvoch podivínov Nanase a Hidenoriho. Hidenori sa snaží(a trvá mu to len takmer poltucet rokov) vymyslieť plán ktorým by sa pomstil Nanase za udalosť ktorá ho pripravila o rodičov. Ona však svojho onii-chana miluje, poslušne čaká a každý večer sa netrpezlivo spytuje či jej onii-chan, konečne vymyslel pre ňu nejaký trest. Odtiaľto sa všetko prenádherne pomotá a vznikne z toho kaša ala prepnutý Nihonjin. ALE, stále je to vtipné. Plusom sú starí, dobrí herci ktorí podali väčšinou kvalitné výkony a bez nich by tento film nebol tým čím je. Pomaly strácam nádej že sa od japoncov dočkám filmu, ktorý by sa za každú cenu nesnažil byť hrrr-brrrr a bol aspoň o kúsok viac seriózny. Vengeance Can Wait - voľný preklad, no a pomsta čaká a čaká, neprichádza, film končí a ja pomaly zabúdam :) ()