poster

Na slaměné cestě (festivalový název)

 • Portugalsko

  Estrada de Palha

 • anglický

  Hay Road

Dobrodružný / Drama / Western

Portugalsko / Finsko, 2012, 95 min

Režie:

Rodrigo Areias

Scénografie:

Ricardo Preto

Kostýmy:

Susana Abreu
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  **

  Nízkorozpočtová westernová guilty-pleasure meditácia o slobode a spravodlivosti, natočená na poliach a roliach hentam za kopcom. Interiéry nasvietené ako v televíznej inscenácii, kostýmy ako z Troch mušketierov. Atmosféra začiatku 20. storočia nulová. Divák, rozmaznaný Coenovcami či Jarmuschom má dilemu, či sú tvorcovia vážne tak neschopní, alebo sa ledabolo bavia parodovaním žánrových prvkov, navešaných na úmyselne nezmyselnej kostre. Herec v hlavnej úlohe sa podobá na Daniela Day-Lewisa. Má ostré rysy v tvári a minimalistickým herectvom ideálne zapadá do nálady filmu i konvencií žanru, ale často je stavaný do parodickej polohy. Či tým má stelesňovať nejakú demítizáciu westernového hrdinu je ale opäť odvážna úvaha. Myslím, že tvorcovia niečo také zamýšľali. Ale moc im to nevyšlo.(4.7.2012)

 • CISTICZ
  *

  Vsechno spatne, unavny a pro mne nefunkcni.(30.6.2012)

 • SLOTH
  *

  komedie která neměla být komedií, western který neměl být natočen Až komický sám sebe vážně beroucí snímek selhává na všech frontách. vrcholem všeho je na konci německá zbraň z druhé světové války. Ano , film se odehrává roku 1908(30.7.2012)

 • Ruut
  **

  KVIFF 2012: uff, portugalci se snaží o spaghety western ze čtvrté cenové. A je to sakra znát. Při pohledu na některé komparzisty v pozadí jsem občas vyprskával smíchy. První velký fail letošního ročníku.(30.6.2012)

 • mcb
  odpad!

  Kolik zatmívaček, hlubokomyslných citátů, kytarových vybrnkávaček a prázdných pohledů se vejde do jednoho filmu? Neskutečně smrtící kombinace špatných hereckých výkonů (ten casting!), amatérské režie, nesmyslného scénáře, děsivé kamery a vizuální stránky podprůměrné portugalské telenovely. Postavy se smrtelně vážnými výrazy chodí od kraje ke kraji obrazu a za doprovodu násilně naroubovaných hloubavých citátů a otravné kytarové hudby pronášejí neskutečně prázdné a stupidní dialogy o spravedlnosti, víře a podobných rádoby univerzálních tématech. Při sledování tohoto skvostu jsem přemýšlel o člověku, který napsal oficiální synopsi filmu a jestli to myslel opravdu vážně, ba dokonce tomu i věřil. Smál jsem se, ale zároveň mi bylo i podobných diváků, kteří v nepochopitelnosti filmu nalezli to pravé "umění" (paní s nechápavým výrazem ve tváří ve frontě přede mnou zatrhla "excelentní"), líto. Prvotřídní meditativní odpad. 1/10(3.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace