Poslední krok (festivalový název)

• Írán

Pele Akher

Last Step, The

Írán, 2012, 88 min

Ali Mosaffa

Ali Mosaffa

Tenhle film je (alespoň pro mě) hodně komplikovaný.Nejednou jsem se v něm ztratil a nechápal,co se vlastně děje.Přesto to neznamená,že by to byl špatný film.Vidět ho ještě tak dvakrát,možná bych ho pochopil a ocenil daleko více,ale na druhou stranu,opravdu nemám chuť se na to podívat.Možná za pár let!(9.7.2012)

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(17.6.2012)

• iamek

[47. MFF KV 2012](10.7.2012)

Leila Hatami se pomocí malých krůčků stala mojí neoficiální hvězdou festivalu. Rozchod Nadera a Simin byl před zhruba měsícem mojí první zkušeností s íránským filmem. Proto jsem rozhodně od Posledního kroku čekal alespoň neobvyklý filmový zážitek. Toho se mi sice dostalo, na druhou stranu jsem ale kino opouštěl s pocitem zmatení a neúplného pochopení konce filmu. 47. MFF KV. 6/10(6.7.2012)

Tento film není masovou záležitostí, neb bez větší koncentrace se v něm může nejeden ztratit. Celý příběh se točí v kruzích ve spirále nahoru a dolů, i proto je jeho vyústění nanejvýš zajímavé, protože ještě dlouho po zhlédnutí si jeden není jist, který z příběhů byl vlastně příběhem v příběhu...(11.7.2012)