poster

Poslední krok (festivalový název)

 • Írán

  Pele Akher

 • anglický

  Last Step, The

Drama

Írán, 2012, 88 min

Režie:

Ali Mosaffa

Scénář:

Ali Mosaffa
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini

  Křišťálový glóbus - výběr(17.6.2012)

 • Sandiego
  **

  Prázdné a nezajímavé melodrama nezachrání ani zvolená vyprávěcí struktura, jež je spíše zástěrkou pro chabý a nevzrušivý příběh. Rozchod Nádera a Simin nabídl působivý a autentický pohled do životních konfliktů íránské střední třídy a poskytl rafinovanou společenskou výpověď. Poslední krok se vznáší ve vakuu a točí se v bludném kruhu kolem vnitřních obsesí ne zcela srozumitelných postav. Přiznám se, že na film jsem nešel ani tak na základě děje, ale kvůli herečce Leile Hatami, která mě ve zmíněném oscarovém snímku přímo uhranula. Zde je její výkon až k uzoufání unylý a činí její postavu ještě nezajímavější. Poslední krok zaujme spíše několika zajímavými momenty, lehkou dávkou ironie a vykreslením íránského filmařského prostředí. Plnohodotný zážitek na hodinu a půl mi však nenabídl. Ve festivalovém humbuku to pak neznamená nic jiného než boj s klížícími se víčky.(5.7.2012)

 • bassator

  47th KVIFF 2012 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce (Peleh akhar / THE LAST STEP / Poslední krok)(10.7.2012)

 • štíple
  **

  2 hvězdičky dostává film díky kráse hlavní protagonistky.(5.7.2012)

 • danliofer
  *****

  Tento film není masovou záležitostí, neb bez větší koncentrace se v něm může nejeden ztratit. Celý příběh se točí v kruzích ve spirále nahoru a dolů, i proto je jeho vyústění nanejvýš zajímavé, protože ještě dlouho po zhlédnutí si jeden není jist, který z příběhů byl vlastně příběhem v příběhu...(11.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace