Poslední krok (festivalový název)

• Írán

Pele Akher

Last Step, The

Írán, 2012, 88 min

Ali Mosaffa

Ali Mosaffa
  • štíple

2 hvězdičky dostává film díky kráse hlavní protagonistky.(5.7.2012)

Tenhle film je (alespoň pro mě) hodně komplikovaný.Nejednou jsem se v něm ztratil a nechápal,co se vlastně děje.Přesto to neznamená,že by to byl špatný film.Vidět ho ještě tak dvakrát,možná bych ho pochopil a ocenil daleko více,ale na druhou stranu,opravdu nemám chuť se na to podívat.Možná za pár let!(9.7.2012)

• Domec

No vzhledem k tomu, ze jsem asi 80% filmu prospala, tak to asi nebylo nic moc. #KVIFF 47th(9.7.2012)

• Sandiego

Prázdné a nezajímavé melodrama nezachrání ani zvolená vyprávěcí struktura, jež je spíše zástěrkou pro chabý a nevzrušivý příběh. Rozchod Nádera a Simin nabídl působivý a autentický pohled do životních konfliktů íránské střední třídy a poskytl rafinovanou společenskou výpověď. Poslední krok se vznáší ve vakuu a točí se v bludném kruhu kolem vnitřních obsesí ne zcela srozumitelných postav. Přiznám se, že na film jsem nešel ani tak na základě děje, ale kvůli herečce Leile Hatami, která mě ve zmíněném oscarovém snímku přímo uhranula. Zde je její výkon až k uzoufání unylý a činí její postavu ještě nezajímavější. Poslední krok zaujme spíše několika zajímavými momenty, lehkou dávkou ironie a vykreslením íránského filmařského prostředí. Plnohodotný zážitek na hodinu a půl mi však nenabídl. Ve festivalovém humbuku to pak neznamená nic jiného než boj s klížícími se víčky.(5.7.2012)

• bassator

47th KVIFF 2012 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce (Peleh akhar / THE LAST STEP / Poslední krok)(10.7.2012)