poster

Královna Versailles z Las Vegas

 • Česko

  Versailleská královna

  (festivalový název)
 • USA

  Queen of Versailles, The

Dokumentární

USA, 2012, 100 (56) min

Kamera:

Tom Hurwitz

Hudba:

Jeff Beal

Producenti:

Abigail Disney
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Derek
  ****

  tazky zivot vdaka financnej krize nemaju len obycajni ludia ale i bohata vrstva! co zacalo ako dokument o bohatom davidovy siegolovy (ktory sa tak trocha i chvasce ze prispel k vyhre busha pocas prezidentskych volieb) a jeho manzelke (byvala miss, ale i vystudovana ITckarka) ktori sa rozhodli postavit najvacsi dom v USA sa vdaka krachu bank zmenilo na zaujimavu studiu ako sa s krizou vysporiadavaju i ti najbohatsi ktori zili z minania penazi strednej vrstvy a co sa s nimi stane ak su musia utiahnut opasky... mnozstvo situacii nad ktorymi obycajny clovek len kruti hlavou, ale i zaujimavy a vtipny pohlad do zivota bohatsej vrstvy...(15.12.2012)

 • NinonL
  ****

  Dokument se mi líbil. Davidu Siegelovi jsem, myslím, rozuměla dobře. Byl mi sympatický a bylo mi ho dost líto, jak se mu situace vymkla z rukou. Krutý svět bank se podepsal i na něm a nepomohl mu ani George Bush jr., kterého dostal na místo prezidenta USA. Jak sám řekl, ne všechno bylo legální. Tudíž riskoval kvůli nevděčnému kreténovi, který ve světě působil jen zlo. Siegelových 7 dětí a osmé, hloupé botoxovo-silikonové blonďaté, komentovat nehodlám. O to víc ho ale lituji. Docela bych mu přála, aby získal zpět svoji jachtu, letadlo, dům a kdo ví, co ještě. Ne kvůli sobě, ale kvůli své afektované příšerce a taky aby mohl jednou v klidu zemřít.(9.10.2014)

 • Nerhinn
  ****

  Fascinující (ne vždy v dobrém slova smyslu) náhled do životů lidí žijící v bublině slavného amerického 1%. A je to právě ona bublina, která je učinila natolik křehkými, že jsem žádnou zlomyslnost necítila, bylo mi jich jen líto.(18.12.2012)

 • Slarque
  ****

  Začátek je klasická americká pohádka o dívce z maloměsta, které je domek s 2500 metry čtverečními těsný, takže pro ně manžel staví největší dům v Americe. Protože si to může dovolit. Pak přijde září 2008 a rázem je vše jinak. Prodají se jachty i letadla, propustí 7000 zaměstnanců, děti si musejí zvykat na státní školy, ale hypotéky i tak stále není z čeho splácet. Silikonová blondýna navzdory vysokoškolskému vzdělání zřejmě nedokáže přijmout stav věcí, takže dál utrácí víc, než její manžel sežene peněz... Nečekaně otevřené nahlédnutí do problémů jedné miliardářské rodiny.(28.1.2015)

 • bassator

  47th KVIFF 2012 - DOCUMENTARY FILMS IN COMPETITION - Soutěž dokumentárních filmů (The Queen of Versailles / THE QUEEN OF VERSAILLES / Versailleská královna)(12.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace