Yuma

• Polsko

Yuma

Akční / Krimi / Drama

Polsko / Česko, 2012, 112 min

Nejtvrdší filmovej knockout roku. Během sledování filmu jsem si ani nevím proč, vybovaval Zjizvenou tvář, Tenkrát v Americe, atd, ale tyhle kousky působí proti Yumě jako večerníček pro přecitlivě dětičky. Tohle byl hrozně blízkej, sýrovej, reálně nekompromisní dokonalej direkt. Jasně filmu by se mohly vytknout chybky, pro mě ta největší spočívala v tom, že nebylo ukázano co potkalo Poláky v německým kriminálu, podle ksichtů to nevypadalo na mlátičku čili......no prostě zbytečně otevřený na fantazii. Největší filmařský průser byla bitka mezi Rusáky a Poláky, jako ona byla boží, kdo kdy zažil v hospodě, na díze nebo jinde bandu na bandu dá mně za pravdu, ale proč si kurva drát kameraman nestoupnul do rohu aby měl celou místnost v záběru jaj do boha taková škoda, ale i tak hodně dobrý. Herecky to bylo na modrý z nebe a ta atmosféra z filmu musí každýho, kdo zažil osmdesátky a pak devadesátky velkolepě olíznout. Tohle není film, ale hodně drsná jízda životem.Polskej majstrštyk z vynikající závěrečnou hudbou a polskou písni uprostřed filmů aspirující na nejsilnější filmovej zážitek roku.(15.12.2012)

Totálny buranský film! Zajtra tých Poliakov v tej robote pozabíjam...(29.5.2013)

Příjemné nahlédnutí do Polska 90.let. Bohužel postupem času člověk ztrácí propojení s postavami a konec už tolik neprožívá. Komentář režiséra, ve kterém bylo vyjasněno jak je to s originální jumou, zvedl hodnocení o půl hvězdy. KVIFF 47 ***(6.7.2012)

Postkomunistická devadesátá léta v Polsku (no, dá se to snadno změnit za Česko) - vše je trochu nadsazené, ale mentalitu, pocity a celkový dojem z té doby zachycuje velmi dobře. Velmi dobré.(2.10.2013)

Slusne natoceny drama o tom, jak se rodej gangsteri. Akorat vsechny hlavni postavy sou vice ci mene svine. A konec mi moc nesed.(2.8.2012)

• - V snímke môžeme nájsť odkazy na viaceré známe snímky, ako napríklad na film Krstný otec (1972), western 3:10 to Yuma (1957) či Winnetou III (1965). (MikaelSVK)

• - Natáčení probíhalo z velké části v Ostravě a Karviné. Podle tvůrců totiž právě tato dvě města velmi připomínají Německo před dvaceti lety. A také v polských městech Varšava, Krosno Odrzanskie, Cieszyn, nebo německém Frankfurtu nad Odrou. (Terva)