poster

Yuma

 • Polsko

  Yuma

Akční / Krimi / Drama

Polsko / Česko, 2012, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tsunami_X
  ****

  Přesně takhle si člověk někdy maluje vzestupy a pády, které jsou plné děvek, kvérů, německých drogerií a originálních Adidasek. Co na tom, že zdůraznění zdrojů, ze kterých se vychází, působí někdy lehce na sílu. Tohle je polská pecka, která si v první půlce jede hodně epickou linii růstu na potravním řetězci s kovbojským fellingem, aby se následně přehoupla v totální devadesátkový nevkus s eurodancovou muzikou a očekávatelným, zato vycizelovaným vývojem postav. Mínusové body za sem tam nevěrohodné transformování současných lokalit na průsvitně devadesátkový Reich. Kameramana budete po pár minutách milovat.(1.7.2012)

 • Slarque
  ***

  První zhruba půlka vypadala velmi dobře, ale pak už se mi zdálo, že film jen klouže po povrchu a nabízí přesně to, co by divák po uvedení do děje očekával. A nakonec přišla potřeba celý film nějak uzavřít a v posledních minutách už jde všechno zcela mimo uvěřitelnou realitu.(6.1.2016)

 • bassator

  47th KVIFF 2012 - EAST OF THE WEST - FILMS IN COMPETITION - Na Východ od Západu - soutěžní sekce (Yuma / YUMA / Yuma)(12.7.2012)

 • Agoran
  ****

  Příjemné nahlédnutí do Polska 90.let. Bohužel postupem času člověk ztrácí propojení s postavami a konec už tolik neprožívá. Komentář režiséra, ve kterém bylo vyjasněno jak je to s originální jumou, zvedl hodnocení o půl hvězdy. KVIFF 47 ***(6.7.2012)

 • sochoking
  ***

  Totálny buranský film! Zajtra tých Poliakov v tej robote pozabíjam...(29.5.2013)

 • - V snímke môžeme nájsť odkazy na viaceré známe snímky, ako napríklad na film Krstný otec (1972), western 3:10 to Yuma (1957) či Winnetou III (1965). (MikaelSVK)

 • - Natáčení probíhalo z velké části v Ostravě a Karviné. Podle tvůrců totiž právě tato dvě města velmi připomínají Německo před dvaceti lety. A také v polských městech Varšava, Krosno Odrzanskie, Cieszyn, nebo německém Frankfurtu nad Odrou. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace