Yuma

• Polsko

Yuma

Akční / Krimi / Drama

Polsko / Česko, 2012, 112 min

Je velice smutné, že o tomto se jen tak někde nedovíte a já měla zpočátku pocit, že je vše jen zlý sen. Ale život je krutý a válka ještě horší. Hlavní představitel je sympatický, takže dívat se na Yumu je zážitek. Je také plný morálních pouček. Ta nejhezčí dívka je stejně kurva a i když se bude chtít někdy změnit, slepice v ní zůstane napořád. To jsem filozof, což?! Shrňmež: děj je zajímavý a film ani trochu nenudí, nepřesnosti se dají odpustit, infatilita také, stopáž tak akorát, výběr hudby více než dobrý, tudíž by mohl platit pojem ''konec dobrý, vše dobré''. Jenže, jenže vše je dobré, až na ten konec... Režisér sice vypustil do světa větu, že film měl končit jinak, tak proč krucinál tak neskončil?? Za toto zaváhání stráhávám jednu z hvězd a na konec říkám, že nejvtipnější moment bylo zlověstné dívání se na koženou bundu! (MFF KV 2012)(3.7.2012)

,,JUMA - TERMÍN POUŽÍVANÝ NA HRANICI ČÁSTÍ POLSKA, KTERÝ ZNAMENÁ KRÁDEŽ ZBOŽÍ ZE ZÁPADNÍCH OBCHODŮ, PŘEVÁŽNĚ NĚMECKÝCH... /// Pád komunismu a větry velkejch změn nevanuly jen z hajzlu, ale zasáhly taky polsko-německý pohraničí. A ti obyčejní lidé zatoužili po DRUHOTNÉ, SLOVANSKÉ, SPRAVEDLIVÉ DĚLBĚ ZBOŽÍ… Zlodějská story. Žádní vykutálení Dannyho parťáci – prostě východní blok! Pamatuju hodně. Třeba bony, ale až teď je mi jasný, kde bylo to pravý El Dorado. Sice ne filmový, dneska už mě tyhle věci do sesle nepřibijou, a že buran zůstane buranem i kdyby ukradl půlku Německa – to vyprávějte jinejm, a né mně! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen v příbězích podle skutečnejch událostí. 2.) Zajímá mě, na čem všem se podílí Státní fond kinematografie. 3.) Chystám se nahradit slovo ,,čórka“ a slyšel jsem, že YUMA …(ty vole, to je SLOVANSKÁ tradice!) 4.) Thx za titule ,,bzucak“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(14.6.2013)

juma má českému divákovi hodně blízko jak jen může být postkomunistická země pro postkomunistickou zemi. zábavné silné dobre!!!(30.7.2012)

První zhruba půlka vypadala velmi dobře, ale pak už se mi zdálo, že film jen klouže po povrchu a nabízí přesně to, co by divák po uvedení do děje očekával. A nakonec přišla potřeba celý film nějak uzavřít a v posledních minutách už jde všechno zcela mimo uvěřitelnou realitu.(6.1.2016)

• Cafú

Yuma = naprostý nevkus. Nelogické jednání hrdinů, nesympatické postavy, špatný scénář, chyby, příšerná hudba, přehrávající herci... atd atd.(2.7.2012)