Yuma

• Polsko

Yuma

Akční / Krimi / Drama

Polsko / Česko, 2012, 112 min

juma má českému divákovi hodně blízko jak jen může být postkomunistická země pro postkomunistickou zemi. zábavné silné dobre!!!(30.7.2012)

První zhruba půlka vypadala velmi dobře, ale pak už se mi zdálo, že film jen klouže po povrchu a nabízí přesně to, co by divák po uvedení do děje očekával. A nakonec přišla potřeba celý film nějak uzavřít a v posledních minutách už jde všechno zcela mimo uvěřitelnou realitu.(6.1.2016)

Slusne natoceny drama o tom, jak se rodej gangsteri. Akorat vsechny hlavni postavy sou vice ci mene svine. A konec mi moc nesed.(2.8.2012)

Totálny buranský film! Zajtra tých Poliakov v tej robote pozabíjam...(29.5.2013)

Nejtvrdší filmovej knockout roku. Během sledování filmu jsem si ani nevím proč, vybovaval Zjizvenou tvář, Tenkrát v Americe, atd, ale tyhle kousky působí proti Yumě jako večerníček pro přecitlivě dětičky. Tohle byl hrozně blízkej, sýrovej, reálně nekompromisní dokonalej direkt. Jasně filmu by se mohly vytknout chybky, pro mě ta největší spočívala v tom, že nebylo ukázano co potkalo Poláky v německým kriminálu, podle ksichtů to nevypadalo na mlátičku čili......no prostě zbytečně otevřený na fantazii. Největší filmařský průser byla bitka mezi Rusáky a Poláky, jako ona byla boží, kdo kdy zažil v hospodě, na díze nebo jinde bandu na bandu dá mně za pravdu, ale proč si kurva drát kameraman nestoupnul do rohu aby měl celou místnost v záběru jaj do boha taková škoda, ale i tak hodně dobrý. Herecky to bylo na modrý z nebe a ta atmosféra z filmu musí každýho, kdo zažil osmdesátky a pak devadesátky velkolepě olíznout. Tohle není film, ale hodně drsná jízda životem.Polskej majstrštyk z vynikající závěrečnou hudbou a polskou písni uprostřed filmů aspirující na nejsilnější filmovej zážitek roku.(15.12.2012)