• Thajsko

(festivalový název)

Drama / Dokumentární / Fantasy / Experimentální

Thajsko / Velká Británie, 2012, 57 min

• raskovnik

Ešte nikdy som nevidel aby odišla polovica ľudí z kina. Príde mi to ako keby niekto natočil tri krátke filmy a nejak to v delíriu prestrihal. Pokiaľ nie ste fanúšikom experimentálnych filmov typu "tento záber sa mi páči, tak tam bude päť minút" tak sa tomuto počinu radšej vyhnite. Jedna hviezdička, za to že som sa pobavil na reakciách ľudí v kine.(21.6.2014)

• sochoking

Gate z kimona zrejme učóroval ten vybrnkávajúci bluesman nejakému miestnemu traňďákovi...(13.1.2015)

To je tak strašně "těžký" snímek až mnohdy popírá sám sebe. Vnímavější divák bude mít spousty materiálu k přemýšlení. Já si počkám na dvd a možná přehodnotím na pět.(18.6.2013)

Thajské rozmarné léto.(24.9.2012)

Reminisencia.. Spomienkovosť... Vyprázdnený naratív... prázdnosť emočného bytia.. Weerasethakul je meditačný, ale zároveň dokumentaristický. Má tu niekoľko podivností ( jedenie vnútorností?) ale aj niekoľko citlivých momentov. Rozprávanie o duchov a sledovanie rieky Mekong. V zásade ale nič prevratné. Pripomína to jeho prvotinu. Ale zároveň ak máte radi podobný druh filmov, tak je radosť sa nechať obrázkami vtiahnuť do nezmyselných konverzácií a statických obrazov. Pre mňa určite zaujímavé, hoci som sa vlastne nič nedozvedel.(20.5.2016)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2012. (Terva)