poster

Mekong Hotel

 • Thajsko

  Mekong Hotel

 • Slovensko

  Mekong Hotel

  (festivalový název)

Drama / Dokumentární / Fantasy / Experimentální

Thajsko / Velká Británie, 2012, 57 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blackJag
  *

  Nějak jsem si zapomněl prolustrovat filmografii tvůrce, protože kdybych to udělal, zjistil bych, že na filmu STRÝČEK BÚNMÍ jsem svého času v kině usnul a tedy bych si návštěvu kina určitě rozmyslel. Co k tomu říct? Tohle snad ani nebyl záměr, to musela být čirá bezradnost. 20%(22.11.2013)

 • ScarPoul
  ****

  Reminisencia.. Spomienkovosť... Vyprázdnený naratív... prázdnosť emočného bytia.. Weerasethakul je meditačný, ale zároveň dokumentaristický. Má tu niekoľko podivností ( jedenie vnútorností?) ale aj niekoľko citlivých momentov. Rozprávanie o duchov a sledovanie rieky Mekong. V zásade ale nič prevratné. Pripomína to jeho prvotinu. Ale zároveň ak máte radi podobný druh filmov, tak je radosť sa nechať obrázkami vtiahnuť do nezmyselných konverzácií a statických obrazov. Pre mňa určite zaujímavé, hoci som sa vlastne nič nedozvedel.(20.5.2016)

 • ageller
  *****

  "Tajemný příběh thajského hotelu na břehu řeky Mekong" Pro fanoušky Apichatponga Weerasethakula, milovníky thajské kinematografie, videoartu, asijských mýtů, drnkání na kytaru a filmů na hranici mezi dokumentem a fikcí je tohle povinnost. Mekong Hotel je film na hranici mezi bdělostí a usínáním, nejen obsahem ale i formou. Já jsem si u něj pár minut zdřímla a nebylo to na škodu. Navíc je to další příklad současného hnutí kinematografie směrem k středometrážním snímkům. Mekong Hotel uvádí do kin Cinema Glok 9. května 2013. Info zde: www.ostravakameraoko.cz(24.4.2013)

 • sochoking
  *

  Gate z kimona zrejme učóroval ten vybrnkávajúci bluesman nejakému miestnemu traňďákovi...(13.1.2015)

 • DrBuznička
  ***

  Myslím si, že film zcela záměrně počítá s tím, že během jeho projekce na nějakou chvíli usnete či odběhnete myšlenkami někam zcela mimo Mekong hotel. Je pak na vás, zda to přijemete jako prohloubení diváckého zážitku či jako nedostatek.(6.6.2013)

 • - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2012. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace