• Thajsko

(festivalový název)

Drama / Dokumentární / Fantasy / Experimentální

Thajsko / Velká Británie, 2012, 57 min

Myslím si, že film zcela záměrně počítá s tím, že během jeho projekce na nějakou chvíli usnete či odběhnete myšlenkami někam zcela mimo Mekong hotel. Je pak na vás, zda to přijemete jako prohloubení diváckého zážitku či jako nedostatek.(6.6.2013)

Thajské rozmarné léto.(24.9.2012)

"Tajemný příběh thajského hotelu na břehu řeky Mekong" Pro fanoušky Apichatponga Weerasethakula, milovníky thajské kinematografie, videoartu, asijských mýtů, drnkání na kytaru a filmů na hranici mezi dokumentem a fikcí je tohle povinnost. Mekong Hotel je film na hranici mezi bdělostí a usínáním, nejen obsahem ale i formou. Já jsem si u něj pár minut zdřímla a nebylo to na škodu. Navíc je to další příklad současného hnutí kinematografie směrem k středometrážním snímkům. Mekong Hotel uvádí do kin Cinema Glok 9. května 2013. Info zde: www.ostravakameraoko.cz(24.4.2013)

To je tak strašně "těžký" snímek až mnohdy popírá sám sebe. Vnímavější divák bude mít spousty materiálu k přemýšlení. Já si počkám na dvd a možná přehodnotím na pět.(18.6.2013)

• sochoking

Gate z kimona zrejme učóroval ten vybrnkávajúci bluesman nejakému miestnemu traňďákovi...(13.1.2015)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2012. (Terva)