• Thajsko

(festivalový název)

Drama / Dokumentární / Fantasy / Experimentální

Thajsko / Velká Británie, 2012, 57 min

• blackJag

Nějak jsem si zapomněl prolustrovat filmografii tvůrce, protože kdybych to udělal, zjistil bych, že na filmu STRÝČEK BÚNMÍ jsem svého času v kině usnul a tedy bych si návštěvu kina určitě rozmyslel. Co k tomu říct? Tohle snad ani nebyl záměr, to musela být čirá bezradnost. 20%(22.11.2013)

Reminisencia.. Spomienkovosť... Vyprázdnený naratív... prázdnosť emočného bytia.. Weerasethakul je meditačný, ale zároveň dokumentaristický. Má tu niekoľko podivností ( jedenie vnútorností?) ale aj niekoľko citlivých momentov. Rozprávanie o duchov a sledovanie rieky Mekong. V zásade ale nič prevratné. Pripomína to jeho prvotinu. Ale zároveň ak máte radi podobný druh filmov, tak je radosť sa nechať obrázkami vtiahnuť do nezmyselných konverzácií a statických obrazov. Pre mňa určite zaujímavé, hoci som sa vlastne nič nedozvedel.(20.5.2016)

"Tajemný příběh thajského hotelu na břehu řeky Mekong" Pro fanoušky Apichatponga Weerasethakula, milovníky thajské kinematografie, videoartu, asijských mýtů, drnkání na kytaru a filmů na hranici mezi dokumentem a fikcí je tohle povinnost. Mekong Hotel je film na hranici mezi bdělostí a usínáním, nejen obsahem ale i formou. Já jsem si u něj pár minut zdřímla a nebylo to na škodu. Navíc je to další příklad současného hnutí kinematografie směrem k středometrážním snímkům. Mekong Hotel uvádí do kin Cinema Glok 9. května 2013. Info zde: www.ostravakameraoko.cz(24.4.2013)

• sochoking

Gate z kimona zrejme učóroval ten vybrnkávajúci bluesman nejakému miestnemu traňďákovi...(13.1.2015)

Myslím si, že film zcela záměrně počítá s tím, že během jeho projekce na nějakou chvíli usnete či odběhnete myšlenkami někam zcela mimo Mekong hotel. Je pak na vás, zda to přijemete jako prohloubení diváckého zážitku či jako nedostatek.(6.6.2013)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Cannes 2012. (Terva)