Krvavé akčňáky ja rád a tento ako návod na dobitie Bieleho domu bol parádny a našťastie sa ani nebral veľmi vážne. Gerard Butler je najlepší vyjednávač a úloha drsňáka v nesprávnom čase na správnom mieste mu sedne ako nikomu inému. Plnú paľbu si šetrím na White House Down ;-), I keď Channing Tatum, no neviem, možno prekvapí.(1.5.2013)

Neverte tomu názvu, biely dom nepadne, pretože Butller ho celý čas podopiera. Antoine Fuqua nie je zlý režisér a akcie natočiť vie, ale tie efekty sú teda fakt mizerné, čo je asi najväčšie mínus. Inak je to fajn strieľačka s ne-okukaným prostredím a sympatickým hrdinom, ktorý chce nakopať riť záporákovy z rýchlo a zbesilo. No a to je asi všetko, pretože nič viac okrem záverečnej pointy, ktorú už dávno poznáme sa tam nestane. 70% - 3*(9.7.2013)

• Lima

Kdysi jsem četl takové ironické popíchnutí, že herci jsou nejlépe placení prostituti na světě. Tehdy jsem nad tím moc nepřemýšlel, ale v tomhle filmu se to ukazuje náramně. To, co tady ve druhé půli s kamennou tváří pronášejí, zcela vážně a plni patosu, to by položilo i sebemrskajícího masochistu. A nejvíc mi bylo líto Morgana Freemana. Jeho účast, protlačena producenty jenom proto, aby si odškrtli aspoň jedno slavné jméno, je tu zredukována na stále stejný bezradný apatický výraz, kdy je zcela zřejmé, že Morgan tu vlastně nemá co hrát a jeden jeho rozčilený několikasekundový výraz už na tom nic nezmění. Americký prezident je tu vzor čestnosti, udatnosti a vědomí vážnosti svého postavení, kdy už jenom čekáte, až z toho všeho začne srát mramor. Všechny repliky, které lítají vzduchem mezi Butlerem, vojenským štábem a šéfem teroristů jsou pak ekvivalentem esence demence, že už i ty zpomalené scény s prostřílenou americkou vlajkou, ´Cerberus kód´ a hrdinný výkřik „Přísahám na vlajku Spojených států amerických!“ vám připadnou jako tím nejmenším prohřeškem na diváckém vkusu. Ten film měl prvních cca 45 minut našlápnuto dobře, díky staromódní ´osmdesátkové´ akci, kdy teroristi a bodyguardi padají na zem jak po zásahu vojína Matrixe (tímto zdravím Arnolda), ale pak všechny aktéry a zejména scenáristy obestoupil duch Chucka Norrise, bez sebemenší špetky nadhledu a všechno šlo do hajzlu. Zlatý Schwarzeneggerovo ´Komando´, to je proti tomuhle vtipná odlehčená komedie plná hlášek.(29.6.2013)

• flanker.27

Tak jo. Přepadení v Pacifiku ode mně dostalo jednu hvězdu za Missouri. Ve světle Olympu si říkám, že by si možná zasloužilo i dvě, páč je v něm přecejen trochu toho nadhledu. Zato zde se díváme na dojemný záběr padající rozstřílené vlajky s hvězdami a pruhy a zcela vážně se po nás chce zaplakat nad pošlapáním symbolu svobody. Do toho padají inteligentní věty jako "nechtěli zničit jen nás, chtěli zničit náš způsob života" či "nepřítomnost amerických vojáků bude znamenat válku". Buch hlavou o zeď. Když zapomenu na patos k zeblití, zůstane film se spoustou pitomostí. Nejdřív jsou za pitomce všechny US bezpečnostní složky, přičemž banda teroristů připomíná bandity z Vinnetouovek (nehledě na to kolik jich padne, je jich pořád stejně), pak se to otočí a ti zlí teroristé se nechají porcovat jeden za druhým mezi správně emericky tvrdými hláškami tvrdého Skota v hlavní roli. Kde zláci nabrali AC-130 se nedozvíme. Logika v osobní motivaci postav neexistuje. Ovšem, to není důležité, Amerika, světový mír, víra a láska byly zachráněny. BTW když ta vlajka padala dolů, nešlo si nevzpomenout na Mars útočí a vlaječku Marťanů. Kde jsou časy Brooklyn's Finest...(29.6.2013)

• Hunt

V mnoha scénách špatné efekty, hodně střel, patetismus, nasíli a charismatický Butler.(28.4.2013)