Pád Bílého domu

Olympus Has Fallen

Pád Bieleho domu

Akční / Thriller

USA, 2013, 119 min

Prvú hodinu som uvažoval o plnej paľbe. Dokonalá "americká blbosť". Fakt to nie je tá Emmerichova verzia? Pretože zo všetkého najviac mi to pripomenulo Deň nezávislosti. Áčkovo sa tváriaca béčkovina, schematická, predvídateľná, blbá, patetická, ale perfektne remeselne ošetrená, herecky presná a celkovo fungujúca. K tomu viac headshotov ako vo všetkých Romerových filmoch súhrnne. Keby v tom ešte vystupoval Casey Kurva Ryback, tak by som umrel blahom. Problém je v druhej polovici, kde sa hrdinovi začne až príliš dariť a z niekoľkých príbehových pušiek sa nevystrelí (prezident mal využiť boxerskú zručnosť z úvodu, klišé musí byť!). Celkovo veľká zábava a milá spomienka na staré dobré radikálne časy.(28.6.2013)

• Hunt

V mnoha scénách špatné efekty, hodně střel, patetismus, nasíli a charismatický Butler.(28.4.2013)

Jestli tohle uvidí mistr Seagal a zjistí tak, že Butler mu vyfouknul v podstatě třetí díl Přepadení, myslím, že se hodně nasere. A nevím, jestli to už Pentagon zaznamenal, ale nejnovější zbraň hromadného ničení se jmenuje Rozzuřený Steven. Stačí dva sumo dřepy šiko a začnou se trhat litosférické desky... ok, to by stačilo, chtěl jsem tím jenom vyjádřit, že v roli Mikea Banninga bych stokrát radši viděl byť dnes jaksi neforemnou hmotu, dříve slyšící na jméno Steven Seagal, než Gerarda Butlera, který doteď s nožem maximálně tak krájel cibuli. Jinak je to samozřejmě akční výplach, který v mnoha ohledech a momentech vypadá sympaticky a je přesně takový, jaký jsem doufal, že bude. Na druhou stranu když vím, že mám k dispozici nějaký rozpočet, tak se přeci nebudu pouštět do scén, které vyžadují rozpočet dvakrát takový, jen abych je tam za každou cenu měl. Pak totiž bortící se Washingtonův monument vypadá jen o trochu lépe než gigantosračky vidláků z Asylumu. Nicméně eRko splněno dokonale, takovou hromadu mrtvejch nasekal naposledy snad jen Iko Uwais. Takže pohoda. Uvidíme, jak se s tímto tématem vypořádal Devastátor Emmerich :) 70 miliónů dolarů(rozpočet)/160 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(2.7.2013)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $98,927,592Tržby Celosvetovo $166,800,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $16,129,090 //počet predaných kusov 614,592Tržby za predaj DVD v USA $18,767,204 //počet predaných kusov 921,156║ Ako taká akčná "príbehová oddychová" béčkovina veľmi dobré, hlavné prvá polovica filmu, potom to ostane troška staticky bez ráznejšieho posunu ale celkovo to určite strhne, nemá čím unudiť ani nejak zhnusiť. Gerard Butler v takýchto filmoch to vie ustáť. /80%/(30.6.2013)

Když akční demence, tak bez nadhledu.(28.6.2013)