Piráti ze Silicon Valley (TV film)

Pirates of Silicon Valley

Drama / Životopisný

USA, 1999, 95 min

Příběhově tak za čtyři, sice nemám znalosti, ale stejně si myslím, že to tak úplně nebylo, ale je to film, že? Místy mi to přišlo spíš jako komedie, co se filmařiny týká tak za dva, ani ne kvůli hercům, i když někteří zbytečně přehrávali, ale spíš, kamera a tak. Ale sečteno a podtrženo, tři, horší, asi.(9.2.2007)

Skvělý neautorizovaný životopisný film natočený pro televizi a nominovaný na 5 cen Emmy. Scenárista a režisér Martyn Burke (VE JMÉNU ANGELA) vycházel z knihy "Fire in the Valley: The Making of The Personal Computer" a vlastního důkladného demýtizujícího výzkumu a co vyhrabal následně nadšeně, svižně a vtipně odprezentoval (a minimálně Steve Jobs z toho asi neměl moc velkou radost). Jeho režie má grády a srší nápady (např. paralela mezi Jobsovou velkobratrskou reklamou a následnou velkobratrskou podřízeností Jobse Gatesovi nebo vystoupení vypravějící vedlejší postavy z obrazu v galerii), nasmějete se a přitom i leccos zajímavého dozvíte, např. že Steve Jobs byl pěknej blb a Bill Gates zase pěknej hajzl. Čím víc toho o počítačích víte, tím víc si film užijete, ale v podstatě je pochopitelný i pro úplné laiky.(11.12.2006)

... aneb Jak se v období Vietnamské války a Květinových dětí rodily v bolestech jedny z nejvýznamějších celosvětových společností, bez jejichž produktů bychom si současný život snad ani nedovedli představit. Výborný nápad a téma, milý humor, slušní herci, ale bohužel jen průměrná filmařina. Ale i tak jsem rád, že jsem měl možnost nakouknout do historie vzniku firmy, jejíž logo vídám každý den na obrazovce svého monitoru. Díky, Bille! 70%(15.9.2008)

"Takže Steve.. Jste Steve, viďte ?? Takže vy tvrdíte, že tahle vaše hračka je pro obyčejný lidi ?? A co by jako obyčejnej člověk dělal s počítačem ??" ;)(1.11.2014)

Jak to asi bylo... Hmm. Za vším velkým hledejte podvod.?!!!(7.9.2013)