Piráti ze Silicon Valley (TV film)

Pirates of Silicon Valley

Drama / Životopisný

USA, 1999, 95 min

Hodne, hodne, hodne solidni firmopisny film. Historii Microsoftu znam dost podrobne, Apple neznam skoro vubec, ale v zivote by me nenpadlo zfilmovat to.... Skoda ze film popisuje pouze ranne pocatky a vlastne konci uvedenim prvnich Windows na trh... I pak to bylo nemene zajimave, kdyz Microsoft pospune prebiral vladu nad vsim a kdyz se zase s postupem casu zacal lehce otrasat, kdyz v poslednich letech zase isli pozice Applu a treba Linuxu...(26.2.2007)

Zajímavý film o vzestupu Applu a Microsoftu. Sleduje to hlavně osudy Billa Gatese a Steeva Jobse, které se vzájemně prolínají. Bylo to hlavně o kradení nápadů. Gates s ním nakonec pěkně vydrbal. Nejvíc se mi asi líbila ta část s myší. :D "Máme větší prodej než IBM!"(22.3.2013)

Neautorizovaná historie dvou firem, které změnily novodobý svět. Bohužel velmi televizní, velmi užvaněná a velmi nudná, nejste-li zažranými ajťáky. Dvě hvězdičky za pár netušených zajímavostí, třetí za úvodní "making of" Scottovy slavné reklamy ve stylu 1984. 60%(29.1.2008)

Mé programovací schopnosti zemřely společně s Basicem a smysl pro vydělávání peněz mi Všemohoucí nikdy nenadělil. Přesto mne exkurze do počítačového pravěku a mladých let dvou budoucích miliardářů docela bavila. Vždyť ke zbohatnutí stačilo, aby spolky pukáčů bez fantazie, sedící ve vedení velkých firem, narazily na dva týpky, kteří měli vizi, nadšení, strategii a neváhali si přivlastnit výsledky cizí práce. Bylo to celkem zábavné, ale obsahovalo to i potvrzení smutné pravdy, že dodržováním zákonů a etického kodexu se miliardy do kapsy nikomu dobrovolně nezakutálí.(28.11.2013)

Bille, ty hovado... x)(11.8.2013)