Piráti ze Silicon Valley (TV film)

Pirates of Silicon Valley

Drama / Životopisný

USA, 1999, 95 min

Dosť chaoticky nakrútené pre niekoho, kto nemá veľmi šajn o high-tech, nerdoch a podobne. Preto trochu divákovi trvá, než sa dostane do filmu, ale potom je to kvalitná zábava s diabolsky vyšinutým Noahom Whyleom a geniálnym Anthonym Michael Hallom (komediálna hviezdička 80ych rokov). Záver ma dostal, Bill Gates je veľmi sympaticky prefíkaný a skvelý obchodník. Ak by bol film prehľadnejší a zrozumiteľnejší, dal by som aj viac.(10.8.2007)

Mé programovací schopnosti zemřely společně s Basicem a smysl pro vydělávání peněz mi Všemohoucí nikdy nenadělil. Přesto mne exkurze do počítačového pravěku a mladých let dvou budoucích miliardářů docela bavila. Vždyť ke zbohatnutí stačilo, aby spolky pukáčů bez fantazie, sedící ve vedení velkých firem, narazily na dva týpky, kteří měli vizi, nadšení, strategii a neváhali si přivlastnit výsledky cizí práce. Bylo to celkem zábavné, ale obsahovalo to i potvrzení smutné pravdy, že dodržováním zákonů a etického kodexu se miliardy do kapsy nikomu dobrovolně nezakutálí.(28.11.2013)

Je sice zajímávé sledovat, jak se utvářely jednotlivé počítačové firmy. Ale přece jenom to není moc zajímavé téma, tvůrcům se podařilo vystihnout to nejzajímavější, ale přece jenom je to "jenom" průměrný film. Trefou do černého je obsazení neznámých herců do hlavních rolí, kteří se svých úloh zhostili více než bravudrně, ale jak už jsme několikrát říkal, počítačový svět mě moc nezajímá a nebaví.(1.10.2003)

Tento film je dobrý v tom, co zpracovává, protože forma bohužel není úplně nejšťastnější. Snímek vznikl pouze pro televizní obrazovky a je to na něm velmi znát. Snímek je také postaršího data vzniku a od jeho uvedení se udála pěkná řádka dalších událostí, které již neměl možnost zamapovat. Také se tu nezabíhá do detailů. Film mapuje v kostce pouze zásadní dění, řekněme, na úrovni manažerské, na úrovni podvodů a intrik. V podstatě tu hlavní myšlenku, že celý moderní počítačový svět byl také vybudován na lžích, podvodech a krádežích celkem zdárně snímek zachycuje. Film si zachovává v celé věci značný nadhled a často se pouští do různých fórků. Mnohdy na málo očekávaných místech. Celkově jsem snímkem potěšen. Jen se obávám, že je to silně zapříčiněno tím, že se jedná o snímek z branže. Běžní diváci skočí s hodnocením podstatně níže, tipl bych si. Slušné 4 kousky.(27.9.2015)

Filmová stránka dosti průměrná. Ale zas je to podle pravdy, tak to zaujme, protože podle mě se ty lidi jen okrádali a jeden z nich vyšel na prodejnu s windowsem jako první a tím to vyhrál:))).(13.9.2007)

• - V roce 1999, krátce po premiéře tohoto TV filmu, se konala konference Macworld, kde bylo publikum ohromeno, když se dozvědělo, že úvodní komentář neměl na svědomí Steve Jobs, ale ve skutečnosti to byl Noah Wyde. Skutečný Jobs se na této konferenci také objevil a z Wydea si utahoval. (HappySmile)

• - Steve Jobs po zhlédnutí snímku údajně řekl, že nesnáší scénář, ale výkon Noah Wyleho se mu líbil. Bill Gates o filmu pronesl v zásadě jen strohé: "Poměrně přesný." (T-pack)