poster

Piráti ze Silicon Valley (TV film)

 • USA

  Pirates of Silicon Valley

Drama / Životopisný

USA, 1999, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LiVentura
  ***

  Jak to asi bylo... Hmm. Za vším velkým hledejte podvod.?!!!(7.9.2013)

 • Turiec
  **

  Po filmárskej stránke podpriemerná snímka, ale pre ľudí zaujímajúcich sa o históriu počítačov veľmi napínavá. Ukazuje zaujímavé metódy a históriu vzniku firiem Microsoft a Apple. Okrajovo sa dotýka aj velikánov IBM, Xerox, či Hewlett-Packard. Je to história plná kopírovania, kradnutia a podvodov. Zaujímavé je hlavne to, ako dokázal Microsoft predať DOS firme IBM bez vlastnenia jedinej čiarky kódu.(7.9.2004)

 • Šandík
  ***

  Fakta umně smíšená s fikcí, což rozliší jenom ten, kdo má o "počítačové prehistorii" určité přehled. Poutavé ale až moc baladické. Realita byla o něco šedší a charaktery méně neobyčejné... Zajímavé komentáře: Matty, golfista, choze, HAL, RedRose(26.9.2006)

 • Hanyou
  ****

  Ještě, že jsem k filmu měla doprovodný komentář a trpělivého člověka na zodpovídání mých všetečných laických otázek, jinak bych si to asi ani z poloviny neužila tak, jak jsem si to užila. I když technika nehraje úplně hlavní roli ve filmu. Nakonec je také spíš o mezilidských vztazích. Rozhodně zábavný počin. Jsem ráda, že mi byl tento film nabídnut k vidění.(24.10.2010)

 • gogos
  ****

  Hodne, hodne, hodne solidni firmopisny film. Historii Microsoftu znam dost podrobne, Apple neznam skoro vubec, ale v zivote by me nenpadlo zfilmovat to.... Skoda ze film popisuje pouze ranne pocatky a vlastne konci uvedenim prvnich Windows na trh... I pak to bylo nemene zajimave, kdyz Microsoft pospune prebiral vladu nad vsim a kdyz se zase s postupem casu zacal lehce otrasat, kdyz v poslednich letech zase isli pozice Applu a treba Linuxu...(26.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace