poster

Piráti ze Silicon Valley (TV film)

 • USA

  Pirates of Silicon Valley

Drama / Životopisný

USA, 1999, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ****

  Skvělý neautorizovaný životopisný film natočený pro televizi a nominovaný na 5 cen Emmy. Scenárista a režisér Martyn Burke (VE JMÉNU ANGELA) vycházel z knihy "Fire in the Valley: The Making of The Personal Computer" a vlastního důkladného demýtizujícího výzkumu a co vyhrabal následně nadšeně, svižně a vtipně odprezentoval (a minimálně Steve Jobs z toho asi neměl moc velkou radost). Jeho režie má grády a srší nápady (např. paralela mezi Jobsovou velkobratrskou reklamou a následnou velkobratrskou podřízeností Jobse Gatesovi nebo vystoupení vypravějící vedlejší postavy z obrazu v galerii), nasmějete se a přitom i leccos zajímavého dozvíte, např. že Steve Jobs byl pěknej blb a Bill Gates zase pěknej hajzl. Čím víc toho o počítačích víte, tím víc si film užijete, ale v podstatě je pochopitelný i pro úplné laiky.(11.12.2006)

 • Boss321
  *****

  Když uvážím, že se jedná o TV film tak je to opravdu vynikající. Příběh nás provází začátky firem Apple a Microsoft. Hlavně se samozřejmě zaměřil na Billa Gatese a jeho začátky, které jak uvidíte nebyli hned tak růžové, ale když máte nápad a jste odvážní tak se můžou podařit věci......(9.12.2007)

 • Kreeki
  **

  Jak již zde bylo řečeno - ať je zpracování jakékoli, téma to prostě drží. Jen prostě nezvládám další vykreslení Jobse jako vyšinutého psychopata, tohle bylo i na mě jako Applaře trochu moc. Přečtěte si Jak myslí Steve Jobs a pochopíte.(4.4.2009)

 • HAL
  ****

  Microsoft, Apple, IBM, Xerox, Intel... to nejsou jen slova, to jsou milníky v dějinách oboru který změnil podobu našeho světa stejně silně jako průmyslová revoluce před dvěma sty lety. Ti lidé opravdu tvořili historii a tento film už jen jako dokument o jejich práci rozhodně stojí za vidění. Přitom ale skvěle funguje i jako výborná komedie o partě počítačových geeků ve světě "mocných a rozumných", či jako drama o úskalí vzestupu a pádu. Tleskám. 8/10(8.1.2008)

 • bouncer
  ****

  Na TV velmi kvalitní a poučný snímek o tom jak začínal velký počítačový bussines. Myslím, že je dobré tyto příběhy znát, alespoň pro každého PC nadšence...aneb je dobré mít podklady při nadávání na Microsoft :-)(26.9.2004)

 • Noah Wyle

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace