Piráti ze Silicon Valley (TV film)

Pirates of Silicon Valley

Drama / Životopisný

USA, 1999, 95 min

Génie bych hledal jinde, Bill Gates a Steve Jobs byli "jenom" dva velmi schopní chlápci, kteří měli štěstí a byli ve správný čas na správném místě. A o tom je i tenhle film. Žádné geniální nápady, žádná boží osvícení. Pracovitost, dřina a silná vůle.(27.4.2010)

Je sice zajímávé sledovat, jak se utvářely jednotlivé počítačové firmy. Ale přece jenom to není moc zajímavé téma, tvůrcům se podařilo vystihnout to nejzajímavější, ale přece jenom je to "jenom" průměrný film. Trefou do černého je obsazení neznámých herců do hlavních rolí, kteří se svých úloh zhostili více než bravudrně, ale jak už jsme několikrát říkal, počítačový svět mě moc nezajímá a nebaví.(1.10.2003)

Po filmové stránce žádný zázrak (až na velmi dobré herce), ale obsah je za pět, páč se jedná o parádně shrnutou přednášku na téma, které patří (nebo by spíš mělo patřit) mezi nejzásadnější kapitoly dějepisu dvacátého století.(1.1.2007)

Když uvážím, že se jedná o TV film tak je to opravdu vynikající. Příběh nás provází začátky firem Apple a Microsoft. Hlavně se samozřejmě zaměřil na Billa Gatese a jeho začátky, které jak uvidíte nebyli hned tak růžové, ale když máte nápad a jste odvážní tak se můžou podařit věci......(9.12.2007)

hodně kvalitní a poučné, od garážové bandy čtyřech geeků až po megafirmy dneška, Apple a Microsoft. tohle mě moc příjemně překvapilo!(28.2.2011)