Eden

Drama / Thriller

USA, 2012, 94 min

Výborně jsem se bavila a ani chvilku nenudila! Tomuhle říkám podnikatelský záměr. Neztrácet čas "přemlouváním báby", nýbrž se zaměřit na naivní náctileté dcery přistěhovalců oxidující prvně v báru, zavléct je do velkoskladu prostitutek dvěstě kiláků za nejbližsí pumpou v totální prdeli, tam je trošku profackovat, rozdat jim na ubikace koťátka, aby se ušetřilo za fet a mohli ste je v tom emocionálním marasmu ještě lépe ovládat a jde se prodávat prcání. Sem tam sice někdo zlobí, pokusí se o útěk, nebo se jako tuhle mladá korejka snaží i v tom totálním průseru myslet hlavou a tudíž se dostat šéfům na kobylku, ale v zásadě je plusová bilance zaručena. Jako nápad neotřelé, od začátku do konce chytlavé. U mě véééliká spokojenost a dle mého názoru zatím podhodnocené!(16.3.2013)

Môžme sa baviť o tom do akej miery je to naozaj podľa skutočnej udalosti, no príbeh dokáže zaujať. Samozrejme, mnoho vecí som si predstavoval ináč, temnejšie, niektoré scény si doslova pýtali o napätie, ale všetko ostalo pri rutinnom priemere. Samotný útek nebol dosť dramatický, v každom filme by aspoň ten záver mal byť vrcholom. Nevieme presne čo sa stalo s ostatnými dievčatami, kde skončila Ukrajinka Svetlana, ktorej venovali niekoľko minút. Je ľahké domyslieť si to, ale chýbalo to tam. Dobrá téma, priemerné spracovanie. 60%.(14.5.2013)

Asi bych už jen kopírovala uživatele superpero. Akorát by mě zajímalo, jestli bych to s tím prstýnkem zvládla jako Eden i když pak už jí to bylo asi úplně jedno.(29.1.2016)

Jako náhled do problematiky obchodu s lidmi poměrně povrchní a přízemní, leč jako psychologická sonda do hlavy dívky, která musí dennodenně čelit nejhorším nočním můrám, velmi trefné a působivé. Co všechno je člověk ochoten udělat, aby si zachránil život a zmenšil utrpení? Téma pudu sebezáchovy zpracováno šikovně, avšak snímek nikdy neprokročí určitou hranici vkusu, což je škoda. Zde se mělo jít úplně na dřeň a jsem si jist, že talentovaná Jamie Chung by to ustála se ctí. Obchod s lidmi, prostituce, zneužívání a všudypřítomné násilí - to jsou věci, jež si zaslouží špinavý, bezprostřední a autentický pohled. Takhle je to lépe koukatelné, ale kontext působí malinko naivně. Navíc závěrečný bourneovský úprk je drobek nevěrohodný. Ano, sice mám hodně výtek, ale i tak se jedná o nadstandardní filmový zážitek. 7/10!(22.3.2013)

,,EDEN JE HEBREJSKÉ SLOVO, ZNAMENÁ "ROZKOŠ". MYSLÍŠ, ŽE SE TO K TOBĚ HODÍ? MOŽNÁ SE HODÍŠ TY K TOMU JMÉNU“...... /// Myslím, že i Hyun – Jae je jasný, že vodjezd z rande v kufru auta nevěští světlý zítřky. Obchod s masem (lidským) v americký podobě. Nahlídnutí do organizace a cesta za zkušenostmi – aneb ze šlápoty parťákem. Ani ne tak drsný (záleží na tom, co všechno si dokážete představit), spíš zajímavý, páč je to kurva ze života. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Čumím jen na filmy podle skutečnejch událostí. 2.) Jsem rád, když se ve filmech dbá na hygienu. 3.) Chcu prodávat maso, ale nechcu řešit s koninou. 4.) Thx za titule ,,Kooha“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(25.3.2013)