Poslední výkřik

Posledný výkrik

Mysteriózní / Horor / Krimi / Thriller

Česko, 2012, 90 min

• mchnk

V případě, že by to tvůrce pojal jako krátkometrážní záležitost ve stylu Scary movie, mělo by to asi větší úspěch. Nicméně vše, co zde vidíš, je bohužel myšleno vážně, což je ten největší horor. Připadá mi, jako by byl scénář k tomuto snímku napsán někdy před 10. lety. Je v tom vše, prsaté holčiny běhající od dveří ke dveřím, před jasnou smrtí se nejméně 20x lekající a samozřejmě nelogicky o každém šramotu se na vlastní oči přesvědčující. Vrah naprosto bez problémů se do všech objektů dostávající, pochopitelně na poslední chvíli ještě vyskakující, při střetu s hlavní hrdinkou svou předchozí sílu najednou ztrácející a jeho důvod k vraždění celý film totálně degradující. A konec ? Konec se také může rovnat americkým béčkovým hororům minulého století. Tragické obsazení byl ten poslední hřebík do rakve reálnosti tohoto pokusu. Jednu za slušnou hudbu (až na ten propadák na závěr), která je to jediné, co Tě ujišťuje, že tvůrce chtěl opravdu natočit horor.(19.1.2014)

• hladass

Takže co říct k tomuto Vřískotu po Česku? Pokud si dobře pamatuji první Kučerův film Čepel smrti, tak od té doby se prakticky nezměnilo, řekl bych, že se samotný tvůrce nic nového nenaučil... Samozřejmě, scénář je kopírka Vřískotu a jiných povřískotovských slasherů, samozřejmě silně nelogický, v mnoha pasážích nechtěně komický, ale to vem čert, herci klasicky nic moc (pro většinu to snad bylo první seznámení s kamerou, samozřejmě vyjímaje z toho Máchovou, Morávkovou a Mejzlíka), za celý film ani jedna bradavka, což u slasheru považuji za zásadní nedostatek, ale na druhou stranu mrtvých bylo tak akorát a hudba se stejně jako v Čepeli smrti povedla... Musím říct, že jsem viděl mnohem horší kousky, takže dám stejně jako v případě Čepele smrti dva body, ale vzhledem k obsazení, zdejší nízké hodnocení docela chápu...(3.3.2013)

Doporučím! Jako komické číslo rozhodně doporučím! Též doporučím mít dvojku v žíle.(21.8.2016)

• dr.horrible

Je to celkom sranda; sledovať ako sa Kučerovi nedarí absolútne nič, z toho o čo sa snaží.Dokonca ani tú lakačku nedokáže natočiť tak aby fungovala.A strach?Pff. Akurát nedávno som pozeral Evil Bong od Charlesa Banda (hororovú komédiu o vraždiacom bongu) a aj tá bola strašidelnejšia. Rovnako ako pri predošlom Kučerovom počine, aj v Poslednom výkriku ide len o trápnu zmes neschopnosti, demencie, amatérizmu a plagiátorstva, ktorej hororové ani filmové kvality komentovať nebudem, bo moja slovná zásoba nepozná dostatok vulgarizmov; ale tu som sa aspoň pár krát zasmial.Na Šmajdovi. Je to pravdepodobne úplne najhorší herec vôbec a to rátam aj aktérov filmov Zdeňka Trošku, Uwe Bolla, Eda Wooda, filmu The Room, filmu Lady Terminator, filmu Forced Entry , béčiek, céčiek, reklám, telenoviel, monster hororov, tromy a porna.Bolo to veru úsmevných pár minút, než ho zavraždili.A keď ho vraždili vlastne tiež (všimnite si že asi tak pri piatej rane nožom do chrbta, ešte stále držal pri uchu telefón).Za neho pol hviezdy, ale jednu nedám.Výstavný ODPAD!(7.3.2013)

• ivishka

Jsem podle mě skoro jediná, která kdy viděla tento "film" celý! Iveta Bartošová si zde zahrála svou životní pětiminutovou roli a ještě předabovanou. Nejen že to není horor, ale naprosto zbytečná hloupost, která v české kinematografii akorát zbytečně zabírá místo. V počtu "skrytých" reklam dokážu rozpoznat pravděpodobnou výši honorářů zúčastněných protagonistů a je škoda, že naprosto nechápu proč se to jmenuje poslední výkřik. Ani jeden z vražděných "herců" nezahrál smrt přesvědčivě(po bodnutí do srdce klidně ušel ještě pět metrů apod) a nespočet nesmyslných úchylných hovorů mě taky vcelku pobavil. Kdybych někdy nadávala na nesmyslnost a nesrozumitelnost amerických hororů, tak mě prosím někdo opravte.(9.8.2013)

• - Ve scéně, kdy vrah bodá studentku do zad, teče jí krev z přední části těla. (M.B)

• - Největší fotku a jméno na plakátě měla Iveta Bartošová, která byla ve filmu pouze prvních 5 minut. Na oficiálních stránkách filmu na facebooku je uvedeno „V hlavní roli Iveta Bartošová“. (CROWee)

• - Ačkoliv scéna ve škole probíhá několik minut, na hodinách je stále stejný čas 03:57. (M.B)