poster

Francouzská spojka

 • český

  Francouzská spojka: Štvanice

 • anglický

  The French Connection

 • slovenský

  Francúzska spojka

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1971, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Disk
  ***

  Není to náhoda, William Friedkin je nudný režisér. Bylo to u Vymítače ďábla a platí to bohužel i zde.(17.10.2009)

 • Pluhy
  ***

  Detektivní krimithriller z kterého jde na hony cítit poctivě odvedená režijní práce. Francouzská spojka vás nechá velmi autenticky přičuchnout k drsné práci detektiva. Těžký prošívaný kabát, horké kafe ze stánku, hodinové stepování v mrazu před vchodem restaurace a nenápadné obhlížení situace, které následně střídá pronásledovačka a případně i přestřelka. Gene Hackman hraje detektiva ze staré školy, který na sobě nadává znát příliš mnoho emocí a který se vrhá do případu po hlavě. Obzvlášť, když se má v Brooklynu uskutečnit velká předávka narkotik. (...) Gene Hackman hraje na výbornou a z honičky v nadzemce jsem se posadil na zadek. Na druhou stranu mi vadil utahaný začátek a zmatené tempo děje.(13.5.2014)

 • xxmartinxx
  ***

  "Stará dobrá" škola? Musím se přiznat, že ve mně ten film naprosto nedokázal vzbudit jakýkoliv zájem. Pár slušných honiček a osamocených momentů, ale celek mě strašně nudil.(22.4.2012)

 • Wacoslav1
  ****

  Stará dobrá klasika. Asi už se budu opakovat, když napíšu, že ta naháněčka je na svoji dobu prostě nadčasová, ale není to jenom tohle. Film boduje hlavně oldschol zpracováním a pojetím. Jak málo stačilo na přesný a profesionálně natočený kriminální thriller. To na co je dneska potřeba kupa speciálních efektů a přehrávajících herců, se tu obejde z pár stylově drsnými chlapáky, mechanickými triky a především jednoduchou, ale přitom naprosto dokonalou technickou prací se střihem a kamerou. Perfektní kousek. Takový už se dneska netočí.90%(10.11.2014)

 • Isherwood
  *****

  Jeden ze základních kamenů klasické kriminálky je dokonalou ukázkou režijního mistrovství, které dokáže i po pár desítkách let zprostředkovat jedinečný divácký zážitek z filmu, který má jednoduchý a schematický děj a jenž stojí na všech základních klišé, které kriminální žánr poskytuje. William Friedkin režíruje v rychlém tempu a nejsilnější momenty vytváří z naprostých banalit jako je třeba obyčejné pobíhání po chodníku při sledování podezřelé osoby. Pro náročnější následně připravil fantastickou automobilovou honičku s nadzemkou. Dvojice detektivů v podání Gena Hackmana a Roye Scheidera se skvěle doplňuje nejenom povahově, ale i herecky. Francouzská spojka dokonale naplňuje představy o rčení, že v jednoduchosti se často skrývá ta největší krása.(28.9.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace