Francouzská spojka

• slovenský

Francúzska spojka

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1971, 99 min

Legendární kriminálka se skvělým Hackmanem v roli svérázného detektiva, který pase po francouzském drogovém bossovi. Skvělá kamera, perfektní temná atmosféra, dokonalí herci a navíc nezapomenutelná automobilová honička. Prostě vše co má správná kriminálka mít. Škoda, že už se tyhle filmy dnes netočí.(25.2.2007)

Jak napsal Gemini - genialni a hlavne nestarnouci krimi drama, ktere zarucilo G.Hackmanovi nesmrtelnost.(23.9.2003)

No popravde receno drobny zklamani, cekal jsem precejen neco vic nez jen dobre natocenou kriminalku. Co se tyce pribehu, nic originalniho, na druhou stranu je pekne udelany, ze pripad zacne od nahodnyho podezrelyho v baru a pres vsemozny sledovani, odposlouchavani, vyslechy a podobne se doberem az k zaverecnymu velkymu zatceni. Fakt si nepamatuju film, kterej by takhle krasne rozebral pripad od zacatku do konce. A to cely pusobi dost realisticky a ma to slusnou atmosferu. No a pak tu jsou paradni herci, Scheider sice moh dostat vic prostoru, ale celej film stejne tahne Hackman, kterej je sice naprosto perfektni, ale stejne bych rek, ze uz jsem ho parkrat videl zahrat lip. Celkove dobre natocena kriminalka ze stary skoly, ktera se bohuzel misty drobet tahne.(21.8.2008)

Zvláštní detektivka, která hodně sází na gene Hackmana. Očekával jsem o hodně více a ne jen hodně mluvení a dvě tři akční scény. Filmy je ukončen titulky, které dovysvětlují děj, proto je pro mě nečekané, že bylo natočeno pokračování. William Friedkin je pro mě obyčejný režisér, který mě nikdy nepotěšil.(18.2.2007)

Kult. S kultovou naháňačkou, ktorá ani moc kultová nie je...(3.5.2006)