poster

Francouzská spojka

 • český

  Francouzská spojka: Štvanice

 • anglický

  The French Connection

 • slovenský

  Francúzska spojka

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1971, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anthony
  *****

  A nejlepším hercem za rok 1971 je ... Gene Hackman. Za nejlepší byl vyhlášen i film, režisér, scénárista, střihač - nominován Scheider a kameraman. Na Hackmanovi tu vůbec není vidět, že v soukromí nesnáší násilí a mlátit někoho pro něj bylo hrozně těžké. Je to opravdový drsňák (vyrovná se v drsnosti i Harrymu Calahanovi), co když sedne za volant, můžeme čekat jednu z nejlepších filmových honiček.(3.10.2003)

 • iamek
  ***

  Zajímavá detektivka, která se točí hlavně kolem skvělého Gena Hackmana. První hodina byla strašně ukecaná, nudná a utahaná a druhá už byla trošku svižnější. V roce 71 musela být na Oscarech asi hodně slabá konkurence jinak si pět Oscarů neumím vysvětlit.(7.12.2010)

 • xxmartinxx
  ***

  "Stará dobrá" škola? Musím se přiznat, že ve mně ten film naprosto nedokázal vzbudit jakýkoliv zájem. Pár slušných honiček a osamocených momentů, ale celek mě strašně nudil.(22.4.2012)

 • woody
  *****

  Mám tenhle film velice rád.Ale půjdu proti střednímu proudu a řeknu, že se mi více líbila dvojka od Johna Frankenheimera.Tato spojka se mi zdála v některých věcech až příliš utahaná, ovšem hodně věcí vynahrazují moje zamilované scény.První je naháněčka v metru, kdy Pepek a Charnier nastupují a vystupují a navzájem čekají kdo se chytí první.Těmi dalšími jsou honička s nadzemní dráhou a pak ten konec.Myslel jsem, že se to ještě nějak dořeší, ale zůstalo jen u těch dvou výstřelů, které pak ve dvojce dostaly smysl.Výborná atmosféra a perfektní záporák v podání uhlazeného Fernando Rey.(10.12.2005)

 • RHK
  ***

  Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(17.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace