E zhan

• Hongkong 惡戰 (více)

Ma Yongzhen (Philip Ng) přijíždí z venkova za svými příbuznými do Šanghaje, aby zde hledal příležitost pro lepší život. Díky své síle a bojovým uměním se mu podaří dostat práci, která se zde jinak získává velmi těžko. A díky tomu se také spřátelí s Long Qi (Andy On), gangsterem s pověstí neporazitelného bojovníka, který ovládá polovinu Šanghaje a snaží se z města vymýtit veškerý japonský vliv. Ma pro Long Qiho začne pracovat a brzy se z nich stane nerozlučná dvojice. Tím se ovšem i Ma stane nepřítelem triád spolupracujících s Japonci a bude se s nimi muset vypořádat. (Tamten)

PetrPan

Klasika, která se mi asi nikdy neomrzí. Stále stejné otřepané téma hrdiny z lidu stojícího proti uzurpátorům jak jinak než z Japonska, snesitelná špetka čínského hihi herectví, slušná porce patosu a hlavně dokonalé ( skoro bezdrátové) souboje. A splněný předpoklad se nedá ocenit méně než 4 hvězdami. ()

Lacike

Filmy odohravajuce sa v Sanghaji to maju u mna tazke a nejak mi nesedia, hehe. Ani pribeh tohto filmu ma prilis nestrhol a postavy nezaujali. Je to take priamociare bitkarske becko. No a bitky su sice choreograficky precizne prevedene a je ich tu dost, ale chybali mi pri subojoch reakcie akterov na jednotlive udery. Prejavenie bolesti, unavy, snaha prist s nejakou vychytavkou ako premôct supera. Proste sa x minut od druhej do predposlednej sekundy chlapi mlatia bez nejakej gradacie a nahle jeden z nich zrazu odkvecne. Aaa, som mrtvy dostal si ma. Takisto mi vadili CGI predmety, ktore pri bitkach rozbijaju pripadne umele zbrane ktorymi sa prebodavaju. Ale komu ide cisto len o prevedene techniky a na ostatne kasle, tak bude nadseny. Ja som sa po chvili zacal pri bitkach nudit. Chybala mi nielen gradacia, ale bolo mi aj jedno kto vyhra. Ale aspon dvoch hlavnych borcov Andy Ona a Philipa Nga musim pochvalit za to co predviedli. Evidentne sa bit vedia paradne. Mna najviac potesila stara garda vo vedlajsich ulohach a to hlavne predstavitelia bossov Fung Hak On a Yuen Cheung Yan, ktori sa vo svojom veku trochu predviedli aj v bitkach. To som uz necakal. Sammo tu vela priestoru nema a iba kvôli nemu sa film neoplati vidiet. Vysledkom je priamociare bitkarske becko. 5/10. ()

verbal

Létající Chest – Mir Li v dalším ťamanském dnu aviatiky ukazuje, že byla v Šanghaji třicátých let buď pěkně dojebaná gravitace, nebo si je tam tenkrát Budha solidně vodil na špagátech. A tak mimořádně nesympatický rákos s Bruslího kastrolem na palici a čtyřiceti kily i s botama rachitickou pěstičkou vpoho zabije krávu, protože pohrdá zákonem o zachování energie, jeho Cchi je mimořádně cchinorodé a předcchi Cchi pomalu celé japonské invazní armády, kterou ten cchipera za věčného poletování zpomaleně vymlátí holýma rucchičkama skoro až do posledního šikmookého picchifuka. To vše v patosu hustém jako poševní šlem cchinské pouliční prostitutky, za neustálého opicchiho čurákování a v trapných studiových kulisách s pozadím načmáraným tlustým prstem na tabletu Sencor. Ale ani výše uvedený objektivní popis evidentně nezabránil některým zdejším estétům, expertům v gaykidu a specialistům na boj z dálky označit tento laciný papundeklový balet s vrtulí v prdeli za nejlepší a nejvýpravnější kungfení evrmejd. ()

eraserhead666

"Někteří lidé prostě potřebují zmlátit". Ta vizuální stylizace byla občas prostě až nesnesitelná. Souboje fajn, ale tu a tam mi přišli dost podivně sestříhané. Abych řekl pravdu, cítím něco jako zklamání. Příběh nebyl zrovna špatný, sice jednoduchý a lehce tuctový, ale pořád zajímavý, i přesto, že se ho neustále snažila přebít vizuální forma. Jiang Luxia se za pět let dopracovala k sotva minutovému štěku v němž nepředvedla prakticky nic? To je velmi smutné. Ještě že ten Sammo Hung se trošku hýbal. ()

sniper18

Je to celkom dobrá akčná historická dráma. Má dosť dobrý príbeh o mladíkovi, skvelom bojovníkovi, ktorý so svojimi priateľmi prichádza do Šanghaja, aby tu začali lepší život, ale uvedomujú si, že to predsa len nie je až tak úžasné mesto, ako si mysleli a vládnu tu gangy, na ktoré nemá ani polícia. Ale mladík sa len tak nevzdá a dokonca sa spriateľuje s najvplyvnejším gangsterom, ale problémy sú všade a môžu za ne nielen konkurenčné gangy, ale aj Japonci, ktorí už začali s inváziou do Číny. Spracovanie sa mi páči, jedine ešte spočiatku som z toho nemal najlepšie pocity a navyše ani hlavný hrdina si ma moc nezískal, ale po tej úvodnej dvadsaťminútovke ma to už našťastie začalo baviť. Síce hlavný hrdina mi stále väčšinu času príde taký nevýrazný a pre dej málo aktívny, ale aspoň už postupne začínajú pribúdať viaceré zaujímavé prvky, hlavne priateľstvo s gangsterom, ktoré je tu výborne zvládnuté, nájde sa tu plno vydarených scén, napríklad to podpálenie tovaru a navyše úroveň filmu ide neustále len vyššie, takže časom pribudne aj nejaký silnejší motív a tak sa na to pozerá skutočne dobre až do konca. Len ten potenciálny vzťah s hrdou ženou mohol mať viac priestoru, pri tomto ma aj mrzí, že to má len minimálny priestor, ale dá sa nad to povzniesť. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom slušná, ale nie som s ňou zase až tak veľmi spokojný. Tvoria ju výhradne súboje, ktoré sú pomerne rozmanité, nechýbajú súboje proti jednému protivníkovi, presile, či už v obkľúčení alebo v úzkych priestoroch a používajú sa aj rôzne rezné zbrane, ktoré to osviežia. Určite musím pochváliť, že na bojovníkoch vidno ich skutočné schopnosti a že až na nejaký ten občasný nereálny skok pôsobia súboje v rámci možností celkom realisticky, ale choreografia mi príde až moc obyčajná, chýbajú nejaké lepšie nápady, vizuálna stránka je síce pomerne rozmanitá, ale príde mi až moc moderná, pričom mi tie uhly kamery často nesedeli a tiež spomaľovačky a navyše nepôsobia ani tak drsne a surovo, ako by som chcel. Určite z nich nie som sklamaný, pozerá sa na ne dobre, ale tiež tu nie je ani jeden súboj, ktorý by vynikal a chcel som ho vidieť znovu. Herecké obsadenie je celkom slušné, hlavný hrdina Philip Ng je na tom fyzicky veľmi dobre a síce mi rozhodne nevadil, ale na postavu prakticky až národného hrdinu sa mi moc nehodí, ale vynahradzuje to Andy On ako vplyvný gangster, Sammo Hung v menšej úlohe, ale má tu aj jednu akčnú scénu a príjemná postava mladej hrdej ženy, ktorá ale ako som spomínal nemá moc priestoru. A chcelo by to aj lepších záporákov. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, film má kvalitnú výpravu a dobrú dobovú atmosféru, tu nemám väčší problém. Takže po akčnej stránke som čakal rozhodne viac, ale inak som spokojný, tento typ filmov s národnými hrdinami mám veľmi rád a aj Once upon a time in Shanghai ma až na ten úvod dosť bavil. 72% ()

• Jediné dvě barvy, které můžeme ve filmu vidět, jsou zelená u náramku Ma Yongzhena (Philip Ng) a červená skvrna na košili Qia Longa (Andy On). (Terva)