Zeď

(festivalový název)

Wall, The

Drama / Psychologický / Fantasy

Rakousko / Německo, 2012, 108 min

Když člověk přistoupí na hru, tak je to docela zajímavý. + mám velmi rád hory(3.7.2012)

• bassator

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Die Wand / THE WALL / Zeď) - Nic jiného než nudný pohled do života ženy, uvězněné v izolaci "domácího vězení"... - 7. 7. 2012 - kino Městské divadlo - Karlovy Vary - 1/2 filmu - 40%(12.8.2012)

• SLOTH

dlouhé záběry byly jediná dobrá věc na tomhle filmu. hlavní hrdinka , která se bez sebemenší snahy o záchranu spokojí s faktem, že je uvězněna a v okamžiku začne lovit zvěř. nudné, dlouhé, špatně zahrané.(30.7.2012)

• Cement73

Pozerane v lietadle medzi Chicagom a Viedňou... Nedalo sa to pozerať uplne, musel som preskakovať. Strašne dlhé obrazy a scény bez zmyslu. Psycho stavy hlavnej postavy dominujú filmu... Neviem. Radšej si pozriem Šulíkovu záhradu...(8.2.2014)

Současné rakouské filmy mám velice rád a i Die Wand na začátku vypadala, jako snímek přesně dle mého gusta. Když se však zápletka s neviditelnou zdí stále nevyvíjela (její ohmatávání nebralo konce), začínal jsem být lehce znechucen. Místo syrového zobrazení psychických stavů hrdinky jsem se dočkal pouze nepřetržitého monotónního předčítání románové předlohy. Film se navíc začne vyvíjet ve smyslu "pes je nadřazen nad všemi zvířaty i nad člověkem", na což mám opravdu silnou alergii. Abych jenom nekritizoval, kamera je po většinu času výtečná (není divu, když se na ní podílel Martin Gslacht), stejně tak houslová hudba, potenciál ale zůstal poněkud nenaplněn.(17.10.2012)