Zeď

(festivalový název)

Wall, The

Drama / Psychologický / Fantasy

Rakousko / Německo, 2012, 108 min

Současné rakouské filmy mám velice rád a i Die Wand na začátku vypadala, jako snímek přesně dle mého gusta. Když se však zápletka s neviditelnou zdí stále nevyvíjela (její ohmatávání nebralo konce), začínal jsem být lehce znechucen. Místo syrového zobrazení psychických stavů hrdinky jsem se dočkal pouze nepřetržitého monotónního předčítání románové předlohy. Film se navíc začne vyvíjet ve smyslu "pes je nadřazen nad všemi zvířaty i nad člověkem", na což mám opravdu silnou alergii. Abych jenom nekritizoval, kamera je po většinu času výtečná (není divu, když se na ní podílel Martin Gslacht), stejně tak houslová hudba, potenciál ale zůstal poněkud nenaplněn.(17.10.2012)

• bassator

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled (Die Wand / THE WALL / Zeď) - Nic jiného než nudný pohled do života ženy, uvězněné v izolaci "domácího vězení"... - 7. 7. 2012 - kino Městské divadlo - Karlovy Vary - 1/2 filmu - 40%(12.8.2012)

• ecceHOMMO

Zeď je snímok, ktorý nemusíte vôbec sledovať, stačí počúvať. Je to totiž ako rozhlasová hra, kde jeden človek (vyprávač) prevypráva celý príbeh. Ako film je to pomalé a nudné. Ako uspávanka na dobrú noc skvelé, zaspíte ani sa nenazdáte....(30.10.2013)

• SLOTH

dlouhé záběry byly jediná dobrá věc na tomhle filmu. hlavní hrdinka , která se bez sebemenší snahy o záchranu spokojí s faktem, že je uvězněna a v okamžiku začne lovit zvěř. nudné, dlouhé, špatně zahrané.(30.7.2012)

• Malarkey

Já chápu, že tvůrci tohoto filmu chtěli ukázat soužití člověka s přírodou, která pro něj už není tak přirozená, jako dřív. Na druhou stranu se mi ale nelíbil nápad jak to všechno pojali s tou zdí, za kterou se prostě nedalo dostat. Proto takové hodnocení. Obrovský plus ale za překrásné záběry rozkvetlého údolí v Alpách. Na ty bych fakt mohl koukat do nekonečna. Škoda jen, že to film nevyužil víc ve svůj prospěch.(1.11.2013)