poster

Zeď

 • Rakousko

  Die Wand

  (festivalový název)
 • Německo

  Die Wand

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Wall, The

Drama / Psychologický / Fantasy

Rakousko / Německo, 2012, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vodnářka
  **

  Nee, sto osm minut zírání na psychopatickou paní s pár zvířátky dost zabíjí. Sto osm minut hezkých krajinek, luk, lesů, skal a potoků, lovu jelenů a krás lidskozvířecího přátelství zní sice zajímavě, ale věřte, po dvaceti minutách začnete toužebně očekávat závěrečné titulky. Ano, filozofická témata o hloubce návyků lidské společnosti, podstatě práva v přírodě, podstaty člověka a nevýhodě moudrosti stáří v páchání sebevraždy mohou být občas inspirativní, ale už tu párkárt zpracované byly a upřímně...o dost líp. A pokud celou dobu lítostivě věříte těm blábolům o neviditelné zdi, jež ta žena se zaujetím vypráví, její nadšené zabíjení chudáka pána, co se jen bránil zuřivému psovi, nakonec přesvědčí o pár blocích maximálně tak v její hlavě.(30.6.2012)

 • Seabeast
  *

  Příběh o ženě, která je kvůli tajemné neviditelné zdi, co ji začne v krasné horské krajině znenadání obklopovat, nucena proniknout hluboko do své duše a sama se vypořádat s vlastním žitím. Od začátku se mi to jevilo velmi zajímavě a byl jsem do příběhu opravdu ponořen, až náhle přišel moment, kdy hrdinka začala vyprávět o věcech, které mi s tím vším předchozím nešly dohromady. A tak to šlo až do samotného konce. Nedokážu to přesně popsat slovy, ale prostě mi následný sled událostí a hlavně vyprávění hrdinky přišel nějak vnitřně proti srsti a měl jsem chuť z kina odejít. Vydržel jsem až do konce a ten pocit se nezměnil, ba naopak, byl dost negativní. Sálalo z toho něco zlého, ač se to tak vůbec netváří... Proto "1 hvězda" spíše z pocitu a přesvědčení, po řemeslné stránce nemohu opravdu nic vytknout.(14.8.2013)

 • SLOTH
  **

  dlouhé záběry byly jediná dobrá věc na tomhle filmu. hlavní hrdinka , která se bez sebemenší snahy o záchranu spokojí s faktem, že je uvězněna a v okamžiku začne lovit zvěř. nudné, dlouhé, špatně zahrané.(30.7.2012)

 • CISTICZ
  ***

  Vyjedte si na vylet do lesu a pak tam roky zustante bez kontaktu s okolim, bez toho, aby vam zcela jeblo. Martina gedeck umi, nemcina podtrhuje vnitrni hlas. Palecek hore(30.6.2012)

 • Jeremy.jk
  **

  Pölsler by se měl asi vrátit zpátky k TV projektům, protože mít k dispozici takové přírodní scenérie a promrhat je na něco podobného, to se jen tak nevidí. Nemůžu si pomoct, ale bylo k vidění spousty dechberoucích drám i z tuctovějších podkladů. Totálně nevyužitý námět - 30%. [47. MFF Karlovy Vary](8.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace