Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Já tak nějak nevím. Prostě takový uspokojivý blockbuster se zbytečně nízkým ratingem. Organizaci IMF jde po krku CIA, které vadí nestandardní, často ilegální, postupy. IMF padá, marně hledaný Ethan Hunt zůstává v terénu, aby se pokusil odhalit údajnou teroristickou organizaci Syndikát. Staří kámoši ho však ve štychu nenechají. Do toho zasahuje smrtelně nebezpečná Švédka v roli energické britské agentky, která to má rozdělané na několika místech. Na milostné dovádění se překvapivě nedostane, přednost dostává přátelství. Osobně se obávám, že tentokrát tvůrci až tak skvostný materiál v rukou neměli. Jenže Tom Cruise má (naštěstí) čuch. Na tvůrce, kterými se obklopuje, na herce, kterým coby producent svěřuje role. Potěší kontaktní bitky, potěší exotické lokace, potěší honička na motorkách. Dočkáme se klasických atributů z předchozích dílů (bizarní převleky i na vteřinu propočítaná akce), ale třeba taková trojka byla podstatně víc konzistentní. Páté pokračování není tak intenzivní, není tak vtipné (sorry, ale Simon Pegg mě spíš rozčiloval), nemá takový tah na bránu, jaký bych si přál. A vlastně platí to, co jsem napsal už o čtyřce. Solidní akční thriller, který však nenabízí TO navíc, kvůli kterému chce divák snímek na potkání doporučovat, nebo si pak pouštět některé scény pořád dokola. Ti, kteří Cruiseovi i přes jeho scientologické úlety dál drží pěsti, jsou naopak potěšení tím, jak dokonale klape jeho spolupráce s Christopherem McQuarriem. Oscarový autor thrilleru Obvyklí podezřelí coby scénárista stál za Valkýrou a sci-fi Na hraně zítřka, navrch coby režisér koučoval velmi příjemného Jacka Reachera. Plní tak ambice herce objevovat se v inteligentních žánrových kouscích. Cruise se tak i nadále nemýlí!!(15.8.2015)

 • Cival
  ****

  Nejlepší díl Mission: Impossible? Dost možná. Každopádně potvrzení velmi pozitivního kurzu ve vývoji série, která čím dál tím jasněji nachází svou tvář. Klasický mix akce, napínání a nadhledu se definitivně proměňuje v luxusní týmovku, jíž sice šéfuje Ethan Hunt, ale ohromně si užíváte souhru všech jejich členů. Christopher McQuarrie si každopádně udržel typické znaky svého rukopisu, takže si můžete vychutnat oldschoolovější pojetí blockbusteru, s jasnou návazností na staré bondovky i sedmdesátkové špionážní thrillery, výborně napsaný scénář, který šikovně hledá (i nachází) ikonické a velmi stylové momenty, a audiovizuálně prvotřídní podání. Scéna v opeře je určitě jednou z nejlepších sekvencí roku (a vztyčeným prostředníčkem Quantum of Solace), akce pod vodou fantastická, honičky s motorkami strhující. Výborná podívaná a parádní letní akční thriller.(30.7.2015)

 • TeeAge
  ****

  Rogue Nation je skvelou syntézou staromódnych akčných klasík a moderných postupov. Pomalšie tempo mi vyslovene lahodilo, namiesto zbesilých sekvencií McQuarrie naservíroval ťažkotonážne a pritom elegantné pasáže, ktorým jednoznačne kraluje naháňačka motoriek a bavoráku. Tom je v skvelej forme, Renner-Pegg-Baldwin precízne a hlavne, i vtipne sekundujú. MI5 má všetko, čo od Áčkovej žánrovky čakám, hlavne ak má najpodarenejšiu zákulisnú scénu v historií spracovaní Pucciniho Turandot :) Ps: V Cinestaru na Andělu už dávno nebol tak dobre vyladený zvuk, výrazne to prospelo zážitku! 80% | CineStar Anděl Praha, 29.7.2015 |(30.7.2015)

 • kulyk
  ***

  Hezký to bylo. Víc nic.(5.10.2015)

 • niethustra
  *****

  Doufám, že to McQuarriemu a Cruisovi vydrží. Jejich spolupráce byla prozatím bezchybná.(12.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace