Mission Impossible – Národ grázlů

• slovenský

Mission Impossible: Národ grázlov

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2015, 132 min

Mimo přeplácaných kaskadérských kousků, nic nového. Prakticky samé kotrmelce, než-li pořádné bitky. Film oproti 4ce velice utrpěl, především pak po příběhový stránce i dějového napětí a vrací se o hodně kroků nazpět. A o pořádný mrtvole si taky můžete nechat jenom zdát. Velice slabá závěrečná scéna. Čiší z toho taky hodně nízký rating. Dobré snad je, že se stále snaží alespoň trochu držet v duchu Mission Impossible, ale od scénáristy 'Na hraně zítřka' McQuarrie jsem čekal daleko víc.(30.7.2015)

Byly tam výživné scény, (voda, motorky, opera) o tom žádná, ale stejně jsem tak nějak čekal víc a z předchozích dílů jsem odcházel ukojenější. Hodně zvratů už bylo k vidění jinde, takže mi spíše utkvěly takové ty momentky, jako Simon Pegg pařící Halo, nebo Cruise po komatu neohrabaně přeskakující auto. Upozaděný Jeremy Renner byl stejnak fajn, ale nejzajímavější je Rebecca Ferguson. Tvář z dob minulých, kdy kinematografii vládl šarm a naprosto jiný typ hereček. Fakt bych si jí dokázal představit v černobílých filmech z 30 - 50. let. Možná je to tím, že je opravdu podobná Katherine Hepburn. Btw (spoiler) likvidace hlavního záporáka obřím akvárkem byla fakt komická.(2.9.2015)

Drahý patý Mission Impossible, předávám ti korunu, žezlo, jabko a jako králi letošních letních blockbusterů ti přeji, aby si i ostatní diváky bavil tak královsky jako mě.(29.7.2015)

Tom Cruise prostě potřebuje dokázat, že i v padesáti uběhne víc, doskočí dál a o pojmu "kaskadér" si myslí, že označuje zavlažovací systém, tak moc mu je vzdálený. A ano - určitě je obdivuhodné jeho nasazení. Jenže jinak je tenhle film alespoň pro mě ukrutná nuda. Předně proto, že v něm nedokážu cítit napětí, když se hrdina vybourá na motorce v plné rychlosti, aniž by měl škrábanec, pod vodou vydrží deset minut a z metru ho netrefí patnáct samopalů. Já chápu, že akční žánr je co do realističnosti ohebný a v Mission: Impossible to určitě platí dvojnásob, ale když tu šíleně nepřehlednou akční scénu, absurdní zvraty a posuny v ději založené na náhodách korunuje nedefinovaná nesmrtelnost a všehoschopnost hrdinů, tak už vážně nevím, na co se tu mám soustředit a co tu má u mě vyvolávat zájem o průběh. M:I je beze vší pochybnosti film uspokojující pro cílové publikum - nejde ho odsoudit jako špatně odvedenou práci. Cítím z něj maximální "poctivost" amerického blockbusteru v plné síle a mnoho diváků to po právu ocení. Pokud ale dopředu neodpovídá vašim preferencím, těžko si vás nakloní. Nebo aspoň nevím čím. Takže hodnotím nízko, ale beru to jako mojí věc - jiným hodnocením asi i rozumím a kdyby to mělo o půl hodiny míň, asi bych byl o dost smířlivější. 3 a skoro půl(29.7.2015)

• Hellboy

Tohle bylo místy až zoufalé. A ve srovnání s předchozími dvěma díly fakt nechápu, co to Quarrie vymýšlel.(6.1.2016)