Mission: Impossible – Národ grázlů ve skleněný kostce: nejlepší padouch v dějinách série, nejlepší automoto honička od třetího Bournea, nejnebezpečnější James Bond na podpatcích všech dob, hi-tech i retro, pomalý i zběsilý, brilantní minimalistický finále a Tommy Boy v životní formě. Na konci jsem řval blahem jako tur(andot). Něco jinýho než architektonicky vymazlená čtyřka, ale furt nářez. Kvůli tomuhle člověk chodí čumět na nesmyslně velký plátno. SPECTRE to bude mít ztraceně složitý.(30.7.2015)

Je to asi o 15 minút dlhšie, než by sa patrilo, ale to je asi tak jediná výhrada. Cruise je stále borec a McQuarrie sa predviedol. Ako scenárista (žiadne zbytočné kecy) a prekvapivo aj ako režisér. Natočil najdynamickejšie akčné sekvencie celej série (fantastická naháňačka na motorkách) a na konci si drzo dovolil komorné, osobné finále, ktoré mnohých divákov vyhodilo z konceptu, ale v skutočnosti je najlepšou časťou filmu. Bez trikov, len pár poriadnych po papuli. Všetky postavy využité, klišé s prekvapujúcim šéfom našťastie obídené... no a úžasná, neskutočná Rebecca.(31.7.2015)

Sériu Mission: Impossible by som síce neoznačil za svoju obľúbenú, ale zároveň som s ňou nikdy nemal žiadny problém. Každý diel je bez problémov pozerateľný, čiastočne odlišný, než tie predchádzajúce a vždy ponúkne aj pár vydarených scén a tak už beriem za samozrejmosť, že pri správnej nálade nepohrdnem ani najnovším pokračovaním a opäť som dostal približne to, čo som aj čakal, dokonca možno aj o trochu viac. Platí to hlavne o prvých dvoch tretinách, ktoré aj napriek tomu, že celková zápletka mi v rámci série príde, ako jedna z tých menej atraktívnych sú mimoriadne dynamické, tu sa stále niečo deje, akcia strieda akciu, nájde sa tu plno zaujímavých nápadov, slušných vtipných momentov a celkovo sa na to pozerá v rámci možností až prekvapivo dobre a v tejto fáze som mal pocit, že sledujem najlepší diel série. Ale po naháňačke na motorkách už prakticky nie je o čo stáť, film sa prepne do módu zotrvačnosti, nenašiel som si tu ani jedinú scénu, ktorá by ma ešte skutočne zaujala a tak som to už dopozeral prakticky bez väčšieho záujmu, čo ma vzhľadom na vydarenú predchádzajúcu fázu veľmi mrzí. Po akčnej stránke som v rámci série pomerne dosť spokojný, pochváliť musím hlavne naháňačku na motorkách, ktorá je perfektne natočená, akciu v opere, ktorá je zase dosť nápaditá a aj zábavná, ale ani súboje až na ten nízky rating nie sú najhoršie. Herecké obsadenie tiež nesklame, Tom Cruise má u mňa dlhodobo veľký rešpekt za to všetko, čo je schopný a ochotný podniknúť a aj tu toho predvedie viac než dosť, nechýbajú už klasici ako Simon Pegg, Ving Rhames, ktorý ale má skôr len väčšie cameo a od minulého dielu aj Jeremy Renner, veľkým plusom je Rebecca Ferguson, ktorej postava ma veľmi bavila, na moje prekvapenie mi sadol aj Alec Baldwin a poteší aj hlavný záporák Sean Harris, len nedostal moc priestoru. Christopher McQuarrie sa už v spolupráci s Cruisom osvedčil a nesklame ani tentoraz, pričom mi to prišlo ako také zaujímavé spojenie moderného dravého špionážneho thrilleru a klasických žánrových prístupov využívaných spred desiatok rokov. A tak ma síce dosť mrzí, že ani po piaty krát nemôžem dať Mission: Impossible tú štvrtú hviezdu, ktorú by som aspoň raz veľmi rád dal, ale až na tú záverečnú tretinu ma to aj tak bavilo, slušná žánrová zábava. 64%(27.9.2015)

Nejlepší díl Mission: Impossible? Dost možná. Každopádně potvrzení velmi pozitivního kurzu ve vývoji série, která čím dál tím jasněji nachází svou tvář. Klasický mix akce, napínání a nadhledu se definitivně proměňuje v luxusní týmovku, jíž sice šéfuje Ethan Hunt, ale ohromně si užíváte souhru všech jejich členů. Christopher McQuarrie si každopádně udržel typické znaky svého rukopisu, takže si můžete vychutnat oldschoolovější pojetí blockbusteru, s jasnou návazností na staré bondovky i sedmdesátkové špionážní thrillery, výborně napsaný scénář, který šikovně hledá (i nachází) ikonické a velmi stylové momenty, a audiovizuálně prvotřídní podání. Scéna v opeře je určitě jednou z nejlepších sekvencí roku (a vztyčeným prostředníčkem Quantum of Solace), akce pod vodou fantastická, honičky s motorkami strhující. Výborná podívaná a parádní letní akční thriller.(30.7.2015)

Rozpočet $150miliónovTržby USA $195,042,377 Tržby Celosvetovo $682,330,139Tržby za predaj Blu-ray v USA $15,985,411Tržby za predaj DVD v USA $10,488,714║ Tom Cruise fakt valí, opäť našlapaní dej, dynamická atmosferická dych berúca akcia, hlavne naháňačky na motorkách, divadlo v Rakúsku + aktivácia sondovacej karty v systéme vo vodnom zdroji, k tomu tu je výborný náprotivok v podobe sympatickej nevyspytateľnej Rebeccy Ferguson, občas pri akcii je rýchly strih ale dobre, dej má spád a stále má čím zaujať, režisér Christopher McQuarrie to ustál a nenechal sa uniesť len na zbesilej akcii ale dáva do toho všetko čo sa dá, drámu, napätie na hrote noža, či odľahčené scény, v ktorých sa Simon Pegg stará opäť o zábavu a na prekvapenie Jeremy Renner je len ako kulisa bez akčných póz čo je škoda,... ale aj tak tento rok v rámci akcie to u mňa o chlp vyhráva Rýchlo a zbesilo 7 /videl v kine: 90%/(5.8.2015)

• - V scéne pod vodou, ktorú nakrúcali bez strihov na jeden dlhý záber, zadržal Tom Cruise dych na šesť a pol minúty. (krasomama)

• - Nápad na natočenie akčnej sekvencie vo veľkej koncertnej sále dostal režisér Christopher McQuarrie počas krátkeho výletu v Paríži, pri návšteve baletu. Bolo to v prípravnej fáze natáčania, keď mal podľa vlastných slov tvorivú krízu a potreboval načerpať inšpiráciu pre nejakú ikonickú scénu filmu. Opera Turandot bola vybraná neskôr, keď štáb absolvoval turné po viacerých koncertných sálach, za účelom nájdenia vhodného umiestnenia scény. Pri návšteve Anglickej štátnej opery hrali práve Turandot. Krátko na to sa režisér rozhodol použiť crescendo árie Nessun Dorma ako dramatické vyvrcholenie celej opernej sekvencie. (Rorschach_SK)

• - Herečka Michelle Monaghan sa v tomto filme odmietla opäť objaviť ako Ethanova manželka Julia Meade Hunt. (MikaelSVK)