S prohlášením, že jde o nejlepší díl celé série bych byl opatrnější. Za mě stále vede první díl, který měl svoje kouzlo a přišel mi trošku "jiný" v lepším slova smyslu, než ostatní běžné akční filmy. Každopádně jde o velice nadprůměrný počin, který i přes na můj vkus dlouhou stopáž nenudí a má divákovi stále co nabídnout. Cruise opět ve skvělé formě, doplněný dalšími hvězdnými hereckými výkony v podání Simona Pegga nebo krásné Rebeccy Ferguson, kterou si postupem času prostě musíte zamilovat. Honička na motorkách je opravdu TOP!!! Doporučuji určitě zajít do kina. 85%(5.8.2015)

Sériu Mission: Impossible by som síce neoznačil za svoju obľúbenú, ale zároveň som s ňou nikdy nemal žiadny problém. Každý diel je bez problémov pozerateľný, čiastočne odlišný, než tie predchádzajúce a vždy ponúkne aj pár vydarených scén a tak už beriem za samozrejmosť, že pri správnej nálade nepohrdnem ani najnovším pokračovaním a opäť som dostal približne to, čo som aj čakal, dokonca možno aj o trochu viac. Platí to hlavne o prvých dvoch tretinách, ktoré aj napriek tomu, že celková zápletka mi v rámci série príde, ako jedna z tých menej atraktívnych sú mimoriadne dynamické, tu sa stále niečo deje, akcia strieda akciu, nájde sa tu plno zaujímavých nápadov, slušných vtipných momentov a celkovo sa na to pozerá v rámci možností až prekvapivo dobre a v tejto fáze som mal pocit, že sledujem najlepší diel série. Ale po naháňačke na motorkách už prakticky nie je o čo stáť, film sa prepne do módu zotrvačnosti, nenašiel som si tu ani jedinú scénu, ktorá by ma ešte skutočne zaujala a tak som to už dopozeral prakticky bez väčšieho záujmu, čo ma vzhľadom na vydarenú predchádzajúcu fázu veľmi mrzí. Po akčnej stránke som v rámci série pomerne dosť spokojný, pochváliť musím hlavne naháňačku na motorkách, ktorá je perfektne natočená, akciu v opere, ktorá je zase dosť nápaditá a aj zábavná, ale ani súboje až na ten nízky rating nie sú najhoršie. Herecké obsadenie tiež nesklame, Tom Cruise má u mňa dlhodobo veľký rešpekt za to všetko, čo je schopný a ochotný podniknúť a aj tu toho predvedie viac než dosť, nechýbajú už klasici ako Simon Pegg, Ving Rhames, ktorý ale má skôr len väčšie cameo a od minulého dielu aj Jeremy Renner, veľkým plusom je Rebecca Ferguson, ktorej postava ma veľmi bavila, na moje prekvapenie mi sadol aj Alec Baldwin a poteší aj hlavný záporák Sean Harris, len nedostal moc priestoru. Christopher McQuarrie sa už v spolupráci s Cruisom osvedčil a nesklame ani tentoraz, pričom mi to prišlo ako také zaujímavé spojenie moderného dravého špionážneho thrilleru a klasických žánrových prístupov využívaných spred desiatok rokov. A tak ma síce dosť mrzí, že ani po piaty krát nemôžem dať Mission: Impossible tú štvrtú hviezdu, ktorú by som aspoň raz veľmi rád dal, ale až na tú záverečnú tretinu ma to aj tak bavilo, slušná žánrová zábava. 64%(27.9.2015)

Od Birdova ultra high-tech moderního špionážního filmu k stále modernímu, stále používajícímu high-tech, ale přitom mnohem klidnějšímu a zemitějšímu pokračování. Se zajímavě napsaným scénářem, který dává důraz možná víc na slovní souboje či potyčky než na ty ruční, má hezké oldschool špionážní základy a dokáže předat i akční scény jaksi realističtěji, ale přitom stále s podobným faktorem stylovosti (Maroko). Ale přesto jsem si z nějakého důvodu užil toho Birda napoprvé víc. Zajímavé ale bylo, jak moc Rogue Nation mělo a přitom i nemělo blízko k Bondovi. A ano, Rebeccu Ferguson obsazovat do podobných rolí víc, víc!(6.10.2015)

Někde jsem četl, že kdyby takhle točili Bonda, bylo by to lepší. Ačkoliv jsou si tyto dva světy dost podobné, pořád jsem radši, že Bond je prostě britský a Hunt americký. Nějaký ten crossover se mi nezdá. Ale je pravda, že během sledování mě napadlo, jaké by to bylo, kdyby místo Hunta byl Bond. Ale dosti spekulací. Nemožná mise se opět ukázala jako celkem možná, agenti dostali řádně na prdel a jak Fénix povstali opět z popela. Po několikáté už a opět velmi zábavně. Asi těžko něco vytýkat. Moderní akční film, tak to má být a výborně, hoši. Děkujeme.(21.9.2015)

Nepamatuju špionský blockbuster, který by byl tak sevřený. Fascinovalo mě, jak McQuarrie v prvé řadě vypráví příběh a pracuje s postavami, přičemž akci si nechává spíše jen tak mimochodem, jako prostředek k posunutí děje, nikoliv účel. V době, kdy jsou všechny výbuchy a honičky povinnými atrakcemi, koncipuje svět Ethana Hunta do podoby tepajícího, ale nikoliv zběsilého akčňáku, jemuž se díky tomu bude asi vyčítat nuda a rozvláčnost, ale onen lehký „low-profile“ tomu dokonale sedí, byť je to řemeslně bravurní (střih u Turandot), nebo technicky nápadité (sestřelení dvou motorek autem). Jenže tady jde hlavně o hrdiny, o minimalisticky vykresleného záporáka (porovnej s nevyužitým Nyqvistem z minula), o dokonale napsanou a skvěle zahranou hlavní ženskou postavu (přiznávám, že ta nejednoznačnost mě napínala až do finálního rozetnutí) a v neposlední řadě o Hunta samotného, který se zaparkoval jako řadový člen týmu, který má po ruce trojku hláškujících sidekicků. Těsně po projekci jsem byl nadšený, jen jsem svým způsobem netušil proč. S denním odstupem v tom vidím nehorázně komplexní a promyšlený film, kterému se bude v téhle sezoně těžce konkurovat a jestli kasovně zaboduje, Cruise definitivně vtáhne do filmového světa výraznou personu. Přeju mu to.(30.7.2015)