Ne že by mi srdéčko nezaplesalo samou radostí nad Rebeccou Ferguson i veškerou tou přehledně nasnímanou, nápaditou, přepáleným CGI nezatíženou a různorodou akcí (především pasáž na motorkách je v tomto ohledu naprosté blaho), ale to co je na tom to vůbec nejlepší (krom Rebeccy Ferguson samozřejmě) je především závěrečná minimalistická osobní londýnská třetina, kdy se to definitivně překlopí v klasický špionážní snímek britského střihu, kde se skvěle napsané postavy (nejen na poměry akčního blockbusteru) přechcávají skrze dialogy „já vím, že ty víš a ty víš, že já vím“ na letišti, v místnosti či na zahrádce restaurace a zcela se to obejde bez jakékoli akce. A funguje to, protože to není ani trochu blbé, ctí se přitom zákonitosti žánru a McQuarrie dává naplno vzpomenout, jak si před dvaceti lety scenáristicky vystačil s jednou místností a jedním vyprávějícím mrzákem. Je z toho vidět, že mu šlo v první řadě především o postavy a děj a až v té druhé o akci a pozlátko; což je u letního popcorňáku, kterým to ve výsledku vlastně vůbec není, věc nevídaná.(7.8.2015)

S prohlášením, že jde o nejlepší díl celé série bych byl opatrnější. Za mě stále vede první díl, který měl svoje kouzlo a přišel mi trošku "jiný" v lepším slova smyslu, než ostatní běžné akční filmy. Každopádně jde o velice nadprůměrný počin, který i přes na můj vkus dlouhou stopáž nenudí a má divákovi stále co nabídnout. Cruise opět ve skvělé formě, doplněný dalšími hvězdnými hereckými výkony v podání Simona Pegga nebo krásné Rebeccy Ferguson, kterou si postupem času prostě musíte zamilovat. Honička na motorkách je opravdu TOP!!! Doporučuji určitě zajít do kina. 85%(5.8.2015)

Kdo by čekal, že 19 let po prvním (zdařilém) dílu budeme svědky pátého pokračování, kde hlavní roli bude hrát stále Tom Cruise (ještě ve výborné formě) a bude to naprostá paráda. Měl jsem až nostalgický pocit, když se tvůrci vrátili s mnoha odkazy (ať už příběhem, tak v mnoha scénách stilizací) právě k dílu z roku 1996 mistra Briana De Palmy. McQuarrie nezůstává v ničem pozadu, ba naopak - dává divákovi vše, co se od moderního akčního žánru čeká. Stopáž přes 2 hodiny je v mnoha současných snímcích normou, avšak často nevyužitou a zbytečnou. V Mission: Impossible - Rogue Nation však nejsou mrtvé body a příběh stále běží, rozvíjí se a nenudí. Sem tam povedený vtip a hlavně akce, která potěší svižným (zároveň přehledným) střihem, zajímavou kamerou a stylovou muzikou. Achilovou patou mnoha snímků (zvláště tohoto žánru) bývá scénář, uznávám, že je již těžké něco vymyslet, aby to nepůsobilo vykradeně, avšak tvůrcům se podařilo propojit několik dobrých nápadů a příběh drží pohromadě, divák zůstává v obraze a přitom to není hloupé. Mám neskutečnou radost, že série Mission Impossible drží takto vysokou kvalitu a kromě druhého dílu jsou všechny nadstandartní. Když bude mít Cruise jako producent šťastnou ruku i nadále na schopné tvůrce, můžeme se dočkat ještě dalšího dílu, na který rádi zajdeme do kina, abychom si ho užili na velkém plátně. Dávám plný počet, neboť mi to udělalo obrovskou radost a bavil jsem se až do závěrečných titulků (a tato serie je mou srdeční záležitostí) a věřím, že jen málokdo půjde s hodnocením pod 4 hvězdy. P. S. díky CSFD za předpremiéru!(29.7.2015)

Opět se klaním Tomu Cruiseovi, který z pozice producenta dotáhl další své vynikající akční dobrodružství. Tam kde Marvel hodí zelené plátno, modré pozadí či co všecko, tam Toňas osedlá motorku a jde tvrdě na věc. Dlouho a pečlivě se připravoval i na vodní scénu a kdesi jsem se dočetl že dokázal pod vodou vydržet i něco kolem 6 minut. Auto si s Peggem odřídili sami. Kdepak tyhle filmy už z podstaty člověk musí milovat stejně jako kdysi Belmondovky. Ještě bych velmi rád pochválil scénář, nenápadně zahrané romantické tokání a nejvíc Seana Harrise. Celý film jsem přemýšlel odkud jej znám a už vím, ke to ten chlápek z Promethea. Skvělá volba pro záporáka. Další Misi prosím co nejdříve. Na Maxe to sice letos nestačí a pravděpodobně na něj nebude mít nikdo, ale tohle si 90% zaslouží zcela právem.(4.8.2015)

Stejně jako u předchozího dílu vám nejvyšší ocenění uniklo jen o vlásek, pane Hunte. Jsem moc ráda, že jste se další misi rozhodl přijmout bez váhání. Jen doufám, že při ní více zapojíte do akce pana Brandta. Mnohem více. Brzy na viděnou.(1.8.2015)

• - Tom Cruise (Ethan Hunt) při natáčení podvodních sekvencí spolupracoval s odborníkem na volné potápění Kirkem Krackem. (Scotchweld)

• - Tom Cruise (Ethan Hunt)  a Ving Rhames (Luther Stickell) jsou jediní herci, kteří se objevili ve všech pěti filmech série. (JORDY)

• - Druhým potvrzeným hercem byl po Tomu Cruisovi Simon Pegg, který o novince sám informoval v rozhovoru pro MTV. (Sany33)