• Hellboy

Tohle bylo místy až zoufalé. A ve srovnání s předchozími dvěma díly fakt nechápu, co to Quarrie vymýšlel.(6.1.2016)

Já tak nějak nevím. Prostě takový uspokojivý blockbuster se zbytečně nízkým ratingem. Organizaci IMF jde po krku CIA, které vadí nestandardní, často ilegální, postupy. IMF padá, marně hledaný Ethan Hunt zůstává v terénu, aby se pokusil odhalit údajnou teroristickou organizaci Syndikát. Staří kámoši ho však ve štychu nenechají. Do toho zasahuje smrtelně nebezpečná Švédka v roli energické britské agentky, která to má rozdělané na několika místech. Na milostné dovádění se překvapivě nedostane, přednost dostává přátelství. Osobně se obávám, že tentokrát tvůrci až tak skvostný materiál v rukou neměli. Jenže Tom Cruise má (naštěstí) čuch. Na tvůrce, kterými se obklopuje, na herce, kterým coby producent svěřuje role. Potěší kontaktní bitky, potěší exotické lokace, potěší honička na motorkách. Dočkáme se klasických atributů z předchozích dílů (bizarní převleky i na vteřinu propočítaná akce), ale třeba taková trojka byla podstatně víc konzistentní. Páté pokračování není tak intenzivní, není tak vtipné (sorry, ale Simon Pegg mě spíš rozčiloval), nemá takový tah na bránu, jaký bych si přál. A vlastně platí to, co jsem napsal už o čtyřce. Solidní akční thriller, který však nenabízí TO navíc, kvůli kterému chce divák snímek na potkání doporučovat, nebo si pak pouštět některé scény pořád dokola. Ti, kteří Cruiseovi i přes jeho scientologické úlety dál drží pěsti, jsou naopak potěšení tím, jak dokonale klape jeho spolupráce s Christopherem McQuarriem. Oscarový autor thrilleru Obvyklí podezřelí coby scénárista stál za Valkýrou a sci-fi Na hraně zítřka, navrch coby režisér koučoval velmi příjemného Jacka Reachera. Plní tak ambice herce objevovat se v inteligentních žánrových kouscích. Cruise se tak i nadále nemýlí!!(15.8.2015)

„JE JIM JEDNO, JESTLI JSME ŽIVÍ NEBO MRTVÍ“… /// Ucelenej a téměř bezchybnej kus. Akrobatickej scientolog Cruise je spíš Superman než tajnej agent a mám dojem, že v týhle sérii se už nikdo nebere vážně. Simon Pegg baví, femme fatale Rebeccu Ferguson může Huntovi závidět i Bond, a návštěvníci Grand Prix zase zvlhnou při scéně s motorkama. Nejmodernější serepetičky jsou samozřejmostí, ale prim stejně hraje ruční práce. A příběh. A režie. Tímhle bych chtěl smeknout před Christopherem McQuarrie. Vlastně se divím, že si to i sám nevodehrál. Těším se na další jeho kusy, protože tím, jak dokázal namixovat super akci, napětí i vtip, stvořil povedenou letní (jarní, podzimní…) jízdu, kterou si milerád zopakuju. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych zajít do Vídně na operu, ale smrdím korunou. 2.) Zjistím, že si s Cruisem nemám hrát pod vodou. (Brašule, minuta vteřina… to tady fakt není!) /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE **** NAPĚTÍ **(5.8.2015)

Chytré, svižné, hezky natočené a navíc sci-fi. Cruisův Hunt byl vždycky frajer, co by přežil i výbuch atomovky, ale tady si to fakt dává. Pod vodou a bez kyslíku se cejtí jako obojživelník, ze dvou metrů ho nedokáže trefit ani profesionální zabiják se samopalem, a v plné rychlosti se dokáže vysekat na motorce, aniž by utrpěl jediný škrábanec. Čak Noris hadr, vole! Ale my, Hollywoodem degenerovaní diváci, jsme zvyklí. Zůstala nám totiž zábavná projížďka špionským lunaparkem, v němž jsou k vidění zběsilé honičky (luxusní je obzvlášť ta na motorkách), "přechcávačky" aneb kdo ukáže víc důvtipu, pořádný záporák a v neposlední řadě i důstojná Hunt girl. Pro mě osobně lepší než čtyřka, z který už si hovno pamatuju.(30.7.2015)

// Distribútor: Paramount // Počet premietajúcich kín v USA: 3,988 // Otvárací Víkend v USA: $55,520,089 //(26.11.2015)

• - Nápad na natočenie akčnej sekvencie vo veľkej koncertnej sále dostal režisér Christopher McQuarrie počas krátkeho výletu v Paríži, pri návšteve baletu. Bolo to v prípravnej fáze natáčania, keď mal podľa vlastných slov tvorivú krízu a potreboval načerpať inšpiráciu pre nejakú ikonickú scénu filmu. Opera Turandot bola vybraná neskôr, keď štáb absolvoval turné po viacerých koncertných sálach, za účelom nájdenia vhodného umiestnenia scény. Pri návšteve Anglickej štátnej opery hrali práve Turandot. Krátko na to sa režisér rozhodol použiť crescendo árie Nessun Dorma ako dramatické vyvrcholenie celej opernej sekvencie. (Rorschach_SK)

• - Tom Cruise (Ethan Hunt)  a Ving Rhames (Luther Stickell) jsou jediní herci, kteří se objevili ve všech pěti filmech série. (JORDY)

• - Druhým potvrzeným hercem byl po Tomu Cruisovi Simon Pegg, který o novince sám informoval v rozhovoru pro MTV. (Sany33)