• Aljak

Námetovo vôbec nie zlé, no tvorcovia tohto filmu si mohli rozmyslieť, či chcú z toho robiť komédiu alebo dramatický film reflektujúci závažnú tému diskriminácie a k čomu by mohli byť v dnešnej dobe ľudia až tlačení kvôli nadmerným podmienkam zamestnávateľov. Bohužiaľ, ako kombinácia oboch žánrov to fakt pôsobilo roztržito a teda napokon nie príliš vydarene. A to je podľa mňa dosť škoda, lebo keby sa sústredili len na jeden žáner, mohlo to stáť naozaj za to. No zas tu máme ďalší dôkaz, že severský humor býva často plytký a ich komédie vo väčšine prípadov nestoja za nič.(9.12.2014)

• lopata555

Zase raz jeden film ktorého scenár je písaný hovnami. Nepochopím čo je smiešne ak sa heterák prezlieka za ženskú len preto aby mohol robiť pilota. Hej ale musím uznať raz som sa trochu zasmial.(11.11.2014)

• rikitiki

Nepříliš vtipná komedie si ušila bič sama na sebe námětem. Muž převlečený za ženu, aby dostal práci, není novátorský nápad, ale to by tolik nevadilo, jako spíš pohrávání si s motivem povinných kvót, který ve Švédsku musí zákonitě zobrazit korektně. Já jsem jejich zastánkyně, ale v převlekovém příběhu se to nepovedlo. Zamaskovaný muž se začne chovat jako karikatura ženy a muži přehrávají macho typy. Navíc, proč se najednou zkušený pilot zachová v krizové situaci jako hysterka? Že by převzal karikování ženské role až do detailu? To pak poselství filmu o tom, že není důležité pohlaví, ale osoba, zcela popírá. ____ Nefunkční jsou i vedlejší motivy, kdy čerstvě rozvedený otec vypráví svému malému synkovi s nadšením, že se nově zamiloval do jakési cizí slečny. Jo, přesně to chce dítě, které cítí nejistotu z rozpadu rodiny, slyšet. Další karikaturou ženství je hrdinova neschopná a feministická sestra - to jako, bratři Švédi, myslíte vážně, že feminismus = neschopnost, potlačování ženství a všeho mužského? Takové maloměšťácké zpátečnictví bych od švédského filmu nečekala. ____ Konec snímku se úplně rozpadl, když dívka nejdřív muže odmítá a hned v následující scéně - nevysvětleno jak - už s ním tvoří pár. Ani ta slepota malého dítěte, snad původně zamýšlená jako metafora, že oči často pravdu nevidí, není vůbec využitá. ____ Nezasmála jsem se, ani nepobavila.(3.3.2016)

• Enšpígl

Vnímal jsem to jako nepříliš vydařenou satiru na byrokratickej fašišmus EU vůči velkým společnostem. Ve filmu na nás sem tam bafne nějakej ten fórek, ale je to ve všech žánrových linkách hodně slabej čajíček.(9.11.2014)

• Malarkey

On není žena, ale letuška. Ona je žena, ale zároveň bisexuální. Výsledek takový, že jsem se nesmál ani začátku, kterej jedinej byl alespoň životně absurdní. Pak už to byla jedna velká nuda.(10.11.2014)

• - Natáčení probíhalo ve Švédsku ve městech Göteborg, Västerås a Stockholm. (Terva)

• - David Bonté Atterberg, který hraje malého Linuse, je sám nevidomý. (Zlatohlávek)