• slunicko2

Tootsie po švédsku. Mladistvě vyhlížející nenápadný 41letý Jonas Karlsson (pilot, pilotka) je hlavním "magnetem" snímku.(16.12.2014)

Tootsie to samozřejmě konkurovat nemůže už je kvůli tomu, že Hoffman je přeci jenom trošku jiný kalibr. Ale i na tohle se dalo koukat. Jasně, místy to bylo hodně přitažené za vlasy, ale z filmu čišela taková až neseverská pohoda a povedlo se i sympatické obsazení, pokud tedy nepočítám ex-manželku hlavního hrdiny, která byla ovšem správně na pěst. Nic, co by v člověku zanechalo zvláštní dojem, ale ani nic urážejícího. 55%(9.12.2014)

• Aljak

Námetovo vôbec nie zlé, no tvorcovia tohto filmu si mohli rozmyslieť, či chcú z toho robiť komédiu alebo dramatický film reflektujúci závažnú tému diskriminácie a k čomu by mohli byť v dnešnej dobe ľudia až tlačení kvôli nadmerným podmienkam zamestnávateľov. Bohužiaľ, ako kombinácia oboch žánrov to fakt pôsobilo roztržito a teda napokon nie príliš vydarene. A to je podľa mňa dosť škoda, lebo keby sa sústredili len na jeden žáner, mohlo to stáť naozaj za to. No zas tu máme ďalší dôkaz, že severský humor býva často plytký a ich komédie vo väčšine prípadov nestoja za nič.(9.12.2014)

• Enšpígl

Vnímal jsem to jako nepříliš vydařenou satiru na byrokratickej fašišmus EU vůči velkým společnostem. Ve filmu na nás sem tam bafne nějakej ten fórek, ale je to ve všech žánrových linkách hodně slabej čajíček.(9.11.2014)

• Malarkey

On není žena, ale letuška. Ona je žena, ale zároveň bisexuální. Výsledek takový, že jsem se nesmál ani začátku, kterej jedinej byl alespoň životně absurdní. Pak už to byla jedna velká nuda.(10.11.2014)

• - Natáčení probíhalo ve Švédsku ve městech Göteborg, Västerås a Stockholm. (Terva)

• - David Bonté Atterberg, který hraje malého Linuse, je sám nevidomý. (hanule2122)