Politická hra (TV seriál)

Political Animals

USA, 2012, 6x44 min

• danecek24

70. Zlatý Glóbus za rok 2012 - nominace (2) - Nejlepší minisérie / TV film, Nejlepší herečka v minisérii / TV filmu - Sigourney Weaver(21.1.2013)

S1: Vyborna herecka zostava, zrozumitelne, vyvolava zaujem o dalsie osudy, nenudi. Skoda, ze zrejme po S1 zrusili.(25.7.2012)

Čekal jsem seriálové Barvy moci s machiavelističtějším pohledem na dané téma, ale v tomto ohledu jsem se zklamal. Vesměs se jedná o rodinnou ságu, kde jsou aktéři ve svém osobním životě vystaveni bezprostředním dopadům politických bojů, kterými jsou ať přímo či nepřímo ovlivňování. Ta snaha o cynický pohled na politiku tu samozřejmě nechybí, ale není to nic, co by člověka vyloženě oslovilo či, nedejbože, šokovalo. Zkrtáka jsou tu zlí politici, ale hlavní postava si uchovává tu svojí nesposkvrněnost, kterou se tvůrce snažil schovat za neortodoxní jednání. Přesto se jedná o velmi zdařilý seriál a to především díky hereckému obsazení, kterému dominuje Sigourney Weaver a Carla Gugino, která mi zvedala tep pokaždé, když se objevila v záběru. :D 70%(3.9.2012)

7/10(16.12.2012)

Nemám ráda politický filmy, nesnáším politiku samu o sobě a na seriál jsem se podívala na čisté doporučení a posléze pak kvůli Sebastianu Stanovi. A jeho postava taky zůstala jedním z předních důvodů, proč jsem sérii dokoukala. Protože nezáleží na tom, jak smyšlený scénář je - je stále pravdivý, až mrazí. Někteří si svůj život prostě nevybrali, neměli ani ten luxus možnosti, ale pořád zůstávají cílem pověr, pomluv a senzací. A nikdo se neohlíží za tím, že za titulky a drby se stále skrývá skutečná osoba, skutečný žijící člověk s pocity a city. O to se nikdo nezajímá. Hlavně že se noviny prodávají, zprávy filmují a lidé mají další senzaci.(5.4.2014)