Konečně doma

Lorne Balfe

Mireille Soria

Nick Fletcher
  • Xmilden

Jeden z nejotravnějších animáků všech dob. Nenechte se prosím, podobně jako já, uchlácholit zde vysokým hodnocením. Kromě snad výstupů Steve Martina zde nenajdete nic zábavného. Buvové jsou hodně nesympatická cháska a to že se dá děj po většinou odhadnout už několik minut dopředu považuju za docela průser. Nikdy více a při troše štěstí nás producenti ušetří druhého dílu. Kéž by. 40%(7.7.2015)

Najskôr som kdesi začul krásnu pieseň od Rihanny a hovorím si, že toto bude hit a už onedlho to budeme počúvať z rádia i niekoľkokrát za deň. Lenže akosi ma môj inštinkt výnimočne zradil a pieseň sa u nás nehrá. Animák ma v klipe zaujal a spolu s deťmi sme očakávali vydanie na dvd. Prišiel deň D, kúpili sme a hneď večer sme si film zamilovali. Dej animáku je zaujímavý, pre deti určite, tí vidia mimozemšťanov úplne všade. Úvod celkom fajn, potom sa to pomaličky rozbieha a od polky je to super jazda. Postavičky sú milé, najmä hlavný Buv... Tesne pred záverom, práve v momente keď znie spomínaná pieseň od Rihanny ma film úplne pohltil a v scéne, kde sa Buv nevie rozhodnúť či ísť alebo zostať film rozdáva emócie jedna radosť. Večne usmievavý a optimisticky naladený Buv si ma získal. Moderných piesní tu zaznie viac a myslím, že prekvapivo dobre zapadli. Aj tá od J. Lopez. Home je pekný animák, ktorý si deti určite zamilujú a ja pri svojich 38 rokoch som asi ešte tiež decko...100%.(20.9.2015)

KINO/// Český dabing 7/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Animace 9/10/// PLUS: milí, krásný a ničim nerušený příběh vhodný pro všechny děti, pěkná animace, rychlý spád, zajímavý námět, bez infantilních dialogů a scének, líbil se mi soundtrack střídající moderní taneční hudbu a dojemné filmové melodie MÍNUS: některé animace se mi zdáli jakoby stále ve 3D, ale byl jsem na 2D projekci, tak to působilo divně, výjimečně animák, kde dospělák nenajde tunu popkulturních nebo jiných odkazů, i do záporů započítám rychlý spád, hlavně co se příběhu a zápletek týče, trochu si s tím vyhrát, rozšířit a byl by z toho parádní sci-fi snímek./// Shrnutí: Žánrový mix, který se povedl a funguje. Vhodný pro rodiny s dětmi a hlavně pro děti, ale ani starší divák nebude odházet znuděný nebo rozpačitý. Žánrově bych dal slovíčko komedie až na poslední místo. kromě srandovních postaviček tu zase tolik humoru a vtípků není. Přeci jen je to pohádka o invazi z vesmíru./// Celkem 78%///(28.4.2015)

• Grran

Nemůžu si pomoct, ale todle je fakt průserovatej průser, zas jednou jsem málem odešel z kina. Dabing i celej příběh je hrůza. Od animáku s tímto trailerem bych čekal aspoň minimální zábavu, ale tady člověk po nějaké chvíli přemýšlí o vraždě, když mu pak dojde, že tolik lidí odpovědných za vznik tohodle, kteří jsou navíc tak daleko by nikdy stihnout zabít nedokázal a také, že škoda už byla napáchána, začne se vkrádat myšlenka, jestli se není lepší udusit popkornem, které žvýká děcko před vámi, nebo to přeci jen vydržet do konce a získat řád Hrdina. Vřele nedoporučuji.(26.4.2015)

• Terva

CITÁT - Dnes je nejlepší den života. Dnes je den "stěhování"............ V příběhu je silně cítit vliv několika předcházejících animáků, jako je třeba Jimmy Neutron, Strašpytlík nebo Madagaskar. Pár dobrých a originálních nápadů se však v tomto "kopírování" velmi rychle ztratí. CITÁT - Připravte se na invazi 3 - 2 - 1 - teď.......................(5.8.2015)

• - Postava 'Tip' Tucci, kterou namluvila zpěvačka Rihanna, je první afroamerickou postavou v animovaném filmu od studia DreamWorks Animation. (filmsim)

• - Postava 'Tip' Tucci v průběhu filmu zmíní, že pochází z Barbadosu. Odtud pochází i zpěvačka Rihanna, která tuto postavu namluvila a nazpívala většinu písniček ve filmu. (J.Cobra)

• - Pracovným označením filmu bol názov The True Meaning of Smekday. (MikaelSVK)