Letní pohádka (TV film)

Letní pohádka: O králi Vítkovi a krásné Doubravce

(Československo)

Pohádka

Československo, 1984, 54 min

"Doubravko, copak vy mě neslyšíte ??" - "Neslyším !! Za tu dobu, co tu čekám, jsem už dočista zkameněla.. Copak si myslíte, že si jen tak přijdete pozdě a já vás ještě budu oslavovat s poctami a famfárami jako krále ??" ;)(11.7.2015)

• Elyssea

Člověk se až diví, co všechno má ČT v archivu. Vcelku nezajímavá pohádka s otřesným hlavním hrdinou. (Další zářez za starou Betynku.)(12.7.2012)

Jedna z pohádek mého dětství. Televizní pohádky z tohoto období miluju téměř bezvýhradně, ale na tuhle jsem skoro zapomněla. Tři hvězdy za tu nostalgii. Za to, že se mi znovu vybavila komtesa Karina, snad jediná výraznější role Soni Dvořákové, a nic moc princ Vítek, kterého nevím, kde paní Jordánová vyhrabala. Do takového prince se v době, kdy jsme měli krásných princů tolik, že jsme je mohli vyvážet, by se Doubravka mohla zamilovat snad jen v případě, že v okolí tak asi sta kilometrů by žádný jiný chlap nebyl...(11.7.2015)

Tato pohádka mě velmi mile překvapila a "sedla". Příjemné prostředí, klidná režie bez rušivých vyumělkovaných efektů a všelijakého "skřehotání" té dnešní nejrůznější rádoby pohádkové havěti. Chápu, že pro většinu současných diváků je to příliš unylé, ale snad právě proto to na mně působilo tak uklidňujícím dojmem.(25.9.2015)

• Jezinka.Jezinka

Ráda bych se distributora zeptala, co je na téhle pohádce původního. Princ odtržený od reality (o Hamletovi tady nikdo nikdy neslyšel?), divná ženská, travička, vydávající se za princeznu (co takhle bratři Grimmové a princezna Husopaska?), princ, co se zamiloval do prosté dívky (třeba znovu ta Husopaska, protože princ nevěděl, že ta prostá dívka je vlastně princezna, nebo, slovy Kit de Luca v Pretty Woman: "A co blbá Popelka?"), proradný rádce (Pyšná princezna a milion dalších), strašně chytré služky a kmotřičky, co to všechno rozetnou (Princezna se zlatou hvězdou), závěrečný souboj a odhalení komplotu (od Hrbáče, přes krále Miroslava až po toho exota v Ledovém drakovi úplně každý, kdo kdy držel v pohádce meč). Jediné, co je tady zcela původní je odvaha obsadit do role prince chlapíka, co má ksicht jak opruzenou paviání prdel a zlou komtesu nechat celou dobu se tvářit, jak kdyby čichala k hovnu. Být já dnes tak mladá jak jsem malá, dočkala bych se z tohoto majstrštyku prvních šedin. Takhle jsem si jen málem vykloubila čelist, jak jsem u toho zívala.(19.7.2014)