Letní pohádka (TV film)

Letní pohádka: O králi Vítkovi a krásné Doubravce

(Československo)

Pohádka

Československo, 1984, 54 min

Příjemně natočená pohádka s pohodovým obsazením. Žádný překombinovaný děj jak to bývá u dnešních pohádkových splácanin. Krásná hudba Vadima Petrova.(20.8.2016)

• otík

Sice totálně exteriérová pohádka, bohužel velmi nepořádně zahraná a hlavně obsazená. Princ Petra Svárovského patří mezi nejméně výrazné prince českých pohádkových dějin, pseudoprincezna je nadabovaná, což v titulcích není ani uvedeno včetně Karla Černocha, který nazpíval titulní píseň. Nejvýraznější postavou je záporný Přeučil a kladná Myslíková, paní Zinková je spíše trapná, Pokorná hraje svou tradiční něžnou a sladkou postavičku. Všechno tohle bych přežil nebýt opravdu neskutečně špatného prince Svárovského. Nu což, i lehký podprůměr se sem tam Věře Jordánové povedl.(22.8.2016)

• Elyssea

Člověk se až diví, co všechno má ČT v archivu. Vcelku nezajímavá pohádka s otřesným hlavním hrdinou. (Další zářez za starou Betynku.)(12.7.2012)

Velmi slušné obsazení zejména těch úlisných rolí vrchního komořího ( pan Přeučil ) a komtesy Kariny ( paní Dvořáková ) a rázná kuchařka Míla Myslíková. Žel princ byl nemastný neslaný a pohádka trochu zvláštně vedená. Proto průměr.(22.8.2016)

"Doubravko, copak vy mě neslyšíte ??" - "Neslyším !! Za tu dobu, co tu čekám, jsem už dočista zkameněla.. Copak si myslíte, že si jen tak přijdete pozdě a já vás ještě budu oslavovat s poctami a famfárami jako krále ??" ;)(11.7.2015)