poster

Letní pohádka (TV film)

 • Československo

  Letní pohádka: O králi Vítkovi a krásné Doubravce

  (Československo)

Pohádka

Československo, 1984, 54 min

 • baroko
  *****

  Tato pohádka mě velmi mile překvapila a "sedla". Příjemné prostředí, klidná režie bez rušivých vyumělkovaných efektů a všelijakého "skřehotání" té dnešní nejrůznější rádoby pohádkové havěti. Chápu, že pro většinu současných diváků je to příliš unylé, ale snad právě proto to na mně působilo tak uklidňujícím dojmem.(25.9.2015)

 • Tommassi3
  ***

  "Doubravko, copak vy mě neslyšíte ??" - "Neslyším !! Za tu dobu, co tu čekám, jsem už dočista zkameněla.. Copak si myslíte, že si jen tak přijdete pozdě a já vás ještě budu oslavovat s poctami a famfárami jako krále ??" ;)(11.7.2015)

 • Chrysopras
  ***

  Velmi slušné obsazení zejména těch úlisných rolí vrchního komořího ( pan Přeučil ) a komtesy Kariny ( paní Dvořáková ) a rázná kuchařka Míla Myslíková. Žel princ byl nemastný neslaný a pohádka trochu zvláštně vedená. Proto průměr.(22.8.2016)

 • Elyssea
  **

  Člověk se až diví, co všechno má ČT v archivu. Vcelku nezajímavá pohádka s otřesným hlavním hrdinou. (Další zářez za starou Betynku.)(12.7.2012)

 • Jezinka.Jezinka
  *

  Ráda bych se distributora zeptala, co je na téhle pohádce původního. Princ odtržený od reality (o Hamletovi tady nikdo nikdy neslyšel?), divná ženská, travička, vydávající se za princeznu (co takhle bratři Grimmové a princezna Husopaska?), princ, co se zamiloval do prosté dívky (třeba znovu ta Husopaska, protože princ nevěděl, že ta prostá dívka je vlastně princezna, nebo, slovy Kit de Luca v Pretty Woman: "A co blbá Popelka?"), proradný rádce (Pyšná princezna a milion dalších), strašně chytré služky a kmotřičky, co to všechno rozetnou (Princezna se zlatou hvězdou), závěrečný souboj a odhalení komplotu (od Hrbáče, přes krále Miroslava až po toho exota v Ledovém drakovi úplně každý, kdo kdy držel v pohádce meč). Jediné, co je tady zcela původní je odvaha obsadit do role prince chlapíka, co má ksicht jak opruzenou paviání prdel a zlou komtesu nechat celou dobu se tvářit, jak kdyby čichala k hovnu. Být já dnes tak mladá jak jsem malá, dočkala bych se z tohoto majstrštyku prvních šedin. Takhle jsem si jen málem vykloubila čelist, jak jsem u toho zívala.(19.7.2014)

 • - Natáčelo se na zámku Hrádek u Nechanic. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace