Letní pohádka (TV film)

Letní pohádka: O králi Vítkovi a krásné Doubravce

(Československo)

Pohádka

Československo, 1984, 54 min

"Doubravko, copak vy mě neslyšíte ??" - "Neslyším !! Za tu dobu, co tu čekám, jsem už dočista zkameněla.. Copak si myslíte, že si jen tak přijdete pozdě a já vás ještě budu oslavovat s poctami a famfárami jako krále ??" ;)(11.7.2015)

Jedna z pohádek mého dětství. Televizní pohádky z tohoto období miluju téměř bezvýhradně, ale na tuhle jsem skoro zapomněla. Tři hvězdy za tu nostalgii. Za to, že se mi znovu vybavila komtesa Karina, snad jediná výraznější role Soni Dvořákové, a nic moc princ Vítek, kterého nevím, kde paní Jordánová vyhrabala. Do takového prince se v době, kdy jsme měli krásných princů tolik, že jsme je mohli vyvážet, by se Doubravka mohla zamilovat snad jen v případě, že v okolí tak asi sta kilometrů by žádný jiný chlap nebyl...(11.7.2015)

Tato pohádka mě velmi mile překvapila a "sedla". Příjemné prostředí, klidná režie bez rušivých vyumělkovaných efektů a všelijakého "skřehotání" té dnešní nejrůznější rádoby pohádkové havěti. Chápu, že pro většinu současných diváků je to příliš unylé, ale snad právě proto to na mně působilo tak uklidňujícím dojmem.(25.9.2015)

Velmi slušné obsazení zejména těch úlisných rolí vrchního komořího ( pan Přeučil ) a komtesy Kariny ( paní Dvořáková ) a rázná kuchařka Míla Myslíková. Žel princ byl nemastný neslaný a pohádka trochu zvláštně vedená. Proto průměr.(22.8.2016)

Příjemně natočená pohádka s pohodovým obsazením. Žádný překombinovaný děj jak to bývá u dnešních pohádkových splácanin. Krásná hudba Vadima Petrova.(20.8.2016)