Mzda strachu

Mzda strachu

Wages of Fear

Thriller

USA, 1977, 121 min

Tenhle film má velmi podivně rozložené nakládání s časem. Minimálně půlhodinu zabere postupné představení čtveřice hlavních hrdinů. Pak se dostanou všichni na výchozí místo, ale zase to chvíli trvá, než jsou všichni najati na přepravu beden se starým nitroglycerinem, který může vybuchnout kdykoliv, stačí se na něj jen špatně podívat. Dobrodružná cesta džunglí pak sice nabízí několik opravdu napínavých a perfektně natočených scén, ale pro spoustu diváků už je to pozdě.(15.7.2014)

Velmi zdařilá akční dobrodružná pecka... Skvělý Scheider... ostatní podávají průměrné výkony neubližující snímku s velmi dobrým ústředním tématem. Remake zdařilý, trochu jiný stran charakterů postav ap. Zde si zase milovníci akce najdou více.. Některé scény jsou až hororrové.!(20.12.2010)

Docela slušná podívaná. kdysi tento film plnil socialistická kina. Průser je, že jsem jako první viděl francouzský originál. Kdyby ne, asi bych určitě hvězdičku předal. Budiž ke cti tomuto snímku, že přes poupravený scénař R.Scheider i B.Cremer odvedli dobrou práci.(16.12.2004)

"Silencio por favor! Potrebujeme skúsených šoférov ochotných riskovať vlastný život..." Pôvodná francúzka verzia je vážne skvelý film a vzhľadom na rok výroby 1953 som mu jednoducho musel dať plný počet. W. Friedkin natočil o 24 rokov neskôr remake, ktorým si hanbu neurobil. Filmy sa na seba začínajú podobať až od polovice, dovtedy sú to dva odlišné filmy a chvíľu som zaváhal či skutočne sledujem remake filmu Mzda strachu. Hlavní predstavitelia boli vybratí dobre, sadli tam obidvaja, ale Roy Scheider mi bol sympatickejší. Friedkinov pohľad bol o čosi drsnejší a krvavejší, hlavne v prvej tretine, staršia verzia je zase poriadne napínavá. Iba máloktorý remake dopadne dobre, Friedkin to však dokázal. 80%.(3.8.2016)

[49. MFF KV 2014](20.7.2014)