poster

Sněhurka: Jiný příběh

 • Španělsko

  Blancanieves

 • slovenský

  Snehulienka: Iný príbeh

 • anglický

  Blancanieves

 • slovenský

  Snehulienka: Iný pohľad

  (festivalový název)

Drama

Španělsko, 2012, 104 min

Režie:

Pablo Berger

Scénář:

Pablo Berger

Kamera:

Kiko de la Rica

Producenti:

Ibón Cormenzana

Kostýmy:

Paco Delgado
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pepinec
  ****

  Příjemné zakončení příjemného víkendu. Smíchat Sněhurku, býčí zápasy, trpajzlíky a flamenco do jednoho hrnce sice připomíná nápady FAMU (haha), ovšem vylezla z toho pochoutka, kterou bych vyblízal až do dna. Obzvlášť, kdyby na tom dně ležela Macarena. (Litoměřice 2013, 14/14)(28.8.2013)

 • Ghoulman
  ****

  Sněhurka tak trochu jinak (velmi překvapivé, když se podíváte na název). Krom "němosti a nebarevnosti" je místo sněhurky "toreádorka", místo zlé čarodějnice domina s bičíkem, místo sedmi trpaslíků je trpaslíků jen šest a princ pořád nikde... Když k tomu přidáte některé křesťanské symboly a úžasnou hudbu a kameru, vznikne sice tak trochu jiný, ale přesto dostatečně silný příběh pro dospělé, stejně jako je Sněhurka sama o sobě silná pro děti...(7.3.2013)

 • berg.12
  *****

  Z "Umělce" mi zůstala jedna scéna, ve "Sněhurce" bych se bez jedné scény obešel. Mnohem víc než jen nějaké retro pomrkávání, úžasný obraz a čisté emoce.(3.9.2013)

 • VenDulin85
  *****

  Mám dojem, že už jsem viděla všechny verze Sněhurek. Ale pozor, tuhle natočili Španělé a je to opravdu jiný příběh.. protože Španělé točí věci jinak. Už ze začátku mě zaujala černobílá forma a nepřílišná ukecanost, díky čemuž vynikla již tak výrazná hudba a herci vskutku museli hrát. A taky hráli, zaplaťpánbůh... Ději smutného osudu malé Carmen jsem propadla téměř ihned, ale vrchol přišel v aréně v Seville (a to býčí zápasy opravdu nemusím), kde se Sněhurka rozpomíná na své dětství. To je pro mě nejkrásnější moment filmu a nic, ani závěr, ho nemůže přebít. Pro mě (a za mě) za čistých 5*.(11.9.2013)

 • Céčko

  Podle zajímavostí režisér připravoval film 8 let. Podle zdejších komentářů film kopíruje styl The Artist, který vyšel rok před tímto (tedy 7 let po tom, co ho režisér začal připravovat). To ho jako 7 let připravoval se zvukem a nakonec to natočil bez něj?(18.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace