Ukradli torzo Jupitera

• Francie

On a volé la cuisse de Jupiter

• slovenský

Ukradli torzo Jupitera

Jupiter's Thigh

Komedie

Francie, 1980, 96 min

Může se dát dohromady policajtka a profesor řečtiny? Samozřejmě, že může a vznikne z toho výborná komedie, která nemůže nikoho nechat chladným. Annie Girardot a Philippe Noiret vytvořili manželskou dvojici, která se hned tak nevidí. O hodně vtipnější a svižnější než předchozí Něžné kuře.(18.3.2009)

Pokračování lepší svého předchůdce. Už prolog, ve kterém Lise stihne jedním vrzem pozatýkat bandu lumpů a vdát se, dává tušit, že tentokrát to Annie Girardot a Phillipe Noiret rozbalí na plné pecky. A taky ano. S podporou de Brocy, Perrina a Catherine Alric přetavili lehce úsměvnou krimi komedii v neuvěřitelně pohodovou a současně pořádně ztřeštěnou jízdu plnou zvratů, bláznivých gagů, vtípků akce a jiskřivých dialogů. Nechybí tomu onen kdysi tolik typický okouzlující francouzský šarm a lehkost, skvělé herecké výkony a navíc geniální pointa, která je skvělou těčkou za bláznivým pátráním po jedné ukradené prdeli.(1.4.2012)

• Anderton

Na Nežnom kurati sa mi niečo páčilo a niečo nie, väčšina však áno. No a ako to už v pokračovaniach býva, buď sa zintenzívni to lepšie, alebo to horšie. De Broca si asi myslí (a s ním skoro každý divák ako pozerám), že z Kuraťa vyzdvihol to správne. Ja si myslím opak a Torzo Jupitera bolo pre mňa malým utrpením. Nezasmial som sa ani raz, chovanie postáv je na hranici bláznivosti a nepochopiteľnosti. Vyzdvihnúť sa dajú exteriéry, mne to však k letnej pohode nestačí. Otrepané klišé typu nastavovaná kaša a varenie z vody k filmu sedia ako časti Jupitera do seba.(15.2.2015)

• Radiq

Jupitera? Dyť to byla Afrodité. Tím chci říct, že název filmu je spoiler jak prase a vnímavějšímu divákovi to dojde a ani nemusí čekat na poslední záběr. Pošé je skvělý jméno a obzvláště si tam oko pochutná na jeho super přitažlivé ženě, která je trošku dost do větru, ale nesmírně sexy. Spád to má rychlej jak sviňa, ale zas tak vtipný to není...(28.7.2010)

Stejně jako u filmu Něžné kuře, tak také v tomto snímku se prolíná kriminální příběh s komedií. Komedie rozhodně převažuje, navíc humor je příjemný a nevtíravý, což je opravdu milé. Závěr mi připadl nejdříve trochu rozvleklý a pak během minuty byl případ ukradeného torza vyřešený, uzavřený a konec, což přiznávám, mě trochu zaskočilo. Ale i tak sahá tento snímek vysoko v žebříčku komedií.(26.9.2008)

• - V menší roli Hermanna von Blankenberg se ve filmu objevil i producent Alexandre Mnouchkine, který produkoval většinu filmů Philippa de Brocy. (argenson)

• - Natáčení probíhalo od září do listopadu 1979 na několika místech v Řecku, konkrétně v Athénách, na ostrově Korfu nebo v klášterním komplexu Meteora. (argenson)

• - Ve francouzských kinech vidělo film více než jeden a půl miliónu diváků, z domácí produkce ale v komerční úspěšnosti obsadil až třináctou příčku. (argenson)