Ukradli torzo Jupitera

• Francie

On a volé la cuisse de Jupiter

• slovenský

Ukradli torzo Jupitera

Jupiter's Thigh

Komedie

Francie, 1980, 96 min

• WANDRWALL

Nechutná slátanina a uhoněné hlavní postavy mající symbolizovat údajnou naplněnost života. Otřesné.(29.10.2010)

Je až neuvěřitelný, jak obrovská pohoda dokáže z torza jít. Annie a Phillippe jsou jako dvojka dokonale okouzlující. Scéna kdy Philippe machruje před Annie ohledně dějin a následně je setřen mě svým vtipem sejmula na dlouhý minuty. Obdivuju přirozenost hraní hlavních postav v podání obou titulních herců, jejich vztah měl v sobě tolik lehkosti až jsem žasnul jak je vůbec možný to takhle umět zahrát. Doplňující postavy aršíka a jeho sexozní ženušky byl famozní nápad. V bílejch kalhotkách po kuchyni ťapající Catherine nemá jedinou chybu. Takovýhle filmy se nedaj vyvážit ani tunou zlata. Kdo chce prožít pohodu, řecké sluničko, poznat lidi z kmene sympošů a příjemně se pobavit, ať z ukradeným torzem nevahá ani na sekundu.(17.1.2011)

Tahle komediální dvojka je sama o sobě zárukou úspěchu. Když se navíc povede i scénář, vznikne povedený film.(2.6.2015)

Může se dát dohromady policajtka a profesor řečtiny? Samozřejmě, že může a vznikne z toho výborná komedie, která nemůže nikoho nechat chladným. Annie Girardot a Philippe Noiret vytvořili manželskou dvojici, která se hned tak nevidí. O hodně vtipnější a svižnější než předchozí Něžné kuře.(18.3.2009)

Krásná bláznivá komedie se skvělou dvojkou slavných velkých herců Franice. I duo mladých slušivě sekunduje.. :-))(14.1.2011)

• - V menší roli Hermanna von Blankenberg se ve filmu objevil i producent Alexandre Mnouchkine, který produkoval většinu filmů Philippa de Brocy. (argenson)

• - Natáčení probíhalo od září do listopadu 1979 na několika místech v Řecku, konkrétně v Athénách, na ostrově Korfu nebo v klášterním komplexu Meteora. (argenson)

• - Ve francouzských kinech vidělo film více než jeden a půl miliónu diváků, z domácí produkce ale v komerční úspěšnosti obsadil až třináctou příčku. (argenson)