Sex, drogy a daně

Sex, drogy a dane

Sex, Drugs & Taxation

Drama / Životopisný

Dánsko, 2013, 110 min

Bez znalosti dánských reálií se mi to zdálo trochu nepřehledné.(14.12.2013)

Aj Dáni majú svojho Vlka z Wallstreet teda prepáčte Vlka Turizmu a volá sa Simon Spies. Kde Scorssese s DiCapriom kľžu po povrchu a ich snímku chýba nejaká hlbšia katarzia na konci, to Boevmu filmu nechýba a každá perverzná scéna filmu má svoju podstatu a zmysel. Naviac keď Spiesovi dochádza dych opraty príbehu prevezme "génius" Mongese a vrhne sa na boj proti štátnemu zriadeniu a snom každého klasického ekonóma o žiadnom zásahu štátu do života človeka a 0 daniam, čo preskúma priateľstvo medzi Simonom a Mongesem, priateľov, ktorí sú odlišní ako deň a noc, ale navzájom sa potrebujú. Dánsky film roka 2013. Veľmi mi to sadlo a Pilou Asbæk (Borgen) stúpa v mojom rebríčku obľúbenosti európskych hercov, už sa dnes teším na jeho Únos v podaní Lindholma. 8/10.(16.1.2015)

• dozana

FebioFest 2014 - Nuda, nuda, nuda... a postavy nechutné, i když odpovídaly skutečnosti.(9.5.2014)

Vzhledem k znacne extravagantni realne predloze zajimave a misty take velmi zabavne. Film ma nejaka ta slaba mista, parkrat naboj mirne vyhasnul, ale jedna se o tak bizarni, vtipnou a stezi kompatibilni lidskou dvojici, ze mi stalo za to vytrvat. Tohle proste nevymyslite. Urcite doporucuji si tuhle dvojici a souvisloti trochu pogooglit...(18.11.2014)

• blondboss

Očakával som dánskeho Vlka z Wall Street a dostal som nezáživnú, nudnú a dejovo nemohúcnu spleť bizarných a životom písaných scén, ktoré síce mali občas zaujímavé chvíľky, avšak bolo ich žalostne málo. Hlavní predstavitelia herecky fajn. Tento snímok ma ale nenadchol a raz bohate stačilo. 40 %(14.5.2016)

• - Pilou Asbæk měl k dosažení správného výrazu jak mimického tak hlasového pod horním rtem celou dobu natáčení malý kousek toaletního papíru. (Terva)

• - Původní námět počítal s tím, že celý příběh bude jen o Simonu Spiesovi (Pilou Asbæk). (Terva)