Stoupenci zla (TV seriál)

The Following

Stúpenci

Mysteriózní / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 45x45 min

Ramsey Nickell

John Frizzell

Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortorella, Annie Parisse, Connie Nielsen, Sam Underwood, Kyle Catlett, Mike Colter, Adan Canto, Billy Brown, Warren Kole, Felix Solis, Cheri Christian, Maggie Grace, Susan Walters, Justin Wheelon, Jeananne Goossen, Melissa Ponzio, Stephanie Leigh Schlund, Susan Misner, Renée Goldsberry, Tom Lipinski, Audrey Esparza, Annika Boras, Marin Ireland, David Zayas, Christopher Denham, Jessica Luza, Josh Segarra, Carissa Capobianco, Susannah Hart Jones, Meredith Hagner, Li Jun Li, Emily Kinney, Paulina Simkin, Sprague Grayden, Jessica Stroup, Janice Picconi, Ed Moran, Eileen Faxas, Bobby Nash, Virginia Kull, Emily Robinson, Kassie Hight, Kristina Klebe, Vivienne Sendaydiego, Erika Rolfsrud, Shane McRae, Michael Drayer, Leslie Bibb, Kimiye Corwin, Manny Montana, Theo Stockman, Charlie Semine, Robert C. Kirk, Jennifer Ferrin, Jamil Mena, Hannah Marks, Tom Pelphrey, Afton Williamson, Isabel Shill, Zuleikha Robinson, Michael Ealy, Willa Fitzgerald, Glenn Fleshler, Conor Romero, Marko Caka, Doris McCarthy, Cris Williams, John Keating, Chris Beetem, Susan Heyward, Ed Heavey, Tehmina Sunny, Susan Kelechi Watson, John Mancini, David Fierro, Gregory Konow, Michael Irby, Tiffany Boone, Robert Bogue, Joe Saulino, Lisa Joyce, David H. Holmes, Kelly AuCoin, Michael Roark, Selenis Leyva, Amy Hargreaves, Josh Salatin, Gavin-Keith Umeh, Tom Degnan, Andrew Fincher, Kieran Mulcare, Gerry Bamman, Royce Johnson, Ezra Knight, Aaron Lazar, Darren Whitfield, Michael Pemberton, Hugues Faustin, Ashleigh Murray, Ludovic Coutaud, David Furr, Owen Campbell, Nadia Alexander, Connor Fox

1. série: The Following není pouze seriál, ale hotové umělecké dílo, jak by sám James Purefoy řekl. Nádherné herecké výkony Kevina Bacona a Jamese Purefoye...nádherné emoce v každém dílu a naprosto úžasné zvraty, které hýbou dějem. Jedná se o jeden z nejlepších Psycho-thrillerových seriálů roku 2013. Seriál dosahuje obrovských kvalit a to především díky příběhu a hereckému obsazení. Největší problém celé první série je ten konec, poslední epizody jsou skutečně špatné a to především pro to, že se to tvůrci snažili nějakým způsobem zakončit a to naprosto zbytečně, když měli jistou druhou sérii. Výtečná první série tak dostala naprosto průhledný až stupidní konec, kde se postavy chovali nesmyslně a celé to bylo naprosto zbytečné... 90% 2.série: ...protože se to pak tvůrci snažili v druhé sérii zdlouhavějším způsobem opravit. Druhá série je pomalejší a vytratila se ta pravá atmosféra z první série a celé to spíše přešlo do stylu druhé poloviny první série, tudíž ke vztahům. Momentálně se nám tu začne motat skutečně mnoho zbytečných vztahů mezi postavami a tvůrci různě některé postavy oživují, až vám to celé začne připadat průhledné. Od druhé série jsem očekával velký vzestup felixe (jak tvůrci prezentovali), tudíž Carrola (Purefoye) na vrcholu, avšak místo toho se čvachtal u nějaké sekty a pak si vylíval zlost na církev. Druhá série se oproti první už nedokázala tolik dostat pod kůži, ale herci jsou pořád úžasní jak Bacon, Purefoy tak i Ashmore a příběh v různých místech vážně nabírá spád a přichází s opravdu mrazivými zvraty. Nicméně už to není to není ono. 70%(6.3.2013)

Těším se na druhou sérii. První sérii jsem zkoukla během pár dní a naprosto mě uchvátila. James Purefoy mě taky nadchl (i když to možná udělala jeho zjevná fyzická podobnost s Hugh Jackmanem) a prakticky vše na tom seriálu je dobré. Bavilo a doufám že ještě nějakou dobu bavit bude 5* EDIT: Druhá série byla o poznání horší. Nicméně koukatelná. Ovšem 3. série byla naprostá tragédie. Přetrpěla jsem to do konce a jen mě mrzí, že to místo seriálu nebyla jen desetidílná minisérie. Bylo by si to zachovalo svojí důstojnost. 3*(1.10.2013)

• baribal

Zajímalo by mě, jak nudná musela být hodina Joea Carrolla, když neučil o Poeovi. Příběh postrádá jiskru, v podstatě víte, jak to bude pokračovat a bohužel to není ani zdaleka taková zábava, jaká to být mohla. Kevin Bacon je fajn, podobny typ jako William Fichtner, dal bych ale přednost více akčnímu hlavnímu hrdinovi. Více střílení a pronásledování a ne jenom zkoumání stop a důkazů, což je zde dost nuda.(27.5.2013)

• nick003

Začíná to být horší a horší. Opravdu všichni kromě hlavního hrdiny spolupracují s Carrollem? WTF(31.1.2013)

• rikitiki

Ze seriálu o vraždících šílencích a neméně zuřivě vraždícím detektivovi jsem si odnesla pár překvapivých novinek. O LIDSKÉM TĚLE: hluboká bodná rána v krajině břišní je jen povrchovým zraněním, které člověka nijak neomezuje v dalších aktivitách. Ba i střelná rána v břiše je tak zanedbatelná věc, že by se musel jeden stydět, kdyby vyhledal lékařskou pomoc a zatěžoval zdravotní systém. Bohatě stačí, když vám to někde v motelu zašije příbuzná bez medicínského vzdělání. Nejspíš zubní nití a jehlou na korálky. Člověk je vůbec nezničitelný tvor, dokáže se okamžitě vzchopit po probodnutí, sražení autem i pádu z okna. Když je to vražedný maniak, tak si můžete být jistí, že na vás znovu zaútočí i s průstřelem hlavy. Na druhou stranu k udušení postačí, když někoho držíte 15 sekund pod krkem. O AMERIČANECH Američan, který nemá bodné nebo střelné zranění, není rodilý Američan a pravděpodobně je v zemi ilegálně./ Pokud si chcete v USA založit sektu nebo kult, vůbec se nenamáhejte s vymýšlením nějaké ideologie, ta nikoho nezajímá. Stačí, když budete opakovat pár slov, namátkou: „rodina, jednota, rodina, jednota“ nebo: „smrt je krásná, smrt je dar“ a on už se někdo chytí. Když u toho budete poskakovat a dělat grimasy jak cirkusový klaun, který má epileptický záchvat, máte zaručený příval uctívačů, kteří za vámi půjdou i do pekel. Pokud se nechcete takhle ztrapňovat, vyberte si nějakého spisovatele (zde v seriálu protáhli bahnem nebohého Poea), co má rozporuplnou pověst nebo mírně strašidelné romány a můžete svoji skupinku následovníků přesvědčit, že jednáte v souladu s jeho dílem. Postačí, když si přečtete dvě, tři povídky a dokážete z nich ocitovat aspoň jednu větu. Vaše sekta, buďte si jistí, si nepřečte vůbec nic, takže vám to klidně spolkne a dá za vás tělo i duši. O VZTAZÍCH To, že vás někdo zradí, ještě neznamená, že byste mu neměli věřit. Zradí vás stejně každý. Toto pravidlo doporučuji jako velmi dobře aplikovatelné i v reálném životě v milostných vztazích, které tím značně usnadňuje. O HLAVNÍM HRDINOVI 15 % seriálu brečí, 10 % objímá nějaké ženy (objímání se sexy dospělou neteří bylo roztomile na hraně, ale bohužel, z tohohle nadějného mráčku nezapršelo), 10 % je svázaný lepící páskou v křesle, 20 % drží před sebou v tmavém prostředí pistoli (chudák Bacon, musely ho z toho bolet ruce) a 5 % sebeobětovně nabízí, aby radši zabili jeho než někoho dalšího, komu to bezprostředně hrozí. SHRNTUÍ Takových peněz, takoví sympatičtí herci, taková snaha! Velká škoda, že už jim nezbylo na scenáristu a nechali to napsat za hrst buráků orangutana z místní ZOO. Z JINÉHO ÚHLU: Od druhé řady se to dá brát jako absolutně nejdelší reklama na Windows 8.(8.9.2015)

• - V 1. díle 1. série v čase 34:28 Ryan (Kevin Bacon) poté, co přijede k majáku, vystoupí z auta a jde k bráně, přičemž je při čelním záběru na Ryana v pozadí možné vidět krčícího se člena štábu v jeho autě. (O´Neill)