Stoupenci zla (TV seriál)

The Following

Stúpenci

Mysteriózní / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 45x45 min

Ramsey Nickell

John Frizzell

Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortorella, Annie Parisse, Connie Nielsen, Sam Underwood, Kyle Catlett, Mike Colter, Adan Canto, Billy Brown, Warren Kole, Felix Solis, Cheri Christian, Maggie Grace, Susan Walters, Justin Wheelon, Jeananne Goossen, Melissa Ponzio, Stephanie Leigh Schlund, Susan Misner, Renée Goldsberry, Tom Lipinski, Audrey Esparza, Annika Boras, Marin Ireland, David Zayas, Christopher Denham, Jessica Luza, Josh Segarra, Carissa Capobianco, Susannah Hart Jones, Meredith Hagner, Li Jun Li, Emily Kinney, Paulina Simkin, Sprague Grayden, Jessica Stroup, Janice Picconi, Ed Moran, Eileen Faxas, Bobby Nash, Virginia Kull, Emily Robinson, Kassie Hight, Kristina Klebe, Vivienne Sendaydiego, Erika Rolfsrud, Shane McRae, Michael Drayer, Leslie Bibb, Kimiye Corwin, Manny Montana, Theo Stockman, Charlie Semine, Robert C. Kirk, Jennifer Ferrin, Jamil Mena, Hannah Marks, Tom Pelphrey, Afton Williamson, Isabel Shill, Zuleikha Robinson, Michael Ealy, Willa Fitzgerald, Glenn Fleshler, Conor Romero, Marko Caka, Doris McCarthy, Cris Williams, John Keating, Chris Beetem, Susan Heyward, Ed Heavey, Tehmina Sunny, Susan Kelechi Watson, John Mancini, David Fierro, Gregory Konow, Michael Irby, Tiffany Boone, Robert Bogue, Joe Saulino, Lisa Joyce, David H. Holmes, Kelly AuCoin, Michael Roark, Selenis Leyva, Amy Hargreaves, Josh Salatin, Gavin-Keith Umeh, Tom Degnan, Andrew Fincher, Kieran Mulcare, Gerry Bamman, Royce Johnson, Ezra Knight, Aaron Lazar, Darren Whitfield

James L. Thompson III

Kostýmy:

Kelli Jones

Kevin Bacon je tahoun par excellence. I kdyby tu celou dobu jenom seděl na hajzlu a luštil křížovky, stejně byste se nehli od obrazovky. Scénář není bez chyb, takřka permanentní zvraty jsou chvílemi na pěst, ale i tak je to hodně zdařilá stíhomňamka s velmi vysokým faktorem napětí i koukatelnosti. Nedělám si iluze o televizní zábavě, ale pokud už vás omrzeli všichni ti CSI & NCIS sběratelé mentalistů a zločinných myšlenek na právo a pořádek, máte ideální příležitost, jak si rozšířit seriálové obzory. I na nějaké ty okousané nehty pravděpodobně dojde. Více zde.(11.3.2013)

• emma53

Kevin Bacon, pilot a první díl mě navnadili a budu se každopádně těšit na další pokračování. Joe v pilotním dílu říká Ryanovi:"Mám hodně překvapení, které na tebe čekají", tak uvidím, jestli se mně The Following dostane pod kůži i když o seriálu říkají, že bude patřit mezi nejděsivější. Po prvním dílu to hodnotím slovy, které pronesl Shawn:"Zvládnu mrtvé lidi. Ale když někdo zabije psa šílím." Tak jsem na tebe Ryane, Jamesi, Shawne a Natálie moc zvědavá. - jsem po třetím dílu a i když je mi to moc líto, tak jsem přece jen očekávala něco trochu jiného. O překvapení tam sice nouze není, ale jsou to spíš naprosto nereálný a nevěrohodný šoky, nic víc. Škoda a tolik jsem se těšila.(29.1.2013)

• mcb

Po výborné úvodní epizodě, která přislíbila netradiční kriminálku, začal The Following zákonitě scenáristicky klesat, až šestou epizodou narazil na absolutní dno. Debilní šestákové zvraty, stupidně se chovající postavy (hlavně policejní složky), klišé na každém rohu a směšný vývoj děje, který už opravdu zavání tvůrčím záměrem. Neskutečně přehnaná a částečně i vtipná sedmá epizoda mi však dovolila odhodit veškerý vypěstovaný "hate" a užít si seriál čistě jako guilty pleasure. I přes topornou kvalitu mě totiž neskutečně zajímá, jak tahle slátanina dopadne.(6.3.2013)

Po pilotu: Fajn práce kombinující sračkoidního Havrana (znáte taky něco jinýho než Poa, vážení hollywoodští scenáristé?) se zvrácenější verzí Ctihodného občana, kde je Purefoy takovej Butler z výprodeje, přičemž kolem něj krouží suchý seriálový komparz a ne úplně křupavá Slanina. Uvidíme, co další díly, ale od Williamsona jsem čekal víc než pár klasických schémat, několik hodně wtf momentek (flashback se záchranou Maggie... džízis) a jeden vynikající twist.(26.1.2013)

• MoiJe

Pilot: Ale jo, pozriem ďalej. // Hm. Tak som nepozrela. Nechcelo sa mi.(28.1.2013)