Stoupenci zla (TV seriál)

The Following

Stúpenci

Mysteriózní / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 15x45 min

Ramsey Nickell

John Frizzell

Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortorella, Annie Parisse, Connie Nielsen, Sam Underwood, Kyle Catlett, Mike Colter, Adan Canto, Billy Brown, Warren Kole, Felix Solis, Cheri Christian, Maggie Grace, Susan Walters, Justin Wheelon, Jeananne Goossen, Melissa Ponzio, Stephanie Leigh Schlund, Susan Misner, Renée Goldsberry, Tom Lipinski, Audrey Esparza, Annika Boras, Marin Ireland, David Zayas, Christopher Denham, Jessica Luza, Josh Segarra, Carissa Capobianco, Susannah Hart Jones, Meredith Hagner, Li Jun Li, Emily Kinney, Paulina Simkin, Sprague Grayden, Jessica Stroup, Janice Picconi, Ed Moran, Eileen Faxas, Bobby Nash, Virginia Kull, Emily Robinson, Kassie Hight, Kristina Klebe, Vivienne Sendaydiego, Erika Rolfsrud, Shane McRae, Michael Drayer, Leslie Bibb, Kimiye Corwin, Manny Montana, Theo Stockman, Charlie Semine, Robert C. Kirk, Jennifer Ferrin, Jamil Mena, Hannah Marks, Tom Pelphrey, Afton Williamson, Isabel Shill, Zuleikha Robinson, Michael Ealy, Willa Fitzgerald, Glenn Fleshler, Conor Romero, Marko Caka, Doris McCarthy, Cris Williams, John Keating, Chris Beetem, Susan Heyward, Ed Heavey, Tehmina Sunny, Susan Kelechi Watson, John Mancini, David Fierro, Gregory Konow, Michael Irby, Tiffany Boone, Robert Bogue, Joe Saulino, Lisa Joyce, David H. Holmes, Kelly AuCoin, Michael Roark, Selenis Leyva, Amy Hargreaves, Josh Salatin

Kostýmy:

Kelli Jones
  • Botič

I am bored with Joe Carroll and Edgar Allan Poe too! Kevin Williamson a nečekaná thrillerová parodie, která ve své první polovině buduje hutnou atmosféru a vpouští na scénu jednu zajímavou postavu za druhou, aby z nich poté, co se těžkopádně překulí do druhé poloviny, udělala karikatury sebe sama, přišla s hrou nazvanou bodněte si do Joe Carrolla, a napětí rozpustila v mlze. Promarněný potenciál, který si druhou sezónu nezaslouží!(1.5.2013)

The Following = očekávaný seriálový hit roku 2013...za sebe říkám ano, je to pecka! Seriálový thriller, který táhnou hlavně herecká esa (Kevin Bacon a James Purefoy, i když sekundující herci - tedy značná část - nejsou vůbec špatní), perfektní hudba, dobře vytvořená atmosféra a opravdu zajímavý nápad! Kdo má rád Kevina Bacona nebo zajímavé kriminálky, tak si přijde na své! Za mě tedy plný počet. I když bych si přál, aby pan scénárista to nepřeháněl a klidně to skončilo po první (max. druhé) sérii, neboť z toho dobrého námětu (nápadu) se nemůže čerpat do nekonečna! Update: Druhá a třetí série byla již klasickou kriminálkou, ale stále to mělo slušnou úroveň, především díky skvělému Baconovi. Cliffhanger v závěrečném díle už je jen třešničkou na dortu (čtvrtá série totiž nemá dorazit).(20.2.2013)

Pilot: Vypadá to na poměrně dobře obsazený thrilleroidní seriál s podivnou, zvrhlou a nutno uznat nepravděpodobnou (i když amíci umí být řádní magoři) zápletkou o fanoušcích sériového vraždění (ahoj Dexi ;-) ). Poe je sice trochu okoukaná inspirace, ale pro pilot stačí. Doufám, že Bacon začne víc chlastat, když akční moc nebude, vadné srdce vadí. Purefoy zatím málo mrazivý, ale měl málo prostoru. Uvidíme, zatím jsem docela navnazen, ale běda jestli se to nebude zlepšovat. První řada: Zvrácená hra s divákem a jeho vkusem? První polovina je hloupě rafinovaná a Joe a jeho malá sekta docela baví. Pak se začne hrát na osudové dopsání knihy a celé se to tak nějak začne rozpadat. Co je snaha o klišé románové a klišé sénaristické. Kde je chyba Joea a kde scénáristy? Celé to nepříjemně popírá žánr tím že ho kopíruje. Purefoy v závěru je úplně jiný než ten borec v počátcích, co říká... "ještě je moc brzo na to abych tě zabil". Bacon pak v závěru kardiostimulátor nakardiostimulátor naskakuje do bot Jacka Bauera, aby pak ze sebe nechal v závěru udělat úplného dementa. Ten konec je taková sviňárna na diváka, který chtěl po jedné řadě s touto společností skončit, že nevím co teď. Asi se na tu druhou řadu podívám, aspoň na jeden díl.(23.1.2013)

no sakra, tieto krvavé seriály prídu ne jedno kopyto ako takou malou výnimkou je ešte Hannibal, topiacie sa nie v kalužiach krvi ako sú prezentované ale v neskutočnej banálnosti, až doslova otravnej, hneď po druhom diely ma to doslova dorážalo, keď s opakuje znovu scéna keď skrz na skrz je dom obsadený políciou a aj tak tam bez problémov prenikne sektár-zabyiják a v pohode zaútočí na obeť /40%/(26.12.2013)

• rikitiki

Ze seriálu o vraždících šílencích a neméně zuřivě vraždícím detektivovi jsem si odnesla pár překvapivých novinek. O LIDSKÉM TĚLE: hluboká bodná rána v krajině břišní je jen povrchovým zraněním, které člověka nijak neomezuje v dalších aktivitách. Ba i střelná rána v břiše je tak zanedbatelná věc, že by se musel jeden stydět, kdyby vyhledal lékařskou pomoc a zatěžoval zdravotní systém. Bohatě stačí, když vám to někde v motelu zašije příbuzná bez medicínského vzdělání. Nejspíš zubní nití a jehlou na korálky. Člověk je vůbec nezničitelný tvor, dokáže se okamžitě vzchopit po probodnutí, sražení autem i pádu z okna. Když je to vražedný maniak, tak si můžete být jistí, že na vás znovu zaútočí i s průstřelem hlavy. Na druhou stranu k udušení postačí, když někoho držíte 15 sekund pod krkem. O AMERIČANECH Američan, který nemá bodné nebo střelné zranění, není rodilý Američan a pravděpodobně je v zemi ilegálně./ Pokud si chcete v USA založit sektu nebo kult, vůbec se nenamáhejte s vymýšlením nějaké ideologie, ta nikoho nezajímá. Stačí, když budete opakovat pár slov, namátkou: „rodina, jednota, rodina, jednota“ nebo: „smrt je krásná, smrt je dar“ a on už se někdo chytí. Když u toho budete poskakovat a dělat grimasy jak cirkusový klaun, který má epileptický záchvat, máte zaručený příval uctívačů, kteří za vámi půjdou i do pekel. Pokud se nechcete takhle ztrapňovat, vyberte si nějakého spisovatele (zde v seriálu protáhli bahnem nebohého Poea), co má rozporuplnou pověst nebo mírně strašidelné romány a můžete svoji skupinku následovníků přesvědčit, že jednáte v souladu s jeho dílem. Postačí, když si přečtete dvě, tři povídky a dokážete z nich ocitovat aspoň jednu větu. Vaše sekta, buďte si jistí, si nepřečte vůbec nic, takže vám to klidně spolkne a dá za vás tělo i duši. O VZTAZÍCH To, že vás někdo zradí, ještě neznamená, že byste mu neměli věřit. Zradí vás stejně každý. Toto pravidlo doporučuji jako velmi dobře aplikovatelné i v reálném životě v milostných vztazích, které tím značně usnadňuje. O HLAVNÍM HRDINOVI 15 % seriálu brečí, 10 % objímá nějaké ženy (objímání se sexy dospělou neteří bylo roztomile na hraně, ale bohužel, z tohohle nadějného mráčku nezapršelo), 10 % je svázaný lepící páskou v křesle, 20 % drží před sebou v tmavém prostředí pistoli (chudák Bacon, musely ho z toho bolet ruce) a 5 % sebeobětovně nabízí, aby radši zabili jeho než někoho dalšího, komu to bezprostředně hrozí. SHRNTUÍ Takových peněz, takoví sympatičtí herci, taková snaha! Velká škoda, že už jim nezbylo na scenáristu a nechali to napsat za hrst buráků orangutana z místní ZOO. Z JINÉHO ÚHLU: Od druhé řady se to dá brát jako absolutně nejdelší reklama na Windows 8.(8.9.2015)