Stoupenci zla (TV seriál)

The Following

Stúpenci

Mysteriózní / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 45x45 min

Ramsey Nickell

John Frizzell

Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortorella, Annie Parisse, Connie Nielsen, Sam Underwood, Kyle Catlett, Mike Colter, Adan Canto, Billy Brown, Warren Kole, Felix Solis, Cheri Christian, Maggie Grace, Susan Walters, Justin Wheelon, Jeananne Goossen, Melissa Ponzio, Stephanie Leigh Schlund, Susan Misner, Renée Goldsberry, Tom Lipinski, Audrey Esparza, Annika Boras, Marin Ireland, David Zayas, Christopher Denham, Jessica Luza, Josh Segarra, Carissa Capobianco, Susannah Hart Jones, Meredith Hagner, Li Jun Li, Emily Kinney, Paulina Simkin, Sprague Grayden, Jessica Stroup, Janice Picconi, Ed Moran, Eileen Faxas, Bobby Nash, Virginia Kull, Emily Robinson, Kassie Hight, Kristina Klebe, Vivienne Sendaydiego, Erika Rolfsrud, Shane McRae, Michael Drayer, Leslie Bibb, Kimiye Corwin, Manny Montana, Theo Stockman, Charlie Semine, Robert C. Kirk, Jennifer Ferrin, Jamil Mena, Hannah Marks, Tom Pelphrey, Afton Williamson, Isabel Shill, Zuleikha Robinson, Michael Ealy, Willa Fitzgerald, Glenn Fleshler, Conor Romero, Marko Caka, Doris McCarthy, Cris Williams, John Keating, Chris Beetem, Susan Heyward, Ed Heavey, Tehmina Sunny, Susan Kelechi Watson, John Mancini, David Fierro, Gregory Konow, Michael Irby, Tiffany Boone, Robert Bogue, Joe Saulino, Lisa Joyce, David H. Holmes, Kelly AuCoin, Michael Roark, Selenis Leyva, Amy Hargreaves, Josh Salatin, Gavin-Keith Umeh, Tom Degnan, Andrew Fincher, Kieran Mulcare, Gerry Bamman, Royce Johnson, Ezra Knight, Aaron Lazar, Darren Whitfield

James L. Thompson III

Kostýmy:

Kelli Jones
  • arachneuss

S každým dílem stále slabší, až se bojím, že se z toho vyhrabe nelogický paskvil. Je sice super, že jediná KevSpa to očividně pochopila, ale co konkrétně je na tomhle herecky zdařilém a příběhově průměrném thrilleru tak pětihvězdně famózní, to si schovává pro strýčka Příhodu. No budiž. Uvidíme se na konci seriálu. Po 10. díle: Oficiálně nejlépe obsazená hovadina roku. Končím.(24.2.2013)

První řada - 5/10(18.11.2013)

The Following = očekávaný seriálový hit roku 2013...za sebe říkám ano, je to pecka! Seriálový thriller, který táhnou hlavně herecká esa (Kevin Bacon a James Purefoy, i když sekundující herci - tedy značná část - nejsou vůbec špatní), perfektní hudba, dobře vytvořená atmosféra a opravdu zajímavý nápad! Kdo má rád Kevina Bacona nebo zajímavé kriminálky, tak si přijde na své! Za mě tedy plný počet. I když bych si přál, aby pan scénárista to nepřeháněl a klidně to skončilo po první (max. druhé) sérii, neboť z toho dobrého námětu (nápadu) se nemůže čerpat do nekonečna! Update: Druhá a třetí série byla již klasickou kriminálkou, ale stále to mělo slušnou úroveň, především díky skvělému Baconovi. Cliffhanger v závěrečném díle už je jen třešničkou na dortu (čtvrtá série totiž nemá dorazit).(20.2.2013)

• mcb

Po výborné úvodní epizodě, která přislíbila netradiční kriminálku, začal The Following zákonitě scenáristicky klesat, až šestou epizodou narazil na absolutní dno. Debilní šestákové zvraty, stupidně se chovající postavy (hlavně policejní složky), klišé na každém rohu a směšný vývoj děje, který už opravdu zavání tvůrčím záměrem. Neskutečně přehnaná a částečně i vtipná sedmá epizoda mi však dovolila odhodit veškerý vypěstovaný "hate" a užít si seriál čistě jako guilty pleasure. I přes topornou kvalitu mě totiž neskutečně zajímá, jak tahle slátanina dopadne.(6.3.2013)

• Mithrandil

Po prvním dílu jsem hodnotil 5* - skvělý pilot! Postupem ale snižuju a snižuju... Po desátém jsem na 2 hvězdách a přemýšlím zda to vůbec dokoukat...(28.3.2013)

• - V 1. díle 1. série v čase 34:28 Ryan (Kevin Bacon) poté, co přijede k majáku, vystoupí z auta a jde k bráně, přičemž je při čelním záběru na Ryana v pozadí možné vidět krčícího se člena štábu v jeho autě. (O´Neill)