poster

Stoupenci zla (TV seriál)

 • USA

  The Following

 • Slovensko

  Stúpenci

Mysteriózní / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 45x45 min

Kamera:

Ramsey Nickell

Hudba:

John Frizzell

Hrají:

Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortorella, Annie Parisse, Connie Nielsen, Sam Underwood, Kyle Catlett, Mike Colter, Adan Canto, Billy Brown, Warren Kole, Felix Solis, Cheri Christian, Maggie Grace, Susan Walters, Justin Wheelon, Jeananne Goossen, Melissa Ponzio, Stephanie Leigh Schlund, Susan Misner, Renée Goldsberry, Tom Lipinski, Audrey Esparza, Annika Boras, Marin Ireland, David Zayas, Christopher Denham, Jessica Luza, Josh Segarra, Carissa Capobianco, Susannah Hart Jones, Meredith Hagner, Li Jun Li, Emily Kinney, Paulina Simkin, Sprague Grayden, Jessica Stroup, Janice Picconi, Ed Moran, Eileen Faxas, Bobby Nash, Virginia Kull, Emily Robinson, Kassie Hight, Kristina Klebe, Vivienne Sendaydiego, Erika Rolfsrud, Shane McRae, Michael Drayer, Leslie Bibb, Kimiye Corwin, Manny Montana, Theo Stockman, Charlie Semine, Robert C. Kirk, Jennifer Ferrin, Jamil Mena, Hannah Marks, Tom Pelphrey, Afton Williamson, Isabel Shill, Zuleikha Robinson, Michael Ealy, Willa Fitzgerald, Glenn Fleshler, Conor Romero, Marko Caka, Doris McCarthy, Cris Williams, John Keating, Chris Beetem, Susan Heyward, Ed Heavey, Tehmina Sunny, Susan Kelechi Watson, John Mancini, David Fierro, Gregory Konow, Michael Irby, Tiffany Boone, Robert Bogue, Joe Saulino, Lisa Joyce, David H. Holmes, Kelly AuCoin, Michael Roark, Selenis Leyva, Amy Hargreaves, Josh Salatin, Gavin-Keith Umeh, Tom Degnan, Andrew Fincher

Scénografie:

John D. Kretschmer

Kostýmy:

Kelli Jones
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Psema
  ***

  Po pilotu: Fajn práce kombinující sračkoidního Havrana (znáte taky něco jinýho než Poa, vážení hollywoodští scenáristé?) se zvrácenější verzí Ctihodného občana, kde je Purefoy takovej Butler z výprodeje, přičemž kolem něj krouží suchý seriálový komparz a ne úplně křupavá Slanina. Uvidíme, co další díly, ale od Williamsona jsem čekal víc než pár klasických schémat, několik hodně wtf momentek (flashback se záchranou Maggie... džízis) a jeden vynikající twist.(26.1.2013)

 • DaViD´82

  Jestliže Skandinávci i Argentinci již dokázali, jak uchopit koncept „s policií si pohrávající sériový vrah“ v seriálové podobě, tak Američané (respektive Williamson) to zatím nedokazují. A čert ví, jestli to v rámci tohoto seriálu vůbec kdy dokáží, když je to vzhledem k pojetí; a ostatně i žánru; až nemístně uhlazené. Vizuálně, charaktery a… A vlastně vším, především však atmosférou. Tuctový průměr, který si hraje na něco čím (zatím) ani zdaleka není.(23.1.2013)

 • nick003
  **

  Začíná to být horší a horší. Opravdu všichni kromě hlavního hrdiny spolupracují s Carrollem? WTF(31.1.2013)

 • MATADOR
  ****

  1. série # The Following je pro mě prvním letošním a pořádným překvapením na poli nových seriálů. Lákadlo s věhlasným jménem Kevinem Baconem se koná už od prvních minut - a nutno podotknout, že i v dalších minutách a dílech - vynikající podívání a honu na známého monomaniakálního vraha. Pokud jste ochotni překousnou hlavní myšlenku, která je trošku děravější a zase ne tak moc uvěřitelná (alespoň pro mě), s přibývajícími díly atmosféra houstne, vše se komplikuje, ale stále se daří držet vše na uzdě a pověšené na zajímavosti! Zároveň si divák nemůže být ničím jist a odvaha nechat umřít, tak zajímavé postavy, odvážné. Na druhou sezónu jsem hodně zajímavý a doufám, že se hodnocení ještě polepší! 2. série # Ačkoliv byla první řada v loňském roce velkým překvapením, druhá už tak trochu vaří z vody, i když postavy jsou stále zajímavé, následující epizody mne lákaly pouze proto, abych věděl, jak to dopadne a ne proto, že jsem fakt nadrbanej na další díl jako tomu bylo u první sezóny. Tak trošku se i samotní tvůrci překonat sami sebe, ale stala se z toho spíše fraška s oživováním postav, zabíjením nepodstatných lidí. Celkově je zvratů hodně málo. Popravdě se moc ani netěším na třetí sezónu, protože nevím, co z tohohle chtějí vykřesat. Každopádně postavy jsou stále velkým tahákem a proto mi třetí řada i přes negativa ohledně druhé sezóny určitě neunikne! 1. sezóna - 85 %, 2. sezóna - 65%(5.5.2013)

 • arachneuss
  **

  S každým dílem stále slabší, až se bojím, že se z toho vyhrabe nelogický paskvil. Je sice super, že jediná KevSpa to očividně pochopila, ale co konkrétně je na tomhle herecky zdařilém a příběhově průměrném thrilleru tak pětihvězdně famózní, to si schovává pro strýčka Příhodu. No budiž. Uvidíme se na konci seriálu. Po 10. díle: Oficiálně nejlépe obsazená hovadina roku. Končím.(24.2.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace