Stoupenci zla (TV seriál)

The Following

Stúpenci

Mysteriózní / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 45x45 min

Ramsey Nickell

John Frizzell

Kevin Bacon, James Purefoy, Natalie Zea, Shawn Ashmore, Valorie Curry, Nico Tortorella, Annie Parisse, Connie Nielsen, Sam Underwood, Kyle Catlett, Mike Colter, Adan Canto, Billy Brown, Warren Kole, Felix Solis, Cheri Christian, Maggie Grace, Susan Walters, Justin Wheelon, Jeananne Goossen, Melissa Ponzio, Stephanie Leigh Schlund, Susan Misner, Renée Goldsberry, Tom Lipinski, Audrey Esparza, Annika Boras, Marin Ireland, David Zayas, Christopher Denham, Jessica Luza, Josh Segarra, Carissa Capobianco, Susannah Hart Jones, Meredith Hagner, Li Jun Li, Emily Kinney, Paulina Simkin, Sprague Grayden, Jessica Stroup, Janice Picconi, Ed Moran, Eileen Faxas, Bobby Nash, Virginia Kull, Emily Robinson, Kassie Hight, Kristina Klebe, Vivienne Sendaydiego, Erika Rolfsrud, Shane McRae, Michael Drayer, Leslie Bibb, Kimiye Corwin, Manny Montana, Theo Stockman, Charlie Semine, Robert C. Kirk, Jennifer Ferrin, Jamil Mena, Hannah Marks, Tom Pelphrey, Afton Williamson, Isabel Shill, Zuleikha Robinson, Michael Ealy, Willa Fitzgerald, Glenn Fleshler, Conor Romero, Marko Caka, Doris McCarthy, Cris Williams, John Keating, Chris Beetem, Susan Heyward, Ed Heavey, Tehmina Sunny, Susan Kelechi Watson, John Mancini, David Fierro, Gregory Konow, Michael Irby, Tiffany Boone, Robert Bogue, Joe Saulino, Lisa Joyce, David H. Holmes, Kelly AuCoin, Michael Roark, Selenis Leyva, Amy Hargreaves, Josh Salatin, Gavin-Keith Umeh, Tom Degnan, Andrew Fincher, Kieran Mulcare, Gerry Bamman, Royce Johnson, Ezra Knight, Aaron Lazar, Darren Whitfield, Michael Pemberton, Hugues Faustin, Ashleigh Murray
  • anderson

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: NOVA = 9.9.2013, réžia českého znenia (NOVA 2013) = MARTIN KOT - Kevina Bacona uznávam ako jedného z najtalentovanejších hercov svojej generácie. Bohužiaľ nikdy nedostal rolu, ktorá by z neho urobila všeobecne uznávanú superhviezdu. "Zapredal" sa teda televízii a stal sa ústrednou postavou tohto krimiseriálu. Bohužiaľ. Bohužiaľ preto, že tento seriál vytvoril Kevin Williamson. Človek, ktorý sa síce zapíše do dejín kinematografie ako autor Vreskotu, ale jeho scenáre sú žiaľ príšerné. A neinak je tomu aj v pilotnej epizóde tejto série. Už námet mi po prečítaní pripadal idiotský, ale jeho stvárnenie je nakoniec ešte horšie. Seriál o geniálnom sériovom vrahovi si ja osobne predstavujem úplne inak. A Baconovho talentu je táto zlátanina absolútne nehodná. Obávam sa, že nakoniec to bude odpad, ale hodnotenie pridám až po skončení série. (22.1.2013)(22.1.2013)

• grogodil

Po šiestej epizóde končím. Snažil som sa bezmyšlienkovite viezť na solídnom tempe a nevšímať si tie z prsta vycucané zvrat(k)y, ktoré tu scenáristi proste sypú len aby mali cliffhanger do ďalšej epizódy, ale keď vám pri dvoch epizódach napadne uprostred časti ten najšialenejší možný zvrat a oni ho v závere vo flashbackoch skutočne vytiahnu, tak sa len musím nahlas zasmiať nad vymletosťou scenáristov, ktorí budú časom možno schopní spraviť Carrollovho komplica aj s jeho maželky a tváriť sa pri tom ako náramne sofistikovaná a premyslená kriminálka. Blbina, ktorá mala na viac, než tri diely možno keby sa nehrala na nič viac než priamočiaru naháňačku a Carroll nesedel s klepetami pod zámkom. Tú jeho naplánovanú genialitu mu totiž ani trochu nežeriem, aj keď to v každej epizóde opakujú stále dokolečka.(1.3.2013)

Milý Topře, poradils mi dobře. Jen ty okousaný nehty při čekání na další díl, neurózu a další závislost, to vše je tvé dílo. Kurva, že to ale byla šaráda, hihň.(4.2.2013)

• McClane

Hodnocení pilotu: Zaujal snad jen Baconův federál-alkoholik, Maggie Grace si moc nezahrála a zbytek jsme stokrát viděli jinde. 50%.(24.2.2013)

První řada - 5/10(18.11.2013)

• - V 1. díle 1. série v čase 34:28 Ryan (Kevin Bacon) poté, co přijede k majáku, vystoupí z auta a jde k bráně, přičemž je při čelním záběru na Ryana v pozadí možné vidět krčícího se člena štábu v jeho autě. (O´Neill)