Něžné kuře

• SK název

Nežné kura

Akční / Komedie / Thriller

Francie, 1978, 105 min

...aneb jak vás může i ve stáří potkat láska. Ovšem ona je policejní komisařka a on, vysokoškolský profesor, rebel, který pohrdá tím, co ona ztělesňuje. Ale ona je hodná :-D Vážnější momenty jsou vyvážené a vraha byste opravdu neodhalili předem...finále v opuštěném domě stojí za to.(12.5.2003)

Pokračování (Ukradli torzo Jupitera) je také výborné, ale tento první film nabízí to pravé a výborné jiskření mezi Noiretem a Girardotovou.(2.9.2002)

Na Něžné kuře jsem se těšil. Doufal jsem, že se dočkám typické francouzské komedie. Jenže nedočkal. Phillipe de Broca to natočil trošku jinak. A i když jsem se po většinu filmu bavil, vážně, ale občas i s vtipem, pořád jsem měl takový ten nejistý pocit, že tomu víc jak tři hvězdičky nedám. Zase až taková legrace to nebyla. Spíš to mělo tak nějak od všeho trochu, včetně klasické francouzské kriminálky, ale ve výsledku nic.(18.3.2011)

Něžné kuře je kombinací pohody, romantiky, zábavy a kriminálky s tím, že tenhle žánrový guláš drží pohromadě kvalitní dialogy, kvalitní herecké výkony a kvalitní hudba. Ta vážnější kriminální zápletka zde není nějak silná a projeví se hlavně na konci příběh. Celému fimu vevodí vztah Lisy s Antoniem, který udržuje úsměv na rtech po většinu doby divácké konzumace kuřete na něžný způsob.(7.12.2014)

Zo začiatku vcelku príjemná a hlavne inteligentne nevinná francúzska krimi, na ktorej sa ale vôbec nedalo zasmiať. Je postavená hlavne na netradičnej zápletke, a je akousi predohrou ku klasickým akčným komédiám, ktorých zrod však podnietila americká produkcia. Je tu ale pár príliš naivných častí a jednotlivé celky až príliš okato do seba zapadali. Komika postáv pripomínala pantomimické spracovanie a mne tentokrát nesadla. 60%.(10.9.2006)

Nejsem zmateným profesorem řečtiny a ještě nikdy mne na křižovatce nesrazila žádná ze školních lásek. Já bych samozřejmě na Sorbonně vyučoval rád, protože bych chtěl také někdy zažít tak silné jiskření, které sršelo mezi profesorem Lemercierem a komisařkou Tanquerelleovou. Oproti tomu ta detektivka nestála za moc, ale naštěstí to nijak zvlášť nevadí, protože vraždy politiků vytvářely dostatek prostoru pro konverzační manévry mezi hlavními hrdiny. Bohužel se do filmu vloudila i řada pitomostí, z nichž největší je závěrečná uspávací honička, ale to neznamená, že bych se přitom nedokázal slušně pobavit.(12.3.2013)

První díly obvykle bývají lepší než pokračování. A tohle je ta výjimka, co potvrzuje pravidlo. Humorem se nevyrovná následnému pokračování (Ukradli torzo Jupitera, 1980). Navíc mi Něžné kuře ani moc nezapadá do stylu de Brocových výtvorů. Přesto je docela pěkné pozorovat, jak se vlastně profesor řečtiny seznámil s policejní komisařkou... „Jak jste vypadal ve dvaapadesátém?“ :-)(13.10.2003)

Ženská emancipace v té podobě - zdaleka ještě ne dokonalé - jak ji známe dnes, začíná zhruba před 30-40 lety spontánním vzplanutím osmašedesátého roku. V jiné podobě ji odráží anglický seriál DEMPSEY A MAKESPEACOVÁ jak to dokládá i připojený bonusový pozdější vzpomínkový komentář Glynis Barberové. Pestrý mix spolužákovské nostalgie, jiskření vlastně protikladných profesí, skutečného těžkého případu i sarkastického nadhledu s jasnou převahou ženského prvku, ztělesněného dnes již zesnulou skvělou Annie Girardotovou, ale také neméně dobrým Philippem Noiretem, není sice zcela prost určitých vad na kráse; to však postřehneme teprve tehdy, blížíme-li se k jádru příběhu i autorského záměru. Odpověď na otázku, zda běží více o zábavu nebo naopak o převahu "velkého umění" odlehčeného chápavým úsměvem, ponechává autor, věrný jazyku své doby, na každém divákovi. Jedno je jisté: s touto komedií se nebudeme nudit ani vteřinu.(23.5.2011)

Povedené, krásné a smutné. Herecký koncert dvou velikánů francouzského hvězdného nebe, kdy vzpomínají na dávné časy mládí, ovšem střet s drsnou realitou je mnohem bolestnější, o to více se rozvine pouto lásky a vzájemnosti..!(23.7.2008)

Zajimava zanrova kompilace romaticke komedie a detektivky s celkem temnymy momenty. Vyborna rezije a ty nejlepsi herci.(9.8.2010)

• WANDRWALL

Už nikdy více.(4.8.2010)

Pravdepodobne najvytríbenejšia ukážka krimikomédie zvanej francúzska - ani krimi ani komédiu tu nenájdete v kryštalicky čistej, ale odľahčenej podobe (pozor, nezamieňať s podobou "ľahkou"). Navyše ak vás láka predstava neustále cupitajúcej Annie Girardotovej, nie je čo riešiť. Iste nejde o nadčasové umelecké dielo, ale len štyri hviezdičky pre toto brilantné oeuvre sa mi zdá málo.(27.12.2004)

Klasika francouzské krimi-komedie. Girardotová i Noiret ve svých nejlepších letech a v nejlepší formě.(21.2.2011)

Příjemná komedie s prvky kriminální zápletky, ale spíše jaksi mimochodem. Spíše bych film hodnotil jako pohlazení a důkaz o tom, že láska může kvést v každém věku. I když některé scény byly opravdu vtipné, například v závěru filmu sledování únosce a P. Noireta, který prchal v autě se zařazenou jedničkou, následován usínajícím policejním kordonem...(24.9.2008)

• Chrustyn

konverzační komedie, založená na slovních přestřelkách Giradotové a Noireta. Nic proti konverzačkám ale zde mě dialogy moc nenadchly stejně jako pokus o kriminální zápletku.(14.12.2011)

Krásný film se skvělým dabingem. A vůbec jsem netušil, kdo bude vrah :) Giardot s Noiretem k sobě krásně jdou :)(3.5.2009)

Milé připomenutí dávných let. Pohodový mix klasické francouzské kriminálky se stejně klasickou francouzskou komedií a nostalgickou romantikou. Má to specifický šarm a spíš než na výrazné gagy sází na stabilizovanou úsměvnost podporovanou znamenitými dialogy. Girardotka byla jako mile hyperkativní a rázná komisařka okouzlující, navíc se skvěle doplňovala s Noiretem coby klukovsky plaše rebelantským akademikem. Přestože by film utáhli sami dva, mají navíc k ruce řadu dalších povedených postav ať už je to parta věrných Lisiných kolegů/poskoků nebo Catherine Alric, která v roli Christine dokonale mísí rafinovanou svůdnost s kouzelně pitomoučkou dětinskostí. Navíc „kuře“ potěšilo jako připomínka toho, jak výborný jsme kdysi mívali dabing.(21.2.2012)

Líbilo se mi, jak příjemně dokázal Philippe de Broca propojit romanci muže a ženy středních let s krimi zápletkou. Sledovat Annie Girardot a Philippe Noireta je vskutku opravdová radost! Jak se však dostal do záhlaví žánr akční, to je mi záhadou..))(7.6.2006)

Patřím do tábora, kterému se Ukradli torzo Jupitera líbí o ždibíček víc. Patrně proto, že je veselejší, bláznivější, prostředí slunného Řecka působí v dnešních prosincových dnech přívětivěji než Paříž (v porovnání s dneškem krásně liduprázdná, jak ve své době celý svět býval na filmovém plátně zobrazován). Noiret má v Jupiterovi více prostoru, což mu sedí. Velmi slušná detektivka, jak jen to Francouzi umí. Ty čtyři * dávám spíš v kontextu s pokračováním, jinak by to bylo víc.(7.12.2008)

Neodolatelná jemná krimikomedie, která nikdy netlačí na pilu, ale mě osobně spolehlivě pobaví víc než všechny bujaré funèsovské komedie dohromady. Výhrou je samozřejmě obsazení ústřední dvojice - Annie Girardotová a Philippe Noiret tu působí velice civilně, "nefilmově" - a pohodové tempo.(15.3.2009)

<< předchozí 1 2 3 4