Něžné kuře

Nežné kura

Dear Inspector

Akční / Komedie / Thriller

Francie, 1978, 100 min

Patřím do tábora, kterému se Ukradli torzo Jupitera líbí o ždibíček víc. Patrně proto, že je veselejší, bláznivější, prostředí slunného Řecka působí v dnešních prosincových dnech přívětivěji než Paříž (v porovnání s dneškem krásně liduprázdná, jak ve své době celý svět býval na filmovém plátně zobrazován). Noiret má v Jupiterovi více prostoru, což mu sedí. Velmi slušná detektivka, jak jen to Francouzi umí. Ty čtyři * dávám spíš v kontextu s pokračováním, jinak by to bylo víc.(7.12.2008)

Pravdepodobne najvytríbenejšia ukážka krimikomédie zvanej francúzska - ani krimi ani komédiu tu nenájdete v kryštalicky čistej, ale odľahčenej podobe (pozor, nezamieňať s podobou "ľahkou"). Navyše ak vás láka predstava neustále cupitajúcej Annie Girardotovej, nie je čo riešiť. Iste nejde o nadčasové umelecké dielo, ale len štyri hviezdičky pre toto brilantné oeuvre sa mi zdá málo.(27.12.2004)

nezne a dobre.(13.10.2009)

Roztomilá dvojice. On roztržitý poeta, ona rázná komisařka. Skvělá krimi-komedie, ke které se ráda vracím.(24.5.2014)

Klasika francouzské krimi-komedie. Girardotová i Noiret ve svých nejlepších letech a v nejlepší formě.(21.2.2011)