• Blofeld
  *****

  Neodolatelná jemná krimikomedie, která nikdy netlačí na pilu, ale mě osobně spolehlivě pobaví víc než všechny bujaré funèsovské komedie dohromady. Výhrou je samozřejmě obsazení ústřední dvojice - Annie Girardotová a Philippe Noiret tu působí velice civilně, "nefilmově" - a pohodové tempo.(15.3.2009)

 • gouryella
  ****

  Pokračování (Ukradli torzo Jupitera) je také výborné, ale tento první film nabízí to pravé a výborné jiskření mezi Noiretem a Girardotovou.(2.9.2002)

 • nash.
  ****

  Milé připomenutí dávných let. Pohodový mix klasické francouzské kriminálky se stejně klasickou francouzskou komedií a nostalgickou romantikou. Má to specifický šarm a spíš než na výrazné gagy sází na stabilizovanou úsměvnost podporovanou znamenitými dialogy. Girardotka byla jako mile hyperkativní a rázná komisařka okouzlující, navíc se skvěle doplňovala s Noiretem coby klukovsky plaše rebelantským akademikem. Přestože by film utáhli sami dva, mají navíc k ruce řadu dalších povedených postav ať už je to parta věrných Lisiných kolegů/poskoků nebo Catherine Alric, která v roli Christine dokonale mísí rafinovanou svůdnost s kouzelně pitomoučkou dětinskostí. Navíc „kuře“ potěšilo jako připomínka toho, jak výborný jsme kdysi mívali dabing.(21.2.2012)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Film se měl v roce 1980 dočkat pokračování pod názvem Ukradli torzo Jupitera, kde Lisa (Annie Girardot) a Anthione (Philippe Noiret) tráví líbánky v Řecku. (Cucina_Rc)

 • - Film se měl v roce 1980 dočkat pokračování pod názvem Ukradli torzo Jupitera, kde Lisa (Annie Girardot) a Anthione (Philippe Noiret) tráví líbánky v Řecku. (Cucina_Rc)

 • - Producentem filmu byl Alexandre Mnouchkine, jehož manželka, předválečná hvězda Simone Renant, se ve filmu objevila v menší roli tety hlavní hrdinky. (argenson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace