• nash.
  ****

  Milé připomenutí dávných let. Pohodový mix klasické francouzské kriminálky se stejně klasickou francouzskou komedií a nostalgickou romantikou. Má to specifický šarm a spíš než na výrazné gagy sází na stabilizovanou úsměvnost podporovanou znamenitými dialogy. Girardotka byla jako mile hyperkativní a rázná komisařka okouzlující, navíc se skvěle doplňovala s Noiretem coby klukovsky plaše rebelantským akademikem. Přestože by film utáhli sami dva, mají navíc k ruce řadu dalších povedených postav ať už je to parta věrných Lisiných kolegů/poskoků nebo Catherine Alric, která v roli Christine dokonale mísí rafinovanou svůdnost s kouzelně pitomoučkou dětinskostí. Navíc „kuře“ potěšilo jako připomínka toho, jak výborný jsme kdysi mívali dabing.(21.2.2012)

 • Historik
  ****

  Příjemná starosvětská komedie (při níž se ovšem jen občas usmíváme), kterou ocení hlavně příznivci francouzského filmu a hlavních představitelů zvlášť, a ke které se dá vracet.(13.5.2009)

 • dopitak
  ****

  Patřím do tábora, kterému se Ukradli torzo Jupitera líbí o ždibíček víc. Patrně proto, že je veselejší, bláznivější, prostředí slunného Řecka působí v dnešních prosincových dnech přívětivěji než Paříž (v porovnání s dneškem krásně liduprázdná, jak ve své době celý svět býval na filmovém plátně zobrazován). Noiret má v Jupiterovi více prostoru, což mu sedí. Velmi slušná detektivka, jak jen to Francouzi umí. Ty čtyři * dávám spíš v kontextu s pokračováním, jinak by to bylo víc.(7.12.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Film se měl v roce 1980 dočkat pokračování pod názvem Ukradli torzo Jupitera, kde Lisa (Annie Girardot) a Anthione (Philippe Noiret) tráví líbánky v Řecku. (Cucina_Rc)

 • - Producentem filmu byl Alexandre Mnouchkine, jehož manželka, předválečná hvězda Simone Renant, se ve filmu objevila v menší roli tety hlavní hrdinky. (argenson)

 • - Film se měl v roce 1980 dočkat pokračování pod názvem Ukradli torzo Jupitera, kde Lisa (Annie Girardot) a Anthione (Philippe Noiret) tráví líbánky v Řecku. (Cucina_Rc)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace