• Chrustyn

konverzační komedie, založená na slovních přestřelkách Giradotové a Noireta. Nic proti konverzačkám ale zde mě dialogy moc nenadchly stejně jako pokus o kriminální zápletku.(14.12.2011)

Patřím do tábora, kterému se Ukradli torzo Jupitera líbí o ždibíček víc. Patrně proto, že je veselejší, bláznivější, prostředí slunného Řecka působí v dnešních prosincových dnech přívětivěji než Paříž (v porovnání s dneškem krásně liduprázdná, jak ve své době celý svět býval na filmovém plátně zobrazován). Noiret má v Jupiterovi více prostoru, což mu sedí. Velmi slušná detektivka, jak jen to Francouzi umí. Ty čtyři * dávám spíš v kontextu s pokračováním, jinak by to bylo víc.(7.12.2008)

"Nemusím přece každému na potkání říkat, že jsem u policie !! A on nemá poldy rád.." - "To nemá nikdo !!" ;)(7.2.2015)

Rozhodně je Něžné kuře lepší než navazující díl Ukradli torzo Jupitera a to zásluhou kriminální detektivky, neboť závěrečných 20 minut jsem se bál víc než u řady moderních hororů. Mezi Girardotovou a Noiretem to nádherně jiskří a k tomu si ještě připočítejte řady vtipných situací.(28.10.2008)

...aneb jak vás může i ve stáří potkat láska. Ovšem ona je policejní komisařka a on, vysokoškolský profesor, rebel, který pohrdá tím, co ona ztělesňuje. Ale ona je hodná :-D Vážnější momenty jsou vyvážené a vraha byste opravdu neodhalili předem...finále v opuštěném domě stojí za to.(12.5.2003)

• - Film se měl v roce 1980 dočkat pokračování pod názvem Ukradli torzo Jupitera, kde Lisa (Annie Girardot) a Anthione (Philippe Noiret) tráví líbánky v Řecku. (Cucina_Rc)

• - Producentem filmu byl Alexandre Mnouchkine, jehož manželka, předválečná hvězda Simone Renant, se ve filmu objevila v menší roli tety hlavní hrdinky. (argenson)