Něžné kuře

Nežné kura

Dear Inspector

Akční / Komedie / Thriller

Francie, 1978, 100 min

Rozhodně je Něžné kuře lepší než navazující díl Ukradli torzo Jupitera a to zásluhou kriminální detektivky, neboť závěrečných 20 minut jsem se bál víc než u řady moderních hororů. Mezi Girardotovou a Noiretem to nádherně jiskří a k tomu si ještě připočítejte řady vtipných situací.(28.10.2008)

Zo začiatku vcelku príjemná a hlavne inteligentne nevinná francúzska krimi, na ktorej sa ale vôbec nedalo zasmiať. Je postavená hlavne na netradičnej zápletke, a je akousi predohrou ku klasickým akčným komédiám, ktorých zrod však podnietila americká produkcia. Je tu ale pár príliš naivných častí a jednotlivé celky až príliš okato do seba zapadali. Komika postáv pripomínala pantomimické spracovanie a mne tentokrát nesadla. 60%.(10.9.2006)

Neodolatelná jemná krimikomedie, která nikdy netlačí na pilu, ale mě osobně spolehlivě pobaví víc než všechny bujaré funèsovské komedie dohromady. Výhrou je samozřejmě obsazení ústřední dvojice - Annie Girardotová a Philippe Noiret tu působí velice civilně, "nefilmově" - a pohodové tempo.(15.3.2009)

Pokračování (Ukradli torzo Jupitera) je také výborné, ale tento první film nabízí to pravé a výborné jiskření mezi Noiretem a Girardotovou.(2.9.2002)

"Nemusím přece každému na potkání říkat, že jsem u policie !! A on nemá poldy rád.." - "To nemá nikdo !!" ;)(7.2.2015)