Křidýlko nebo stehýnko

Krídelko alebo stehienko?

The Wing and the Thigh

Komedie

Francie, 1976, 104 min

Podarená klasika. Funès nedal po infarkte na sebe nič poznať a jeho herecké kreácie spolu s dabingom Františka Filipovského predstavujú neskutočnú útočnú formáciu s cieľom na divákove bránice. 85%.(7.5.2006)

To hodnocení prosím berte jako 3,5*...prostě něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Je to taková netradiční komedie, něco jako animovaný Ratatouille. Herecké výkony jsou sice výborné, ale pořád tomu něco k opravdu dobré komedii chybí. Naštěstí některé opravdu vypečené momenty mě donutily dát tu čtvrtou hvězdu.(15.8.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $9,200,000Kino Návštevnosť: 5,837,000 (Francúzsko), 93,220 (Švédsko), 3,200,000 (Východné Nemecko) ║ Nie je to tak bláznivo zábavné a uletené ako u Funesa býva zvykom ale aj tak niekoľko vydarených vtípkov sa tu nájde, príbeho a technicky zvládnuté opäť brilantne. /70%/(15.8.2009)

Funès jakoby byl hercem, který film ovládá víc než režisér. Jeho rozmáchlá gestika a pitvorná mimika se zmocňuje dění (byť tentokrát možná o malinko méně než jindy), tvoří fóry a lehce odsouvá do pozadí fabuli. Zásadní je, že jeho Duchemin je Michelinem bez slitování, Michelinem panovačným, sebestředným, Michelinem, jehož je okamžitě všude plno. Ale s Coluchem dokáží vytvořit na poměry lehce bláznivé komedie věrný odraz jednoho z typů otcovsko-synovského vztahu. Duchemin starší nechápající, co by tak syn mohl dělat důležitějšího, než co on pro něj naplánoval... nu, zažil jsem to nejednou :) Silné ***.(10.11.2014)

Autor legendárního Průvodce Chrales Duchemin se chystá do důchodu? A veškeré gastronomické záležitosti světa ovládne Tricatel s hranatými vejci, co se dobře skládají do krabic? Všichni jeho fanoušci si uvědomují, že to by znamenalo konec tradiční kuchyně, rozplynuly by se nádherné zážitky chuti a nekonaly by se radosti, které může přinášet jen a jen kvalitní pokrm...to vše by zůstalo jen a jen vzpomínkou. To snad ne!!! Naštěstí má Duchemin ještě syna. Ten však preferuje práci v cirkuse. ...A taky má Margueritu (Claude Gensac v šedé paruce), avšak poté co Marguerita spadne z lustru a doslova si vylomí nohu (zavolejte do zprostředkovatelny práce, ať mi za vás pošlou náhradu a pak si zavolejte pohotovost...) nahradí ji nová Marguerita... která změní názor i jeho syna. Úplně chápu jak M. Duchemin trpí tím těžkým rozhodováním zda křidýlko na stehýnku nebo stehýnko na křidýlku, Neřešitelné to je jen proto, že volí svůj symbol... kdyby se jednalo o skutečnou volbu, myslím že by to vyřešil takhle: stehýnko k obědu a křidýlko po obědě! :-) A ta nejdrastičtější scéna přijde, když Duchemin ztratí svoji chuť! PS - bylo to po prvním infarktu! (po druhém byl mrtev!)(15.10.2003)