Křidýlko nebo stehýnko

Krídelko alebo stehienko?

The Wing and the Thigh

Komedie

Francie, 1976, 104 min

Vytecna komedie se skvelym L.de Funes. Nektere sceny jsou nezapomenutelne...(7.9.2003)

Louis de Funés opět úřaduje. Jeho styl je jeden z těch nejvíc komediálnějších. Kam se na něj hrabou nejnovější komici. 75%(31.12.2007)

Funès jakoby byl hercem, který film ovládá víc než režisér. Jeho rozmáchlá gestika a pitvorná mimika se zmocňuje dění (byť tentokrát možná o malinko méně než jindy), tvoří fóry a lehce odsouvá do pozadí fabuli. Zásadní je, že jeho Duchemin je Michelinem bez slitování, Michelinem panovačným, sebestředným, Michelinem, jehož je okamžitě všude plno. Ale s Coluchem dokáží vytvořit na poměry lehce bláznivé komedie věrný odraz jednoho z typů otcovsko-synovského vztahu. Duchemin starší nechápající, co by tak syn mohl dělat důležitějšího, než co on pro něj naplánoval... nu, zažil jsem to nejednou :) Silné ***.(10.11.2014)

Velký degustátor bojící se zubaře mě nepřestane bavit asi nikdy. Vtipných scén je v tomhle filmu bezpočet, zřejmě nejraději mám tu, během níž je Duchemin nucen s hlavní u hlavy jíst pokrmy, z nichž se mu neudělá dobře. (Poněkolikáté viděno během Challenge Tour Speciál 2015: Filmový lov.)(7.6.2015)

I když Funes byl po infarktu, dokázal natočit co do mimiky a obličejových grimas úplně stejnou komiku jako dříve. Ubylo jen fyzických výkonů / běhání po schodech nahoru -dolu , atd./ , což kvalitu filmu nikterak nesnižuje. Film jehož hlavní téma je jídlo je u mě velmi oblíben, když k tomu připočtu skvělou zábavu, je na 4* zaděláno. Vybaví si, ale někdo co si Funes ve filmu vybral? Zda křidýlko nebo stehýnko ?(23.10.2006)

• - Roli, kterou hrál Coluche, měl původně hrát Pierre Richard na přání samotného Louise de Funèse, ale Pierre Richard nemohl, protože právě natáčel film Hračka. (Enšpígl)

• - Coluche (Gérard Duchemin) prosadil do filmu sám Louis de Funès. (Mackin)

• - Zhruba v 23. minúte filmu, keď je Charles Duchemin (Louis de Funès) na kontrole vo vidieckej reštaurácii L'Auberge de la Truite a čašník (Pierre Forget) mu donesie jedlo, položí mu tanier s jedlom na iný tanier. V krátkom prestrihu o pár sekúnd neskôr si môžeme všimnúť, že taniere nie sú položené na sebe, ale vedľa seba. Potom keď Duchemin ide odobrať vzorky, tak taniere sú opäť položené na sebe. Jedlo na tanieri sa nedá identifikovať, ale vyzerá ako paradajky. Pár z nich si zoberie ako vzorku a ostatné vyhodí do kvetináča za ním. V ďalšom prestrihu, keď mu spadne lampa do taniera, už má zrazu na tanieri kus pečeného mäsa, ktoré ale predtým na tanieri nebolo. (AxelWers)