Křidýlko nebo stehýnko

Krídelko alebo stehienko?

The Wing and the Thigh

Komedie

Francie, 1976, 104 min

Funes má lepší komedie, umělé jídlo bylo na mě trochu moc.(24.1.2005)

Nevím zda se tomu může říkat komedie, když jsem se třeba zrovna já nezasmál, proto je to průměrná věc ve filmografii pana Funése. Ničím mě to nenadchlo, bohužel.(21.11.2015)

Chuť, "vůně" a konzistence některých potravin dostupných za mrzký peníz v hypermarketech mne utvrzuje v přesvědčení, že know-how Tricatelovy továrny převzaly nadnárodní koncerny ve velkém.(1.1.2011)

Raději prsíčko. Nejlépe dvě...(8.2.2008)

Začnu někde jinde. V roce 1973 Louis de Funés a Gérard Oury natočili nejúspěšnější film svých kariér - Dobrodružství rabína Jákoba, kde zobrazili problém vztahů mezi Židy a Araby. Po ohromném úspěchu se rozhodli jít ještě dál. Chtěli natočit jakéhosi nového Diktátora, film s názvem Krokodýl. Pro Louise de Funése to měl být dost fyzicky náročný výkon: měl řídit tank, potápět se do mrazivé řeky, přežít několik atentátů, prostě role svým způsobem spíš "belmondovská". Proto odložil natáčení nového Četníka, po dlouhých letech skončil vystupování ve hře Oskar, odřekl vystupování v Moliérově Zdravém nemocném a odmítl film Claudea Zidiho Merci Patron, ve kterém se měl setkat s autory stejnojmenné písně, populárními Les Charlots. Jenže pak Louise potkal infarkt a s náročným Krokodýlem se musel rozloučit. Claude Zidi mu nabídl další scénář, Křidýlko nebo stehýnko, a to už souhlasil i kvůli tomu, že jeho mladším partnerem měl být Pierre Richard, kterého Louis obdivoval. Richard ovšem točil Hračku a tak nemohl. Louis si tedy náhradu vybral sám - Coluche, milovníka recese (chtěl například kandidovat na prezidenta Francie), který tehdy ještě neměl moc filmových zkušeností. Vzniklo však mezi nimi velké přátelství a Funés si začal dělat legraci i ze svého infarktu. Výsledkem všeho je poslední film Louise de Funése s plným nárokem na 5*.(21.1.2007)