Křidýlko nebo stehýnko

Krídelko alebo stehienko?

The Wing and the Thigh

Komedie

Francie, 1976, 104 min

Po posledních Četnících se mi konečně dostalo kvalitní chytré komedie s Funésem. Dokonce jde dnes v době McDonaldů a jiných Fast Foodů o velice silné téma. V tomto směru vyniknou zvláště scény z továrny na jídlo. Scéna s podpisem dokumentu zubní vrtačkou je absolutně nezapomenutelná.(1.1.2004)

Nemůžu si pomoct, ale sci-fi zápletka s gumovými kuřaty dost shodila výtečné maskovací parádičky kulinářského kritika, před kterým by i hvězdičková fabrika Michelin zbledla závistí a jehož obdiv a láska k dobrému jídlu a pití v některých scénách z hlavního představitele vyzařují způsobem překonávajícím pět gastronomických hvězd. Faktem je, že Funèsovsko-Filipovské "teď jiný pivo" si pamatuji už dlouhé roky a bohužel jsem ho čas od času nucen použít. Ve výsledku dávám 60%, protože scény se smutným klaunem a vůbec celý ten cirkus mi přišly dosti zbytečné. A PS pro Mistra Pohrobka - možná pindám, ale accentu aigu opravdu apostrof neříkám;)(9.8.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $9,200,000Kino Návštevnosť: 5,837,000 (Francúzsko), 93,220 (Švédsko), 3,200,000 (Východné Nemecko) ║ Nie je to tak bláznivo zábavné a uletené ako u Funesa býva zvykom ale aj tak niekoľko vydarených vtípkov sa tu nájde, príbeho a technicky zvládnuté opäť brilantne. /70%/(15.8.2009)

Najlepšia komédia všetkých čias, pre mňa jednoznačne s Louis de Funes.(6.9.2012)

Chuť, "vůně" a konzistence některých potravin dostupných za mrzký peníz v hypermarketech mne utvrzuje v přesvědčení, že know-how Tricatelovy továrny převzaly nadnárodní koncerny ve velkém.(1.1.2011)