Opět další severské naprosto zdrcující drama. Příběh politického skandálu 70. let a pohled těch, co na něj doplatili.(16.4.2013)

Film s mojím obľúbeným hercom Davidom Dencikom. Veľa priestoru sa mu nedostalo a znova bol dokaličený maskérmi, ale už som si zvykla, že jeho vzhľad nie je jeho prednosťou, tie sa skrývajú niekde úplne inde. Film rozpráva príbeh o tom, ako to v dnešnom svete funguje či vlastne nefunguje. Príbeh o obetiach systému, ktoré si sami vytvárame nie len na to, aby niečo fungovalo, ale hlavne na to, aby sme vedeli pod nimi veľa skryť a maskovať naše skutočné charaktery. Moc môže všetko, bezmocný veľa šancí nemajú a je úplne jedno akú má táto moc pomenovanie. Stačilo ale mojich filozofických úvah, vráťme sa k filmu. Ten bol typicky severský. Pomalé tempo rozprávania, odstup a chlad. Kto nie je zvyknutý, zrejme spokojný nebude. Ja nemám čo vytknúť. Výborná dráma. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov.(25.6.2015)

Mierne dusné a znepokojivé. Terorizujúce diváka osemdesiatkovým elektronickým soundtrackom (ktorý je niečím medzi brakovým talianskym hororom a Hornerovým Commandom). Film sa rozbehne až v poslednej štrtine, dovtedy je zbytočne zdĺhavý, prostituovanie hlavnej hrdinky ukazuje na zbytočne veľa príkladoch. Atmosférou, herecky a finálnym vyznením ale veľmi dobré. S o 20-30 minút kratšou stopážou by to bolo bomba. A tiež by som pritlačil na pílu v spomínanej dusnote a v sexe.(12.4.2013)

Zajímavé s ohledem na švédské reálie. Pro neŠvéda ovšem poněkud nepřehledné. Policistů příliš mnoho, zapletených politiků také. Mohli toho vystřihnout více než onu inkriminovanou scénu ve finském apartmá.(12.4.2013)

Zdĺhavé a v porovnaní s americkými thrilermi na podobnú tému nudné. Priznávam, že toto rozhodne nie je moja šálka čaju.(20.12.2012)