Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ****

  Mierne dusné a znepokojivé. Terorizujúce diváka osemdesiatkovým elektronickým soundtrackom (ktorý je niečím medzi brakovým talianskym hororom a Hornerovým Commandom). Film sa rozbehne až v poslednej štrtine, dovtedy je zbytočne zdĺhavý, prostituovanie hlavnej hrdinky ukazuje na zbytočne veľa príkladoch. Atmosférou, herecky a finálnym vyznením ale veľmi dobré. S o 20-30 minút kratšou stopážou by to bolo bomba. A tiež by som pritlačil na pílu v spomínanej dusnote a v sexe.(12.4.2013)

 • Mik_e
  ****

  Výborný severský thriller s kriminální zápletkou, fungující především jako reflexe dobové - a možná částečně i dnešní - švédské společnosti. Dekadence znázorněná ve filmu působí trochu přehnaně, hrdinka filmu je celou dobu velmi uzavřená, že se dost obtížně určuje její charakter a osobnost. To jsou ale jediné výtky, které mám. Uvěřitelnou a depresivní notu filmu navíc podtrhuje finále, které se tam víc než hodí.(12.5.2013)

 • Enšpígl
  ***

  Koukám, že ve Švédsku to taky žije. Chvíli politickej thriller, chvíli sociální drama....fakt užasný sledovat jak jsou politici všude stejný zmrdi. Většinu času věnujou těm svejm křivárnám a zbytek času krměj stádo kecama o demokracii. Film působí hodně chladně, což nevadí protože díky tomu máš pocit že sleduješ reálnou událost bez zbytečných filmových příkras, problém je, že tvůrci tomuhle díku nedokázali dát přijatelnou stopáž, což je jediná slabina tohohle bijáku.(5.6.2016)

 • lenuse
  ***

  Zajímavé s ohledem na švédské reálie. Pro neŠvéda ovšem poněkud nepřehledné. Policistů příliš mnoho, zapletených politiků také. Mohli toho vystřihnout více než onu inkriminovanou scénu ve finském apartmá.(12.4.2013)

 • Rob Roy
  ***

  Švédský zástupce na Oscary 2012 -- Tak doufám, že za 20 let vznikne u nás podobně odvážnej biják o aféře Nečas - Nagyová a spol. Chci tam kozy, fet a sex nezletilých. A dostane to Oscara třeba. Esteticky okouzlující, Hoyte van Hoytema zase kouzlí a jsem zvědavej na jeho spolupráci s Nolanem. Ale jinak je to přeci jen moc řídké na 140 minut. Pokud takhle dlouhé, tak by to mělo být osobnější. 7/10 P.S. Pořád jsem čekal, jestli někde zazní ABBA. Dočkal jsem se :)(13.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace