• Zíza

Tak jo, nejdřív jsem si myslela, že prostě vypnu a budu si užívat tenhle popcornový film. Dařilo se to, bohužel již v první polovině došel popcorn a já se začala víc soustředit na film. Hudba super, o tom žádná, za ní je také jedna hvězdička. Ta další je za sem tam zdařilý joke, za docela vydařené efekty, které vypadají jako v každém druhém marvelovském filmu nebo filmu od Michala Baye… Bohužel mě to od poloviny začalo nudit, najednou tahle parodie na Star Wars, která si občas hrála na víc než parodii, ztratila to kouzlo, co měla na začátku. Jako bych se najednou probrala z hypnózy. Ačkoliv se neničil New York, ale město, co vypadalo jako zábavní park, tak to z toho čišel ten americký patriotismus a tak, až mě z toho rozbolely zuby. Samozřejmě někomu to nevadí, někdo si to užije a vůbec všechno nej. Jenomže já jsem tak trochu trubka a celou poslední půlhodinu jsem jen protáčela oči v sloup Šla jsem do kina s očekávání, že se budu bavit (ovace na CSFD mě opravdu navnadily), jenomže pak jsem dostala to samé co v jiných marvelovkách nebo jiných amerických filmech, kde se zachraňuje XY (XY = Země, USA, dcera prezidenta, Brouk Pytlík, …), a tak mě to prostě nebavilo. Mozek no. Nechtěl se vypnout a bavit se. Čili máme tu cynického hláškovacího mývala, máme tu prince Drsoně, máme tu „tu z Avaru, jen natřenou na zeleno a ne na modro“, máme tu strom, který má ze všech největší srdce, a máme tu potetovaného typana, co ztratil rodinu, ale našel si kámoše. Máme tu takovou kchůl skvadru, že se zaručeně musíte bavit, jasné!!(3.8.2014)

V tomto případě je především nutno hluboce smeknout před Markem Taclíkem. V tak krátkém čase shodit třicet kilo, podstoupit brutální píling, nechat si nastřelit olysalé kouty a ještě se při tom všem martýriu týrat ve fitku, aby se nebál vystrčit pupík, to je prostě úctyhodný výkon. Role Péti Brka mu padla jako ulitá a od Kriminálky Invalidovna udělal skutečně obrovský skok. Bravo! A navíc v historicky první homixové adaptaci, která mě naprosto nadchla. Žádný kapitán Homokokot ani Supergay, žádný Spiderwoman natož Transisthor, a ani jiný bukvičák v dresu Spojených sráčů amerických, co smrtelně vážně sveřepě zachraňuje kde koho, ať už o to stojí nebo ne. Jen panoptikum veskrze sympatických až kůl antihrdinských postaviček v čele s dokonalým mluvícím kloboukem Dejvyho Kroketa a superúžasným Stomodízlem, co se nebojí po hlavě vletět do fantasticky natočené vesmírné taškařice a bez skrupulí si vytřít prdel všemi těmi Ásvendžry a Fegit ligami. Marvel kupodivu tentokráte absolutně nic nezm(a)rvil. Bez mrknutí oka archivuji a uděluji nejvyšší ocenění – Totál anál!(14.11.2014)

Gunn zase dokázal, že to dokáže ! Dejte tomu borci něco už z premisy ujetého a úspěch se dostaví hned při prvním promítání. Svět Guardians je sci-fi realm velice podobný Mass Effectu (Citadela, anyone ?) .... a když už tu povídám o jedné videohře, na kterou jsem si během promítání vzpomněl, tak ještě zmíním scénu, kdy se Guardiani dostanou do SPOILER neproniknutelné komnaty Ronana, SPOILER ihned jsem si vzpomněl na závěrečný showdown s Darth Nihilem ... a kdo ne, tak hru buďto nehrál anebo ju nedohrál a je sračka :) Guardiani jsou jednoznačně nejlepší Marvelovka zatím ... jedná se o perfektní symbiozu totální nahláškované zábavy s více než sympatickymi hlavními hrdiny a parádně našlapané akce ! V tomto případě by vás to při nakoukávání "doma v tém klídečku" opravdu hodně bolelo v řiti, že jste to neviděli v kině.(31.7.2014)

[imdb: 8.1/10] | me: Príjemné, svieže ľahko pozerateľné a vtipné sci-fi, pri ktorom sa človek celkom dobre zabaví a bez nutnosti použiť mozog si oddýchne. Je to film, ktorý ma dostatok nedostatkov, no tie vo finále nie su podstatné. Dôležitá je celková atmosféra a tá je svojská a príjemná. [3,5 *] Really? Well, on my planet, we have a legend about people like you. It's called Footloose. And in it, a great hero, named Kevin Bacon, teaches an entire city full of people with sticks up their butts that, dancing, well, is the greatest thing there is.(25.5.2015)

Nový svět, noví hrdinové, nové zápletky - do toho všeho jsme vrženi takřka bez expozice. Není třeba opakovat, že v daleké, předaleké galaxii je někdo hodný, jiný zlý a pravděpodobně i někdo ošklivý, stačí, aby měli charisma a šli si po krku. Strážci galaxie jsou vskutku unikátní sebranka, neberou se vážně a nikdo nebere vážně je, plán mají propracovaný jen z cca 12% a raději se do všeho vrhnou po hlavě s úsměvem na tváři. Pocity napětí a osudovosti se tedy nemají o co opřít, i Návrat Kapitána Ameriky je proti Strážcům vážným existencionálním filmem, ovšem co se týče humoru, nemají Strážci v Marvelu konkurenci. James Gunn je schopen zrežírovat řadu docela působivých scén a zcela nečekaně je souběžně s tím i zesměšnit... Jednoduše jednoduchá a skvělá zábava. 8/10(3.8.2014)

• - Peter Quill (Chris Pratt) používá walkman Sony TPS-L2. (Charpy)

• - Kostým Gamory (Zoe Saldana) bol narozdiel od komiksu schválne navrhnutý tak, aby v ňom zvládla robiť všetky akrobatické triky, pretože herečka nepoužívala kaskadéra. (canucks333)

• - Taneční kreace malého Groota v potitulkové scéně natočil sám režisér James Gunn. (Larrysbride)