|| Scenár: James Gunn, Nicole Perlman | Hudba: Tyler Bates | Distribúcia: Walt Disney Studios Motion Pictures | Štúdio: Marvel Studios | Rozpočet: 170 miliónov $ | Tržby: 219,259,442 $ || Po prvom kapitánovi pre mňa najslabšia marvelovka. Absencia pozemného deja mi nedala šancu privlastnenia ktorejkoľvek postavy, takže mi bolo úplne ukradnuté, či sa dožijú konca. Naviac, jak to je štandardom u konkurencie DC Comics, je dopredu jasné, že žiadna postava neumrie, alebo že zázračným spôsobom ožije. Vtipov/gagov je síce veľa, ale ako celok to na mňa pôsobilo ako megalomanistická, gýčovicá digitálna pluvanica bez štipky fungujúcej emócie. Upravujem: Jednoznačne najslabšia novodobá marvelovka od prvého Ironmana... Zas taký šok to zas nebol, trošku som to aj čakal. 60% | Cine-Max Košice, 7.8.2014 |(7.8.2014)

• Morien

(1001) Vážně je tahle přeplácaná (a ničím výjimečná) kombinace dětinského humoru a "brutálního" násilí ten film, ze kterého si všichni předloni sedali na zadek? Pročpak to asi kolektiv amerických kritiků zařadil na seznam filmů, které musí lidé vidět, než umřou? Ze všech komixových filmů a sci-fi filmů a ukecaných filmů a vůbec ze všech filmů na světě, proč zrovna tenhle, god damn it?! A také musím na všechny časy prohlásit, že mě zcela míjí kouzlo Chrise Pratta. Celkem souhlasím s názorem, že film působí jako dělaný pro lidi, kteří nejsou schopní udržet něco v pozornosti déle než dvě vteřiny.(13.5.2016)

Odľahčene a vychutnane zahrané postavy nekonvenčných hrdinov, ktorým tu teamovku uveríte a zbaštíte. Chris Pratt je vychádzajúci super-sympaťák, Zoe Saldana by bola sexy v akejkoľvek farbe a Groot je k zožraniu. Zápletka je omleté klišé, ale pohodová nálada filmu, ktorá dáva najavo že tu nič nie je myslené vážne, ju vyžehlí. Nemilo ma však prekvapila hluchota väčšiny vtipov. Bránicové hlášky, nápadité, popkultúrne, s množstvom odkazov mali byť hlavným korením filmu a skoro ich tu niet. Veď i Seth MacFarlane ich mal v jeho nedávnej krávovinke viacej. Vrcholová scéna zimpotentnená Batesovou neschopnosťou zložiť gradujúci melodický hudobný motív. Technické spracovanie ale dokonalé.(7.8.2014)

Příběh tradičně marvelovský, tedy myšleno plný klišé, ale ta chemie netradičních hrdinů je suprová, hlášky ok a sebeironie velmi uvědomělá. A když si ještě vezmete, že tu Zoe Saldana dělá podobně nekompromisní (a luxusně nastříhané) bojové kousky, jako Scarlet Johansson v Captain America, nezbývá než dát palec nahoru. Sice hlavní hrdiny neobdivujete, ale minimálně jim fandíte a to není v záplavě všech možných i nemožných komiksů dnešní doby úplně málo.(21.9.2014)

Space opera v komiksovém stylu s pěknými barvičkami, zajímavými charaktery a hudbou z 80. let. Napoprvé rozhodně zábavné, ale po pár dnech jsou pocity zábavnosti pryč a hledám cokoliv, co by mě nutilo film vidět víckrát... je to někde? Možná ta obrovská mytologie, které se film dotýká jen jemně a jako by pracoval ve vesmíru, jenž jednou poznáme, jen ne v tomhle díle. Dobře, to zvládnu, ale přes všechen ten smích se Strážci galaxie posunuli přesně tam, kam jsem nechtěl a u jiných marvelovek jsem se toho obával. Určitě to má působit jako brak, ale přehnaně humorné scény mi tu prostě ve výsledku vadí. A to nemluvím o finále (spoiler), kde je hlavní padouch se schopností zničit dotekem všechno živé na planetě poražen díky trapnému dvouminutovému tanci hlavní postavy... Jako zábavnou jednohubku to beru, jako Marvelácký experiment taky, ale jako regulérní součást Marvel světa mi to přijde slabé... PS: Drax je naprosto zbytečný a Nebula hrozně nevyužitá a kvůli tomu Karen přišl o ty krásné vlasy... PPS: přesně takhle se bojím, aby nevypadaly nové SW...(26.8.2014)