Svým způsobem, "hater" si tu najde spoustu munice pro podporu svého přesvědčení, jak je nejhollywoodštější styl comixu přepálený a nedá se brát ani trochu vážně. Nedává v reálném světě mnoho smyslu, jde o úšklebky a hlášky a ramena a tak. Nicméně za mě veliké ale -- ta nevídaně nesourodá partička mi byla natolik nechutně sympatická, že jsem se musel hodně bránit pustit si film třetí večer po sobě... P.S. i v tomto vesmíru ras žlutých, zelených, modrých, červených, hrajou prim běloši, to musí těm ostatním taky vadit...(31.3.2015)

Humor často velmi nevyvážený, skvělé fóry střídala trochu moc křečovitě chtěná vtipnost. Akce až moc, občas jsem se ztratil a za 20 vteřin byl film uplně jinde. Ale to možná nebude chyba Strážců, ale té blbky, co mi v průběhu celého filmu zase svítila mobilem do ksichtu. Příště už fakt dostane takovou, že se na těch podpatcích ani nepostaví. Velmi dobré 3*.(2.8.2014)

Zhlédnuto v kině. Upřímně? Guardians of the Galaxy je super film, který je zábavný, rychlý, má super akční scény, skvělý casting… vše se zdá perfektní. Jenže jsem čekal více. Po tom vše, co se o tomto filmu napsalo, řeklo, po těch skvělých trailerech jsem holt čekal něco víc, než jen "super" film, čekal jsem něco neskutečného, na co budu chtít jít podruhé, potřetí… Problém tohoto filmu je, že musel toho hodně představit divákovi netknutému komiksy. Takže celý film působí jako takové oťukávání, představování s příslibem "lepších zítřků" alias "přijďte se podívat na pokračování, které bude lepší". Takhle mi to přišlo a proto se tento snímek nemůže rovnat nejlepším komiksovým filmům, NICMÉNĚ, upřímně doufám, že právě pokračování už nebude muset stanovovat tolik pravidel a představovat tolik postav, takže zbude více prostoru pro akci, vtipy… prostě a jednoduše, opravdu doufám, že tohle je jen předehra k něčemu opravdu epickému. Konec konců, byla by to škoda, kdyby někdo nevyužil plný potenciál téhle podivné partičky. 80 %.(30.8.2014)

Asi 20 minút mi trvalo, kým som sa vôbec chytil. Možno preto, že ten príbeh s verklom, čo môže ničiť celé planéty, už ma fakt zúfalo nebaví. A nebavilo by ma to celé dve hodiny... ale potom sa sympaťáci konečne dajú dokopy a začnú sypať hlášky. A prinajmenšom od úteku z väzenia je to najzábavnejší film roka. Skvostné triky a úplne najparádnejšie finále v histórii Marvelu. We are Groot.(6.8.2014)

Na marvelovské blockbustery dokonale sedí příměr filmu a horské dráhy. Normované produkty ze společné továrny divizí Marvel Studios a Disney lákají na velkolepou jízdu, která je ale zkonstruovaná naprosto mechanicky. Stejně jako se jaunerácké stroje na emoce jeden od druhého liší pouze děsivými malůvkami, pompézními názvy a počtem blikajících žárovek, tak i "Strážci Galaxie" jsou naprosto totožní např. s "Velkou šestkou". Narativní výstavba a dramaturgie, tedy kolejnice směřující diváky k jednotlivým emocionálním hupům a loopingům, jsou naprosto totožné; liší se pouze konkrétní pajduláci. Nejvíce to bije do očí v závěrech, kde okamžitě po spektakulárním vyvrcholení přichází emoční zvrat do dojáku. Osobití režiséři jsou na marvelárny najímáni čistě z marketingových důvodů, aby pomohli utvořit dojem vzájemné odlišnosti jednotlivých titulů, ale prakticky jejich vklad má stejnou váhu jako autorství borců, co malují nelicencované podobizny popkulturních ikon na poutače pouťových atrakcí.(12.7.2016)