Zbystřil jsem hned jakmile jsem se dozvěděl, že takový vysokorozpočťák točí režiśer PG PORN, trailer byl celkem svěží, jako ale vážně jsem nečekal, že týmovka složená z pěti z těch největších kreténů v celý galaxii - hejsek s walkmanem, zelená černoška, pogumovanej Batista, parodie na Stromovouse, a hlavně, ten militantní rambomýval - bude možná nejlepší Marvelovkou do dneška. Vymyká se dosavadní šabloně a... celý film byl super balanc špičkových velikánských digitálních triků/ masek a lehký akční komedie, plus super soundtrack charaktery záporáci, načež ten závěr prostě přesahově dojal. Překvápko.(25.9.2014)

Na tohle jsem se tesil fakt maximalne a i kdyz mi to uplne neutrhlo koule, je to skvela, zabavna jizda. Je videt, jak se tvurci strasne snazili odlisit od jinejch komiksovejch filmu a nedelat z hlavni particky typicky kladase a hrdiny, ale zaroven tam chteli narvat klasicky superhrdinsky proslovy a sceny. Vysledek nastesti dopad nadocekavani dobre, takze ackoliv dojde na uz nespocetnekrat provareny sceny, nikdy nechybi nejaka hlaska, ktera by pocitani hrdinu krapet schodila a odlehcila situaci. Tady prekvapive vitezi Rocket, jakozto nejnahlaskovanejsi clen tymu a doved bych si vcelku dobre predstavit film pouze s nim a Grootem. Ostatni sice nejsou spatny, ale nejak extremne se neprojevi, i kdyz samozrejme kazdej dostane nejakej svuj prostor. Jinak pribeh neni z nejkomplikovanejsich a stejne tak zaporak nevzbuzuje takovou hruzu, jak se asi tvurci snazili, ale nejak zvlast to ani nevadi, protoze je tu spousta akce i foru a ty dve hodiny neni sebemensi chvilka na nudu. Navic tu jsou dokonaly triky a skvela hudba. Takze ja jsem spokojenej a netrpelive vyhlizim druhej dil.(11.12.2014)

Příběh tradičně marvelovský, tedy myšleno plný klišé, ale ta chemie netradičních hrdinů je suprová, hlášky ok a sebeironie velmi uvědomělá. A když si ještě vezmete, že tu Zoe Saldana dělá podobně nekompromisní (a luxusně nastříhané) bojové kousky, jako Scarlet Johansson v Captain America, nezbývá než dát palec nahoru. Sice hlavní hrdiny neobdivujete, ale minimálně jim fandíte a to není v záplavě všech možných i nemožných komiksů dnešní doby úplně málo.(21.9.2014)

Zhlédnuto v kině. Upřímně? Guardians of the Galaxy je super film, který je zábavný, rychlý, má super akční scény, skvělý casting… vše se zdá perfektní. Jenže jsem čekal více. Po tom vše, co se o tomto filmu napsalo, řeklo, po těch skvělých trailerech jsem holt čekal něco víc, než jen "super" film, čekal jsem něco neskutečného, na co budu chtít jít podruhé, potřetí… Problém tohoto filmu je, že musel toho hodně představit divákovi netknutému komiksy. Takže celý film působí jako takové oťukávání, představování s příslibem "lepších zítřků" alias "přijďte se podívat na pokračování, které bude lepší". Takhle mi to přišlo a proto se tento snímek nemůže rovnat nejlepším komiksovým filmům, NICMÉNĚ, upřímně doufám, že právě pokračování už nebude muset stanovovat tolik pravidel a představovat tolik postav, takže zbude více prostoru pro akci, vtipy… prostě a jednoduše, opravdu doufám, že tohle je jen předehra k něčemu opravdu epickému. Konec konců, byla by to škoda, kdyby někdo nevyužil plný potenciál téhle podivné partičky. 80 %.(30.8.2014)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Masky, Vizuální efekty(16.1.2015)