Zhlédnuto v kině. Upřímně? Guardians of the Galaxy je super film, který je zábavný, rychlý, má super akční scény, skvělý casting… vše se zdá perfektní. Jenže jsem čekal více. Po tom vše, co se o tomto filmu napsalo, řeklo, po těch skvělých trailerech jsem holt čekal něco víc, než jen "super" film, čekal jsem něco neskutečného, na co budu chtít jít podruhé, potřetí… Problém tohoto filmu je, že musel toho hodně představit divákovi netknutému komiksy. Takže celý film působí jako takové oťukávání, představování s příslibem "lepších zítřků" alias "přijďte se podívat na pokračování, které bude lepší". Takhle mi to přišlo a proto se tento snímek nemůže rovnat nejlepším komiksovým filmům, NICMÉNĚ, upřímně doufám, že právě pokračování už nebude muset stanovovat tolik pravidel a představovat tolik postav, takže zbude více prostoru pro akci, vtipy… prostě a jednoduše, opravdu doufám, že tohle je jen předehra k něčemu opravdu epickému. Konec konců, byla by to škoda, kdyby někdo nevyužil plný potenciál téhle podivné partičky. 80 %.(30.8.2014)

Klasický Marvel. Nikoho neurazí, slušně pobaví a technicky opět absolutní špička. Jelikož se ale jedná o studio, jenž Vám přineslo sračky ála Neuvěřitelný Hulk, Thor: Temný Svět, poslední dva Iron Mani či spoustu lehce nadprůměrných komiksáren (osobně za jediný opravdu vynikající film z jejich dílny považuji Captain America: Winter Soldier), tak i Strážci Galaxie mají typické neduhy s tím vším spojené. V první řadě záporák stojí za starou bačkoru, zlámanou grešli, starou beru... zkrátka je na dvě věci. Scénář také není zrovna kdovíjaké posvícení. Příběh působí spíše jak pilot nadějně vyhlížejícího seriálu, než silně si za svým stojící celek. V porovnání kupříkladu se Star Wars, kde člověk hltá každičký záběr a dialog, vyšumí Gunnova blockbusterová prvotina jaksi do prázdna. Ano, minimálně ústřední parta (čti: šílený mýval a empatický strom) je super, humor je povětšinou zvládnut také na jedničku a akce je více než dostačující... Přesto po odchodu ze sálu jsem neměl ani sebemenší pocit, že bych právě viděl něco jedinečného, co by mi vzalo vítr z plachet a já na to musel jít znovu a znovu, dokud mi peněženka nevyhlásí bankrot. Chybí tu nezapomenutelná scéna, kulervoucí moment, masakrální hláška, silný hudební motiv... A ať se snaží tvůrci sebevíc, tak prostě ten hřebík na hlavičku neuhodí a neuhodí. Strážci Galaxie jsou zkrátka „jen” další fajn filmek od Marvelu snažící se tvářit, že toho dává hodně, ale ve skutečnosti se jedná jen o dobře financovanou jistotu, která se opět bojí udělat ten jeden krok do neznáma a buď skončit v propadlišti dějiny nebo konečně stvořit něco opravdu pamětihodného, na co budou současná generace se slzou v oku vzpomínat a co ty nadcházející budou s nadšením objevovat. Tak snad (či zase) příště.(31.7.2014)

Já jsem Groot. Ty jsi Groot. My jsme Groot. Pubertální braková zábava a ani zrnko navíc...(17.11.2014)

Marná snaha o Shakespeara i sitcom, z které vyšla průměrná, rádobyvtipná a rádobytemná kaše. 50%: za strom života.(4.1.2015)

Asi 20 minút mi trvalo, kým som sa vôbec chytil. Možno preto, že ten príbeh s verklom, čo môže ničiť celé planéty, už ma fakt zúfalo nebaví. A nebavilo by ma to celé dve hodiny... ale potom sa sympaťáci konečne dajú dokopy a začnú sypať hlášky. A prinajmenšom od úteku z väzenia je to najzábavnejší film roka. Skvostné triky a úplne najparádnejšie finále v histórii Marvelu. We are Groot.(6.8.2014)