Hned začátek byla normální emoční podpásovka, na to jsem teda opravdu připravená nebyla! Jinak skvělé vizuální zpracování města Xandar, vesmířanů, vesmírných lodí, ocenila jsem i rychlé akční scény - úprky či hvězdné bitvy. Všechno mělo spád a já se nenudila ani minutu. (kino poloprázdné, dokonalý filmový zážitek) Rozesmála mě spousta situací a hlášek a v rámci žánru sci-fi komedie dávám plný počet, film si to prostě a jednoduše zaslouží. Je tady ale několik nitek bez konce, Gamora by si to mohla "vyříkat" se svým taťkou, Pítr by si mohl svého taťku zase najít no a Groot ... tak ten by mohl zase co nejdřív povyrůst, když už se naučil dvě nová slova. Takže hurá do nových dobrodružství!(6.9.2014)

Příběh tradičně marvelovský, tedy myšleno plný klišé, ale ta chemie netradičních hrdinů je suprová, hlášky ok a sebeironie velmi uvědomělá. A když si ještě vezmete, že tu Zoe Saldana dělá podobně nekompromisní (a luxusně nastříhané) bojové kousky, jako Scarlet Johansson v Captain America, nezbývá než dát palec nahoru. Sice hlavní hrdiny neobdivujete, ale minimálně jim fandíte a to není v záplavě všech možných i nemožných komiksů dnešní doby úplně málo.(21.9.2014)

Zbystřil jsem hned jakmile jsem se dozvěděl, že takový vysokorozpočťák točí režiśer PG PORN, trailer byl celkem svěží, jako ale vážně jsem nečekal, že týmovka složená z pěti z těch největších kreténů v celý galaxii - hejsek s walkmanem, zelená černoška, pogumovanej Batista, parodie na Stromovouse, a hlavně, ten militantní rambomýval - bude možná nejlepší Marvelovkou do dneška. Vymyká se dosavadní šabloně a... celý film byl super balanc špičkových velikánských digitálních triků/ masek a lehký akční komedie, plus super soundtrack charaktery záporáci, načež ten závěr prostě přesahově dojal. Překvápko.(25.9.2014)

Zhlédnuto v kině. Upřímně? Guardians of the Galaxy je super film, který je zábavný, rychlý, má super akční scény, skvělý casting… vše se zdá perfektní. Jenže jsem čekal více. Po tom vše, co se o tomto filmu napsalo, řeklo, po těch skvělých trailerech jsem holt čekal něco víc, než jen "super" film, čekal jsem něco neskutečného, na co budu chtít jít podruhé, potřetí… Problém tohoto filmu je, že musel toho hodně představit divákovi netknutému komiksy. Takže celý film působí jako takové oťukávání, představování s příslibem "lepších zítřků" alias "přijďte se podívat na pokračování, které bude lepší". Takhle mi to přišlo a proto se tento snímek nemůže rovnat nejlepším komiksovým filmům, NICMÉNĚ, upřímně doufám, že právě pokračování už nebude muset stanovovat tolik pravidel a představovat tolik postav, takže zbude více prostoru pro akci, vtipy… prostě a jednoduše, opravdu doufám, že tohle je jen předehra k něčemu opravdu epickému. Konec konců, byla by to škoda, kdyby někdo nevyužil plný potenciál téhle podivné partičky. 80 %.(30.8.2014)

Groot s hlasem Vina Diesela toho sice moc nenakecal, ale jednoznačně zastínil všechny ostatní. Takže milý Ježíšku, příští rok chci vánoční dárky objevit pod ním a ne pod nějakým obyčejným smrčkem ..(29.12.2014)