[imdb: 8.1/10] | me: Príjemné, svieže ľahko pozerateľné a vtipné sci-fi, pri ktorom sa človek celkom dobre zabaví a bez nutnosti použiť mozog si oddýchne. Je to film, ktorý ma dostatok nedostatkov, no tie vo finále nie su podstatné. Dôležitá je celková atmosféra a tá je svojská a príjemná. [3,5 *] Really? Well, on my planet, we have a legend about people like you. It's called Footloose. And in it, a great hero, named Kevin Bacon, teaches an entire city full of people with sticks up their butts that, dancing, well, is the greatest thing there is.(25.5.2015)

Klasický Marvel. Nikoho neurazí, slušně pobaví a technicky opět absolutní špička. Jelikož se ale jedná o studio, jenž Vám přineslo sračky ála Neuvěřitelný Hulk, Thor: Temný Svět, poslední dva Iron Mani či spoustu lehce nadprůměrných komiksáren (osobně za jediný opravdu vynikající film z jejich dílny považuji Captain America: Winter Soldier), tak i Strážci Galaxie mají typické neduhy s tím vším spojené. V první řadě záporák stojí za starou bačkoru, zlámanou grešli, starou beru... zkrátka je na dvě věci. Scénář také není zrovna kdovíjaké posvícení. Příběh působí spíše jak pilot nadějně vyhlížejícího seriálu, než silně si za svým stojící celek. V porovnání kupříkladu se Star Wars, kde člověk hltá každičký záběr a dialog, vyšumí Gunnova blockbusterová prvotina jaksi do prázdna. Ano, minimálně ústřední parta (čti: šílený mýval a empatický strom) je super, humor je povětšinou zvládnut také na jedničku a akce je více než dostačující... Přesto po odchodu ze sálu jsem neměl ani sebemenší pocit, že bych právě viděl něco jedinečného, co by mi vzalo vítr z plachet a já na to musel jít znovu a znovu, dokud mi peněženka nevyhlásí bankrot. Chybí tu nezapomenutelná scéna, kulervoucí moment, masakrální hláška, silný hudební motiv... A ať se snaží tvůrci sebevíc, tak prostě ten hřebík na hlavičku neuhodí a neuhodí. Strážci Galaxie jsou zkrátka „jen” další fajn filmek od Marvelu snažící se tvářit, že toho dává hodně, ale ve skutečnosti se jedná jen o dobře financovanou jistotu, která se opět bojí udělat ten jeden krok do neznáma a buď skončit v propadlišti dějiny nebo konečně stvořit něco opravdu pamětihodného, na co budou současná generace se slzou v oku vzpomínat a co ty nadcházející budou s nadšením objevovat. Tak snad (či zase) příště.(31.7.2014)

Marná snaha o Shakespeara i sitcom, z které vyšla průměrná, rádobyvtipná a rádobytemná kaše. 50%: za strom života.(4.1.2015)

// Distribútor: Buena Vista // Počet premietajúcich kín v USA: 4,080 // Otvárací Víkend v USA: $94,320,883 // Ďalší luxusný blockbuster s ohromným zmyslom pre humor a úžasnou audio-vizualizáciou, pri ktorej sa človek jednoducho nemôže nudiť. 10 rokov trvalo, kým James Gunn opäť ukázal, že mu réžia nieje tak cudzia.... 100%(31.7.2014)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Masky, Vizuální efekty(16.1.2015)

• - Když Star-Lord (Chris Pratt) říká, že jeho plán vyjde na 12 %, naráží na film Avengers (2012), kde se Pepper Potts (Gwyneth Paltrow) zlobí, že 12 % podílu je málo. (uprchlik)

• - Během únikové scény z vězení jeden ze strážných křičí, že "Groota ovládá to zvíře", kvůli čemuž ho zmerčí Drax Ničitel (Dave Bautista). Bautistovo WWE jméno bylo právě "Zvíře". (mmajjkii)

• - Jedná se již o třetí film společnosti Marvel Cinematic Universe, kde se představitel hlavního hrdiny jmenuje Chris. Chris Hemsworth se objevil jako Thor, Chris Evans jako Captain America a Chris Pratt jako Star-Lord. (romajz15)