poster

Slepý detektiv (festivalový název)

 • Hong Kong

  Maang taam

 • Hong Kong

  Man Tam

  (Hong Kong)
 • slovenský

  Slepý detektív

  (festivalový název)
 • anglický

  Blind Detective

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

Hong Kong, 2013, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Philcze
  ****

  Kdo čeká variaci na Toova Mad Detectiva, tak bude nepochybně zklamán (tím si vysvětluji i zdejší nízké hodnocení). Blind Detective je ale dosti zábavná crazy komedie s thrillerovými podtóny a výborně maniakálním Andy Lauem. Stopáž je trochu přestřelená, ale obdivuju, že si To dokáže udělat srandu z vraždy, při které byl někdo brutálně ubit kladivem, ale zároveň i výborně vykreslit romantickou a dramatickou linku. 80%(6.11.2013)

 • JFL
  ***

  Johnnie To se zdá se vrací, a to nejen ve významu formy, jak stvrdil non-stop thriller "Drug War", ale i co do kariérních milníků. "Slepý detektiv" tak představuje po devíti letech návrat Toova největšího kasovního konceptu, castingového spojení Andyho Laua a Sammi Cheng. Duo poprvé ustanovené ve snímku "Needing You" (2000) se stalo hongkongským ekvivalentem legendárních hollywoodských párů a také jedním ze pilířů, který finančně podpíral Toovu společnost Milkyway Production. Rozhodnutí pro opakované spojení hvězdných tváří tak v prvé řadě představuje velkou komerční sázku na jistotu, jež zřejmě má Toovi přinést dlouho absentující divácký hit. Ačkoli o tržbách projektu nelze vůbec pochybovat, pravidlo o dvojím vstupování do stejné řeky nicméně platí bezezbytku. Duo sice i navzdory viditelně pergamenovým tvářím skvostně rozehrává hašteřivé situace, jenže tentokrát film více spoléhá na narativní eskapády Toových předních scenáristů. Překombinovaný scénář zaujme především tím, jak praštěné vyprávění o slepém, ale geniálním detektivovi dokáže naroubovat na aktuální trend katalogově blyštivé estetiky lifestylových reklam, který v posledních letech zachvátil čínský a hongkongský mainstream. Nutno nicméně uznat, že ve srovnání s neživostí ostatních snímků z posledních let, které jsou jen záminkou pro reklamu na luxusní životní styl, dokáže To do nadreálného světa dostat alespoň nějakou energii a nadsázku.(4.7.2013)

 • Adrian
  ****

  Po premierovom entre na rydzo cinsku podu a v cistom akcnom zanri v Drug War sa Johnnie To vracia na svoje oblubene uzemia hlavne Macau a v zavese HongKongu. Navrat hlasi aj jeho talent, resp. schopnost vtipneho pointovania absurdnych situacii. Najvyraznejsim plusom, napriek prepalenej stopazi, je ale tazko popisatelny mix naladovej romance a nefalsovaneho thrilleru, prekladany komickym pointovanim vypatych okamihov. To vsetko je zabalene do brilantne rozvrzhnuteho podania kosateho pribehu skrz audiovizualne napadite prepletanie sveta realneho s imaginarnym.(20.5.2013)

 • MartinezZ
  *

  Nedokoukáno. Neskutečně umečené, uječené, afektované a přitažené za vlasy. S tou "komedií" autoři tak tlačili na pilu, až ulámali všechny zuby.(21.12.2013)

 • ConanVJ
  ****

  Pěkná kriminální komedie, která má jeden velký neduh a to délku. Podle mě je zde hodně hluchých míst, které by mohly být vynechány a viděl bych to tak na sestřih 30. až 40. minut. Jinak zde nechybí nic z uvedených žánrů a je to pěkný mix všech. Občas je to hodně potrhlé a vtipné, občas vážné až dojemné. Kdyby se to sestříhalo, určitě by to byl intenzivnější krimi film, kterej by byl napínavější. Takhle dávám 75% :)(19.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace