Slepý detektiv (festivalový název)

• Hong Kong

(festivalový název)

Blind Detective

Komedie / Krimi / Drama / Romantický

Hong Kong, 2013, 130 min

Vidieť zas po čase kvalitný šikmooký trhák znamená za 1. ako obvykle zostať v nemom ( alebo naopak veľmi hlučnom ) úžase nad profesionálnou prepracovanosťou, originalitou a totálnou, až absurdnou uletenosťou, ktorá nejako nepochopiteľne funguje... a za 2. byť neschopným popísať svoje vlastné pocity z neho... ( Filmasia 9 )(8.12.2013)

Pěkná kriminální komedie, která má jeden velký neduh a to délku. Podle mě je zde hodně hluchých míst, které by mohly být vynechány a viděl bych to tak na sestřih 30. až 40. minut. Jinak zde nechybí nic z uvedených žánrů a je to pěkný mix všech. Občas je to hodně potrhlé a vtipné, občas vážné až dojemné. Kdyby se to sestříhalo, určitě by to byl intenzivnější krimi film, kterej by byl napínavější. Takhle dávám 75% :)(19.6.2014)

Johnnie To se zdá se vrací, a to nejen ve významu formy, jak stvrdil non-stop thriller "Drug War", ale i co do kariérních milníků. "Slepý detektiv" tak představuje po devíti letech návrat Toova největšího kasovního konceptu, castingového spojení Andyho Laua a Sammi Cheng. Duo poprvé ustanovené ve snímku "Needing You" (2000) se stalo hongkongským ekvivalentem legendárních hollywoodských párů a také jedním ze pilířů, který finančně podpíral Toovu společnost Milkyway Production. Rozhodnutí pro opakované spojení hvězdných tváří tak v prvé řadě představuje velkou komerční sázku na jistotu, jež zřejmě má Toovi přinést dlouho absentující divácký hit. Ačkoli o tržbách projektu nelze vůbec pochybovat, pravidlo o dvojím vstupování do stejné řeky nicméně platí bezezbytku. Duo sice i navzdory viditelně pergamenovým tvářím skvostně rozehrává hašteřivé situace, jenže tentokrát film více spoléhá na narativní eskapády Toových předních scenáristů. Překombinovaný scénář zaujme především tím, jak praštěné vyprávění o slepém, ale geniálním detektivovi dokáže naroubovat na aktuální trend katalogově blyštivé estetiky lifestylových reklam, který v posledních letech zachvátil čínský a hongkongský mainstream. Nutno nicméně uznat, že ve srovnání s neživostí ostatních snímků z posledních let, které jsou jen záminkou pro reklamu na luxusní životní styl, dokáže To do nadreálného světa dostat alespoň nějakou energii a nadsázku.(4.7.2013)

,,PŘI ŘEŠENÍ PŘÍPADŮ SE VŽÍVÁM DO JEDNOTLIVÝCH POSTAV A Z TOHO PAK VYVOZUJU ZÁVĚRY. POVÍM VÁM JEDEN PŘÍBĚH A VY MI POTOM ŘEKNETE, JESTLI SE MÝLÍM. NEBO NE...“ /// V dobrým tempu, s ftipem, solidním obsazením (a hlavně scénářem!) o slepým geniálním detektivovi, jenž za pomoci šedý kůry mozkový řeší starý případy. S představivostí – kterou můžeme vidět a která je navíc i vtipná se dočkáme i (nevtíravý) romantiky (na slepo) a vlastně tak nějak celkově převládá optimistickej dojem. Pravda – asijskej smysl pro humor může středoevropanovi smrdět průserem, ale tady je to (až podezřele) v pohodě. Samo, jsou jeblý, ale s tím všichni, co čumíme na ťamanský filmy už počítáme… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám rád lidi, co dokážou používat Brodmannovu oblast 37, 39 a 40. Tu v mozkový kůře, samozřejmě! 2.) Čumím jen na filmy, ve kterých detektiv neustále ŽERE! 3.) Páč si myslím, že Johnny To má co nabídnout. 4.) Thx za titule ,,LAnGI“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ *(20.12.2013)

Po premierovom entre na rydzo cinsku podu a v cistom akcnom zanri v Drug War sa Johnnie To vracia na svoje oblubene uzemia hlavne Macau a v zavese HongKongu. Navrat hlasi aj jeho talent, resp. schopnost vtipneho pointovania absurdnych situacii. Najvyraznejsim plusom, napriek prepalenej stopazi, je ale tazko popisatelny mix naladovej romance a nefalsovaneho thrilleru, prekladany komickym pointovanim vypatych okamihov. To vsetko je zabalene do brilantne rozvrzhnuteho podania kosateho pribehu skrz audiovizualne napadite prepletanie sveta realneho s imaginarnym.(20.5.2013)

• Andy Lau