Donšajni

Komedie / Hudební

Česko, 2013, 100 min

Jiří Menzel

Jaromír Šofr

Jan Hartl, Libuše Šafránková, Martin Huba, Ivana Chýlková, Jiřina Jirásková, Lucie Juránková, Anna Klamo, Jan Mikušek, Jiří Hájek, Emílie Řezáčová, Jan Jiráň, Marie Málková, Jan Hnyk, Václav Kopta, Andrea Vavrušová, Eva Josefíková, Martina Kociánová, Emma Smetana, Jiří Plachý ml., Jiří Maria Sieber, Jaromír Hanzlík, Václav Jílek, Martin Davídek, Stanislav Hýbler, Michal Hajdů, Tereza Antony, Jaroslav Milfajt, Simona Vrbická, Arnošt Goldflam, Gabriela Partyšová, Taťána Kuchařová, Eva Novotná, Edita Viskotová, Jana Wallingerová, Lucie Silkenová, Markéta Panská, Liana Sass, Andrea Krausová, Marian Mičjar, Světlana Patáková Boučková, Hana Císařová, Jan Drnek, Radim Hladík ml., Julie Skládalová, Rudolf Mašata, Richard Mašata, Bára Fleischhansová, Emma Karpeles, Vojta Vovesný, Františka Koptová, Jana Koptová, Filip Loffelmann, Anna Peclová, Karel Smeykal, Romana Belešová, Patricie Kožlejová, Radek Kašpar, Petr Ptáček, Lukáš Šulc, Martha Olšrová, Petra Leligdonová, Tereza Prejzková, Alžběta Šípková, Adéla Šimanová, Monika Benešová, Anna Fouani, Veronika Kohoutová, Josef Brindzák, Tomáš Bartůněk, Václav Cikánek, Radek Krejčí, Ivana Lotterová, Petr Sovič, Marek Krásný, Bedřich Bohuslav, Aleš Horálek, Jiří Žaloudek, Jana Vaněčková, Edita Skřivánková, Jiří Zlatohlávek, Jiří Ševčík, Miroslav Kopta, Aleš Cihlář, Josef Škrleta, Rudolf Hejl, Lukáš Oudys
  • Caelos

Lezlo mi to nervy.(1.2.2014)

• dr.horrible

Ok, mám tiež len jedny nervy. Menzel je podľa mojho, najlepší český režisér a neveril som tomu hejtu, potvrdil sa ale hneď pri prvej scéne a potom už sa len trápnosť stupňovala. Ja filmy nevypínam (naposledy asi nejakú Tromu, alebo nové Scary Movie). Videl som 27 minút, nehodnotím, bol by to asi odpad!(25.2.2014)

Chvílemi se vyprávění nadechuje k hrabalovskému pábení. I díky hereckému obsazení (Libuše Šafránková, Jan Hartl, Martin Huba) se dá v pohodě film užít. Přemíru odpadů u Donšajnů nechápu. Film si rozhodně nezaslouží být v černých číslech. Zajímavý komentář: Historik.(22.12.2014)

• forsythia

Výkřik do tmy operním hlasem. Don Giovanni je moje nejoblíbenější opera a ani tenhle film mi ji nedokázal znechutit. Takže to úplný odpad nebyl.(30.7.2015)

• sta

jen pro ukázku, jak se může někomu tahle zhovadilost líbít :) http://www.blisty.cz/art/73806.html(24.7.2014)

• - Jedná se o první scénář režiséra Jiřího Menzela. (M.B)

• - Jiří Menzel málem nestihl premiéru filmu v Praze, protože mu v Amsterdamu uletělo letadlo. Nakonec se mu ale podařilo do Prahy dorazit včas. (nopud)

• - Film měl světovou premiéru 27. srpna 2013 na filmovém festivalu v Montrealu. Na to navázalo promítání v USA, např. v Českém centru v New Yorku, s putovní výstavou fotografií "Rozmarná léta" Jiřího Menzela. Film byl také přihlášen do soutěže o Zlaté glóby. (Cucina_Rc)