Mozartovo dílo mám zkrátka rád a to v jakékoliv podobě. Já si nemůžu pomoci, ale byl jsem nadšen, bavil jsem se od začátku do konce. Chápu, že to zde málo kdo skousne, protože je tam více jak 70% z textu převážně operní árie. Ovšem už jen samotný scénář smíchaný s počeštěným a upraveným libretem do vložených situací s dějem spojených, je velice obdivuhodný. A to že pan Menzel má slabost pro ženy, to mu ze srdce přeji. Za mě - velmi milé překvapení.(2.2.2014)

• Marsik

NOVA - I don't get it. 35% (with J.)(15.11.2014)

• xxmartinxx

Senilita, senilita, proč se nás tak mocně týká? Jiřího Menzela bych politoval, kdyby si po svých výrocích v posledním roku o tom, jak mají filmy vypadat, nezasloužil spíš výsměch.(1.2.2014)

Chvílemi se vyprávění nadechuje k hrabalovskému pábení. I díky hereckému obsazení (Libuše Šafránková, Jan Hartl, Martin Huba) se dá v pohodě film užít. Přemíru odpadů u Donšajnů nechápu. Film si rozhodně nezaslouží být v černých číslech. Zajímavý komentář: Historik.(22.12.2014)

• Swansea

Trapné jako celý Menzelův životní postoj.(17.11.2013)