Projekt centrifugace mozku (festivalový název)

• Německo

Německo, 2011, 7 min

Till Nowak

Till Nowak

Leslie Barany

Čekal jsem větší technickou propracovanost, i tak mě ale centrifugace nezklamala. Působí dokonale autenticky a kdybych před projekcí nečetl anotaci, byl bych na to klidně i skočil. Takhle jsem na film ale od začátku nahlížel jinak. Chválím závěrečné titulky - na nich se někdo hezky vyřádil. 8/10 [KVIFF 2013](1.7.2013)

Divácky vděčný pseudodokument o vědeckém výzkumu atrakcí zábavních parků nejvíce pobaví originálně vymyšlenými atrakcemi, z nichž většina odporuje fyzikálním zákonům. Film přesně tak krátký, jak má být!(13.7.2013)

Úžasný kraťas. A vůbec nevadí, že to není doopravdy. Dobrý nápad a schopnost se odvázat. Geniální.(4.7.2013)

Až na ČSFD zjišťuji, že to nebyl dokument :).(2.11.2015)

Cimrmanovsky zapálený Dr. Laslowicz zasvětil celý svůj život výzkumu centrifug a zábavných monstr atrakcí. A rozhodně to nebyl život ztracený či neplodný, byť se pár slepých uliček také našlo. Čtyři hvězdičky.(8.7.2013)