Projekt centrifugace mozku (festivalový název)

• Německo

Till Nowak

Till Nowak

Leslie Barany
  • LuccinyFilmy

Za cimrmanovskou fiktivní pseudovědu je české publikum vždy vděčné.(2.7.2013)

Cimrmanovsky zapálený Dr. Laslowicz zasvětil celý svůj život výzkumu centrifug a zábavných monstr atrakcí. A rozhodně to nebyl život ztracený či neplodný, byť se pár slepých uliček také našlo. Čtyři hvězdičky.(8.7.2013)

Čekal jsem větší technickou propracovanost, i tak mě ale centrifugace nezklamala. Působí dokonale autenticky a kdybych před projekcí nečetl anotaci, byl bych na to klidně i skočil. Takhle jsem na film ale od začátku nahlížel jinak. Chválím závěrečné titulky - na nich se někdo hezky vyřádil. 8/10 [KVIFF 2013](1.7.2013)

Pro me nejlepsi z kratkych - zajimavy napad, vtipny obsah a rozumna delka.(4.7.2013)

Zajímavý nápad, který je podaný jako skutečný výzkum, který by měl lidstvu pomoct. Není to až tak vtipné, ale sází to hlavně na to, že v sobě má celá myšlenka pořádnou dávku absurdity. V tomhle směru je to dobré, přesto ve filmu nevidím nic výjimečného.(4.8.2014)