Projekt centrifugace mozku (festivalový název)

• Německo

Německo, 2011, 7 min

Till Nowak

Till Nowak

Leslie Barany

Až na ČSFD zjišťuji, že to nebyl dokument :).(2.11.2015)

Pro me nejlepsi z kratkych - zajimavy napad, vtipny obsah a rozumna delka.(4.7.2013)

Úžasný kraťas. A vůbec nevadí, že to není doopravdy. Dobrý nápad a schopnost se odvázat. Geniální.(4.7.2013)

Ono napsat nějaký poznatek z právě zhlédnutého, vědeckého, krátkometrážního dokumentu není jen tak, přátelé! Člověk musí zvládnout hned několik tělesných projevů najednou. U mě to bylo náročnější. Při představě, že bych se stala pokusným králíkem takového prenatálního zážitku zvaného Sedmikráska nebo parotlakového katapultu, se ve mě vystřídaly pocity jak dětského nadšení, tak i nevolnosti. Takže, abych totok byla schopna ohodnotit, musela jsem hlavně potlačit zvracení a ještě se přestat pořád smát. Tyhle dvě věci rozhodně nejde dělat najednou!(6.9.2016)

Čekal jsem větší technickou propracovanost, i tak mě ale centrifugace nezklamala. Působí dokonale autenticky a kdybych před projekcí nečetl anotaci, byl bych na to klidně i skočil. Takhle jsem na film ale od začátku nahlížel jinak. Chválím závěrečné titulky - na nich se někdo hezky vyřádil. 8/10 [KVIFF 2013](1.7.2013)