Fajn rodinka, řekne si divák. Jenže pak si velmi rychle uvědomí, že Luc Besson už dávno není v té formě, když seděl za kamerou Leona nebo Brutální Nikity. Navíc mě tenhle žánr nikdy moc nebral, zvlášť když tvůrce moc netuší, koho chce oslovit. Na vině je scénář, který je jednoduše odbytý. Představení hlavních postav potěší, následně ale snímek zbytečně zvážní. Nedokáže skloubit humor s akcí, zkouší od každého něco a nepotěší ani akčním dramatem, ani odlehčenou zábavou. Závěrečná konfrontace s gangsterskou minulostí je tak stejně mdlá jako předchozí děj, některé solidně naštve. Holt Besson už dávno není velmi schopný filmař, nýbrž velmi zručný obchodník. A v tom je sakra rozdíl. Máme se smát, protože tu hlavní postava zmlátí instalatéra, máme se zasnít, protože si producent Martin Scorsese do filmu nacpe odkaz na své kultovní Mafiány. Jenže my bychom raději nějakou konzistentnější látku, která by donutila si alespoň nějaké sekvence za čas pustit znovu. V téhle podobě to půjde hodně těžko.(28.4.2014)

Mám rád všechno, co se snaží odlišit. Mimochodem, tohle jsem se musel naučit, abych dokázal žít sám se sebou. Ale i s rodinkou Mafiánových se mi ty necelé dvě hodinky žilo náramně! Jako celek možná nepůsobí dojmem našlapaného hrudníku Pauly Patton, ale když jsem posbíral všechny maličkosti, dalo mi to na pořádnou náruč zábavy. Robin už sice pomaličku šlape vodu, jenže má kolem sebe spoustu spoluhráčů, kteří to vynahradí. Třeba taková Dianka kdyby mě pozvala na tenis, zavolal bych asi nejdřív Djokovičovi, jestli by mě nenaučil obranu...(15.11.2013)

DeNiro sa už niekoľkokrát vyjadril, že ho mafiánske filmy už nelákajú a možno aj preto lieta v prúseroch a vydarí sa mu 1 film z 10. Pravdepodobne si to užíva a na kvalite a úspešnosti filmu u divákov mu až tak nezáleží. Mafiánovi majú dobrý základ, na ktorom sa dalo stavať, ale tá komediálna rovina príbehu skôr na atraktivite uberá. Najviac potešili scény z mafiánskej minulosti, kde si DeNiro zahral to, čo mu išlo vždy najlepšie. Scéna z kina, kde práve dávajú Scorseseho Mafiánov j skvelá, aspoň z pohľadu fanúšikov filmu. Zbytok filmu sa nesie v duchu bezradnosti, kde DeNirova pekná dcérečka napoke chlapom zadok a vystrieľa polovicu mafiánskych tlustoprdov. Na pozretie fajn, ale naplno to nefunguje ani ako mafiánsky film ani ako komédia. Zo všetkého trochu a dokopy nič. 60%.(20.2.2016)

Velmi mafiánské.. :-)(19.4.2014)

• anais

Robert De Niro je chudák a Besson zešílel. Co to bylo?!(8.12.2013)