Jedna z těch lepších bessonovských oddechovek, tentokrát i Bessonem režírovaná. De Niro dívající se v kině na MAFIÁNY byl super fór.(27.6.2014)

Začátek rychle uvede do děje, střední pasáž je místy až nudná, vyplněná typycky bessonovsky vykalkulovanými scénami, tak aby vždy ve správný čas mohlo dojít k nějaké náhodě. Zachraňuje to efektní závěr a sexy Diana v šatech a s pistolí. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba *** | humor * | akce ** | napětí *| pustil bych si znova ***(22.12.2013)

Perfektní vykreslení Mafiánské rodiny, přesně takhle to funguje i doopravdy. De Niro vynikající, jeho dcera k nakousnutí a syn byl slušné číslo. Nasmál jsem se, bavil jsem se, jsem nadšen. Překvápko! 75%(11.7.2014)

Taková normální, americká, mafiánovic rodinka na výletě resp. útěku, v zemi žabožroutů. Otec prchlivý spisovatel samouk, píšící o vylodění v Normandii, pardon květnaté memoáry, manželka příkladná věřící hospodyňka, co už pěknou řádku let nebyla u zpovědi, křehká dceruška se zlomeným srdcem, co dávala zřejmě dobrý pozor na tenisových lekcích Johna McEnroa a učenlivý synáček, co by obral o poslední bony (i klid) Romana Skamene. Kurevsky dobré a originální? Nikoliv. Za to kurevsky nad věcí a svěží. Jednoduše oddechovka, co se nebere dvakrát vážně, s pěknou řádkou pomrkávajících (žánrových) odkazů, navíc trefně obsazená. To nejen v případě, pověstnou chemií přetékajícího, manželského dua R. De Niro- M. Pfeiffer, ale i povedených ratolestí D. Agron resp. J. D´Leo dokazujících, že jablko nepadá daleko od stromu. Bavících 75% a nezapomeňte. Před spaním si vždy opláchněte obličej, vyčistěte zuby, dojděte na záchod (ne nutně v tomhle pořadí) a ....zakopejte mrtvolu aneb to, co smrdí ve vašem autě, nemusí být vždy nutně měsíc nevykoupanej pes. Zajímavé komentáře (pro mě): Pepinec, NinadeL(9.12.2013)

Ale je, alberte. MAFIÁNOVI relativizují žánr, jen je škoda, že v tomhle ohledu Besson nepřitvrdil. Přesto se nejedná o nanicovatou žánrovou subverzi, ale o neotřelou moralitku šplíchnutou do ksichtu všem těm, již vnucují a nechávají si vnucovat falešnou romantiku mafiánských příběhů. Po svém a výstižně to vyjádřil Segrestor: ...co si budeme povídat, vy budete fandit zasrané mafiánské kryse, která akorát nabonzovala svou "rodinu" v Brooklinu či kde.(12.2.2015)

• - Giovanni Manzoni sleduje americký film Mafiáni (1990), v ktorom hlavnú úlohu stvárnil samotný predstaviteľ Robert De Niro. (XsApollo)

• - Luc Besson původně neměl snímek režírovat, ale nechtěl si nechat ujít příležitost točit s Robertem De Nirem. (Beer Ceps)

• - Maggie Manzoni (Michelle Pfeiffer) sleduje v televízii seriál Dallas (od r. 1978). (Laslo)