Hm, chvíli mi trvalo rozmyslet se mezi třema a čtyřma, ale nakonec se přece jen přikláním ke čtverce pro Bessona.Jedná se o áčkově obsazenou (černou) gansta komedii s až stupidně jednoduchým příběhem. De Niro je mafiánskej boss, kterej je čerstvě uklizenej americkou ochranou svědků do Francie, aby si zde žil nový, spořádaný život. Vše se točí okolo lásky Frantíků k Amíkům a kontrování bývalých amerických mafošů, kteří se samozřejmě s nikým moc neserou. Další částí příběhu je potom i stopování famílije nájemnými vrahy , kteří jim mají samozřejmě ustřelit prdel, takže se dá počítat i s nějakou tou akcí. Ostatně to by ani nebyl Besson. Ten film není rozhodně žádný zázrak, ale když nebudete mít přehnaná očekávání, tak se u něj bez problémů pobavit dá. 70%(30.12.2013)

Besson je späť. Jeden z najzábavnejších filmov sezóny. S chuťou a svižne napísaný, zrežírovaný i zahratý. Navyše skrz-naskrz amorálny a rozkošne násilnícky. Pridať tak 15 minút na doladenie dynamiky vo vzťahoch vnútri rodiny a u mňa možno aj plná pálka. Scéna vo filmovom klube samozrejme vládne.(9.12.2013)

• anais

Robert De Niro je chudák a Besson zešílel. Co to bylo?!(8.12.2013)

• - Natáčelo se v Paříži, New Yorku a Normandii. (M.B)

• - Luc Besson původně neměl snímek režírovat, ale nechtěl si nechat ujít příležitost točit s Robertem De Nirem. (Beer Ceps)

• - Keď Michelle Pfeiffer (Maggie Blake) dostala scenár na prečítanie, povedala agentovi, že v prípade, ak tam nemá žiadne spoločné scény s Robertom De Nirom (Fred Blake), tak ho ani nebude čítať. (misterz)