Fantomas kontra Scotland Yard

Fantomas contro Scotland Yard

Fantomas kontra Scotland Yard

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Fantasy

Francie / Itálie, 1966, 104 min

Změna prostředí Fantomasovi a spol. prospěla a snímek neslevil ani o píď! Scéna s oběšencem je nezapomenutelná! To si vypůjčím, Legas ;-) ale komu se Fantomas nelíbí, není můj kamarád!!! Nevidím důvod, co by se na téhle francouzské taškařici nemělo blýskat...(19.4.2003)

Vy jste Waltr? :) :) Asi nejdrsnější Fantomas, kde je odstraněno hodně jedinců. Nové prostředí Skotska a strašidelného sídla nabízí další vtipné situace s komisařem Juvem a jeho společníkem, kteří se prostě dokonale vyznají. Ty Fantomasovy akcičky mi už přišly trošku zamotané, ale tak beru to s rezervou, protože se prostě o víkendovém odpoledni dobře pobavím a francouzské komedie tohoto typu jsou prostě základ. ) Tělesně zdatný novinář Fandor, který z koně skočí na vzlétající letadlo a zpacifikuje pilota, aby zachránil snoubenku, která se zas nechtěně dostala do průšvihu - je prostě samozřejmostí. :)(2.9.2014)

For ME 85%(2.8.2007)

Trojku řadím na stejnou linii jako první díl. Nemám absolutně co vytknout, skvělí herci, pěkné prostředí, zajímavá zápletka, zkrátka vše co si divák může u dobré komedie přát.....(12.9.2007)

Opět další povedený Fantomas, kde se zase sešli výborný Marais a vynikající Funes, kteří se opět snaží dopadnout Fantomase, který se jim skrývá pod maskou jiných lidí. Určitě se už budu opakovat, jestli zase budu pět chválu na Funese, takže to takhle utnu :-).(21.2.2005)

• - Všimněte si, že když komisař Juve vyfotí oběšence, tak položí fotoaparát na noční stolek. Když se do pokoje vrátí, leží fotoaparát na posteli. (.killer.)

• - Mylène Demongeot měla v plánu natočit čtvrtý díl Fantomas à Moscou, v překladu Fantomas v Moskvě. Bohužel ale kvůli osobním sporům Jeana Maraise a Louise de Funèse a snad i kvůli jejich vysokým finančním nárokům z natáčení nakonec sešlo. Ve čtvrtém pokračování se mělo zjistit, že Fantomas je otcem novináře Fándora. (noizcore)

• - Spoiler: Fantomasov človek, ktorého Fandor a Helena zneškodnia v lietadle a neskôr držia v chate, bol zastrelený v predošlom diele, keď ho jeho kolega nedopatrením zastrelil cigarou od komisára Juvea. (Hudino)