Fantomas kontra Scotland Yard

Fantomas contro Scotland Yard

Fantomas kontra Scotland Yard

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Fantasy

Francie / Itálie, 1966, 104 min

Fantomas se rozhodl vybírat daň z práva na život , ještě že ne daň z práva na smích , to bych se já asi nedopaltil. Neodpustím si menší dovětek, kdyby ve Fantomasovi nehrál Funes, Marais by to nespasil .A celá serie by neměla ani poloviční hodnotu.Kdo ví zda by vůbec byla triologie.(8.6.2006)

Je velmi překvapivé, že i třetí díl si udržel standard předchozích dvou částí. Opět spousta bravůrních scének, většina v režii znamenitého komika, který je pro publikum nesmrtelný - Louis De Funés. Původně se sice měl natáčet i čtvrtý díl, ale kvůli mnoha okolnostem z toho sešlo. Nakonec je to pravděpodobně dobře, jelikož vidět Fantomase jak zoufale vaří z vody by bylo asi dost nechutné. Tohle je dokonalá trilogie.(2.8.2005)

Mistr Louis De Funes v jedné ze svých skvělých komediích.(26.11.2004)

Takový neškodný přiteplený francouzský James Bond pro děti. A přitomnost Funese, resp. jeho taškařic, to jen potvrzuje. Takový komentář přikládám i k ostatním těmto Fantomasům.(27.6.2012)

Fantomas a fantomové jsou nejlepším dílem triologie. Louis de Funes se konečně stal hlavní postavou filmu o Fantomasovi a je to znát. A kde je Funes, tam je rázná komedie.(29.5.2011)