Fantomas se zlobí

Fantômas se déchaîne

Fantomas sa hnevá

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Fantasy

Francie / Itálie, 1965, 94 min

Workoholický komisař Juve obklíčí ďábelského Fantomase svým brilantním zátahem, ale kam se hrabou jeho "bondovské" vynálezy - třetí ruka, nadzvedávající se pirátská páska či střílející dřevěná noha na fantomasovu létající legendu Citroën DS?(23.12.2008)

Druhá část trilogie o Fantomasovi se rozjíždí pomalu a tak se v mysli začnou šířit obavy - jen aby to nedopadlo jako Četník v New Yorku. Narychlo zplácnuté vaření z vody. To co jsem však teď napsal, na to zapomeňte, není tomu tak. Znovu se rozeběhne kolotoč situací s vysokou zábavností. Po vlekých tahanicích dostává definitivně Louis De Funés větší prostor, k nelibosti Jeana Maraise a nad sérií se začínají vztahovat mračna.(2.8.2005)

Fantomas je můj oblíbenec, tenhle druhý díl neztrácí na kvalitě!(1.6.2008)

Komisař Juve je stále ve formě a pronásleduje Fantomase, tentokrát v Itálii. Nejvýraznější scény představuje karneval, na němž se nešetřilo kostýmy všech statistů v pozadí. Úplně k němu sedne typická hudba od Michela Magne... A Mylene Demongeot měla skutečně pohádkový kostým...! Není to vůbec špatné, ačkoli to nejlepší teprve přijde až se komisař Juve střetne se Scotland Yardem! Mimochodem: ve své první malé roli (Michou) se tu objevil Olivier de Funes.(15.10.2003)

Celou trilogii o Fantomasovi považuji za velice vyrovnanou. Ve druhém díle opět nezklame komisař Juvea. Jeho ztřeštěné nápady mnohdy předčí i technické rafinovanosti Fantomase.(24.7.2008)

• Jean Marais