Fantomas se zlobí

Fantômas se déchaîne

Fantomas sa hnevá

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Fantasy

Francie / Itálie, 1965, 94 min

Louis de Funes ve své druhé nejznámější roli. Všechny tři díly o Fantomasovi nepostrádají napětí a osobitý humor. Opět se jedná o jednu z nejlepších komedií, která dokáže místy skvěle pobavit, nicméně za svým předchozím dílem trochu zaostává. 80%(28.12.2007)

Společenské narážky skryté pod fraškou už sice nejsou tak moc patrné, o to víc nastupuje komika, která nezestárla, i kdyby se to někomu mohlo zdát. Někdy to totiž není tak zřejmé, ale člověk pozorný hledá a najde... Lituji dnešní generace a jejího smyslu pro humor. My si necháme tenhle. Uvidíme, který z nich přežije déle. Navíc v době, kdy jsme ho vyznávali my, byl už více než dvacet let starý a stále nám měl co říct.(5.8.2002)

V podstatě to samé jako předchozí film. Toto pokračování je naprosto stejné. Možná je film kratší o něco. Takže opět nadprůměr a celkem solidní zábava. 70% = ****(9.1.2013)

Vše co zdobilo první díl je završeno létajícím Citroënem DS.(3.12.2008)

Oproti prvnímu dílu víc nudy a víc vtipů. Funícímu to s parukou docela sekne co? :-D Fantomas sice pořád řeší, jak ovládnout svět, nicméně i na něj doléhá krize středního věku a on by rád novou ženskou. Někdy si říkám, že být Fantomasem, chtít opanovat svět a žít proto jako starý mládenec, mohl bych z fleku vystupovat v show Na (permanentního) stojáka.(14.1.2013)

• Jean Marais