Fantomas se zlobí

Fantomas sa hnevá

Dobrodružný / Komedie / Krimi / Fantasy

Francie / Itálie, 1965, 94 min

• Vančura

Hodně úmorná podívaná, která je ještě přiblblejší než jednička. Fantomas se zde nejenom zlobí, ale především topí v ohraných klišé - vážně už umírám nudou ze všech těch filmových pošuků s ambicemi ovládnout svět. Děj to skoro žádný nemá, jen se zde pořád někdo za někoho převléká, a samotný Fantomas se chová jak naprostý idiot. Film výrazně připomíná první bondovky - snad je to záměrná parodie, ale u mě to bohužel nezafungovalo a zoufale jsem se u této letité komedie nudil. Popravdě ani už moc netuším, proč na něco takového ještě dnes koukat - na rozdíl třeba od komedií Billyho Wildera, které považuji za nadčasovou nestárnoucí zábavu, mi celá fantomasovská série přijde v našich podmínkách jako přeceňovaná a prostoduchá fimařina, která je hodně zaseklá v době svého vzniku, a jejíž popularita je hodně odvislá od českého dabingu, který však mně osobně přijde trapný. Jedna hvězda za hudbu a druhá za Mylène Demongeot, která zde zásadně nenosí podprsenku, což kvituji s plným povděkem.(9.7.2013)

Komisař Juve je stále ve formě a pronásleduje Fantomase, tentokrát v Itálii. Nejvýraznější scény představuje karneval, na němž se nešetřilo kostýmy všech statistů v pozadí. Úplně k němu sedne typická hudba od Michela Magne... A Mylene Demongeot měla skutečně pohádkový kostým...! Není to vůbec špatné, ačkoli to nejlepší teprve přijde až se komisař Juve střetne se Scotland Yardem! Mimochodem: ve své první malé roli (Michou) se tu objevil Olivier de Funes.(15.10.2003)

Nejkomediálnější z celé série. Komisař Juve dal naplno průchod svým chytacím metodám. Celému filmu vévodí povedená zápletka ve vlaku. Zatímco první díl se odehrávál ve Francii, tentokrát se naši hrdinové vypravili do Říma.(5.11.2012)

Tenhle Fantomas mi přišel nejvíc dobrodružnej a akční. Zajímavý je, že svým stylem a zpracováním mi tak trochu připomíná Bondovku a taky si to tu Funés svými výstupy začíná nekompromisně krást pro sebe. Nicméně některými těmi nápady a vynálezy je to opravdu nadčasový dílko a je zajímavý, že některý z nich se objevili později ve filmech agenta 007 (střílející cigáro, létající auto, padouch sídlící v sopce) pouhá náhoda? 85%(10.1.2015)

Pokračování Fantomase, která neurazí a mě bohužel ani nenadchla. Louis de Funés a Jean Marais jsou samozřejmě skvělý to musím uznat.(21.5.2007)

• - Juve (Louis de Funès) padá z letadla a mává rukama, v nichž nic nemá, avšak v dalším záběru má v ruce telepatický přístroj, který následně pouští. (Armin82)

• - Při sjezdu ze sopky pronásledují Louis de Funès a Jean Marais Fantomase. Všimněte si, že Marais sedí v jeepu vlevo a Funès vpravo. V jednom záběru při průjezdu lesem si ale místa prohodí. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Sekvencia s padákom na konci filmu bola prvá svojho druhu natočená vo veľkom formáte. (Raccoon.city)