poster

Pošetilost mocných

 • Francie

  La folie des grandeurs

 • slovenský

  Rozmary mocných

 • anglický

  Delusions of Grandeur

Komedie / Historický

Francie / Španělsko / Itálie / Západní Německo, 1971, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ivishka
  ****

  Perfektní humor Louise de Funèse. Obzvláště mě baví všechny ty jeho nepovedené akce, kterými vždycky pozmění děj tak, aby to diváka pobavilo. Nejvtipnějšími scénkami shledávám především když se Louis převlékl do zeleného munduru a šel do průvodu, kde jeho přičiněním odmaskoval hned několik zrádců a nebo scéna kde nesmyslně kviká a ukazuje gesty a hledá místo kudy by utekl :-D. Moc se mi líbí jeho herectví - tak osobité snad nemá nikdo. Všechny jeho filmy sleduji výhradně v češtině (i když uznávám originální znění) přestože dabing mnohdy nesedí, jelikož hlas Františka Filipovského je nezaměnitelný.(9.9.2012)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,300,000║ Opäť ďalšia bláznivá vec s Funesom, ktorá je miestami dosť rozháraná ale za to niektoré frky to vynahradia. /60%/(31.3.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Chudí mají mít svou bídu a král své zlato." A to se cestou k němu ještě musí zdanit u dona Sallusta, to dá rozum. Ministři financí jsou zkrátka všichni stejní a proto volte mě. Já bych byl úplně jiný. Já bych si odklonil jen jedno procento státního rozpočtu na nutné výdaje. Možná by to později narostlo, ale pořád bych byl nejlevnější ministr financí od dob falešného Sametu. Ale zpět k donu Sallustovi, protože ten je fantasticky intrikánský, lakomý, vtipný a jakoby vypadl z oka jednomu malému vzteklému francouzskému herci, který mě baví snad ve všech svých filmech.(17.8.2016)

 • Legas
  *****

  Můj nejoblíbenější film s Funesem. Hlavně úvodní scény "Funes - výběrčí" jsou naprosto perfektní. Je vidět, že kdyby Disney natočil hraný celovečerák Kačerů z Kačerova, tak by si Funes mohl střihnout roli strýčka Skrblíka.(23.5.2003)

 • MiiRA
  *****

  Jednoznačně jedna z nejlepších komedií s Funesem !!!!(25.4.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace