Pošetilost mocných

Rozmary mocných

Delusions of Grandeur

Komedie / Historický

Francie / Španělsko / Itálie / Západní Německo, 1971, 103 min

Jedna z nejlepších komedií s Funésem. Funés jako záporná postava se svými vrtochy, je naprosto dokonalá. Scéna kdy ráno poslouchá budíček, což představuje cinkání peněz, nemá zkrátka chybu.(18.8.2008)

Čas běží, filmy stárnou a vtipnost gagů se pomalu, ale jistě vytrácí. To je zcela jistě případ tohoto filmu. V době vzniku se určitě lidé královksy bavili, ale dnes už to na žádné záchvaty smíchu nebude. Přesto film nenudí, a na konci jsem se málem zasmál.(11.8.2005)

Viděno 4x cca - 70%(15.4.2009)

Dosť precenená "Funesovka" povedal by som, ale otázne je nakoľko je hodnotenie ovplyvnené dobou, kedy užívatelia film videli. Nemal som to šťastie vidieť film v detských časoch za "komančov" , ale keby som mal, tak verím , že na neho mám krajšie spomienky. Z dnešného pohľadu mi až tak vtipný nepripadal. Funesa mám rád, pár dobrých momentov tu je, ale film ako celok ma o super kvalitách nepresvedčil. Ak ma niečo naozaj zaujalo, tak rozhodne výborná až westernová melódia k filmu. Inak priemer s výborným Funesom navrch. 60%.(21.12.2014)

Můj nejoblíbenější film s Funesem. Hlavně úvodní scény "Funes - výběrčí" jsou naprosto perfektní. Je vidět, že kdyby Disney natočil hraný celovečerák Kačerů z Kačerova, tak by si Funes mohl střihnout roli strýčka Skrblíka.(23.5.2003)