Pošetilost mocných

Rozmary mocných

Delusions of Grandeur

Komedie / Historický

Francie / Španělsko / Itálie / Západní Německo, 1971, 103 min

Film som videl už nespočetne veľa krát, no napriek tomu sa k nemu vždy rád vraciam a stále sa pri jeho sledovaní z chuti zasmejem. Pre mňa najlepší Funesov film so skvelou hudbou Michela Polnareffa.(9.4.2006)

• Tommassi3

"Von teda utek ?? Já jsem z toho cvok !! Tak ho dáme k tý bábě !!" ;)(24.7.2015)

A nyní, milý Blazi, mi lichoť... Některé filmové okamžiky jsou absolutně nezapomenutelné...patří mezi ně momenty, kdy Louis De Funès božským hlasem Františka Filipovského mluví německy na královnu, která je podle slov perfektního nočního tanečníka a zpěváka, Sallustova pucfleka (tedy lokaje) Yvese Montanda, Bavoračka, jejíž nemecké srdce touží po lásce a trrrpí slabostí prrro papoušky... nebo předčítání dopisu pro krále...(vy, co jste to viděli, si určitě pamatujete jak začíná a vám, kdo jste Pošetilost Mocných ještě neviděli, ten zážitek nebudu kazit:))...jsou toho tady mraky...naprosto excelentní výkon krále francouzského humoru, v komedii nad jiné hodné označení královská. Milostivý pán zkrátka je ten největší ze španělských grandů. 90%(3.9.2004)

Můj nejoblíbenější film s Funesem. Hlavně úvodní scény "Funes - výběrčí" jsou naprosto perfektní. Je vidět, že kdyby Disney natočil hraný celovečerák Kačerů z Kačerova, tak by si Funes mohl střihnout roli strýčka Skrblíka.(23.5.2003)

Musil hrát sebe......jinak to přeci není možné...krása.. Ruy Blass trochu dost odlehčeně! :-))(1.8.2007)