Zápisky mladého doktora

• Česko Zápisky mladého lékaře (více)
TV spot

Série(2) / Epizody(8)

Své minulosti neuniknete. Někdy to platí i o budoucnosti. Jon Hamm a Daniel Radcliffe hrají v seriálu inspirovaném dílem ruského spisovatele Michaila Bulgakova. První řada se zaměřuje na doktora Vladimira Bomgarda ve středním věku, který rozjímá o době, kdy jako mladý doktor pracoval v místní nemocnici na malé ruské vesnici Murjevu v době Ruské revoluce. V druhé řadě tohoto komediálního dramatu se píše rok 1918 a Rusko prochází občanskou válkou. Mladý doktor se potýká s nezvladatelnou závislostí na morfinu. Pod kritickým pohledem svého staršího já se mladý doktor pokouší vyrovnat se životem v nemocnici a s úsilím svého zdravotnického personálu, s občanskou válkou a s rozptýlením, které pro něj představuje překrásná mladá aristokratka Nataša. Díky vynikajícím hereckým výkonům všech zúčastněných nabízí tento seriál jedinečné a realistické ztvárnění Bulgakova díla. (Viasat)

TV spot

evilmind

Britske zpracovani povidek Michajla Bulgakova, ktere ma jedinou chybu - episody jsou snad az prilis kratke. Velice zabavne, a pritom nadmiru naturalisticke, treba amputace z druhe episody by se klidne ztratila v nejakem horrorovem gorefestu. Hamm je v hlavni roli skvely jako vzdy, ostatne dost se to blizi jeho roli z Mad Man, a Ratcliffe definitivne prokazuje, ze opravdu umi hrat, a neni jen brejlatej kluk s hulkou... ()

Malarkey

Až nečekaně dobrá sranda se vyloupla na HBO Go, když jsem bádal nad tím, co bych si za seriál mohl pustit tentokrát. Blikalo na mě, že se jedná o poslední šanci, navíc o osm dílů po dvaceti minutách. Neváhal jsem. I Daniel Radcliffe čerstvě po Harrym a klasický Američan Jon Hamm byli pro mě jasnou nabídkou, která se v případě takového námětu neodmítá. Kdybych ale za ty léta už nevěděl, že Daniel se od Harryho role dokáže tak krásně oprostit, asi bych byl víc v šoku. Povedla se mu ta role mladého doktora dokonale. Stejně tak, jako se skvěl Jon Hamm, který se oprostil od těch jeho klasických amerických blockbusterových rolí a skočil si do Anglie na kurz brutálně černého humoru. Chvílemi jsem cítil odkaz na Černou zmiji, jen o dost brutálnější a jedovatější zmiji. ()

novoten

Ukřičené opakování několika vtipů s předvídatelným dějem a nepochopitelnou kombinací černého humoru a grafického znázornění právě takových lékařských nezdarů, které jsem nikdy graficky znázorněné vidět nepotřeboval. Obsadit jako starší verzi hlavního hrdiny Jona Hamma mi zpočátku přišlo nepochopitelné, ale postupem času se Radcliffe do své budoucnosti otiskl až neuvěřitelně. Škoda jen, že se tak muselo stát právě v téhle nesympatické sestavě ztracených duší. Na jeden dobrý vtip připadnou klidně dvě epizody mých nechápavě přimhouřených očí. ()

majkl44

Příběh o nadějném doktorovi, který je zklamán svou první prací natolik, že ho ovlivní ještě o mnoho let později, je velmi zdařilá tragikomedie. Jak už tu bylo zmíněno, britský humor zasazený do ruského, možná až kritického, realismu, který v tomto seriálu na venkově převládá i v revolučním roce 1917, je zdařilá kombinace i s výborným obsazením. Ale na 5 hvězd to ještě nebylo.. ()

togaf

Černý humor je tady opravdu černý. Míchání současnosti a vzpomínek funguje dobře, porady zkušenějšího JÁ a naprostá ignorace těchto rad tím současným byla originální. No pak už jen rázovité figurky ruského venkova. Těch pár dílů je opravdu nabitých a jediné, co mi vadilo byla výrazná nepodoba Hamma a Radcliffa, oba hráli dobře, ale Daniel je tak o dvacet centimetrů menší než jeho budoucí já. Celou dobu mě to iritovalo. Rusové snad rostou až do smrti nebo co? ()

• Nejedná se o povídky smyšlené, nýbrž autentické, které prožil jejich autor Michail Bulgakov po dokončení studia medicíny, kdy byl poslán do zapadlé nemocnice v letech 1916-1917. (Veronixxx)
  • Danie Radcliffe byl jako čtenář děl Michaila Bulgakova nadšený, že se mohl stát součástí tohoto seriálu. (Veronixxx)