Četník ze Saint Tropez

• slovenský

Žandár zo Saint Tropez

Komedie / Krimi

Francie / Itálie, 1964, 95 min

Sem, sem se mi dívejte! Na tohle se dá dívat každý rok. Trochu krimi, předělané do zábavnější formy. Louis de Funés s Filipovským je vražedná kombinace.(2.1.2012)

Od doby, co mě jedno letní putování zavedlo až do slunného Saint Tropez, mám na celou sérii poněkud upravený náhled. Atmosféra města je sice jiná, než jak jsem ji coby dětský divák vnímal z televize, ale duch četníků lze cítit zcela jasně. Díky za ten smích, Ludvo!(8.1.2012)

Vtipné, vkusné, de Funés v životní roli.(1.6.2008)

Sentimentální četník je četník, který mě znepokojuje. Jeden z mála de Funésových filmů, na který se vždycky rád podívám. Ostatní díly obávám se zkoušku času tak dobře neustály.(15.4.2008)

Uletená francúzska komédia, ktorej dokonalosť nevynáša ani tak sarkastický humor, ako vychytené herecké kreácie Luise de Funesa. Tento film má jediný účel - pobaviť divákov tak, aby zabudli, kde je juh a kde sever. A to sa mu podarilo ukážkovo.(22.6.2010)

• - Film ve Francii navštívilo téměř 8 miliónů diváků, což je z hlediska návštěvnosti po Velkém flámu a Smolaři třetí nejúspěšnější snímek. (hippyman)

• - Auto miliardáře Fergusona (Giuseppe Porelli) je Ford Mustang, auto matky představené Citroën 2CV, auto Nicolin přátel Buick Roadmaster Convertible z roku 1947 a auto, ve kterém přijede k pláži rotmistr Gerber (Michel Galabru), Jeep Hotchkiss M-201. Traktor, ve kterém jezdil Cruchot (Louis de Funès), je Renault D22. (otliksamuel)

• - V 37. minutě filmu je v odrazu na dveřích auta vidět filmový štáb. (otliksamuel)