Četník ze Saint Tropez

• slovenský

Žandár zo Saint Tropez

Komedie / Krimi

Francie / Itálie, 1964, 95 min

První díl ze sérii "četníků" byl jednoznačně nejlepší. Měl jsem to zafixováno jako neskutečnou srandu a teď, když už mi je dávno -náct pryč, tak to tak nevidím. Ale zábava dobrá.(11.8.2009)

Tak záčatek slavného četníka ze St. Tropez je současně začátkem neuvěřitelné humorných griomas ,dialogů a scén. Dámy a pánové četník Cruchot přijel zatočit se zločinem na francouzskou riviéru . Nám tím zatočí pěkně bránicí.(8.6.2006)

Četnická série s Funésem je nestárnoucí ! Samozřejmě jedině! s dabingem Františka Filipovského :-)(30.8.2011)

Douliou, douliou, St.Tropez… (Le Genda)rme series a v ní de Funesovo alter ego Ludovic Cruchot. Nezapomenutelný četník vyžadující přímý pohled do očí, za každých okolností servilní k velícímu a šikanizující pedant směrem k podřízeným („Ty ponožky vám nejdou, Fougassi..“). Standing Ovation pro Františka Filipovského jakožto připomínka pro zaryté odpůrce dabingu, že se na svět nelze dívat jenom černobíle..(4.10.2010)

To nejlepší sice teprve mělo přijít, ale i tak je "první četník" nezapomenutelná komedie, která objevila a dala vyniknout malého, podsaditého, připlešatilého človíčka jménem Louis De Funés. Ve svých padesáti letech zazářil v roli nervního četníka Cruchota a stal se legendou. Většina jeho komedií si nachází své diváky stále, stejně tak baví pořád své věrné fanoušky. Fakt, že k zážitku přispěl také okouzlující dabing Františka Filipovského, myslím že není ani potřeba zmiňovat. 85%.(19.2.2005)

• - Film ve Francii navštívilo téměř 8 miliónů diváků, což je z hlediska návštěvnosti po Velkém flámu a Smolaři třetí nejúspěšnější snímek. (hippyman)

• - V 37. minutě filmu je scéna, kdy Nicole (Geneviève Grad) a její přátelé jedou za vozem Citroën 2CV. V prvních záběrech končí SPZ auta číslem 06, ale když auto zastaví, končí značka číslem 83. (otliksamuel)

• - Četnická stanice, kde se natáčelo, se v šedesátých letech stala turisty nejvíce fotografovaným objektem v letovisku Saint Tropez. Za tuto popularitu vděčí slavné filmové sérii. (WolfR)