Četník ze Saint Tropez

• slovenský

Žandár zo Saint Tropez

Komedie / Krimi

Francie / Itálie, 1964, 95 min

V roku 1964 natočil francúzsky režisér Jean Girault snímok "Žandár zo Saint Tropez". Položil tak základ komediálnej filmovej ságy o malom policajnom zbore z malebného prímorského juhofrancúzskeho mestečka. Spolu so svojim kamarátom, hercom Louisom de Funésom, ktorého obsadil do hlavnej úlohy, vytvorili kultovú postavičku cholerického strážmajstra Cruchota. V priebehu nasledujúcich rokov natočili ďalších päť divácky úspešných pokračovaní tejto žandárskej série. Bol napísaný scenár i ku siedmemu dielu, ale bohužiaľ jak režisér Jean Girault, tak i Louis De Funes skonali skôr ako došlo ku jeho realizácii. ***(30.9.2015)

Prvni a s prehledem nejlepsi cetnici se skvelym Louisem.(23.5.2002)

Naprosto dokonalá komedie, kterou mohu vidět několikrát za rok. Nezaměnitelný humor L. de Funese s hlasem nenapodobitelného Františka Filipovského, úžasné dialogy a perfektní zápletka, to je to, co je této komedii vlastní! Pamatuji si desítky hlášek, které sem snad ani nebudu vypisovat. Přece jen mi to ale nedá: Vy jste s tou novou frčkou nějak chytil slinu! A pošilháváte po mých! Ale zatím tady velím já!..Uklidněte se! Uklidněte se!..Pojďte, představím Vás... :)(4.12.2006)

První film s Cruchotem & Co. je skvělý v létě, v zimě, ale vlastně i na jaře a na podzim! Je to film, který mohu vidět stále znovu a znovu. Osazenstvo četnické stanice v St-Tropez - Michel Galabru, Louis de Funes, Jean Lefebvre... je dokonalé (alespoň pro mě). K tomu optimistická hudba Raymonda Lefebvra. Je jen trochu divné, že sotva si zvykneme na jména Gerberových (Cecilie a Jerome) tak v dalších částech se jmenují jinak (Antoine a Simone).(8.10.2003)

Četníci jsou naprostá klasika. Tenhle díl mám asi nejradši, je to přesně ten případ, kdy něco znáte už téměř nazpamět, ale stejně vás to pořád baví.(18.1.2006)