Četník ze Saint Tropez

• slovenský

Žandár zo Saint Tropez

Komedie / Krimi

Francie / Itálie, 1964, 95 min

Četníci jsou naprostá klasika. Tenhle díl mám asi nejradši, je to přesně ten případ, kdy něco znáte už téměř nazpamět, ale stejně vás to pořád baví.(18.1.2006)

Nejživější, energií nejnabytější a nejnebezpečnější Louis De Funès, jakého znám. Prvních, řekněme pět, zhlédnutí nám nezbývá, než se popadat za břicha,a poté, když už známe všechny geniální scénky nazpaměť, musíme stále více obdivovat skutečně smrtící výkon, jakého se tady menší, podsaditý, četníček s vysokým čelem dopustil. Jako by toho nebylo málo, je osazenstvo místní četnické stanice složeno naprosto nepřekonatelně, kdy Funèmu zdatně sekundují Michel Galabru a Jean Lefebvre, kteří všichni dohromady umí zatočit se všemi neplechy páchajícími neřády, nudisty a ostatními zločinci tak, jak si zasluhují. Snad jen ta představa "plážového" života francouzské nové mládeže časem trochu vyčpěla.(25.12.2004)

I když DeFunese nemusím, tak tuhle komedii mu brát nemůžu. Rozhodně se na ní dobře kouká a je to nepochybně nejlepší díl ze série, kterou sice celkově nijak neobdivuju, ale rozhodně jí uznávám jako klasiku žánru. Čtyři hvězdy jsou přiměřeně hodně...(11.12.2009)

Filmová legenda nejen francouzské komedie. Několikrát uváděný film na televizních obrazovkách. Takže předpokládám že zná Četníka každý. První díl je samozřejmě nejlepší. Přibývajícími reprízami si dokážu vychutnávat i malé postavičky, např. toho troubu co spí na vinici a jeho větu "Tak koukám že teďka fasujete parádní služební vozy". V Saint Tropez je opravdu moc hezky. Sám jsem tam byl a viděl proslulou četnickou stanici.(18.5.2007)

Pro mě je Lous De Funes mistr vtipu a komedie. Nemůžu si pomoci, ale skroo každá jeho komedie je jasných 5*.(26.11.2004)