Četník ze Saint Tropez

• slovenský

Žandár zo Saint Tropez

Komedie / Krimi

Francie / Itálie, 1964, 95 min

První a nejlepší četník. Louis de Funes (sním nezapomenutelný dabing Františka FIlipovské) ve své patrně nejslavnější roli chaotického a stále řvoucího četníka. Zdárně mu sekundují Michel Galabrua a Jean Lefebvre.(26.11.2007)

Četnická série s Funésem je nestárnoucí ! Samozřejmě jedině! s dabingem Františka Filipovského :-)(30.8.2011)

Prvního Četníka jsem viděl asi nejvíckrát, ale po několikaleté pauze se můj náhled na tuto klasiku přeci jen trochu změnil. Už se nesměju chaplinovským gagům, ale spíše konverzačnímu humoru. Ten je zastoupen především v lepší první polovině filmu, která doslova hýří skvělými nápady. Příjezd do Saint-Tropez je moje vůbec nejoblíbenější část. Ke konci filmu je už humoru pramálo. Jde zde především o dořešení "případu" a ta malá hrstka vtipných situací se skládá převážně z lacinějších gagů.(7.7.2003)

Nejživější, energií nejnabytější a nejnebezpečnější Louis De Funès, jakého znám. Prvních, řekněme pět, zhlédnutí nám nezbývá, než se popadat za břicha,a poté, když už známe všechny geniální scénky nazpaměť, musíme stále více obdivovat skutečně smrtící výkon, jakého se tady menší, podsaditý, četníček s vysokým čelem dopustil. Jako by toho nebylo málo, je osazenstvo místní četnické stanice složeno naprosto nepřekonatelně, kdy Funèmu zdatně sekundují Michel Galabru a Jean Lefebvre, kteří všichni dohromady umí zatočit se všemi neplechy páchajícími neřády, nudisty a ostatními zločinci tak, jak si zasluhují. Snad jen ta představa "plážového" života francouzské nové mládeže časem trochu vyčpěla.(25.12.2004)

Vtipné, vkusné, de Funés v životní roli.(1.6.2008)

• - Písničku z filmu Douliou Douliou Saint-Tropez skutečně zpívá Geneviève Grad, představitelka Nicole. Ve stejném roce ji přezpívala québecká zpěvačka Jenny Rock a v roce 2011 ji předělal francouzsko-švýcarský DJ Quentin Mosimann. (Cucina_Rc)

• - Filmovanie prebiehalo v juhofrancúzskom mestečku Saint Tropez. Scény zo žandárskej stanice sa nakrúcali na Place Blanqui a zábery z nábrežia na Quai Jean Jaurès 7. Prístav, kde kotví jachta Olnico, ktorú má prenajatú američan (Giuseppe Porelle), sa nachádza v Saint Tropez a menuje Quai Suffren. Okrem iného sa natáčelo tiež v ateliéroch Riviera v Nice. (dyfur)

• - V úvodní scéně chytá Cruchot (Louis De Funès) pytláky. Sám Funès si mazaného pytláka, který měl problém se zákonem, zahrál ve filmu Nevídáno neslýcháno (1958). (Georgex)