Četník ze Saint Tropez

Le Gendarme de St. Tropez

Žandár zo Saint Tropez

Komedie / Krimi

Francie / Itálie, 1964, 95 min

Sem, sem se mi dívejte! Na tohle se dá dívat každý rok. Trochu krimi, předělané do zábavnější formy. Louis de Funés s Filipovským je vražedná kombinace.(2.1.2012)

Kdo by nemiloval trochu nerudného četníka Cruchota. Jedna z vynikajících komedií, která nestárne. Už od dětství jeden z mých milovaných filmů. Spolu s Pošetilostí mocných můj nejoblíbenější film s Luis de Funésem.(25.7.2011)

To nejlepší sice teprve mělo přijít, ale i tak je "první četník" nezapomenutelná komedie, která objevila a dala vyniknout malého, podsaditého, připlešatilého človíčka jménem Louis De Funés. Ve svých padesáti letech zazářil v roli nervního četníka Cruchota a stal se legendou. Většina jeho komedií si nachází své diváky stále, stejně tak baví pořád své věrné fanoušky. Fakt, že k zážitku přispěl také okouzlující dabing Františka Filipovského, myslím že není ani potřeba zmiňovat. 85%.(19.2.2005)

První a nejlepší četník. Louis de Funes (sním nezapomenutelný dabing Františka FIlipovské) ve své patrně nejslavnější roli chaotického a stále řvoucího četníka. Zdárně mu sekundují Michel Galabrua a Jean Lefebvre.(26.11.2007)

Od doby, co mě jedno letní putování zavedlo až do slunného Saint Tropez, mám na celou sérii poněkud upravený náhled. Atmosféra města je sice jiná, než jak jsem ji coby dětský divák vnímal z televize, ale duch četníků lze cítit zcela jasně. Díky za ten smích, Ludvo!(8.1.2012)

• - V 37. minutě filmu je v odrazu na dveřích auta vidět filmový štáb. (otliksamuel)

• - Filmovanie prebiehalo v juhofrancúzskom mestečku Saint Tropez. Scény zo žandárskej stanice sa nakrúcali na Place Blanqui a zábery z nábrežia na Quai Jean Jaurès 7. Prístav, kde kotví jachta Olnico, ktorú má prenajatú američan (Giuseppe Porelle), sa nachádza v Saint Tropez a menuje Quai Suffren. Okrem iného sa natáčelo tiež v ateliéroch Riviera v Nice. (dyfur)

• - V 37. minutě filmu je scéna, kdy Nicole (Geneviève Grad) a její přátelé jedou za vozem Citroën 2CV. V prvních záběrech končí SPZ auta číslem 06, ale když auto zastaví, končí značka číslem 83. (otliksamuel)