Četník ve výslužbě

• slovenský

Žandár vo výslužbe

Komedie

Francie / Itálie, 1970, 105 min

Žandári strácajú dych, ale stále sa na to dá pozerať s úsmevom. 60%.(17.1.2014)

Dá se s tím zabít čas. Tenhle humor hodně zestárnul. To co mně přišlo směšné až roztomilé sleduji dnes s "busterkeaten" ksichtem. Nic zde mě nerozesmálo, ale to je u mě napjosto nojmájní, Údo. Louis de Funes a parta neschopných četníků kolem něj je naivní a jak je možný, že se při své debilitě dostali až na četnickou stanici? Díval jsem se na to znova po velmi dlouhé době a opakované reprizování této sérii jen škodí. 50%(8.1.2012)

• lesumir

Opět, nechápu hodnocení, tohle je vrchol ubohosti.(14.7.2006)

No ne, to je ale Bomba!(17.2.2011)

Pro mě nejhorší Četník. Překombinovaný děj založený na ztrátě paměti jednoho z nich, divácky laciné odkazy k předchozím dílům. Zjevná inspirace moderními trendy pak vyústila v pro mě naprosto trapné scény v drogovém doupěti, stejně tak málo uvěřitelná je pozdější dějová linka s příšernými dětmi. Ano, vtipný je začátek se zoufale se nudícím Cruchotem, své kouzlo má i závěrečná destrukce atomové bomby za pomoci kleštiček na šneky. Jinak ale tenhle film nemusím. Bod navíc ale za hudbu. Hudba ve francouzských filmech je obecně velkým plusem.(9.11.2008)

• - Ve scéně, kdy jde Velitel Gerber (Michel Galabru) se svou ženou (Nicole Vervil) na návštěvu ke Cruchotovi (Louis de Funès), dostane Gerber zásah proudem, který Cruchot do brány pustil. Gerberova žena však poté, co manžela chytne, zásah nedostane. (CrownThomas)

• - Jean Lefebvre hrál v tomto díle četníka naposledy. V dalších dílech "četnické" série se už neobjevil, protože většina jeho komických scén byla nakonec z filmu vystřihána. (Enšpígl)

• - Když Cruchot (Louis de Funes) přelézá zeď kasáren a padá do sudu, tak nemá žádnou pokrývku hlavy. Když ale potom ze sudu vyleze, má na hlavě čepici s bambulí, a poté, když pak spadne ještě jednou do sudu, tak vyleze s policejní čepicí. (SallyZen)