Četník ve výslužbě

• slovenský

Žandár vo výslužbe

Komedie

Francie / Itálie, 1970, 105 min

Druhý nejzdařilejší díl ze všech (hned po tom prvním, samozřejmě). Louis de Funés převlečený za hipíka mě rozesmívá dodnes:-)(5.11.2003)

Četník ve výslužbě je víc nebezpečný než četník ve službě. Kdo nevěří ať k televizí běží.(11.8.2005)

Dá se s tím zabít čas. Tenhle humor hodně zestárnul. To co mně přišlo směšné až roztomilé sleduji dnes s "busterkeaten" ksichtem. Nic zde mě nerozesmálo, ale to je u mě napjosto nojmájní, Údo. Louis de Funes a parta neschopných četníků kolem něj je naivní a jak je možný, že se při své debilitě dostali až na četnickou stanici? Díval jsem se na to znova po velmi dlouhé době a opakované reprizování této sérii jen škodí. 50%(8.1.2012)

Vždy se směji.....(1.8.2007)

Četník ve výslužbě aneb dojezdy pro hvězdy. Pánové se snaží seč mohou, hlavně ti v zákulisí, ale z jedné vtipné scény (píšťalky) se jeden celý film, navíc s tak slavnými předchůdci, prostě neuvaří.(27.6.2012)

• - Francouzskému herci Jeanovi Lefebvreovi, představitel četníka Luciena Fougasse, vadilo, že francouzský komik Louis de Funés už měl hvězdné manýry a díl od dílu na sebe strhával stále větší pozornost. (Lynette)

• - Předtím, než je odpálena raketa, můžeme vidět, že má pěkných pár metrů na výšku a je třeba k ní vylézt po žebříku. Když se ale později Cruchot (Louis de Funès) s Gerberem (Michel Galabru) snaží hlavici odšroubovat, je raketa o hodně menší. (Mr.Hudson)

• - Herec Dominique Zardi hraje v tomto filmu pytláka. V předešlých dílech jsme ho mohli vidět jako italského četníka (Četník v New Yorku (1965)) a také jako četníka (francouzského) uchazejícího se o vyšší hodnost (Četník se žení (1968)). (otliksamuel)