Četník ve výslužbě

Žandár vo výslužbe

Komedie

Francie / Itálie, 1970, 105 min

• BoPo

Je to naťahovanie série, ktoré jej vyložene škodí.(28.3.2010)

Toto jsou asi jediné filmy kde mi "zastánci původního změní" (členové Original language movies klubu) dáme přednost českému dabinku, protože to co z Funèse udělal František Filipovský je něco zcela unikátního... - Viděno 2x cca - 60%(20.6.2011)

Další dávka skvělého francouzského humoru. Podobnou hračičku jako měl Cruchot na panství bych chtěl také mít. Strážníci dokazují, že stále nepatří do starého železa a že se dokáží vypořádat se vším, co jim osud přichystá.(5.1.2012)

Svým způsobem asi nejlepší díl. Genéviéve Gradová tu už vůbec nestraší a nezdržuje a navíc tu ještě máme původní a nejlepší sestavu. Dále sluha madame Cruchotové ("I am very sorry, sir."), opět Dominique Davray ("Co jste to říkal?") a Paul Préboist, jehož verzi Červené Karkulky mohu posluchat znovu a znovu. Větší prostor dostávají i ostatní četníci, kromě Cruchota a Gerbéra. U Jeana Lefébvra to ani tak nepřekvapí, dvojice Grosso-Modo má ovšem celkem dobré dialogy ("Proč zrovna my?" "Z protekce.") a modlitba Christiana Marina s Michelem Galabrum je taky povedeným komickým číslem. Tady možná měla celá série skončit...(16.4.2007)

Dlouhá stopáž 105 minut. Bylo zde dost hluchých míst či nudných scén. I těch vtipných kousků zde bylo podstatně méně než v předchozích dílech. Tvůrcům zjevně již došli nápady. Ale pořád se to drželo, tak an to podívání to šlo. Funés opět dokonalý. Ve výsledku vidím už jen průměr. 53% = ***(9.1.2013)