Četník a mimozemšťané

The Troops & Aliens

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1979, 92 min

• EdaS

Když mi bylo tak 10, tak to byla jedna z mých nejoblíbenějších komedií. To zklamání po letech bylo obrovské! Podprůměr, nic jiného. :o((1.8.2003)

• Legas

Kdysi moji nejoblíbenější Četníci, dnes nudná fraška. Čím novější díl, tím horší.(2.5.2003)

Tento díl z pestré palety humorných eskapád Četníků ze Saint-Tropez pro mě vždy bude patřit mezi ten nejvýraznější a asi i nejoriginálnější. Francouzští strážci zákona vs. Aliens From Outer Space:) Strážníci mají nyní co dělat s nemilými hosty z jiné galaxie. Urychleně musí vymyslet "Plán 9", jak nad návštěvníky z kosmu vyzrát, protože oni vládnou výbornými a nebezpečnými adaptačními vlastnostmi. Kromě množství legendárních scének (opět nesmí chybět temperamentní "Sestra řidička":) a hlášek má snímek rovněž famózní hudbu. Samotná melodie při přistání létajícího talíře, či kdykoliv přichází hrozba či jeden z "nich" je pro mě naprosto dokonalá a myslím, že by se právem mohla klidně zařadit na špičku "Best Sci-fi Movie Themes." "Šéfe, už tu jsou! Už ho mám! Ten tam dole, to jsem já, to jsem já!", "Váš pan manžel není Váš pan mažel, je to bytost z jiné galaxie, která nosí jeho tvář.", "Máte sklenici?" - "Sklenici?" - "Sklenici." - "Sklenici..."- "Sklenici na..." - "Aha, sklenici." :D(9.5.2014)

Hned v první scéně (mimochodem, na pláž Perros-Guirec je to 800 km!) :) je zklamáním, že Claude Gensac tu byla nahrazena Marií Mauban. Potom je divné, že Gerberovi se jmenují Antoine a Simone (v první části byli Jerome a Cecilie). Nicméně řada vtipů s mimozemšťany je skvělá („šéfe už jsou tu“ „...to jste byl vy“ „...to jsem byl já šéfe“) ...a scéna v pyžamu se šroubovákem v pozadí pana štábního nemá konkurenci! „Ten váš manžel, to není on. Váš pan manžel není váš pan manžel...On si na tom pochutná, váš pan manžel...! ......ach moji četníci, Simono!“ :-))(8.10.2003)

V době když to kdysi vysílala Česká televize, to samozřejmě byla bomba. Oni stejně nejčastěji vysílali tenhle díl spolu s prvním. V pokročilejším čase musím bohužel tomuto dílu kvality snížit. První 4 díly mají lepší zápletky a taky herecké obsazení. Fugas v mimozemšťanech notně chybí a Michel Galabru zůstává také dosti v ústraní.(18.5.2007)

• Maurice Risch