Četník a mimozemšťané

The Troops & Aliens

Komedie / Sci-Fi

Francie, 1979, 92 min

• Dudek

Tvůrci se pokusili vytvořit originální prostředí a odpoutat se tak od původních filmů, aby se neopakovali. Filmu schází šmrnc, vtip a právě i ta jiskra z předchozích filmů, od kterých se odpoutal jen tak napůl. Doknce i herecké talenty zklamaly. Co dodat výše než na * + nelze jít.(12.7.2005)

• Legas

Kdysi moji nejoblíbenější Četníci, dnes nudná fraška. Čím novější díl, tím horší.(2.5.2003)

Asi nejoriginálnější a nejzapamatovatelnější díl ze série. Tenhle díl jsem si vážně oblíbil. :-))(17.9.2009)

Já jsem prostě velikým fanouškem filmů s Louisem de Funésem :-)(30.8.2011)

// Distribútor: Société Nouvelle de Cinématographie (SNC) //(22.12.2011)

• - Louis de Funes (Cruchot) o filmu prohlásil: „Pokračování bylo napsáno příliš rychle a natočeno ještě rychleji." A to přestože se sám podílel na scénáří a do fiilmu dost mluvil. (Pierre)

• - Herečka Claude Gensac, jež ztvárnila Funésovu manželku v pokračováních Četník se žení (1968) a Četník ve výslužbě (1970), se v tomto pokračování neobjevuje - její postava byla přeobsazena. Nakonec se však k roli vrátila, a to v posledním pokračování Četník a četnice (1982). (cinemag)

• - Během natáčení jedné ze scén zabilo auto diváka. Příčinnou byla patrně technická závada. Scéna byla z filmu vystřižena. (chleba24)