Diana, princezna z Walesu (1961–1997) byla patrně nejznámější, zcela jistě však nejfotografovanější ženou dvacátého století. Její předčasná smrt po autonehodě v Paříži na konci srpna 1997 šokovala celý svět. Film režiséra Olivera Hirschbiegela zachycuje poslední dva roky života této výjimečné ženy (ve filmu ji představuje Naomi Wattsová), která už v té době žije v odloučení od manžela, prince Charlese. Při jedné návštěvě v nemocnici se Diana seznámí s kardiochirurgem pákistánského původu Hasnatem Khanem (Naveen Andrews), který ji okamžitě zaujme svým klidem a profesionalitou. Překonat „stavovské rozdíly“ není pro lékaře ani princeznu až takový problém. Horší jsou překážky, které přijdou poté, co se z obou stanou milenci. Jakou může mít jejich vztah budoucnost? Diana je v hledáčku bulvárních novinářů, kteří sledují každý její krok – a tudíž i každý krok jejího partnera. Případné manželství s ní by tedy pro Hasnata znamenalo opustit lékařské poslání. Jeho muslimská rodina je ostatně proti sňatku s rozvedenou křesťankou… (Česká televize)

DEXTER099

Opravdu nejsou pro mě filmy o královských rodinách ,protože mě to připadá úplně něco zvláštního ,že v 21.století ještě někdo má krále ,královnu,ale vlastně jen na okrasu...ale jako vzpomínka na Dianu to ujde,přece jen ona se trochu vymykala ze všech těch oficialit a protokolu.Za mě tedy celkově 60 % a tři hvězdy. ()

Anderton

Po zhliadnutí filmu Diana ma napadá množstvo výčitiek, tak iba stručne. Prekvapuje ma korektnosť snímky, keďže sa nejedná o hollywoodsky film a natočil ho kedysi výborný Hirschbiegel. Jedná sa o film o žene a bohvie prečo si tvorcovia myslia, že to automaticky znamená film výlučne pre ženy. Lenže pre ženy jednoduchšie, ktorým stačí pohľad na exotického intelektuála v bielom plášti a sú hneď hotové. No a najväčšia výčitka smeruje k poňatiu hlavnej postavy. Diana je vykreslená proste ako krava, ktorá sa riadi v podstate iba emóciami, rozhoduje za druhých a kuje plány, ktoré ubližujú jej láske, ale vlastne majú byť veľkou obetou a divák potom ani nevie, čo si má myslieť. Človek, ktorý prespal posledných 30 rokov sa ani nedozvie, že mala deti. ()

MikO_NR_1909

Vari horšia mramorizácia humanistickej osobnosti ani nešla vytvoriť. To je tak, keď miesto podstatných faktov a skutočností (z náročného života Diany) zamiešate do príbehu labyrint triviálnej romantickej zápletky s polo-bláznivým scenárom a priteplenými postavami. Od telenovely a spracovania podobnej tomu sa líši spomínaným životopisným portrétom z krátkeho obdobia s pakistanským lekárom až po onú osudnú nehodu. Zúfalejšie než GRACE (2014) s tým, že druhú * som hľadal všade, kde sa dalo :). ()

Fiftis

Film strieda rozličné žánre. Je fajn vidieť, ako sa po úvode dokáže mierne odľahčiť a z Diany nerobí super ženu a dostáva ju aj do bežných momentov. Keď je Diana na cestách, začne film tlačiť na pílu a nemáte ďaleko od toho, aby ste vyronili slzu. A potom je tu očakávaná rola médií. Akiste závisí od vášho vzťahu k novinárom i bulváru, no uvidíte, že sú momenty, kedy maximálne zasahujú do života človeka. Väčší priestor má romanca s kardiochirurgom Hastanom, ktorého výborne stvárnil Naveen Andrews. Pri tejto romanci je film obsahovo ľahší, no vďaka nej si môžete všímať, že film je zaujímavo natočený po formálnej stránke. Diana bola zaujímavá žena a tento film jej poslúži ku cti. Zobral si síce menší úsek života, no venuje sa mu intenzívnejšie, čím vyznie ako obsahovo i formálne plnší a s výnimkou pomalšieho tempa vybraných scén v prvej polovici pôsobí ako dobrý celok a divákom sa bude pozdávať viac. Nie je to plný životopis, ale na 113 minút zaujme aj neznalcov. ()

Streeper

Film naprosto zesměšňuje Dianu. Klad je v tom, že ukazuje Dianu jako obyčejnou ženu a ne jako princeznu, ale ty dialogy, a celý film je hrozný! Ve filmu se objeví krátké scény, kde se Diana věnuje humanitární činnosti a to mě bavilo daleko více než celý samotný film. Navíc Naomi Watts ani jako Diana nevypadá. Jediné, co se na ní Dianě podobá jsou vlasy, jinak nic! ()

• Film se měl původně jmenovat Caught in Flight. (R´Hell)
  • Shodou okolností byly plakáty k filmu vyvěšeny i poblíž Place de l'Alma v Paříži, tedy poblíž vjezdu do tunelu, kde v roce 1997 zahynula Princezna Diana při automobilové nehodě. Toto umístění plakátů vyvolalo mezi lidmi vlnu pobouření a na žádost francouzského distributora Le Pacte byly odstraněny. (Cheeker)
  • Scenárista filmu Stephen Jeffreys sa s Dianou dokonca osobne stretol. „Pri rozhovore s ňou som si uvedomil, že obraz hlúpej husy, ktorý o nej vytvorili médiá, je chybný. Bola pohotová, dôvtipná a inteligentná. Tento rozhovor mi slúžil ako inšpirácia pri písaní filmu. Vracal som sa k jej hlasu zakaždým, keď som premýšľal, čo by mohla vravieť." (Zdroj: Bonton)