• Francie

Životopisný / Drama / Romantický

Velká Británie / Francie / Belgie / Švédsko, 2013, 113 min

• mcb

Danielle Steel uvádí "Diana: Spalující vášeň". Oliver Hirschbiegel už nerežíruje brilantního Bruna Ganze, nýbrž topornou Naomi Watts v naprosto podprůměrné televizní epizodě z červené knihovny, která zřejmě cílí na nenáročné ženské divačky a čtenáře bulváru. Životopisné aspekty snímku (v těch je ve filmu necelých pět minut) ustupují hysterické romanci mezi princeznou z Walesu a palestinským lékářem, v níž je první jmenovaná prezentována s mentalitou patnáctiletého dítěte a druhý se nevzmůže na nic jiného, než smutné psí oči a řadu patetických promluv šustících papírem. Podle ohlasů jsem to tak katastrofální nečekal, ale nakonec je to ještě horší. Dramaturgický fail.(18.1.2014)

Má přítelkyně u toho smutnila.. Dojemný, leč nijak nevybočující lidský příběh rozmazlené princezny, která měla vše, jen tu pravou lásku neuměla odhalit včas, neboť jí neuvěřila.!!(4.1.2015)

• Morholt

Princezna Diana je rozporuplná osobnost. Na jedné straně se jí nedá upřít její humanitární úsilí, které z ní udělalo "matku Dianu", na druhou stranu je tu její vystupování charakteristické pro hvězdy bulváru, záliba v luxusu korespondující s jejími návštěvami nejchudších míst a řada dalších věcí, které ukazují, že nic není černobílé. Ani princezna lidských srdcí. Navíc nevěřím tomu, že její kroky nebyly vždy vypočítané a někdy i vypočítavé. Ale jak už jsem psal výše, v rámci pomoci druhým udělala víc, než většina politiků za posledních padesát let dohromady. A snaha nedotknout se Dianiny svatozáře čišela z celého filmu, který byl tak degradován na podprůměrnou love story o ženě, která je příliš slavná na to, aby si mohla dovolit opravdovou lásku. A tak se s tím svým hádá, usmiřuje, miluje, zase hádá, zase usmiřuje, zase miluje, občas si odskočí do minového pole nebo na nákupy a to vše je prokládáno tak příšernými dialogy, že by se za ně nestyděla ani podprůměrná jihoamerická telenovela. Naomi Watts, jakkoliv mám tuhle herečku rád, tady působila jak slon ve fialkách, ale to není jen její chyba, protože to, jak byla postava Diany napsaná, je na doživotní scénáristický zákaz. Pro fanynky Ordinace a Ulice ideální. 10%(11.2.2014)

Naomi...(3.4.2014)

Tragický závěr života princezny Diany si zasloužil rozhodně důstojnější zpracování, ale to nejdůležitější zachycuje dobře. Média ji úplně semlela a v osobním životě se z ní stala psychická troska. Oceňuji tedy, že zde není vyobrazena pouze jako paní dokonalá, i když si za svou charitativní činnost zaslouží velký respekt. Na filmu je bohužel hodně vidět strach z královské rodiny, která má na smutném osudu Diany naprosto zásadní podíl. Pokud se někdo odváží natočit snímek založený na zatím nejdrsnější možné konspiraci, budu u toho. Hodně lidem se udělá špatně.(4.1.2015)

• - Scenárista filmu Stephen Jeffreys sa s Dianou dokonca osobne stretol. „Pri rozhovore s ňou som si uvedomil, že obraz hlúpej husy, ktorý o nej vytvorili médiá, je chybný. Bola pohotová, dôvtipná a inteligentná. Tento rozhovor mi slúžil ako inšpirácia pri písaní filmu. Vracal som sa k jej hlasu zakaždým, keď som premýšľal, čo by mohla vravieť." (Zdroj: Bonton)

• - Královská rodina umožnila natáčení před a v zahradách Kensingtonského paláce, v němž Diana bydlela. (jenik71)

• - Film se měl původně jmenovat Caught in Flight. (R´Hell)