• Francie

Životopisný / Drama / Romantický

Velká Británie / Francie / Belgie / Švédsko, 2013, 113 min

A jak ten film asi mohl dopadnout jinak, když je o ženě, která svůj život žila vědomě jako kýč a prohlašovala se za "královnu srdcí"?(18.9.2013)

• rockwoman

Vyprchanou limonádu s umělou příchutí nemusím, radši si dám točený, dobře vychlazený pivo. A tak jsem vystřízlivěla z počáteční zvědavosti a Dianu příště už radši jen v knize nebo v dokumentu.(28.1.2014)

• eLeR

toto veru točiť nemuseli ... Watts som Dianu vôbec nezožrala ... ale zato mám požehlené ... a jedna super pesnička https://www.youtube.com/watch?v=i2wmKcBm4Ik(3.4.2014)

• nineweh

Romantická selanka, která by mohla být o komkoli a o samotné Dianě nám skoro nic neřekne, takže dát její jméno celému filmu mi přijde úplně mimo. Chemie mezi hlavními hrdiny nulová, herecké výkony mdlé, Naomi se sice snažila, ale prostě se Dianě ani nepodobá, takže vlastně ani nevím, k čemu tenhle film měl být.(18.2.2014)

• Pavlínka9

Princezna Diana si zasloužila rozhodně lepší zpracování. Tenhle film mi přijde jako výsměch. Jako malá jsem Dianu obdivovala a psala jsem na ni plno literárních prací do školy, jelikož i pro mě byla "princeznou lidských srdcí", přečetla jsem plno jejích životopisů, viděla plno rozhovorů a já už ani nevím co všechno a proto jsem se bála tohohle filmu. Věděla jsem, že vzít si na starost natočení filmu o ženě, kterou miloval téměř celý svět - je náročné a proto jsem se bála toho, jak to dopadne. A pro mě a pro mnoho dalších lidí to dopadlo opravdu strašně :( Je Naomi Watts opravdu tak příšerná herečka? Nejsem si vůbec jistá ale Dianu jsem ji nevěřila. Do přízvuku se nutila, její výrazy a úšklebky ve tváři a kývání hlavou mě po chvíli začalo lízt na nervy a prostě byla pro mě neskutečně umělá. Prostě strohá a fakt příšerná. Za to Naveen Andrews byl tak přirozený a pomalu jsem se těšila na záběry pouze s ním. Tohle je podle mě děsný počin a je mi jen líto, že památka tak významné ženy dopadla takhle. Jediné plus pro mě byly tiché momenty, které má film krásné a nahrazení hudby za důležité dialogy, kterých je ve filmu opravdu pomálu. Co jediné mohu vyzdvihnout je závěr filmu, kdy posledních pár minut jsou nejkrásnější, jaké mohly být...(16.3.2014)