• Francie

Životopisný / Drama / Romantický

Velká Británie / Francie / Belgie / Švédsko, 2013, 113 min

A jak ten film asi mohl dopadnout jinak, když je o ženě, která svůj život žila vědomě jako kýč a prohlašovala se za "královnu srdcí"?(18.9.2013)

Poukázání na to, že i princezna je naprosto obyčejná žena, která jednoduše chybuje a lacině propadá lásce... Šíleně moc mi chyběli skutěčné záběry, záznamy a podklady pravé princezny z Walesu, které by vše parádně přikořenily. Ani jedna maličká fotka Diany při titulcích....??? Zklamání... 50%(17.11.2014)

• Tommassi3

"Rodina se může hodit.." - "Nebo vás může zničit !!"(4.1.2015)

• castor

Margaret Thatcher, kněžna Grace, princezna Diana. V poměrně rychlém sledu nám průměrní tvůrci nabídli pohled do života výjimečných žen, které ve společnosti sakra něco znamenaly. Jak vidno, výsledkem jsou spíš promarněné šance s cejchem zbytečnosti. V důsledku je jedno, jak jednotliví tvůrci k látkám přistoupili, protože plní primárně funkci načančaných životopisných filmů, které se perou s pasivním přístupem. Jak to tehdy bylo, ví jen Diana a pár jejich nejbližších. O královskou rodinu se tu jen párkrát lehce otřeme, ale jinak jsme ukázkově korektní. Zbytek je nástřel toho, jak milá bytost to byla, a hlavně, jakou lovestory prožívala. Prostě žádný zásadní životopisný kousek, ale romantická limonáda o jejím naprosto schematickém románku s pákistánským kardiochirurgem. Nefunguje dialogově, škodí několika divnými zvraty (ona novinářům popře vztah, on se naštve, ale vzápětí se vrátí, protože bez ní nedokáže žít, pak přijde jiná vážnější rozepře a vše se prakticky opakuje). Hodně úsměvně pak vypadá i třeba absolutně přehnané otáčení všech, snad i psů a koček, protože okolo přeci prochází Diana. Když nasadí paruku, vyjde to nastejno, jen z jiného důvodu. Když flámuje a zahání žal v rytmu diska, nikoho z bulvárních novinářů to nezajímá. Uff. Naomi Watts se snaží, ale předem prohrává. Nastoupila do vlaku, který má sakra mizerného strojvedoucího.(13.8.2014)

• lillien

Nejnudnější životopisný film jaký jsem kdy viděla. Roztahaná trapná romance proložená tunami detailních záběrů na Naomi a její dobře nacvičené Dianiny ksichty, které lze jako jediné přičíst filmu k dobru, občas se jí ten výraz opravdu povedl. Nechápu, kdo měl ten dementní nápad roznimrávat skoro dvě hodiny Dianin vztah s jakýmsi nesympatickým pandžábským cigošem, když její přínos lidstvu spočíval především v humorné čtyřhře ve složení: Diana, královský šereda, studený čumák a subík Charles, domina křížená s rottweilerem Camilla a bulimie. Z toho by se nějaký děj dal i vytřískat. Tohle byl ovšem totální propadák. A já blbec se vydržela týrat až do konce, protože jsem se těšila na nějaký ten díl Besipu s Dodim Alfayedem v tunelu. Pozor spoiler! V tunelu taky píču uvidíte.(10.1.2015)