poster

Diana

 • Velká Británie

  Diana

 • Francie

  Diana

 • Slovensko

  Diana

Životopisný / Drama / Romantický

Velká Británie / Francie / Belgie / Švédsko, 2013, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Morholt
  *

  Princezna Diana je rozporuplná osobnost. Na jedné straně se jí nedá upřít její humanitární úsilí, které z ní udělalo "matku Dianu", na druhou stranu je tu její vystupování charakteristické pro hvězdy bulváru, záliba v luxusu korespondující s jejími návštěvami nejchudších míst a řada dalších věcí, které ukazují, že nic není černobílé. Ani princezna lidských srdcí. Navíc nevěřím tomu, že její kroky nebyly vždy vypočítané a někdy i vypočítavé. Ale jak už jsem psal výše, v rámci pomoci druhým udělala víc, než většina politiků za posledních padesát let dohromady. A snaha nedotknout se Dianiny svatozáře čišela z celého filmu, který byl tak degradován na podprůměrnou love story o ženě, která je příliš slavná na to, aby si mohla dovolit opravdovou lásku. A tak se s tím svým hádá, usmiřuje, miluje, zase hádá, zase usmiřuje, zase miluje, občas si odskočí do minového pole nebo na nákupy a to vše je prokládáno tak příšernými dialogy, že by se za ně nestyděla ani podprůměrná jihoamerická telenovela. Naomi Watts, jakkoliv mám tuhle herečku rád, tady působila jak slon ve fialkách, ale to není jen její chyba, protože to, jak byla postava Diany napsaná, je na doživotní scénáristický zákaz. Pro fanynky Ordinace a Ulice ideální. 10%(11.2.2014)

 • DEXTER099
  ***

  Opravdu nejsou pro mě filmy o královských rodinách ,protože mě to připadá úplně něco zvláštního ,že v 21.století ještě někdo má krále ,královnu,ale vlastně jen na okrasu...ale jako vzpomínka na Dianu to ujde,přece jen ona se trochu vymykala ze všech těch oficialit a protokolu.Za mě tedy celkově 60 % a tři hvězdy.(4.1.2015)

 • MontyBrogan
  **

  Vo svojej úrovni je film vlastne dokonalý. Žiadna gradácia ani tendencia vybudovať si vzťah k postavám. Princezná sa zamiluje do kardiochirurga, za ktorým táto ľudomilná celebrita ešte dolieza, pričom on sa prevažne tvári ako stratené šteňa. Z jej angažovania v boji proti násiliu tu vidíme scénu výletu do Angoly, kde rieši nebezpečenstvo nášľapných mín, a tým to končí. Inak je celý dej o milostnom trojuholníku, kde tretím hráčom, neodbytným obdivovateľom, je svet fotoaparátov. Nefunkčnej atmosfére nedokážu vdýchnuť život ani šansóny či jazz. Už chýba iba zvučka Hallmarku. Tam by film zapadol perfektne. Ale nebudem hodnotiť v rámci žánru, ktorý ani neexistuje. Hlavne keď ide o nedostatočne spracovaný portrét veľkej osobnosti. Hviezdičky len za Naomi Watts a jej imitáciu Diany. Aj by som k nej napísal viac, len neviem, či pohyby ofinou patria pod gestikuláciu alebo mimiku.(22.10.2016)

 • xxmartinxx
  **

  Divný, odosobněný film, který využívá kýč námětu nejspíš uvědoměle a účelně, onen účel mi ale uniká. Podle mě není, podle mě ten účel je účelnost bez účelu. Jo, fakt je to divný.(5.6.2014)

 • Quisp
  **

  Vlastně by to mohl být obyčejný, ničím nevybočující a neurážející romantický film. Slavná holka hledá skutečnou lásku a pronásleduje ji bulvár. Film o kdysi nejslavnější ženě světa princezně Dianě si však člověk představuje jinak než jako diblíkovsky roztomilé milostné vzplanutí ke snědému lékaři a koktejl patetických slov a vypjatých hádek. Když se nemluví, atmosféru snímek rozhodně nepostrádá, jakmile však jakákoli postava vypustí z úst byť jen slůvko, ozve se scenáristická nemohoucnost hraničící s telenovelou. Obrovsky promarněný potenciál, který nezachrání ani hezká hudba a s topornými dialogy bojující Naomi Watts.(18.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace