• Francie

Životopisný / Drama / Romantický

Velká Británie / Francie / Belgie / Švédsko, 2013, 113 min

• nineweh

Romantická selanka, která by mohla být o komkoli a o samotné Dianě nám skoro nic neřekne, takže dát její jméno celému filmu mi přijde úplně mimo. Chemie mezi hlavními hrdiny nulová, herecké výkony mdlé, Naomi se sice snažila, ale prostě se Dianě ani nepodobá, takže vlastně ani nevím, k čemu tenhle film měl být.(18.2.2014)

• Johnny.ARN

Nudné, bez tempa. Akurát sa niečo viac dozviete o jej živote. Sklamala ma, že sa dala do kopy s Pakistancom. Čo už. Watts dobrá. Mala ju naštudovanú, ale to je asi všetko. Inak vata. 2 z 5(17.2.2014)

• Nivenx

Bohužel životopisný film o princezně dianě je prostě nuda!(23.9.2013)

• lillien

Nejnudnější životopisný film jaký jsem kdy viděla. Roztahaná trapná romance proložená tunami detailních záběrů na Naomi a její dobře nacvičené Dianiny ksichty, které lze jako jediné přičíst filmu k dobru, občas se jí ten výraz opravdu povedl. Nechápu, kdo měl ten dementní nápad roznimrávat skoro dvě hodiny Dianin vztah s jakýmsi nesympatickým pandžábským cigošem, když její přínos lidstvu spočíval především v humorné čtyřhře ve složení: Diana, královský šereda, studený čumák a subík Charles, domina křížená s rottweilerem Camilla a bulimie. Z toho by se nějaký děj dal i vytřískat. Tohle byl ovšem totální propadák. A já blbec se vydržela týrat až do konce, protože jsem se těšila na nějaký ten díl Besipu s Dodim Alfayedem v tunelu. Pozor spoiler! V tunelu taky píču uvidíte.(10.1.2015)

• castor

Margaret Thatcher, kněžna Grace, princezna Diana. V poměrně rychlém sledu nám průměrní tvůrci nabídli pohled do života výjimečných žen, které ve společnosti sakra něco znamenaly. Jak vidno, výsledkem jsou spíš promarněné šance s cejchem zbytečnosti. V důsledku je jedno, jak jednotliví tvůrci k látkám přistoupili, protože plní primárně funkci načančaných životopisných filmů, které se perou s pasivním přístupem. Jak to tehdy bylo, ví jen Diana a pár jejich nejbližších. O královskou rodinu se tu jen párkrát lehce otřeme, ale jinak jsme ukázkově korektní. Zbytek je nástřel toho, jak milá bytost to byla, a hlavně, jakou lovestory prožívala. Prostě žádný zásadní životopisný kousek, ale romantická limonáda o jejím naprosto schematickém románku s pákistánským kardiochirurgem. Nefunguje dialogově, škodí několika divnými zvraty (ona novinářům popře vztah, on se naštve, ale vzápětí se vrátí, protože bez ní nedokáže žít, pak přijde jiná vážnější rozepře a vše se prakticky opakuje). Hodně úsměvně pak vypadá i třeba absolutně přehnané otáčení všech, snad i psů a koček, protože okolo přeci prochází Diana. Když nasadí paruku, vyjde to nastejno, jen z jiného důvodu. Když flámuje a zahání žal v rytmu diska, nikoho z bulvárních novinářů to nezajímá. Uff. Naomi Watts se snaží, ale předem prohrává. Nastoupila do vlaku, který má sakra mizerného strojvedoucího.(13.8.2014)