• Francie

Životopisný / Drama / Romantický

Velká Británie / Francie / Belgie / Švédsko, 2013, 113 min

• OG_Swifty

Je předem jasný, že pokud se chystáte natočit film o posledních dvou letech života princezny Walesu, vyberete si režiséra Pádu Třetí říše a do hlavní role obsadíte herečku, která imponovala i samotnému King Kongovi. Výsledkem je něco mezi červenou knihovnou Rosamunde Pilcher a degenerativním pokračováním Notting Hillu. A do toho všeho tam běhá indická verze Teda Mosbyho, který je však v tomhle univerzu skvělý chirurg. Je však dost pravděpodobné, že si film získal alespoň nějaké fanoušky v Pákistánu, Egyptě a podobných dědinách, kde mladí muži sní o tom, že přicestují do Anglie nebo jiné západní země a místní panovnice jim obratem začnou sedat na jejich zabahněný penisy, jako tomu bylo v tomto filmu. Jak jinak si totiž mezi uprchlíky vysvětlit ten abnormální zájem právě o Anglii..(29.9.2016)

Nemůžu si pomoct, ale Naomi Watts vypadá jako Diana jenom na plakátu. Ve filmu pak snad ani jednou. Nicméně film jako takový nebyl úplně zlý, i když bylo vidět, že ho natočili tak, aby nikoho neurazili a zalíbil se všem. Ono to snad ani jinak nejde, když jste Angličani a tímhle filmem k Vám shlíží celý Britský národ v čele s královskou rodinou. Zřejmě neradi byste ji urazili a čekali na dopis o vyhoštění ze země.(4.1.2015)

• Dont

Oliver Hirschbiegel z tohoto zatím nezpracovaného tématu splácal nepříliš chutnou limonádu. Obsazení Naveena Andrewse se nebojím označit za velký omyl, Naomi Watts se snaží, ale ani ona film nedokáže vytáhnout někam výš. Nemá totiž jak. V podstatě je to jen o zamilované romanci alá červená knihovna a marné snaze schovat se před médii. Postrádal jsem snahu o větší konfrontaci s královskou rodinou, ponoření se do větší hloubky a hlavně emoce.(27.2.2014)

• MikO_NR_1909

Vari horšia mramorizácia humanistickej osobnosti ani nešla vytvoriť. To je tak, keď miesto podstatných faktov a skutočností (z náročného života Diany) zamiešate do príbehu labyrint triviálnej romantickej zápletky s polo-bláznivým scenárom a priteplenými postavami. Od telenovely a spracovania podobnej tomu sa líši spomínaným životopisným portrétom z krátkeho obdobia s pakistanským lekárom až po onú osudnú nehodu. Zúfalejšie než GRACE (2014) s tým, že druhú * som hľadal všade, kde sa dalo :).(25.7.2014)

Dvě hezký prdelky ve dvou pohádkách o princeznách se zlatou sponkou ve vlasech; Nicole a Naomi. Obě jsou moc krásné, kvůli oběma bych i sedmihlavou saň tupou sekerkou sťal, obě ale taky měly smůlu, že jejich filmy připomínaly spěšný vlak české pošty, který projede pod oknem a ani nezahouká. Poslední dobou nám ta životopisná dráma moc ne-e, co? Jestli ono to náhodou nebude tím, že ne každá slavná ozdobička visí na zajímavém stromečku nebo že ozdobičky jsou ke koukání, ne ke zkoumání...(4.1.2015)

• - Shodou okolností byly plakáty k filmu vyvěšeny i poblíž Place de l'Alma v Paříži, tedy poblíž vjezdu do tunelu, kde v roce 1997 zahynula Princezna Diana při automobilové nehodě. Toto umístění plakátů vyvolalo mezi lidmi vlnu pobouření a na žádost francouzského distributora Le Pacte byly odstraněny. (Cheeker)

• - Tvorcovia vychádzali z archívnych materiálov, dopisov, ktoré Diana písala, konzultácií s odborníkmi a z rozhovorov s osobami, ktoré sa s ňou stretli a ktoré jej boli veľmi blízke. (Zdroj: Bonton)

• - Naomi Watts dvakrát odmietla ponuku na hlavnú rolu, zobrala ju až na tretíkrát. Pôvodne kvôli strachu z reakcii Dianiných detí. (DarkSaint)