Rok 1969 - dle tématu je znát, že Francouzi šli s dobou! Naše variace tohoto začínají ve stejném období (př. Pane, vy jste vdova, 1970). Ačkoli v Německu byli se svými spessartskými strašidly mnohem víc napřed (1960, 1967)... Tady je však téma vědeckých pokroků docela v pozadí a tak se může rozvinout typicky francouzská komedie, vlastně s historickým nádechem. Hubert de Tartas se zdá být úspěšným bohatým člověkem, ve skutečnosti však má jen velice bohatou manželku, které splní, co jí na očích vidí, a která mu s láskou podepisuje šeky - Mme Edmée de Tartas. (zdá se, že tuhle roli Louis de Funes znal i z vlastního života) :-) A když pak byl v horách nalezen zmražený dědeček Mme de Tartas, musí ho Hubert dostat ze spárů vědy domů. Ale takový mladý dědeček, to není žádná legrace! Obrátí naruby život celé rodiny, nakonec se i Hubert musí schovávat pod postelí vlastní ženy! A když už toho je na něj nakonec moc ...může se přece nechat zmrazit! :-)(15.10.2003)

• Subjektiv

Oproti svižně konverzačnímu Oskarovi je další spolupráce Molinara a Funèse o poznání slabší. Pan Komik byl do značné míry odstaven mimo centrum dění a tak nedokáže vyplnit hmatatelné dějové prázdno. Převlečení postav do kostýmů z počátku 20. století, zbryčkovatění dopravy a přestavba interiérů sama o sobě těžko pohne bránicí či jinak zaujme. Pod Funèsovým kotlem se nicméně po celý film topí a tlak stoupá - finální výbuch s broukem letícím na Měsíc připomíná jeho obvyklou formu. Vylepšení dvouhvězdy však uděluji až za finální setkání zamrzlého dědečka s dlouholetým přítelem. Ten přející pohled, chápající, že on má ještě život pořád před sebou a protipohled dojatý, že se na něj nezapomnělo - bez zbytečných slov - má v sobě kus dojímavosti. Tedy silné **.(16.11.2014)

• 5150

Velmi slaboučká záležitost, kterou tentokrát nezachrání ani tradičně dobrý Louis de Funés. Doporučuji místo prášků na spaní.(27.11.2005)

• Djkoma

Každý film, který jsem s Louisem de Funesem viděl v mládí jsem měl rád a smál se u něj jako u ničeho. Postupem času se však vytrácí všechen vtip a zábavnost, jehož důkazem je třeba Hibernatus. Už trochu přehnané téma, které těží z Funese a Claude Gensac (kdo si pamatuje pozdější díly četníka ví...), ale ti už komediálně prostě nestíhají. Ani sebelepší dabing by už nezachránil slabý film plný dříve fungujících vtipů, které dnes působí poměrně trapně a nudně.(2.8.2008)

• gudaulin

Louis de Funes patří od dětství k mým oblíbeným hercům a na jeho filmy obvykle hledím se značnou dávkou nostalgie. Hibernatus patří ke komediím, které k nám dorazily o poznání později, když už jsem se divácky trošku posunul a Funezovo herectví založené na na jediném typu temperamentního cholerika (byť s léty přivedeném téměř k dokonalosti), se mi poněkud přejedlo. V rámci žánru a s ohledem na dobu vzniku to byl možná slušný kousek, ale čas nelze zastavit a nelze ani přehládnout, že film stojí prakticky na jediném nápadu... Když hibernaci, tak raději v Sexmisi. Celkový dojem 45 %.(15.2.2007)

• - Studio Gaumont se v případě filmu Hibernatus rozhodlo pro osvědčený postup realizace, který uplatnilo již při produkci snímku Oskar (1967). Vzalo úspěšnou hru, režii přidělilo Edouardovi Molinarovi a do ústřední dvojice obsadilo Louis de Funèse a Claude Gensac. (Komiks)

• - Moderní kostel, k němuž přijede Hubert de Tartas (Louis de Funès) s ambulancí, se nachází na 20 Rue de la Maison Verte ve městě Saint-Germain-en-Laye. Tento katolický kostel je zasvěcen svatému Légerovi. Po naprostém zničení starého kostela během francouzské revoluce byl znovu postaven v průběhu roku 1960. (Komiks)

• - Scéna rozhovoru mezi Hubertem de Tartas (Louis de Funès) a 1. tajemníkem ministra vnitra (Claude Piéplu) se má odehrávat v sídle francouzského ministerstva vnitra v Beauvau, avšak ve skutečnosti byla natočena v obřadní síni radnice ve Versailles. Taktéž vstupní hala a přijímací sál posloužili jako kulisy k filmu. (Komiks)