Celý film bohužel stojí pouze na výkonech Funèse, a to tentokrát nestačí. Naprosto dokonalá je ale proměna jedné čtvrti ve Francii z roku 1905. Při pohledu na ctihodné měšťany, paničky a slečinky třepotající se na drkotavých kárách a vozících si člověk opravdu nedokáže zachovat kamennou tvář.(24.9.2004)

Funes do ledu... Je to vždycky to samé, Funés je pokaždé cholerický, trošku nepříjemný dědek z grimasou kyselého citrónu ( tedy když to malinko přeženu)....ale co, čert to vem, protože mě Louis vždycky rozesměje a neuvěřitelně pobaví a určitě za to také z části může dabing pana Filipovského.(27.7.2007)

Brilantní převleková komedie s tradičně nezapomenutelným Louisem de Funèsem...ale téma hibernace mi moc nesedí (třeba ve Fantomasovi by to bylo v pohodě, ale takhle...), takže na absolutní hodnocení tentokrát nehraju.(12.1.2004)

• kinej

Jedna z těch slabších Funesových komedií. Jde o to, že jeho komika se brzy okouká a stává se čitelnou. Jsou to různá zběsilá gesta, úleky s vyvalenými bulvami a vzteklé výkřiky, pořád dokola. A divák po pár filmech zjistí, že je to pořád o tom samém, a že zápletka je postavena tak, aby v ní mohlo být takovýchto scének co nejvíce. Když je film zábavný, nevadí to, ale když se jedná o slabší kousek, tak to porstě nefunguje.(19.3.2009)

• BoPo

Výborný nápad, ktorý mi už v detstve prišiel tak nejak naplno nevyužitý.(28.3.2010)

• - Scéna rozhovoru mezi Hubertem de Tartas (Louis de Funès) a 1. tajemníkem ministra vnitra (Claude Piéplu) se má odehrávat v sídle francouzského ministerstva vnitra v Beauvau, avšak ve skutečnosti byla natočena v obřadní síni radnice ve Versailles. Taktéž vstupní hala a přijímací sál posloužili jako kulisy k filmu. (Komiks)

• - Moderní kostel, k němuž přijede Hubert de Tartas (Louis de Funès) s ambulancí, se nachází na 20 Rue de la Maison Verte ve městě Saint-Germain-en-Laye. Tento katolický kostel je zasvěcen svatému Légerovi. Po naprostém zničení starého kostela během francouzské revoluce byl znovu postaven v průběhu roku 1960. (Komiks)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné divadelní hry Jean-Luca Bernarda z roku 1957. (Komiks)