• kinej

Jedna z těch slabších Funesových komedií. Jde o to, že jeho komika se brzy okouká a stává se čitelnou. Jsou to různá zběsilá gesta, úleky s vyvalenými bulvami a vzteklé výkřiky, pořád dokola. A divák po pár filmech zjistí, že je to pořád o tom samém, a že zápletka je postavena tak, aby v ní mohlo být takovýchto scének co nejvíce. Když je film zábavný, nevadí to, ale když se jedná o slabší kousek, tak to porstě nefunguje.(19.3.2009)

Hibernatus nie je nijaká extra treskúca komédia, pri ktorej by musel Funes neustále robiť zo seba blbca (ale jemu to samozrejme nedá). Je to skôr taký príjemný úsmevný filmík, ktorý má rýchle tempo, neustále sa v ňom niečo deje a prichádza k nečakaným zámenám, zatajovaniu informácií a nejakým tým láskam naprieč času. Hibernatus má prekvapivý záver, ktorý ma veľmi potešil a záverečná scéna je jediný moment, keď sa sa pri ňom schuti zasmial. K poobedňajšej spokojnosti pred telkou mi to bohate stačilo.(31.12.2014)

Rok 1969 - dle tématu je znát, že Francouzi šli s dobou! Naše variace tohoto začínají ve stejném období (př. Pane, vy jste vdova, 1970). Ačkoli v Německu byli se svými spessartskými strašidly mnohem víc napřed (1960, 1967)... Tady je však téma vědeckých pokroků docela v pozadí a tak se může rozvinout typicky francouzská komedie, vlastně s historickým nádechem. Hubert de Tartas se zdá být úspěšným bohatým člověkem, ve skutečnosti však má jen velice bohatou manželku, které splní, co jí na očích vidí, a která mu s láskou podepisuje šeky - Mme Edmée de Tartas. (zdá se, že tuhle roli Louis de Funes znal i z vlastního života) :-) A když pak byl v horách nalezen zmražený dědeček Mme de Tartas, musí ho Hubert dostat ze spárů vědy domů. Ale takový mladý dědeček, to není žádná legrace! Obrátí naruby život celé rodiny, nakonec se i Hubert musí schovávat pod postelí vlastní ženy! A když už toho je na něj nakonec moc ...může se přece nechat zmrazit! :-)(15.10.2003)

Další, tentokrát už méně povedená komedie Louise de Funése dokonce místy nudí (a to už je co říct!). Jinak téma hibernace je zde opravdu plně využito a i ten děj je vcelku povedený... jen už to není taková sranda jako ostatní Funesovy filmy.(17.2.2005)

• juta

Tak tentokrát mě tahle komedie moc nezaujala. Postrádal jsem vtipné momenty, kde bych se zasmál, jenže tohle vtipné moc nebylo a s člověkem, který je rozmrazen po tolika letech bych čekal trochu něco jiného.(31.12.2014)

• - Louis de Funes několikrát prohlásil, že s natáčením skončí a řekl, že nebude pracovat s režisérem, který se dívá každých pět minut na hodinky. (fandalehy)

• - Film byl natočen podle stejnojmenné divadelní hry Jean-Luca Bernarda z roku 1957. (Komiks)

• - Studio Gaumont se v případě filmu Hibernatus rozhodlo pro osvědčený postup realizace, který uplatnilo již při produkci snímku Oskar (1967). Vzalo úspěšnou hru, režii přidělilo Edouardovi Molinarovi a do ústřední dvojice obsadilo Louis de Funèse a Claude Gensac. (Komiks)