Piti Piti Pa

• slovenský

Piti, piti, pá

Komedie / Hudební

Francie, 1970, 77 min

Viděl jsem to po letech znovu a už to nebylo tak vtipné a ani z toho už nešla taková ta energie typická pro francouzské komedie minulého století. Louis de Funes byl ale neskutečný živel a ve spojení se svým synem dodal filmu spád, ale tento typ humoru je sice milý, ale pro mě už naivní. 60%(11.11.2011)

Je pre mňa k nepochopeniu, ako môže takto nudná vec (aj napriek tomu, že má muzikálovo svieži charakter) vyvolať taký úspešný ohlas. Ja viem, že jak Belmondo, tak Funès boli celebrity, avšak ich humor už s odstupom času a filmových skúseností pôsobí ako rušivo prehrávaný element. Lenže Belmondo narozdiel od Funèsa spolupracoval s Godardom na niektorých klasikách o akých sa môže četníkovi iba zdať a mne neostáva nič iné, len nájsť si zopár aj od neho. Aj podľa hodnotení kolegov vidím, že tak rozpoltené hodnotenia nie sú náhodou a som presvedčený, že tie hviezdičky v týchto komerčnejších, nostalgicko podfarbených komédiách, sú vyslovene darované. Z diaľky však akosi na mňa kričí ten duch doby a miešanie hudobnosti v akčnej jazde, dám teda tú tretiu.(25.12.2014)

Samé piti piti pá a žádná pořádná zábava :(. Stále přemýšlím jestli je Funes v česku oblíben díky svému herectví a nebo jeho hvězdu rozzařuje mistr dabér Filipovský.(5.1.2006)

"Vzali se?" S ruměncem na líci přiznávám, že jsem u toho tancovala taky.(2.9.2007)

Louis de Funes je francouzský král. Piti Piti Pa je jako hudební komedie super. Muzika je zvučná a Funes se svým klasickým gestikulováním musí vést ženský taneční sbor. Oproti krimi Fantomas a komedie Jeden hot a druhý čehý se mi asi líbil trošku míň. Upřímně nevím co je na vině. Funes je totiž skvělý a díky božskému dabingu jsem se u filmu smál. Možná jsem se nesmál natolik, aby se mi to líbilo ještě více. Každopádně nadprůměrná komedie s hezkou hudbou. "No a co bylo dál? - Vzali se! - Marš do postele, nic jsi nepochopila! Všechny na kutě!" (72 %)(5.2.2015)