Piti Piti Pa

• slovenský

Piti, piti, pá

Komedie / Hudební

Francie, 1970, 77 min

Pro mš jedna z těch méně zdařilých komedií s De Funésem - příliš bláznivé, příliš přehnané a hodně děravý scénář.(13.11.2002)

• Subjektiv

Nejspíše nejslabší Funèsovina, již jsem viděl. Střihl si sice obvyklý model panovačného hyperaktivce, ale ne tak živelného, jak obvykle. Děj se mnohdy ztrácí, fóry zeslábly a herecký projev proti standardu pana Komika zemdlel. I přes krátkou stopáž třetinu filmu zabírají nepříliš působivá, estrádní taneční čísla, jejichž kouzlo spočívá především ve štíhlých tělíčkách tanečnic než čemkoliv jiném. Slabé **.(15.11.2014)

Francouzská elegance... skvělý Louis...(2.9.2008)

Pro mne snad jediný slabší film s Funésem. Mc mi neseděl námět - děj celkově.(30.8.2011)

"Vzali se?" S ruměncem na líci přiznávám, že jsem u toho tancovala taky.(2.9.2007)

• - Ve Francii měl film premiéru 18. září 1970, s dvěma a půl milióny diváků se ale dostal jen na 15. pozici v úspěšnosti ve francouzských kinech. Naproti tomu výrazný úspěch zaznamenal v Německu a v zemích východního bloku, kde jej v kinech vidělo 33 miliónů diváků. (argenson)

• - Natáčení s malými dětmi bylo náročné. Nejlépe to s nimi uměl Louis de Funès, takže musel být přítomen jako chůva i při natáčení scén, ve kterých sám nevystupoval. (Zdroj: Patrick a Olivier Funèsovi: Louis de Funès). (vesper001)

• - Česká hudobná skupina Tata Bojs naspievala a nahrala videoklip ku skladbe „Attention Aux Hommes“, postavený na popevku a častiach textu z filmu Piti Piti Pá. (Raccoon.city)