Piti Piti Pa

• slovenský

Piti, piti, pá

Komedie / Hudební

Francie, 1970, 77 min

Vtipy založené prakticky pouze na Funesových ksichtech, což je mě bavilo jako dítě, teď už mi to přišlo spíše trapné! Ale musím uznat, že mě naopak zaujalo to tancování a zpívání - jako vizuálně, což mi naopak jako dítěti hrozně vadilo! Ale pořád je to příjemná zábava!(2.8.2007)

Bohuzel trochu nezvladnuta komedie, Funes je ale solidni.(7.9.2003)

Filipe Filipe VYLEZ to jsem já. Nejsi. JSEM to já.(15.10.2007)

Piti Piti Pa je roztomilá komedie, která zaujme zajímavou výtvarnou stylizací ve stylu šedesátý let, ale i výkonem hlavního představitele, Louise De Funès. Ten se stará o většinu gagů a pomáhá tak zapomenout přeci jen trochu jednodušší scénář. Na podobném principu je sice postavena většina Funesových komedií (jedno téma, které se po dobu celého filmu příliš nerozvíjí, na něž je nabaleno množství všemožných vtipů), ale zrovna v tomto případě se jedná spíš o lehčí nadprůměr, než naprostou klasiku jakou je Fantomas nebo první četníci. Pro českého diváka se však film stává povinností, pokud je fanouškem Tata bojs, kteří si do své písničky Attention aux hommes vypůjčili z tohoto filmu opravdu téměř všechno. Sledování někerých scén tak dostává nový, zajímavý rozměr (Filipe, Filipe! :)(24.9.2004)

• WANDRWALL

Jako dítěti se mi to líbilo. Později stále mméně. Inu i mistr tesař se někdy utne, ale tady pořádně.(27.7.2010)