Drsňačky

The Heat

Drsňačky

The Heat

Komedie / Akční / Krimi

USA, 2013, 117 min (Director's cut: 120 min)

Rotten Tomatoes: 65% / IMDB: 6,8/10 / CSFD 58% (7.10.2013) ?! No ja neviem, ale tunajším divákom je asi lepšie servírovať Babovresky a Kameňáky. Síce nevravím, že Heat je zo série intelektuálnych komédii aké točí vynikajúci Woody Allen. To nie, Heat je sprostý, vulgárny, nemiestny film, ale ten námet seriózna-každý-predpis-dodržujúca-sexi-detektívka VERSUS nízka-drzá-obézna-detektívka-s-podrezaným-jazykom je využitý na maximum. Štandardne utlmená Sandra Bullock a trefná Melissa McCarthy (a to sa priznám, že až doteraz mi bola proti srsti) tvoria efektnú duo, ktoré si uťahuje zo všetkých policajných buddy filmov. Áno, vývoj postáv je jedno klišé; príbeh je tam len preto aby vôbec nejaký bol a nijako na ňom nezáleží; nemá to takmer žiadnu akciu, ale všetko zmienené nie je pre daný typ film vôbec podstatné. Chémia medzi ústrednými postavami totiž funguje na výbornú, trápne gagy sú obmedzené na minimum (prevažne scény počas alkoholického záťahu v bare), hlášky sú trefné, bolo to svižné, drzé a vtip sa nemíňal účinku. Čo iné od takého film chcieť? CELKOVO: 3,5* (ale zaokrúhlim smerom nahor, keď vidím to nízke hodnotenie na CSFD)(7.10.2013)

Měl jsem hrůzu z kombinace Sandra Bullock + Melissa McCarthy... a nakonec musím říct, že ty dvě byly z celého filmu nejlepší. Obě mají specifický komediální talent, obě mají dostatečně specifickou image a co je nejdůležitější, chemie obstojně funguje. Párkrát jsem se uchechtl nahlas, trapně jsem se necítil skoro vůbec. Vzhledem k nulovým, ne-li mínusovým očekáváním jsem vlastně spokojen. Podařená buddy komedie pro ženský.(7.6.2015)

"Tahle práce mě ničí !! Víte, kolik mi je ??" - "58 ??" - "43 !!" - "Nó, já vždycky zaokrouhluju.." ;)(11.10.2013)

Nevim, co tu všichni zase hrotí:D Bylo to skvělý a mě to bavilo!(7.9.2015)

• maseer2

nechutně vyžraná Melissa (nic proti prostorově výraznějším lidem, ale já vypadat takhle, tak si nestoupnu ani před zrcadlo, natož před kameru) a Sandra, na kterou se naopak pořád moc dobře dívá, vrší jednu trapnost na druhou a já se celou dobu jen nervózně vrtěl v sedačce kina při odpočítávání času do konce a kroucení hlavou nad tím, čemu se proboha celý sál směje.. jestli měly reakce diváků na testovací projekci CinemArtu v kině Atlas zhruba odpovídat vkusu českého publika, tak pak vlastně konečně začínám pořádně chápat fenomén Babovřesky.. jo, všehovšudy jsem se asi třikrát (možná dokonce pětkrát) lehce zasmál a pár scén nebylo vyloženě tristních, ale jako celek mi tahle rádoby akční komedie o dvou policajtkách příšerně lezla krkem.. ať už kvůli debilnímu vztahu mezi dvěma hlavními hrdinkami a jeho ještě debilnějšímu vývoji anebo kvůli celkové profláklosti děje a nulovému tempu celého filmu.. P.S.: chvíli jsem zvažoval 2*, ale nakonec volím přísnější variantu..(1.6.2013)