Drsňačky

Slečna slušňák

Heat, The

Drsňačky

Komedie / Akční / Krimi

USA, 2013, 117 min (Director's cut: 120 min)

Sprostá & Distingovaná. Agentka FBI Sarah Ashburn je lehce ambiciozní, distingovaná dáma v nejlepších letech pomýšlející na povýšení, která ve svém kostýmu budí dojem upjaté a asexuální dámy. Oprotí ní je policistka z NARC Shannon Mullinsová obtloustlá a nevzhledná řeznice zanedbaného zevnějšku, která zásadně mluví jadrnou řečí, v ledničce má místo jídla zbrojní arzenál a při zatýkání zločinců používá nekonvenční metody. Náhoda chtěla, aby se tyto dvě nesourodé ženy spojily v případu drogového barona z Bostonu, který dlouhou dobu uniká spravedlnosti jako duch, a jehož identita není příliš zřejmá. Situačního humoru mohlo být méně a větší porce akce by filmu jen prospěla. Diváky bude iritovat také častý jev v podobě natahovaného vtipu s nedostatečnou pointou. Filmem však často prolétne solidní hláška nebo originální gag. Omlazená Sandra Bullock, která je asi největším lákadlem, velmi zdatně popírá zákony stárnutí a s padesátkou na krku tady vypadá, že sotva překročila třicítku a to hraje postavu starší, než její herecká kolegyně Melissa McCarthy, která občas měla sklony přehrávat a moc diváckých sympatií nepobrala, ačkoliv souhra mezi oběma je velmi obstojná. Akce filmu zřetelně chybí, vyjma nějakého toho výbuchu či krátké přestřelky, se v tomto ohledu nenadějeme. Určitým překvapením je i náznak nějaké naturalistické scény, mezi níž spadá i dusící se host v bistru a následně "odborně" provedená tracheostomie. Odpustil bych si také porci trapných gagů, tančící Sandru v baru a s "nudlí" u nosu. Film také velmi pozorně pracoval se zaběhanými klišé, která jsou tolik typická pro takový druh filmu. Občas je obracel naruby, někdy zase schválně přidal na tom, aby si jich divák všiml a nepřehlédl je, jindy jim zase dodal sympatický a mnohdy originální rozměr. Tzv. "buddy movies" v ženském vydání jsou poměrně vzácnost, a proto si drsné dámy lze užít poměrně bez větších námitek, protože v opačném případě dámy tasí zbraně a nikoliv ty ženské. Mé hodnocení: 70%(12.8.2013)

Tak toto drsňácke duo si ma absolútne získalo :). Sandra Bullock očarujúco komediálna ako vždy a nezaostala ani jej parťáčka, ktorá svojím drsným a naoko bezcitným prístupom ku zločincom dokázala často krát vylúdiť úsmev na tvári. Vôbec nechápem to nízke hodnotenie. Pre mňa po dlhej dobe jedna z mála roztomilých, pomaly si plynúcich komédií s neotravným dejom, všadeprítomným humorom, sympatickou kriminálnou zápletkou a pekným rozuzlením. Ďalšia lahôdková humorná vecička so sympatickou Bullock, ako stvorená na relax a oddych. 80/100(17.9.2014)

• Botič

Stejně otravné jako Cop Out. Po Bridesmaids jsem od Feiga čekal něco víc, než jen rutinní komedii zbytečně nafouknutou do dvou hodin. Proč si Sandra Bullock od Slečny drsňák vybírá pořád dokola jednu a tu samou roli a jen výjimečně to prokládá něčím zajímavějším jako je Gravity? Jakoby se bála opustit svojí comfort zone!(6.10.2013)

• Jara.Cimrman.jr

Mám vrozenou slabost pro komedie i pro ozbrojené holky v maskáčích a o to víc mne mrzí, že jsem byl přinucen k tak nízkému hodnocení. Těch několik skvělých fórů z celkem povedeného začátku mne totiž celkem navnadilo, ale v nekonečné stopáži nakonec převážila trapnost a řešení problémů s rodinou, životem, prací či kocourem. Kdyby se zkrátka jenom hledaly šéfovy koule, používaly metody biče a biče či pohodově zneužívaly pravomoci veřejných činitelek, tak bych s hvězdami rozhodně tolik nešeřil.(26.10.2013)

• Mikita

Tak hrozně uječené ... připomíná mi to klasické americké komedie, kdy je jedním z parťáků afroameričan, podobné jednání ale u bílých holek není na místě a působí mimo mísu. Podle traileru jsem se na film velmi těšila, nakonec jsem se ale tak úplně nebavila.(23.3.2014)