poster

Drsňačky

 • Česko

  Slečna slušňák

 • USA

  Heat, The

 • Slovensko

  Drsňačky

Komedie / Akční / Krimi

USA, 2013, 117 min (Director's cut: 120 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MáŠa
  ****

  Originální to není, vtipné celkem jo, takže v hodnocení jsem hodnej :)(5.1.2014)

 • Wacoslav1
  *

  Picovina ktera snad muze bodovat jenom u vymletyho a obezniho emerickyho publika tu tlustoprdku bych kopnul do toho jejiho odpornyho ritaku az by se tejden nevysrala Bullockova sice uroven jeste ma a stavu neztratila ale na to aby to zachranilo tuhle nevtipnou zoufalou kriplarnu je to kurevsky malo(10.8.2013)

 • kingik
  ****

  Sprostá & Distingovaná. Agentka FBI Sarah Ashburn je lehce ambiciozní, distingovaná dáma v nejlepších letech pomýšlející na povýšení, která ve svém kostýmu budí dojem upjaté a asexuální dámy. Oprotí ní je policistka z NARC Shannon Mullinsová obtloustlá a nevzhledná řeznice zanedbaného zevnějšku, která zásadně mluví jadrnou řečí, v ledničce má místo jídla zbrojní arzenál a při zatýkání zločinců používá nekonvenční metody. Náhoda chtěla, aby se tyto dvě nesourodé ženy spojily v případu drogového barona z Bostonu, který dlouhou dobu uniká spravedlnosti jako duch, a jehož identita není příliš zřejmá. Situačního humoru mohlo být méně a větší porce akce by filmu jen prospěla. Diváky bude iritovat také častý jev v podobě natahovaného vtipu s nedostatečnou pointou. Filmem však často prolétne solidní hláška nebo originální gag. Omlazená Sandra Bullock, která je asi největším lákadlem, velmi zdatně popírá zákony stárnutí a s padesátkou na krku tady vypadá, že sotva překročila třicítku a to hraje postavu starší, než její herecká kolegyně Melissa McCarthy, která občas měla sklony přehrávat a moc diváckých sympatií nepobrala, ačkoliv souhra mezi oběma je velmi obstojná. Akce filmu zřetelně chybí, vyjma nějakého toho výbuchu či krátké přestřelky, se v tomto ohledu nenadějeme. Určitým překvapením je i náznak nějaké naturalistické scény, mezi níž spadá i dusící se host v bistru a následně "odborně" provedená tracheostomie. Odpustil bych si také porci trapných gagů, tančící Sandru v baru a s "nudlí" u nosu. Film také velmi pozorně pracoval se zaběhanými klišé, která jsou tolik typická pro takový druh filmu. Občas je obracel naruby, někdy zase schválně přidal na tom, aby si jich divák všiml a nepřehlédl je, jindy jim zase dodal sympatický a mnohdy originální rozměr. Tzv. "buddy movies" v ženském vydání jsou poměrně vzácnost, a proto si drsné dámy lze užít poměrně bez větších námitek, protože v opačném případě dámy tasí zbraně a nikoliv ty ženské. Mé hodnocení: 70%(12.8.2013)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Mám vrozenou slabost pro komedie i pro ozbrojené holky v maskáčích a o to víc mne mrzí, že jsem byl přinucen k tak nízkému hodnocení. Těch několik skvělých fórů z celkem povedeného začátku mne totiž celkem navnadilo, ale v nekonečné stopáži nakonec převážila trapnost a řešení problémů s rodinou, životem, prací či kocourem. Kdyby se zkrátka jenom hledaly šéfovy koule, používaly metody biče a biče či pohodově zneužívaly pravomoci veřejných činitelek, tak bych s hvězdami rozhodně tolik nešeřil.(26.10.2013)

 • ivishka
  ***

  Přestože jsem si tak nějak zvykla na to, že herečka Sandra Bullock hraje ve filmech podobného ražení ráda FBI agentku, nemohu se zbavit toho prkenného dojmu. Je mi bohužel líto, že spousta herců ani na svůj věk nevypadají ( viz.právě Bullock, která v cca 50 vypadá stále na 30 - kromě stařeckého krku) a tudíž ani jejich tvář nevyjadřuje tolik emocí, jako to zvládne člověk, který žádnou plastickou operaci nemá. Kdybych se měla dostat k filmu samotnému, tak ho vyhodnotím obsahově jako naprostý nesmysl. Ale nemohla jsem jako sketa dát horší než průměrné hodnocení, protože mi průměr tak nějak zvyšovala Melissa McCarthy a spousta nadupaných vtipů, které tu nebudu spoilovat. Kdybych se někdy nějakou náhodou znovu dostala k tomuto filmu, tak bych jej pravděpodobně nechala běžet a znovu si užívala souhru buranství a přehnaného intelektu na americké půdě. Co dodat...takový styl mě baví, ale jsem upřímně zvědavá jak se vyvrbí pokračování...(5.6.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace