poster

Drsňačky

 • Česko

  Slečna slušňák

 • USA

  Heat, The

 • Slovensko

  Drsňačky

Komedie / Akční / Krimi

USA, 2013, 117 min (Director's cut: 120 min)

 • genetique
  **

  Naozaj nechápem stupiditu amerického publika, keď túto rádoby-komédiu dokázali nakŕmiť toľkými zelenými bankovkami. Až taký problém by to nebol, pokiaľ by bol príbeh akási paródia policajného prostredia. Bohužiaľ tento film však tvorcovia mysleli naozaj vážne a miestami som sa naozaj cítil trápne - hlavne za samotných hercov a v neposlednom rade aj sám za seba. Naozaj som sa snažil, rovné dve hodiny som sa snažil prísť na chuť tomuto humoru. Humor, ktorý je postavený na rozdielnych povahách policajtov je vďačným objektom scenárostov, toto je však dvojhodinová uvrešťaná smršť nevkusných narážok a nevtipných žartov. Táto dvojka mala totiž k sebe tak blízko ako američania k zdravému životnému štýlu, chémia tu absolútne nefungovala. Dokonca som im ich postavy neveril ani kým narazili vo filme jedna na druhú. Scenáristi by mohli pochopiť, že fuck-ovanie stále dookola už dávno nie je terno. Po tom všetkom do toho v závere bez hanby vopchajú nejaký pokus o dramatické vyvrcholenie, tak tu už končí všetka sranda. Dobrý výber hudby a tých pár scén, ktoré ma rozosmiali za to ale naozaj nestáli. Je množstvo filmov, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť oveľa viac. 35%.(19.1.2014)

 • kingik
  ****

  Sprostá & Distingovaná. Agentka FBI Sarah Ashburn je lehce ambiciozní, distingovaná dáma v nejlepších letech pomýšlející na povýšení, která ve svém kostýmu budí dojem upjaté a asexuální dámy. Oprotí ní je policistka z NARC Shannon Mullinsová obtloustlá a nevzhledná řeznice zanedbaného zevnějšku, která zásadně mluví jadrnou řečí, v ledničce má místo jídla zbrojní arzenál a při zatýkání zločinců používá nekonvenční metody. Náhoda chtěla, aby se tyto dvě nesourodé ženy spojily v případu drogového barona z Bostonu, který dlouhou dobu uniká spravedlnosti jako duch, a jehož identita není příliš zřejmá. Situačního humoru mohlo být méně a větší porce akce by filmu jen prospěla. Diváky bude iritovat také častý jev v podobě natahovaného vtipu s nedostatečnou pointou. Filmem však často prolétne solidní hláška nebo originální gag. Omlazená Sandra Bullock, která je asi největším lákadlem, velmi zdatně popírá zákony stárnutí a s padesátkou na krku tady vypadá, že sotva překročila třicítku a to hraje postavu starší, než její herecká kolegyně Melissa McCarthy, která občas měla sklony přehrávat a moc diváckých sympatií nepobrala, ačkoliv souhra mezi oběma je velmi obstojná. Akce filmu zřetelně chybí, vyjma nějakého toho výbuchu či krátké přestřelky, se v tomto ohledu nenadějeme. Určitým překvapením je i náznak nějaké naturalistické scény, mezi níž spadá i dusící se host v bistru a následně "odborně" provedená tracheostomie. Odpustil bych si také porci trapných gagů, tančící Sandru v baru a s "nudlí" u nosu. Film také velmi pozorně pracoval se zaběhanými klišé, která jsou tolik typická pro takový druh filmu. Občas je obracel naruby, někdy zase schválně přidal na tom, aby si jich divák všiml a nepřehlédl je, jindy jim zase dodal sympatický a mnohdy originální rozměr. Tzv. "buddy movies" v ženském vydání jsou poměrně vzácnost, a proto si drsné dámy lze užít poměrně bez větších námitek, protože v opačném případě dámy tasí zbraně a nikoliv ty ženské. Mé hodnocení: 70%(12.8.2013)

 • Khalesi
  ***

  Nie, vôbec to nebolo špatné...Dievčatá sa šli od snahy pretrhnúť a verila som im každé slovo, ani ten afro-americký kocúrik, čo sa snažil uhnať Sandru Bullock, nebol na zahodenie:) Nejeden problém tu však predsa len bije do očí a to dosť slabý scenár a málo vtipných dialógov, takže som sa chvíľami trochu nudila. Veľká škoda, lebo vynikajúce výkony hlavných postáv, nedokážu tieto nedostatky dostatočne prekryť a celé to chvíľami pôsobí tak nejako rozpačito a na mňa to robí dojem bohapustého plytvania potenciálom, ktorý tento film na začiatku určite nepostrádal. Ako to zhrnúť? Niekde sa asi stala chyba! Napriek všetkému tam však boli momenty, keď som sa šla od smiechu potrhať a tak musím hodnotiť, ako lepší priemer.(21.8.2013)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Přibližně v jedné hodině a dvacáté druhé minutě stěhuje Shannon Mullins (Melissa McCarthy) svoji rodinu pryč z města do bezpečí. Jeden z členů si do auta vezme velkého psa, kterého pojmenoval Kevin Garnett. Kevin Garnett byl center bostonského NBA týmu Celtics 6 let. Odehrál zde nejspíše svou nejlepší část kariéry a podařilo se mu vyhrát titul. (Num3roO)

 • - Když Shannon Mullins (Melissa McCarthy) přebírá ocenění a usmívá se na Sarah Ashburn (Sandra Bullock), má stuhu od medaile ohrnutou, vzápětí v dalším záběru ji má ale rovně uhlazenou. (Yoshitsune)

 • - Žiadostivý chlap v barovej scéne s Mullins (Melissa McCarthy) bol herečkin reálny manžel Ben Falcone.
  (misterz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace