Drsňačky

Drsňačky

Drsniačky

The Heat

Komedie / Akční / Krimi

USA, 2013, 117 min (Director's cut: 120 min)

• mzss1

Tak co tu máme za film ? Drsňačky ? Spíš demenťačky ne ? No, celkově hrozná blbost no. Na odpad to u mě není. Zas tak často odpady neudílím, ale dát 1 hvězdu je pro mě opravdu málo. Trailer mě zaujal víc. Říkal jsem si, tak taková blbůstka na 2 nebo na 3 hvězdičky, ale dopadlo to o dost hůře. Ani se to prostě nedá nějak dlouze popsat. Přesto to nějak zkusím, abych co nejlépe vyjádřil mé pocity z tohoto skvostu. Tak nejdřív se třeba vrhnu na herecké obsazení. Sandra Bulock není vyloženě špatná herečka, má pár dobrých filmů, třeba dva filmy Nebezpečné rychlosti. Nebo si střihla i celkem větší roli ve filmu Demolition man, kde hrála po boku Sylvestera Stallona. No ještě se pár filmů s ní najde, ale poslední dobou to jde s ní z kopce. Zde už opravdu nehrála moc dobře a ani se moc nesnažila. Zde už jasně připomínala ty primitivní pubertácké dYlči v těhle novodobých romanticko-dementních záležitostech. Musím ale uznat, že na svůj věk, vypadá dobře. No a co se týče Sandřiny partačky Melisy nebo jak se jmenuje ? Sakra, tak ta to zabila celé. Jen když už promluvila, tak jsem myslel, že radši uteču od filmu. ;) Takže na vtipnou polohu si zde snaží hrát Melisa. Hmm, tak nevím nevím, možná má každý svůj vkus, ale dívat se na ní jak řve, snaží se být hrozně cool, dělá bordel v šéfově kanceláři, jakým způsobem jedná a řeší nějaké případy nebo co to bylo za pokusy. Takže filmu chybí veškerá logika atd. No, hezky to tu kritizuju, tak proč jsem nedal odpad ? Jednak, nemám moc v lásce dávat pokaždé odpady. Většinou je mé nejnižší hodnocení tak 1 hvězda, nebo 2. Zde mě pobavila dost jedna scéna, kdy ta blbá Melisa vylézá ze svého auta do toho policejního, takže to byla sice hodně dementní scéna, ale mě dost pobavila. Zbytek filmu už vtipné scény moc neobsahuje. Spíš na konci filmu se tak dvakrát, možná třikrát pousměju. Hlavně, poslední tak dvacetiminutovka je už mírně svižnější, takže asi proto jsem nedal odpad. Abych to ještě shrnul jak film začíná atd. Tak úvod, kdy Sandra se zásahovkou vtrhne do nějakého domu, to mi přišlo vyloženě slabé a suché. Stejně jako celý film, který je téměř bez hudby a vše vypadá lacině jak když je film ještě nedotočený. No po úvodu už je film nesen ve stejném tempu. Takže pak už mírně pobaví poslední dvacetiminutovka, jinač je ve filmu velká NUDA. Melisa je uřvaná, furt na něco nadává, je mi z ní zle. Takže jen 1 scéna dost pobavila, konec byl lepší a jinač nic moc. Velkou chybu film nemá, ale mě jednak nesedl a jednak mi přišel úplně zbytečný. Žánrově se toto snad nedá ani popsat. Jednoduše bych to definoval jako velmi marný a slabý pokus o střeštěnou komedii. Dokonce i nějaký výbuch a raketomet zde byl, což nudu mírně v některých scénách utlumilo, ale to je asi tak celé. Kladů je zde málo. Opravdu nechápu jak tahle blbost mohla v USA za první promítací víkend vydělat více než White house down. Takže bez dalšího popisování na rozmezí mezi odpadem a 1 hvězdou. Já zaokrouhluji na tu hvězdu – zavírám všechny oči co mám. Celkově hodnotím na velmi slabých 13% = *(18.8.2013)

Ano, jak Sandru Bullock, tak Melissu McCarthy považuju za jedny z nejotravnějších hereček současnosti, pár slušných komediálních záblesků to přesto mělo. Parní válec a inteligentní elegantní agentka – asi je jasné, jak to celé dopadne, podle mnohokrát omletých klišé spolu začnou spolupracovat, rozdíly se začnou stírat a dámy, co se nemusí, se najednou začnou potřebovat a mít rády. Scénář stojí a padá právě na totálním kontrastu těch dvou, podrobnosti nebudu rozepisovat, nicméně když zapomeneme na to, že tam není skoro nic původního nebo originálního, na ty tři dietní hvězdy se možná bavit budeme. Paul Feig měl s Ženami sobě a Špiónem tedy mnohem jistější ruku.(11.9.2015)

Sprostá & Distingovaná. Agentka FBI Sarah Ashburn je lehce ambiciozní, distingovaná dáma v nejlepších letech pomýšlející na povýšení, která ve svém kostýmu budí dojem upjaté a asexuální dámy. Oprotí ní je policistka z NARC Shannon Mullinsová obtloustlá a nevzhledná řeznice zanedbaného zevnějšku, která zásadně mluví jadrnou řečí, v ledničce má místo jídla zbrojní arzenál a při zatýkání zločinců používá nekonvenční metody. Náhoda chtěla, aby se tyto dvě nesourodé ženy spojily v případu drogového barona z Bostonu, který dlouhou dobu uniká spravedlnosti jako duch, a jehož identita není příliš zřejmá. Situačního humoru mohlo být méně a větší porce akce by filmu jen prospěla. Diváky bude iritovat také častý jev v podobě natahovaného vtipu s nedostatečnou pointou. Filmem však často prolétne solidní hláška nebo originální gag. Omlazená Sandra Bullock, která je asi největším lákadlem, velmi zdatně popírá zákony stárnutí a s padesátkou na krku tady vypadá, že sotva překročila třicítku a to hraje postavu starší, než její herecká kolegyně Melissa McCarthy, která občas měla sklony přehrávat a moc diváckých sympatií nepobrala, ačkoliv souhra mezi oběma je velmi obstojná. Akce filmu zřetelně chybí, vyjma nějakého toho výbuchu či krátké přestřelky, se v tomto ohledu nenadějeme. Určitým překvapením je i náznak nějaké naturalistické scény, mezi níž spadá i dusící se host v bistru a následně "odborně" provedená tracheostomie. Odpustil bych si také porci trapných gagů, tančící Sandru v baru a s "nudlí" u nosu. Film také velmi pozorně pracoval se zaběhanými klišé, která jsou tolik typická pro takový druh filmu. Občas je obracel naruby, někdy zase schválně přidal na tom, aby si jich divák všiml a nepřehlédl je, jindy jim zase dodal sympatický a mnohdy originální rozměr. Tzv. "buddy movies" v ženském vydání jsou poměrně vzácnost, a proto si drsné dámy lze užít poměrně bez větších námitek, protože v opačném případě dámy tasí zbraně a nikoliv ty ženské. Mé hodnocení: 70%(12.8.2013)

Za mě 50%. A neudělám s tím vůbec nic. Je to prostě slabé, přitom by to mohla být opravdu paráda. Musel by to ale řežírovat někdo jiný a psát scénář jakbysmet. Prostě: Nevyužitý potencilál.(13.8.2013)

• Spiker01

Bída s nouzí. Párkrát jsem se zasmál, ale to je asi tak všechno. Navíc je to děsně dlouhý. Takový filmy by neměly přesáhnout 90ti minut...A ten výbuch byl po vizuální stránce vážně příšernej...30%(20.10.2013)

• - Když Melissa McCarthy předabovávala film do mládeži přístupné televizní verze, údajně napočítala 190 slovíček "fuck", z nichž pouze dvě řekla Ashburnová (Sandra Bullock). (Brousitch)

• - Když Shannon Mullins (Melissa McCarthy) přebírá ocenění a usmívá se na Sarah Ashburn (Sandra Bullock), má stuhu od medaile ohrnutou, vzápětí v dalším záběru ji má ale rovně uhlazenou. (Yoshitsune)

• - Film bol do kín distribuovaný pod falošným názvom Hot Mess. (tarponko)