Drsňačky

Drsniačky

Drsňačky

The Heat

Komedie / Akční / Krimi

USA, 2013, 117 min (Director's cut: 120 min)

Nie, vôbec to nebolo špatné...Dievčatá sa šli od snahy pretrhnúť a verila som im každé slovo, ani ten afro-americký kocúrik, čo sa snažil uhnať Sandru Bullock, nebol na zahodenie:) Nejeden problém tu však predsa len bije do očí a to dosť slabý scenár a málo vtipných dialógov, takže som sa chvíľami trochu nudila. Veľká škoda, lebo vynikajúce výkony hlavných postáv, nedokážu tieto nedostatky dostatočne prekryť a celé to chvíľami pôsobí tak nejako rozpačito a na mňa to robí dojem bohapustého plytvania potenciálom, ktorý tento film na začiatku určite nepostrádal. Ako to zhrnúť? Niekde sa asi stala chyba! Napriek všetkému tam však boli momenty, keď som sa šla od smiechu potrhať a tak musím hodnotiť, ako lepší priemer.(21.8.2013)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,184 // Otvárací Víkend v USA: $39,115,043 //(2.7.2014)

Když to funguje u chlapů, nevidím jediný důvod, proč by to nemohlo fungovat u ženských. Obzvláště, když jednou z nich je skvělá Sandra a druhou držkatá Melissa. A ono to prostě funguje. Stopáž sice mohla být kratší. Sandra vládne.(17.12.2014)

• tron

Klasický policajný buddy movie, s tým rozdielom, že nejde o chlapov, ale o ženy. Inak už ale scenár asi ani viac klišé byť nemohol (šéf na liekoch, zrada vo vlastných radoch, falošný podozrivý, vydieranie cez rodinu). Akcie je máličko a nestojí za nič (agentka FBI prehlási, že je expertkou na šoférovanie a dokáže to tak, že troška prudkejšie vyberie nie príliš ostrú zákrutu). Našťastie tomu dosť pomáha netradičné spojenie chladnej Bullock a uragánu McCarthy. Obom sa však dajú držať palce iba do momentov, keď sa začnú správať trápne nerealisticky (agentka FBI sa správa skôr ako hysterická učiteľka hudobnej výchovy na prvom stupni základnej školy) a morálne hnusne (scény, v ktorých si vyžadovali pozornosť od nemocničného personálu tým, že naň MIERILI SLUŽOBNÝMI STRELNÝMI ZBRAŇAMI). Po sľubnom rozjazde to začne upadať, nudiť a stagnovať a nezachráni to ani tanečná barová scéna s prizerajúcimi sa a následne tancujúcimi WTF opitými dôchodcami.(19.12.2016)

Rozpočet $43miliónovTržby USA $159,581,587Tržby Celosvetovo $230,781,587Tržby za predaj Blu-ray v USA $21,723,306 //počet predaných kusov 1,062,905Tržby za predaj DVD v USA $41,043,318 //počet predaných kusov 2,686,130║ tak toto je v USA hit?? fakt riadny podvkus tam musia mať, absolútne režisérsky amatérska suchopárna schématická banálnosť kde Sandra Bullock hrá fakt otrasne bez chuti, len sa tam premáva, občas nejaký ten frk výjde ale prevažne dosť ťažká otravnosť, ruky preč /videl v kine: 25%/ __moja recenzia(3.8.2013)

• - Výroba a autorizovaná distribúcia filmu podporila viac ako 13 000 pracovných miest. (Laslo)

• - Přibližně v jedné hodině a dvacáté druhé minutě stěhuje Shannon Mullins (Melissa McCarthy) svoji rodinu pryč z města do bezpečí. Jeden z členů si do auta vezme velkého psa, kterého pojmenoval Kevin Garnett. Kevin Garnett byl center bostonského NBA týmu Celtics 6 let. Odehrál zde nejspíše svou nejlepší část kariéry a podařilo se mu vyhrát titul. (Num3roO)

• - Když Melissa McCarthy předabovávala film do mládeži přístupné televizní verze, údajně napočítala 190 slovíček "fuck", z nichž pouze dvě řekla Ashburnová (Sandra Bullock). (Brousitch)