poster

Podivuhodná cesta

 • Francie

  Voyage extraordinaire, Le

 • slovenský

  Neobyčajná cesta

 • anglický

  Extraordinary Voyage, The

 • český

  Neobyčejná cesta

  (festivalový název)

Dokumentární

Francie, 2011, 60 min

Hudba:

Bruno Alexiu

Střih:

Janice Jones
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hwaelos
  *****

  Dokumentu se na velmi malém prostoru daří obdivuhodně spojit téma Méliésova přínosu kinematografii s režisérovou biografií i s cestou za záchranou jeho nejlegendárnějšího filmu v kolorované podobě.(29.7.2012)

 • T2
  *****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $52,986Tržby Celosvetovo $59,000║ Cinematik report: Druhý festivalový deň ponúkol bohatý program, taký malý-veľký vrchol celého dňa sa stalo uvedenie zreštaurovaného “nemého” filmu Cesta na mesiac (1902) vizionárského režiséra Georges Méliésa. Tento film v rozsahu 12minút je veľmi uznávaný a označuje sa na dobu vzniku za veľmi vyspelí a pokrokový, začiatky kinematografie ani nemohli mať lepšieho kúzelníka pred kamerou než bol Méliés. Jeho film bol vyrobený v čierno-bielej verzii ale dokonca aj v colorizovanej, keď v tej dobe políčko po políčku vyfarbovalo 300 žien. Práve o túto farebnú kópiu bol veľký záujem a dlhé roky bola považovaná za stratenú, až sa v roku 1993 objavila v jednej Barcelónskej filmovej zbierke. Od toho roku začali zložité reštaurátorské práce o ktorých je natočený pútavý dokument Neobyčajná cesta (2011), ten sa okrem prezentácie na týchto prácach venuje aj strhujúcej biografii Méliésa. Kde sa fanúšik počiatkov kinematografia dozvie všetko podstatné. Strhujúci dokument. /videl v kine: 100%/ (videl na festivale Cinematik 2012)(11.9.2012)

 • Snorlax
  *****

  O Mélièsovi jsem se sice mnoho nového nedozvěděla, snad jen jsem byla vyvedena z omylu, že by kolorování mohl zvládnout s manželkou sám, když ho dělala celá dílna, ale má trpělivost byla odměněna krátkým dokumentem o restaurování nejznámějšího snímku filmového mága.(18.5.2014)

 • kusper
  *****

  38. LFŠ Tento dokument dokonale vyjadřuje lásku k filmu. Nejobdivuhodnějšímu druhu umění.(1.8.2012)

 • Disk
  ****

  Chyběl mi tu Martin Scorsese, který Meliesovi věnoval celý film (Hugo), ale jinak jde o perfektní dokument o výjimečném tvůrci a restauraci jeho nejslavnějšího díla.(10.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace