Reklama

Reklama

VOD (1)

Jordan pracuje jako operátorka tísňové linky. Jednoho dne jí zavolá dívka jménem Leah, že se někdo snaží dostat do jejího domu. Jordan jí poradí, aby se schovala v patře. To se dívce povede, ale hovor se přeruší. Jordan zavolá zpět, což muž uslyší, a Leah najde. Jordan se ho snaží zastavit přes telefon, ale muž jí pouze řekne „už se stalo“. Druhý den se Jordan z televize dozví, že Leah byla zavražděna. Dává si to za vinu a s prací operátorky chce přestat. O šest měsíců později pracuje jako vyučující pro budoucí operátory. Mezitím je teenagerka Casey Welson unesena z nákupního střediska. Naštěstí má u sebe mobilní telefon, a tak zavolá na tísňovou linku. Hovor přijme nová operátorka, která neví, jak si poradit, a tak případ převezme právě Jordan. Protože Casey volá z telefonu na jedno použití, není ji Jordan schopná vypátrat pomocí GPS. Poradí jí tedy, aby vykopla zadní světlo auta a dírou vystrčila ruku. To se Casey opravdu povede. Uvidí to žena jedoucí za autem, a tak zavolá na tísňovou linku a sdělí, jakým směrem auto jede. Jordan Casey navede, aby vzala plechovku s barvou, která je shodou náhod v kufru, a pomalu ji lila z díry. To přiláká pozornost dalšího řidiče – Alana Denadoa. Když potom únosce zastaví na červené, Alan ho na barvu upozorní. Únosce mu poděkuje, ale Alanovi připadá podezřelý, a proto ho sleduje. Když únosce zastaví, Alan se jde znovu přeptat, zda je vše v pořádku. Únosci dojde, že ho Alan podezřívá, a ve chvíli, kdy chce zavolat na tísňovou linku, ho uhodí lopatou. Poté si vezme jeho auto a naloží ho do kufru ke Casey. Po chvíli se však Alan probere a začne panikařit. To donutí únosce zastavit a Alana zavraždí. Po nějaké chvíli potřebuje natankovat. Zastaví proto na odlehlé benzinové pumpě. Casey si všimne, že z kufru se dá sklopit prostřední sedačka, a snaží se vylézt. Toho si všimne obsluha pumpy. Únosce ale použije benzin, který zrovna tankuje, a pocáká jím obsluhu a hodí po něm zapalovač. Mezitím policie přijde na únoscovu totožnost. Je jím Michael Foster. Ten dorazí do svého cíle, a když vyndává Casey z kufru, zjistí, že má celou dobu u sebe telefon. Jordan ho informuje, že byl identifikován, a radí mu, aby se vzdal. Předtím, než Michael rozbije telefon, řekne Jordan „už se stalo“, a ta si uvědomí, že mluví se stejným mužem jako před šesti měsíci. Zatím vpadne policie do jeho domu, kde je jeho manželka a děti. Ve své kanceláři má Michael malý oltář a v něm fotky své zemřelé sestry. Ta je velmi podobná uneseným dívkám. Na jedné fotografii je v pozadí dům, který byl podle manželky domovem Michaela, ale který shořel. Za domem však stojí stodola, kterou Michael údajně renovuje. Policie chatu prohledá, ale nic nenajde, a tak místo opustí. Jordan je zoufalá, a tak si hovor s Michaelem přehrává pořád dokola... (TV Prima)

(více)

Videa (9)

Trailer 2

Recenze (814)

tron 

všechny recenze uživatele

Miestami úžasne blbý film. Vrah je evidentne kúzelník, pretože sa dokáže dostať do podzemného bunkra, zatvoriť za sebou poklop a zvnútra naň nahádzať hlinu, aby vchod splýval so zemou (alebo proste niekde bol druhý vchod? To sa nedozvieme.). Ale napokon možno i práve vďaka natvrdnutému scenáru Tiesňová linka dobre zabaví. Halle Berry s výnimkou Plesu príšer nemusím a Brad Anderson sa bohužiaľ vystrieľal v Session 9 a odvtedy už len znudene prešľapuje z nohy na nohu, ale toto ma bavilo a pravdupovediac som tomu miestami mal chuť fláknuť aj štvrtú hviezdu. Potom ma to prešlo. ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

Tady 911, tísňová linka... Pavle Omnibusi, známe vaše jméno, máme vaše otisky! Policie už je na cestě... Nedělejte nic, čeho byste pak litoval!   NESPOILERUJTE!  Nedělejte to!“ ...     ...     „UŽ SE STALO“.                   Škoda, že Casey vylila celou pikslu barvy tou dírou z auta ven. Měla si trochu barvy nechat a polít s ní poslední dvě stránky scénáře. Počínaje scénou s mobilem, který Jordan žuchnul dolů pod žebříček, do „pracovních prostor“. A mohlo být vymalováno. Za pět hvězd. Bohužel té holce barva došla. Škoda, že scénáristovi taky něco nedošlo. Totiž, že není nutné ve finále všechno takhle zabít (Richarde D´Ovidio – ty vrahu!). Věřím tomu, že tu scénu museli točit aspoň šestkrát. Pětkrát jim totiž Halle Berry slezla dolů pro mobil a hned se zase drápala zpátky nahoru, že si musí nutně kamsi zavolat. Jenže pokaždé na ni nahoře číhal šílený Richard a sotva vystrčila hlavu nad poklop, začal ji mlátit po palici tím svým scénářem. Takže to holka nakonec vzdala a napošesté už radši zůstala dole. A holt vyrazila do sklepa jako ovce, pod kudlu úchylovi. Ten vrah ovšem neměl chybu! Kam se hrabe Maniak (sice čítankový psychopat, ale kdepak můžete takového potkat, že?). Tenhle Michael, to byl takový obyčejný, normální magor, z jakého člověka mrazí nejvíc (a ve fast foodu sedí třeba jen dva stoly vedle vás, jen o tom nevíte). Sice chyboval (a přitom se zpotil strachy a nervozitou), ale svoje chyby hned pragmaticky řešil. Jen kvůli němu to zvedám z průměru na čtyři hvězdy      (a chápu kámoše, který tomu chce dát 5 hvězd. Jeho nadšení z filmu se nedivím - už se nám nevlezl jako sedmý do Fabie a tak holt jel s náma do kina v kufru auta :-). ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

Vzato kolem a kolem, Tísňová linka je jednoduchý a přímočarý thriller, ve kterém není na místě hledat žádnou sofistikovanost, ovšem to mu nijak neubírá na kvalitě, neboť i v té své jednoduchosti funguje skvěle. Atmosféra houstne, oběť zvyšuje tóninu křiku, operátorovi raší kapky potu na čele a sériovému vrahu dochází trpělivost i slitování. Hon má své grády, informace se odhalují pomalu, ale jistě a mě se hlavně líbilo vykreslení náročnosti práce bezpečnostních složek. 8/10 ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Nepřišlo by mi úplně fér, dát tomuhle thrilleru jen 3/5, sice je dějově obyčejný a nekomplikovaný, ale funguje skvěle tak, jak by film tohoto žánru měl. Je totiž napínavý, a čím blíže k závěru, tím atmosféra více houstne. Možná se najdou nějaká slabší místa v logice (policie odjede bez mrknutí oka z podezřelého místa, zcestné chování některých postav), ale tomu se za účelem budování atmosféry nevyhnul třeba ani mistr Hitchcock. Naopak se mi dost líbila šikovná práce z kamerou, která napomáhá pocitu autenticity. Trošku víc mě ale zklamala úplně poslední scéna, která mi přišla trochu laciná a bez ní by mi přišel film lepší. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Ve svých komentech se pokud možno snažím vyhýbat termínu filmová klišé. Bohužel tenhle kousek na ně sází do té míry, že s nimi i padá. Na Tísňovou linku se můžete dívat jako na rutinně natočený thriller, který při vypnutém mozku může i napínat nervy, jenže já jsem kverulant a nevypínám. Takže tam, kde můj oblíbený Gilmour93 píše o hloubce scénáristických děr, já bohužel vidím krátery, do kterých by se pohodlně vešla i kosmická loď Federace. Jestli ne hned celá flotila. Tam, kde jiní vidí nebezpečného sexuálního maniaka a psychopata, tam já sleduju jeho karikaturu. Chápu, že ne každý scénář může mít kvality hodné pro oscarové klání, ale tomuhle filmu i v rámci žánru chybí věrohodnost a ten šílený závěr ho pak úplně pohřbí. Mám rád filmy, kde si režisér a scénárista s divákem hrají, informace dávkují a vodí ho za nos, ale tady se tím závěrem stala z thrilleru nechtěná parodie. Celkový dojem tentokrát nezachraňují ani slušné herecké výkony, takže zůstávám na velmi skromných 25 %. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (16)

  • Halle Berry navštívila během příprav na roli skutečnou centrálu linky 911, kde sledovala tamní pracovníky a dokonce si mohla poslechnout i telefonát, který proběhl rok před natáčením, kdy na linku sama volala ohledně vloupání do jejího domu. (Brousitch)
  • Ve filmech společnosti WWE studios je zvykem, že si ve snímku zahraje zaměstnanec wrestlingové společnosti WWE. Zde si svou vůbec první filmovou premiéru odbyl americký wrestler David Otunga v roli strážníka Devanse. (Nathanielmon)
  • Pracovným názvom snímky bolo označenie The Hive. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama