Tísňová linka

Tiesňová linka

The Call

Thriller / Krimi

USA, 2013, 95 min

Výbornej krimi thriller, ve kterém se Cellular potkává s Maniakem. Hlavně ke konci je pak vidět, že si Anderson prošel ještě tvrdší filmařinou, což z mého pohledu není vůbec na škodu, ba naopak, ještě klidně mohl závěr okořenit nějakou torture scénou, ke které se tak krásně schylovalo. Příjemné překvápko. Kdyby to nebylo jednodušší, tak dám klidně plnej. 85%(11.6.2013)

Vzato kolem a kolem, Tísňová linka je jednoduchý a přímočarý thriller, ve kterém není na místě hledat žádnou sofistikovanost, ovšem to mu nijak neubírá na kvalitě, neboť i v té své jednoduchosti funguje skvěle. Atmosféra houstne, oběť zvyšuje tóninu křiku, operátorovi raší kapky potu na čele a sériovému vrahu dochází trpělivost i slitování. Hon má své grády, informace se odhalují pomalu, ale jistě a mě se hlavně líbilo vykreslení náročnosti práce bezpečnostních složek. 8/10(30.12.2014)

The Call se skládá ze všech technik kvalitního storybuildingu.. Postavy,zápletka, akce a napětí- všechny ingredience solidního thrilleru jsou zde smíchány dokonale. Halle Berry předvádí znamenitý herecký výkon,kterým dokazuje, že je bezpochyby kvalitní herečka. Tak dojemné, tak dechberoucí, tak stresující, tak napínavé a svěží! Real emotions are explored, real actions are taken, real words are spoken! 90%(14.6.2013)

Výborný thriller, kterému napětí opravdu neschází, spíše naopak - od začátku až do konce to šlape na plný obrátky. Navíc to není nikterak roztahaný, ale pěkně svižný, za což chválím. Herecké výkony všech třech hlavních protagonistů byly výborné (tys nám ale vyrostla Abigail). Sem tam se objeví chvilky, kdy se něco odehraje s hodně velkým štěstím nebo blbou náhodou, což zapůsobí trochu divně, ale jsou to víceméně přehlídnutelný detaily. Konec se mi zpočátku nelíbil, ale s nějakým odstupem můžu říct, že mi ani ten nevadil. Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších čistokrevných thrillerů posledních let, který bych klidně svojí určitou podobností (ne dějovou), zajímavostí a napínavostí přirovnal k tomuto kousku z 90. let. 80%(16.6.2013)

Nevěřím, Halle Berry konečně natočila po dlouhé době dobrý film, když nepočítam Atlas. Při některých scénách se mě tajil dech, atmosféra opravdu výborná. "It´s already done!"(14.6.2013)

• - Ve filmech společnosti WWE studios je zvykem, že si ve snímku zahraje zaměstnanec wrestlingové společnosti WWE. Zde si svou vůbec první filmovou premiéru odbyl americký wrestler David Otunga v roli strážníka Devanse. (Nathanielmon)

• - Při jedné scéně, kdy přichází vedoucí úlu Maddy (Roma Maffia) informovat Jordan (Halle Berry), přichází bez headsetu, který se během rozhovoru záhadně objeví a opět zmizí. (Shadowrat)

• - V čase, keď na režisérskej stoličke sedel Joel Schumacher, bola Halle Berry obsadená do hlavnej úlohy. Po tom, čo ho nahradil Brad Anderson, z nej odstúpila, ale nakoniec sa predsa vrátila. (Cue1)